תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. alexshw Member

יאיר נתניהו גורם נזק גדול לאביו ומחבל לו שלא במודע בקמפיין.
    סגל חלק חשוב בקמפיין שלו.

2. Telkiyski Member

יאיר נהנתיהו נכנס בסגל זה בערך כמו ההוא מבית שאן שניסה לבלום שחקן ביטר עם העקב.

oranfu ו-yakov_y אוהבים את זה.
  3. קשר שמאלי Member

4. קשר שמאלי Member

5. DRORIKO Member

וביבי עומד לדין על קשרים עם נוני מוזס אתה מבין?

6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

"קשרים".

Sturridge, modric19, LFC-Gerrard1 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. oranfu Member

אותה מורן אזולאי שכתבה השבוע שיר הלל לנאשם ואיך אנחנו צריכים להגיד לו תודה שהואיל בטובו להיות ראש הממשלה?

8. סיונרה Member

מה שקרה פה זה משהו די מעניין. ניתונאי אשכנזי יהיר נעלב שארץ נהדרת צחקו עליו וקראו לו יהיר, ואז הוא החליט לנקום. הדרך שנראתה לו הכי פשוטה זה להסית את הקאריקים והדה יונגים בעזרת רגש הגזעני נגד התוכנית, ואיזה פלא - היא עבדה. זה מדהים לראות איך כל פעם רוקדים לצלילי החליל ומתנהגים בדיוק כמו שמצפים מהם.
    למה בדיוק גדי טאוב הוא דוגמא?

גם לובה הייתה חיקוי שהיום לא היה נחשב ראוי. העולם השתנה ב-15 השנים האחרונות ודברים שפעם היו נתפסים כלגיטימיים היום הם לא, ובצדק. לא היה שום דבר ראוי בחיקוי של עוזי כהן. ברור לך שהיום, בלי קשר למוצא, לא היו עושים דבר כזה?

איך אני אוהב שקאריק לא נותן לאינטיליגנציה להפריע לטיעונים שלו. ממתי זו דרך לבדוק אמיתות של טענות?

oranfu ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  9. South Boy Member

יש הבדל בין לא ראוי לבין גזענות טהורה.
    כמו שאת הסרט היהודי הנצחי אתה לא תגדיר כלא ראוי כך גם חיקוי של אדם שמשווים אותו לקוף זה לא רק "לא ראוי".

10. סיונרה Member

נו באמת, זה לא עושה לך כבוד ההשוואה הזאת. ברור לך שהם לא ראו אות ודמבר ואמרו "תראה את המזרחי הזה, הוא קוף כמו כל המזרחים, בואו נעשה אותו הקוף המזרחי", אלא זה היה יותר "תראה איך הוא מדבר, בואו נצחק על זה שהוא מדבר כמו קוף" ו-10 שנים אחרי זה באו כל מני אנשים ושמו לב שהוא גם מזרחי.

11. South Boy Member

אני לא באמת מאמין לך שאתה חושב שהם השוו אותו לקוף רק בגלל הדיבור המצחיק שלו, הרי נתתי יותר מדוגמה אחת לאשכנזים שקיבלו חיקוי בארץ נהדרת בגלל הדיבור המצחיק שלהם וגם אמרתי במפורש שאני לא מוצא סממנים גזעניים בתוכנית שלהם להוציא את מקרה עוזי כהן.
    עוזי כהן גם היה בצבע הנכון כדי להדביק עליו את הסטיגמה הזאת, עדיין לא שמעתי על אדם לבן שהשוו אותו לקוף.
    וכן, היום זה לא היה עובר וגם ציינתי את זה במפורש, אבל אני לא מספיק נאיבי כמוך כדי לחשוב שזה כתוצאה מהיעלמות הגזענות הסמויה של כותבי ארץ נהדרת אלא כי כמו שציינתי זה רק בגלל שאנחנו חיים בעידן הפוליטיקלי קורקט. אין לי שום דרך להוכיח את זה אבל אף אחד לעולם לא יצליח לשכנע אותי שאם ביטן או אמסלם לא היו פוליטיקאים בתקופת עוזי כהן הם לא היו מקבלים דימוי דומה.

12. סיונרה Member

יש הבדל גדול בין "הוא מזרחי ולכן הוא קוף" ובין "הוא לא מדבר כמוני ולכן הוא מזכיר לי קוף" בלי לשים לב שאתה מכיר רק אנשים שמדברים כמוך ולא מייצגים את כלל האוכלוסיה. אני חושב שאנחנו במקום יותר טוב כחברה שאנשים מבינים לאט לאט מה המשמעות של הגמוניה ושל תיבת תהודה. לא צריך גם ללכת לצד השני ולחשוב שכל מי שמספר בדיחה לא מתחשבת הוא איזה גבלס.

13. avicii Member

14. South Boy Member

מה ההבדל? גם אם זה בגלל הדיבור שלו והמראה שלו ולא בגלל שהוא מזרחי זאת גזענות.
    אני אגב בכלל לא אמרתי שהדמות הזאת נוצרה בגלל שהוא מזרחי, המניעים הם פשוט גזעניים. אם לזה הכותב של ארץ נהדרת מפרש תרבות אחרת או מראה אחר משלו אז הוא גזען בדיוק כמו מי שזורק בננות לשחקנים אפריקאיים במגרשי כדורגל "לא בגלל שהם אפריקאיים, בגלל שהם מזכירים להם קופים".

15. סיונרה Member

זה יותר דוגמא לאקדמאי בינוני שהחליט ששווה לו ללכת בדרך הזאת כי בדרך הרגילה הוא כנראה יישאר ד"ר ולא יקבל פרופסורה בדרך הרגילה.

הגדרה מעניינת למילה גזענות. אם זה לא קשור לגזע שלו, זה לא גזענות.
    אם השחקן הזה נראה כמו גורילה, אז זה לא גזענות. אם לדעתך כל השחורים נראים כמו גורילות, זו גזענות.