FA CUP 2021/22 - השנה ה-150

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י GentlePunter, ‏13/7/21.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגול של קוקלאן שחטתי את טרנט מול המסך, זה המקרה היחיד מבין מה שציינת שאני יכול להגיד בפה מלא שהוא עשה הגנה גרועה מאוד. זה לא צוין פה במחצית אולי כי כל הקבוצה נראתה בהתקף חרדה, אבל כן, זה היה מהלך עם הפקרות מאוד חמורה של טרנט.
    גורדון ומרטינלי עשו לו חיים מאוד קשים והוא לא היה מושלם נגדם אבל אני גם לא חושב שהוא היה גרוע או משהו.

ההתייחסות לג׳יימס פחות נוגעת אליך ויותר לשאר חברי הפורום שנוטים ליפול על ההגנה של טרנט. ואגב, אני חושב שג׳יימס שחקן הגנה טוב יותר - הנקודה היא רק שטרנט נשפט יותר לחומרה בצד ההגנתי מאחרים (כמו ג׳יימס).

על אף שהוא פתח את המשחק פחות טוב הגנתית, אני לא יודע איך אפשר להסתכל על המשחק שלו אתמול ולהגיד שבכללותו הייתה פה הופעה הגנתית רעה של טרנט.

לגבי תיאגו,
    מי שלא רואה את התפקוד האדיר שלו במשחק הלחץ שלנו, לא יראה גם אחרי שאני אסביר את זה. יש לו פאולים שטותיים אחת למשחק (לרוב לא באיזור מסוכן אז ניחא) אבל בגדול לאורך העונה? ענק גם בצד ההגנתי. דיי בטוח שגם הסטטיסטיקה תראה את זה אם נחפש.

2. Sturridge Member

לא יודע מי "חגג" על ג'יימס. המצבים של דיאז בשמאל היו כשהוא קיבל כדורים לבד מול צ'אלובה, וזה נגמר בערך בדקה 20.
    אחר כך דיאז עבר לימין ואיתו כל ההתקפה שלכם.

אני דווקא זוכר את ג'יימס עובר את דיאז (ומוכשל).

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה על אותו משקל של ״כל ההתקפות מגיעות מהצד של טרנט״. אני זוכר יותר ממצב אחד שדיאז התפנה למסירה איכותית/בעיטה לשער כשג׳יימס שמר עליו, אבל אולי נחכה לקומפיליישן של דיאז מהמשחק הזה ונגלה שבכל המקרים זה היה צ׳אלובה. אגב, צ׳אלובה בכלל אמור להישאר איתו 1 על 1? חלק מהעניין בתפקוד הגנתי זה להעמיס על שחקנים מסוכנים.

וכמדומני שדיאז בכלל לא עבר ימינה, בטח לא מיד כשג׳וטה נכנס. כן יש חילופי מקום כמובן אבל אולי רק לקראת סוף ה90 דקות הוא עבר לגמרי ימינה (גם בזה אני לא בטוח).

4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל השוואה עם ג'יימס מבחינה הגנתית לא מעניינת בכלל כל זמן שג'יימס הוא ווינג באק במערך של 3 בלמים. לא מבין למה ממשיכים לערוך את ההשוואה הזאת. בעיניי הדיון על טרנט בכלל נהיה משעמם. הוא לא עילוי הגנתי והוא גם לא רע. אם יש בעיה בצד הזה של ההגנה אני חושב קודם כל מה אפשר לשנות בקישור או בעמידה של הקבוצה כדי להכיל את זה. לא מזיז את טרנט משם ואין שחקן אחר בעולם שהייתי רוצה שם במקומו. ג'יימס מגן טוב יותר? נגיד. אבל ג'יימס מגן. הוא לא יתן לי בפנטזיות שלו את המסירת פירלו בשיא המגוחכת הזאת שטרנט נתן לדיאז ויבטל בטאץ' אחד הגנה שלמה. זה לא ממש מעניין כמה טרנט טוב במטלות מסורתיות של מגן מסורתי.

כיף גדול לזכות שוב בגביע הזה אחרי כ"כ הרבה זמן. לא הבנתי למה גם פה אנחנו מקבלים את ההנפה המעפנה הזאת ביציע ולמה לא שמים במה על המגרש כמו שצריך. יכול לתאר לעצמי שהרבה אוהדים באצטדיון בכלל לא יכלו לראות את ההנפה אלא רק על המסך.

זה היה משחק קשוח מאוד וקשה לצפייה, בנוהל. ה90 דקות היו מאוזנות מאוד. בהארכה כבר לא היה שם באמת משחק כדורגל, זה היה משעשע כמה המשחק היה איטי ועומד במקום, והרגיש ש2 הקבוצות רוצות להגיע לפנדלים.

לוקאקו חוטף פה הרבה אש אבל בעיניי משחק ההתקפה של צ'לסי נגמר ברגע שהוא יצא. עם כל הגמלוניות שלו זה שחקן שאפילו ל2 טנקים כמו ואן דייק וקונאטה קשה לחיות איתו והמשחק שלו עם הגב לשער מייצר הרבה בלאגן.

מבחינתנו, אני חושב שצריך לדבר יותר על קונאטה. כשאמרתי בתחילת העונה שהוא נראה לי הריל דיל נאמר לי שצריך לחכות לאיזה מספר שרירותי של משחקים שלו. ובכן, עכשיו אפשר להגיד את זה? זה ממש לא טריוויאלי שבלם בן 22 מגיע מליגה זרה ונותן עונת בכורה כזאת. הוא פתח בהמון משחקים גדולים, גמרים, נוק אאוט באלופות וכו' והוא מאוד מרשים. עוד רכישה בינגו שתשרת אותנו נהדר בעתיד, חבל שהמחיר של כך זה תקיעת הקריירה של גומז.
    דיאז - היה טוב אבל חייב לשפר סיומת. לא היה לי הרבה בטחון שהוא יכבוש כשהגיע ל1 על 1 מול מנדי וזה די מספר את הסיפור. אם וכאשר ילטש את הסיומת - השמיים זה הגבול. כרגע זה סוג של סוארז כזה בעונות הראשונות שברור לך שיש שם שחקן ענק אבל לא סקורר ואתה מחכה שישתחרר הפקק.

לא נתפס שהשלמנו את הסט ועכשיו ראינו למעשה כל תואר אפשרי תחת קלופ. תקופה מדהימה, קבוצה מדהימה.

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/22
    LFC-Gerrard1, Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  5. Clichy COYG

זה נכון שלפעמים AA מקבל (קצת) הנחות, אבל - צריך להבין שבסוף שחקן כדורגל זה מכלול. בהכרח ככל שיהיה בעמדות קדמיות יותר וייקח חלק פעיל יותר במשחק ההתקפה השוטף, ככה יישאר לו פחות חמצן במוח לעשות הגנה כמו שצריך ואצלו זה לא שהוא סתם רץ לפינה להרים אלא ממש משתתף בהנעת הכדור ומשחק כמו פליימייקר ואלו פעולות שדורשות מאמץ (לא רק פיזי) שמן הסתם משפיע. אני לא זוכר תקדים למגן שדה פקטו משחק כמו קשר אמצע, ובהנתן העובדה הזו אני חושב ש"הנזק" ממנו בהגנה הוא יותר מסבבה.

LFC-Gerrard1, oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  6. Rushie Member

הטרייד-אוף ברור לי. אם קלופ מוכן "לשלם" את המחיר אני איתו.
    מה גם שעם כל הביקורת שלי על טרנט, לא זכורים לי הרבה שערים בשנים האחרונות שהוא עלה לנו בהם באופן ישיר. יש מאחוריו מרכז הגנה ושוערים חזקים מאוד. אם היה משחק בתקופה של מיניולה סקרטל ולוברן כנראה שהבעיות ההגנתיות שלו היו הרבה יותר בולטות לעין.
    שוב, אלו דברים שאני מדבר עליהם כי באמת הגענו למצב שהשיפורים האפשריים לקבוצה במצבה הנוכחי אלו ניואנסים קטנים.

מצטרף למחמאות על קונאטה. פוטנציאל ענק. הוא ודיאז זו תעודת כבוד לחבר'ה שאחראים אצלנו על רכש.

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

סבבה, להשתפר בניואנסים קטנים זה אני מבין. אבל המרחק מפה ועד ״טרנט גרוע בהגנה״ הוא עצום מבחינתי, אתה רק מחזק לי את הנקודה בהיבט הזה - אם כל מה שיש לו לשפר בהגנה זה ניואנסים = הוא לא חלש בהגנה.

מעניין אגב מה שכתבת, אם טרנט היה פורץ לפני 10 שנים ולא 5, איך זה היה נראה? אני לא בטוח בכלל שהוא היה נראה גרוע יותר מבחינה הגנתית, אגב. אולי דווקא החסרונות שלו היו מתגמדים אל מול טרוריסטים כמו לוברן, מורנו וכו׳. הצד השני של המטבע הוא שאולי הוא בכלל לא היה שחקן הרכב בליברפול, כי מעטים המאמנים שהיו יודעים להתאים את המערך ואת התפקיד ליכולות של טרנט כמו קלופ.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. oranfu Member

מצחיק, אני חושב ששופטים את טרנט הרבה יותר בחומרה משחקנים אחרים.
    הוא היה מצוין אתמול, גם הגנתית. היתה לו טעות אחת (כשלא העריך נכון כדור גובה ואלונסו עצר על החזה ובעט). חוץ מזה לא ראיתי שום בעיות אצלו.
    כמו שנאמר, צריך לקחת בחשבון שהוא משחק מאוד התקפי והוא לא באמת מקבל עזרה בהגנה, מן הסתם יהיו חורים בהגנה אצלנו באגף.
    גם רוברטסון עושה את החורים האלה כל הזמן ואף אחד לא אומר על זה מילה.
    רוב הפעולות ההגנתיות שהוא נדרש אליהן זה במשחק מעבר הגנתי והמיקום שלו לא אופטימלי לזה, כשלמכתחילה הכי קשה להגן במשחק מעבר.

מצד שני, טרנט השתפר מאוד הגנתית העונה. כל כך הרבה סגירות אלכסוניות מצוינות (כולל כמה אתמול).

יש לו ליקוי אחד (גדול מאוד) וזה שהוא פשוט לא מתפקד כשהכדור בגובה הראש, אבל חוץ מזה הוא גם טוב מאוד הגנתית.

לא נכנס פה בכלל להשוואות לשחקנים אחרים.
    הוא שחקן היסטורי.

LFC-Gerrard1 ו-Gianzola אוהבים את זה.
  9. Rushie Member

הכוונה היא שמה שהקבוצה יכולה להשתפר בו זה ניואנסים קטנים. היכולת ההגנתית של טרנט היא כן בעיה מבחינתי וגם אחת לא קטנה, אבל בהסתכלות כוללת, כשהוא לא עולה לנו בשערים בדר"כ, וכשבפן ההתקפי הוא שווה לך 20 בישולים בעונה, אי אפשר להגיד שזו דרמה גדולה. אם זו הייתה אחת כזאת כנראה שגם קלופ היה נותן עליה מענה.

10. Sturridge Member

@Scouser Tommy

אם זה לא ברור, אני לחלוטין חושב כמוך שאי אפשר לשפוט את טרנט (או ג'יימס) רק על זה שהוא "נתפס" out of position.
    הגיוני שאם המאמן שולח אותו כל כך גבוה הוא לא יוכל להיות בעמדה שלו בכל מתפרצת של היריב. אם למישהו יש בעיה עם זה, שיפנה לקלופ.
    אחריות המאמן להשאיר שחקנים אחרים שלא יעלו גבוה כדי לכפות (ולשאלתך- בגלל זה טוכל משחק עם שלושה בלמים וצ'אלובה מוצא את עצמו מול דיאז).

אבל האמת שרוב הטענות שאני רואה כאן כלפי טרנט הן לא על זה, אלא על יכולות הגנתיות פרופר.
    בכל אופן, בהתחשב ביכולות ההתקפיות שלו, אני לא חושב שצריך להתנצל שהוא לא אשלי קול בהגנה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה נחמד אם אתה ואחרים תפסיקו להטיף לנו מוסר על מעט אמונה וכמה צריך להעריך את הקבוצה שלנו ואיך אנחנו לא מעריכים אותה בכלל.
    אתם מבלבלים ת'מוח ולא מבינים מה זה לאהוד קבוצה כנראה.
    מספיק לזיין ת'שכל על זה.

אהדה זה רגשי, לא לוגי.
    אתה תמיד מפחד שהגרוע מכל מגיע, זה חלק מהסיפור.
    תסביר לכולנו מי זה קלופ ומה זה ליברפול, תעשה לי טובה.

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע שזה הלחץ.
    אתה עולה עם צ'לסי למשחק חשוב למרות שאתם מעולים, אתה לא לחוץ מסנריו מחורבן שישאיר אותך בלי כלום?
    זה טבעי.
    אין קשר ללהבין כמה גדולה הקבוצה, כולנו כבר כתבנו בפורום הזה 200 פעם שזה הזמן הכי טוב להיות אוהד ליברפול מאז שנות ה80, יותר מזה?

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתם צודקים הכל בסדר חברים. הודעה של שנייה וחצי אחרי שריקה, תהנו מכל רגע.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Scouser Tommy, oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.