ריאל מדריד 2020/21: קיץ משעמם כמו הכדורגל. המטרה: אליפות נוספת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏7/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

דווקא אהבתי את הדם הרע בין המועדונים, תקופה יפה.
    חידשת לי על פויול, פפה הבלם הכי טוב שראיתי בספרד בעשור וחצי האחרונות (קראביליו וקאנברו בשיא לא שיחקו בספרד), אז׳אלה וכל אלה לא באמת ראיתי.
    פפה היה אדיר גם כקשר אחורי במשחקים גדולים, הזוי אבל דווקא הקבוצה הכושלת עם לאסנה דיארה ודי מאריה - אוזיל - רונאלדו בקישור זאת ריאל הטובה ביותר שנפלה על דור גדול של ברצלונה, בכלל השותפים הטובים ביותר בקריירה של רונאלדו.

2. סיונרה Member

אני בהחלט רואה את הגאונים בשפיץ מחליטים להחזיר את רונאלדו. אולי ההחלטה הנכונה היחידה שקיבלו בשנים האחרונות הייתה זאת של לא להלחם כדי להשאיר אותו

Gianzola01 ו-EsheD אוהבים את זה.
  3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

רונאלדו עם כל הריספקט שייך לעבר,אמבפה והאלנד חייבים להיות היעד מס' 1.

4. Raulito Madridista

למה זו הייתה החלטה נכונה לא להילחם על רונאלדו, איזה שפן היה לנו בקנה, מריאנו? אולי אפילו זידאן היה ממשיך אם רונאלדו לא היה עוזב ועונה אחת לא הייתה הולכת לפח. גם היום בגילו המופלג הוא בסדר וביובנטוס זה לא ממש התחבר. בכל מקרה כמעריץ ענק של רונאלדו ולמרות שהמחשבה הזו עושה לי צמרמורת - זו תהיה טעות ובכל מקרה זה לא יקרה. רונאלדו לא גדל על ערכי די סטפאנו וברנבאו שצבע את המגרש הישן, זה לא שהוא הולך לשחק ב-1/3 מהשכר שלו. אין לנו איך לשלם את המשכורת שלו ובטח כשענייני המס בספרד אחרים. הוא אגב גם לא אחד שמודה בטעות.

אני גם אהבתי את זה שהייתה אלימות בגבול מסוים בקלאסיקוס, תשוקה אדירה, כמובן שהיו קבוצות גדולות ששיחקו כדורגל גדול, ככה צריך להיראות קלאסיקו (בלי להכניס אצבע לעין של עוזר המאמן כמובן). לא אוהב את האובר-חיבוקים וליקוקים. לגבי פפה - הוא התמתן משמעותית לעת זקנה, לפניכן כבר חירב לנו איזה שני קמפיינים של צ'מפיונס והיה פזיז בניסיון "לתקוף" שחקן התקפה והתמונה עם קאסקרו לא יוצאת מהראש. הוא היה בלם אדיר אבל סבל גם מפציעות רבות. תיארת את הקבוצה של מוריניו ככושלת וזה מוגזם, זכינו באליפות של מאה נקודות ו-121 שערי זכות, בכל זאת..הוא היה אגב קשר אחורי רק נגד ברצלונה בשלושה קלאסיקוס - בליגה, מוריניו ראה כי טוב - אז זה נוסה שוב בגמר הגביע ואז בחצי גמר הצ'מפיונס עד ש...

5. סיונרה Member

רונאלדו מיצה את עצמו בריאל, ולכן היה צריך להפרד ממנו. זה שהגאונים חשבו שאסנסיו יוכל לעשות קפיצת מדרגה משחקן צעיר ולא רע לשחקן הכי טוב בעולם זה כבר החלטה אחרת. היה אפשר להוציא את ה-100 מיליון+ שכר על דברים מעניינים.

6. Raulito Madridista

הוא לא מיצה את עצמו ואני מעריך שבסתר ליבו הוא מתחרט שעזב, בליגה הספרדית הוא לא הצליח לזכות במספיק אליפויות - שתיים בלבד לצערי, לא באשמתו כמובן, זו גם הייתה יכולה להיות אחת המטרות. גם יכול להיות שאם רונאלדו היה נשאר אז בייל היה עוזב (בגלל זידאן) ואז בין כה החלק הקדמי היה משתנה מעט. הוא פתח את עונת 2017/18 בצורה קטסטרופלית בליגה, אין לזה הסבר, אבל תיקן אחרי זה במעט. הייתי חבוט גם אני לבין עצמי האם הארי קיין שווה למשל את ה-150 מיליון יורו או שחקנים כאלה, איקרדי בטח שלא אבל הבחירה שלהם הייתה הכי גרועה. אגב, חשבו שכל אחד ייתן קצת ולא ציפו שאפילו אסנסיו-בנזמה-בייל יחד יבקיעו 50 שערים יותר ממה שהם הבקיעו. גם מאיסקו ציפו.

7. Raulito Madridista

קצת חדשות:

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1615791404544.Xxx

כמה שמות גדולים בשער המארקה הבוקר: כריסטיאנו, הולאנד ואמבפה. המסר ברור: "התוכנית נמשכת" - המטרה הראשונה של ריאל מדריד היא לשמור על העונה הנוכחית בחיים, לאחר מכן לאזן עוד יותר את התקציב לאור מכת הקורונה וכמובן שיש שאיפה לבצע רכש אבל של שחקנים צעירים בדגש על הולאנד ואמבפה הנהדרים. "ההצעה של חורחה מנדש שרונאלדו יחזור לריאל לא שינתה את התוכניות", נכתב. "המועדון איתן בדעותיו. מערכת היחסים עם רונאלדו היא ייחודית אבל אי אפשר לחזור לעבר, מתוק ככל שיהיה". אתמול אגב המנהל המקצועי של יובה, פאביו פארטיצ'י, הבהיר כי רונאלדו חלק מהעתיד של הגברת הזקנה. הפורטוגלי כבש את שערו ה-770 בקריירה, העביר מסר: "הסיפור הזה רחוק מלהסתיים" וזכה למחמאות מפלה. בסקר גדול שערך ה-AS אתמול, עם למעלה מ-140 אלף מצביעים, רק 53.44% היו בעד צירופו של הכוכב. באתר ה-AS אגב נכתב שהיתרון הגדול הוא שאם רונאלדו יחזור לשנה אחת למשל יהיה אפשר לדחות בקיץ אחד את הרצון לצרף את אמבפה והולאנד וכמובן שהוא בכושר טוב גם בגילו. מנגד הוא הרוויח 21 מיליון יורו לפני שעזב וכעת שכרו עומד על 31 מיליון יורו, מקשה מאוד על הקבוצה וכמובן שגם ענייני המס הם שונים.

קורטואה
    , אחרי שבע שנים?| אחד משחקני המפתח לקראת אטאלנטה הוא טיבו קורטואה, שחולם לחזור לרבע הגמר לראשונה מאז עונת הדסימה. אז, הוא היה שוער אתלטיקו מדריד ונכנע לנו בגמר כמובן. מאז, הבלגי סבל רק אכזבות במפעל היוקרתי. הוא הודח פעמיים נגד פריז סן ז'רמן בשלב שמינית הגמר ב-2014/15 (מקרה דרמטי במיוחד שכן אחרי 1:1 בחוץ, צ'לסי הודחה דווקא בבית. דויד לואיז השווה בדקה ה-86 וטיאגו סילבה הרג את האנגלים בהארכה עם ה-2:2 בדקה ה-114) ו-2015/16. לאחר העונה המסויטת ההיא צ'לסי כלל לא שיחקה באירופה. ב-2017/18 השוער הודח יחד עם הבלוז נגד ברצלונה שוב בשמינית הגמר. כעת גם בריאל הוא נפרד פעמיים בשלב מוקדם כשיכולת טובה שלו נגד מנצ'סטר סיטי אשתקד, למשל, לא הספיקה.

ויניסיוס התראיין לאל-פאיס וסיפר שוב על הטראומה נגד אייאקס: "זה היה מתסכל שלא יכולתי לעזור. לצאת בדקה ה-40 זה היה נורא. ידעתי שזה רגע חשוב עבורי ועבור המועדון. באותה תקופה עשיתי את הדברים טוב מאוד, השחקנים מסרו לי בעמדות מצוינת. נשברתי. רציתי להמשיך, הגיע כדור, היה עליי לרוץ 50 מטר ולא הייתי מסוגל, לדעתי הפציעה החמירה. לקח לי שישה או שבעה חודשים לשכוח מזה. חודשיים-שלושה לא שיחקתי ובהמשך היו לי ספקות, לעתים כשהיה לי קר - כאב לי מבלי שעשיתי כלום. כאב לי ללבוש את הנעליים. באחד על אחד המגן תמיד רוצה לפגוע ועליך להיות זהיר". עוד אמר: "אני אוהב להבקיע אבל בשבילי קל יותר לכדרר, יש דברים שאני שולט בהם יותר. אני יודע שאני טוב באחד על אחד ושהמגן תמיד חושב הרבה לפני שהוא פוגש אותי. לשחק עם בנזמה זה נהדר, הערצתי אותו כששיחקתי בברזיל וצפיתי במשחקים שלו. הוא תמיד אומר לי מה עליי לשפר, הוא רוצה בהצלחתי. אני מקווה שאשתפר ואבשל לו יותר שוערים וגם אני אבשל לו".

8. סיונרה Member

לדעתך הוא לא מיצה את עצמו. אני הרגשתי דברים אחרים.
    רונאלדו, ואפשר לראות את זה על בסיס הנטייה שלו לבעוט חופשיות למרות שהוא כנראה הבועט הגרוע בעולם, הוא לא מסוג השחקנים שידע לקחת צעד אחורה כשהיכולת שלו לא בשיאה. זה אומר שאו שריאל הייתה משלמת לו סכומים מופקעים לתרומה שלו בשלב מסויים, או שזה היה נגמר רע ופוגע בשם הטוב של המועדון ושל רונאלדו או גם וגם כשהוא יושב על הספסל עם פרצוף חמוץ ושכר של 30 מיליון יורו לעונה.
    הוא נפרד מריאל בשיא, עם עונה בינונית אבל צ'מפיונס מרהיב שלו. אני מאמין שמשם הייתה רק ירידה, כשהשאלה היחידה הייתה הקצב. ריאל לא הייתה מקבלת עליו יותר כסף בשום שלב. היא הייתה חייבת להכיר בעובדה שהסגל שלה לא היה מספיק טוב גם עם רונאלדו, ככה שאין שום סיבה להאמין שיהיה מספיק טוב בלעדיו ובלי אף רכש. סיונרה אמר את זה בזמן אמת.

9. Raulito Madridista

אין לי הסבר לגבי הבעיטות החופשיות מה גם שהשם האמצעי של רונאלדו הוא 'אימון', ברור שהוא עקשן, עד 2014 הוא היה בועט בסדר וכתבתי את הדברים האלה במדי יובה. הוא כוכב והוא "בן זונה גדול" עם אגו אבל דווקא זו הדוגמא? העונה האחרונה התיישרה, אם הוא כבש כמעט שני גולים בממוצע בסיבוב השני בליגה אני לא מזלזל בזה. אני הרגשתי שאיתו בשפיץ אנחנו כן קבוצה שמסוגלת להביא את הגביע האהוב עלי. למה לא לשפץ את הסגל מסביבו לדוגמא ולהשאירו לעוד שנתיים? בייל שחקן טוב שאיבד עניין ונפצע ובנזמה לא היה יכול להתחבא מאחורי התירוץ של רונאלדו. בזבזנו הרבה כסף ב-2019 ולא קיבלנו מספיק לצערי. מוותר על יוביץ', על מיליטאו ואפילו על מנדי בשביל רגילון. את הזאר כן הייתי מצרף. אגב השכר שלו היה 21 מיליון יורו (נטו), בספרד שיעור המס גבוה מאיטליה אבל ביחס לתרומה שלו. דבר אחרון: על הספסל הוא לא היה יושב ואין סיבה שיישב על הספסל. מה אמרת בזמן אמת? שהסגל בינוני או שרונאלדו צריך ללכת?

10. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1615876901362.Xxx

הזאר יעבור ניתוח שישבית אותו עד הקיץ?| כפי שכבר שמעתם, אדן הזאר בחוץ לחודש עד חודש וחצי - יחמיץ את הקלאסיקו כמיטב המסורת (לא שיחק בשלושת הקודמים נגד ברצלונה) וכן את שני משחקי רבע גמר ליגת האלופות, אם ריאל תגיע לשם. העניין שייתכן והזאר יעבור ניתוח כדי לשים סוף לכאבים אבל המחיר יהיה כבד: הוא יחמיץ בוודאות את כל העונה ויהיה בספק ליורו עם נבחרת בלגיה. במארקה נכתב שבסביבתו שוקלים את העניין ואף זו תהיה הפתעה אם זה לא יקרה לאחר הפציעה האחרונה. הוא רוצה לשים סוף לכל הצרות - הכאבים בקרסול הן המקור לכל הבעיות שהתוצאה שלהן היא פציעות השריר. הזאר מעולם לא התאושש מהפציעה בנובמבר 2019 נגד פ.ס.ז' בערב בו היה מצוין. הכאבים שלו החמירו לאחרונה. הטיפול בקרסול היה לא נכון והניתוח בחודש מרץ בדאלאס לא עזר (במועדון ניסו טיפול שמרני עד אז). זו הפציעה העשירית של הזאר שסבל מחמש פציעות בכל שנה. הוא שיחק רק ב-36 מ-88 המשחקים של הקבוצה, 40.91%, והשנה המספרים שלו אף גרועים יותר (37%). בינתיים עם כמה שזה כואב הוא הרכש הכושל בהיסטוריה של המועדון.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת הגומלין נגד אטאלנטה:

מארקה: ראמוס שוב כאן - הסמל של ריאל מדריד חוזר; הוא לא הודח מהצ'מפיונס מאז 2015 (נגד יובנטוס של מוראטה) כששיחק בשני המשחקים. וכן מחמאות של פסינה לקרוס. "ראמוס חזר אחרי 58 ימים והתוכנית עבדה - הוא חוזר אחרי ששיחק נגד אלצ'ה".

ריאל של ראמוס שיחקה 63 משחקי נוקאאוט - לא כולל גמרים. כשראמוס על כר הדשא המאזן הוא 30 ניצחונות, תשע תוצאות תיקו ו-14 הפסדים. בליגת האלופות באופן כללי ריאל הפסידה 16 מ-107 המשחקים עם ראמוס (14.9%) ומבין 25 האחרונים שניים בלבד - טוטנהאם ב-2017/18 ונגד סיטי ב-2019/20 בברנבאו. בלעדיו? 34 משחקי צ'מפיונס - 20 ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו ועשרה הפסדים. שבעה מעשרת ההפסדים היו ב-11 המשחקים האחרונים ללא ראמוס.

שער ה-AS: ריאל בידיים של הגווארדיה הוותיקה - ראמוס-מודריץ'-קרוס-בנזמה. אזכורים כמובן להזאר הפצוע הכרוני| "משרד נגד אומץ", נכתב בפריויו ב-AS. ריאל הוותיקה רוצה רבע גמר ראשון מזה שלוש שנים, ואלוורדה יקל על היעדרותו של קאסמירו. נכתב שאטאלנטה היא קבוצה ללא מעצורים וכן על המאזן היפה שלה בחוץ והאומץ שלה. חמישה שחקנים שלנו בהרכב הם מעל גיל 30 - נאצ'ו, ראמוס, מודריץ', בנזמה וקרוס - כלומר ההערכה היא שלוקאס ישחק בכנף ימין. בצד שמאל? המקום שמור להזאר אך הוא לעולם לא תופס אותו. אסנסיו - זה שמשחק הכי הרבה, ויניסיוס, זה שמעמיד את המספרים הכי טובים במצטבר ורודריגו עם היחס הכי טוב של גולים פר דקות. התייחסות לנתונים המדאיגים של ריאל - שנתיים ברצף נפלנו בשמינית ולא ניצחנו באף אחד מארבעת משחקי הבית האחרונים - תיקו עם באיירן והפסדים ליובנטוס, אייאקס ומנצ'סטר סיטי. הנה ההרכב המשוער

11. yakov_y YNWA

ראמוס שיחק במשחק הראשון נגד סיטי ואייאקס, אז לא שיחק בגומלין בגלל הרחקות, זה אומר שלא הודח ? נו באמת.
    כמו שאני אגיד שהוא וריאל מדריד לא עלו לרבע מאיזה 2004 בתקופה בלי רונאלדו.
    בלי לעקוב אחרי העובדות אתה יכול להאמין לכל שטות וככה רוב האנשים.

הזארד כיכב אצל סארי, תמיד חשבתי שנעשה לו עוול עצום בצ׳לסי בגלל מוריניו ואחר כך 3 בלמים עם קונטה, הוא הגיע ישר אחרי הזכייה באלופות, הייתי בטוח שיתפוצץ, פתאום מיכולת שיא לכלום ושום דבר והפציעות האלה תעלומה מטורפת בפני עצמה.
    מקרה הזוי.

אין לריאל שום באנקר בחלק ההתקפי למעט בנזמה...
    כישלון אדיר של זידאן ופרז עם יוביץ׳, הזארד, הברזיאלים וכל השאר (אני מהמר שעם מאמן אחר הברזיאלים יהיו שחקני הרכב טובים, הבעיה במאמן ולא בשחקנים למרות שאף אחד לא וורלד קלאס).
    העיקר בנזמה היה הקורבן כולל עונת השפל עם 5 שערי הליגה שלו, מזל שאנשים ברשתות החברתיות הפסיקו לדבר שטויות והמספרים של כרים מדברים, חלוץ גדול שיש לו כל דבר, מטכניקה בשני הרגליים עד לפיזיות, לחוכמת משחק ולפירגון, אשכרה הכל.
    לדעתי רק בישראל ירדו עליו.

12. Raulito Madridista

את הבוז שאני שמעתי מהברנבאו בכל פעם שקארים נגע בכדור במשחקים שהייתי בהם..קשה להסביר. וגם בגמר הדסימה. מוראטה היה עוד פרווה בן 21 ועלה לדרבי בעונת הדסימה ובעשר דקות איים על השער שלוש פעמים יותר מבנזמה בשעה שלמה. אז זה לא ממש ש"רק בישראל" ירדו עליו, אתה זוכר מה גארי ליניקר אמר או להזכיר לך? ההשוואה של בנזמה צריכה להיות לשחקני הטופ ביתר הגדולות ולא לשחקני ההתקפה שאין לנו. למה הוא לא היה יכול לעשות דיג'יגדל כשרונאלדו היה? מה חסר לבנזמה? אין לו את הקילריות, הוא מאוד לא יציב, וכיום בגיל 33 הוא איטי. הוא ובייל התחבאו יופי מאחורי הכתפיים הרחבות של כריס כל השנים. מעולם הוא (בנזמה) לא היה סילון אגב. בנזמה שנוי במחלוקת אצל כל אוהד שני בערך.

הזאר לא זכה באלופות עם סארי אלא בליגה האירופית, מפעל מכובד אבל יש הבדל גדול. תמיד אהבתי אותו והחזקתי ממנו, היה אחד מחמשת השחקנים הטובים באנגליה המון זמן, שחקן של אסתטיקה, הכנת מצבים, מספרים בסדר וגם יצר דברים מכלום. חשבתי שבצ'לסי יש לו רק את ססק, קצת חואן מאטה לעתים וחצי ברך של דייגו קוסטה, הבעיה שגם בריאל לא היה לו עם מי לשחק יותר מדי. בכל מקרה זה כבר לא חוסר מזל, עשר פציעות הן לא חוסר מזל לצד זה שהצוות הרפואי שלנו דפוק.

לגבי סרחיו ראמוס כל מה שנכתב הוא אמת, אף אחד לא הסתיר, גם אני עיקמתי פרצוף בהתחלה כי זה נתון 'חלקי' במידה מסוימת, זה השער של העיתון ושיהיה להם לבריאות. הנקודה העיקרית היא שריאל עם ראמוס בצ'מפיונס ממעטת להפסיד, יש את המספרים גם בנוקאאוט ושהוא חיזוק רציני בדיוק בזמן. אולי אפילו גם יכבוש במצב נייח.

13. סיונרה Member

ההסבר הוא שרונאלדו חושב שהוא הכי טוב בעולם גם כשהוא לא. אין שום סיבה לחשוב שבגיל 38 כשהיכולת תתחיל לרדת הוא פתאום יבין את מקומו החדש. זה לא מודריץ' שאפשר להעלות מהספסל והוא עולה עם חיוך.

14. רוברטו באגיו31 Member

השאלה הגדולה היא האם רונאלדו בגילו וכושרו הנוכחי יכול לשדרג את ריאל ?

כשחקן רוטציה שעולה מהספסל בהחלט כן, כשחקן הרכב קבוע וכ"כוכב" של הקבוצה שרוב הכדורים הולכים אליו - חד משמעית לא .

האם רונאלדו יסכים להיות שחקן רוטציה ולא שחקן הרכב קבוע ?? ברור שלא, ולכן עדיף לריאל לוותר עליו .

על אמבפה והולאנד הם חייבים ללכת בכל הכוח, יש להם חלק התקפי שלא מתאים למועדון כל כך מפואר, בטח כשאפשר כבר להכריז באופן כמעט וודאי שעדן הזאר הוא שחקן עבר .

15. Raulito Madridista

מבחינתי אין דיון האם רונאלדו צריך לחזור - הוא לא צריך לחזור, הנקודה שלי היא אחרת: הוא לא מיצה את עצמו בריאל ולא היה צריך לעזוב, כבר הסברתי למה. אני מדבר על רונאלדו של לפני שנתיים שלמרות פתיחת העונה הלא טובה בליגה היה שחקן טוב יותר ממה שיש היום וכמובן שהשיטה עם מרסלו-קרוס-בנזמה וכן הלאה עבדה על אוטומט. מדוע לא למכור את בייל למשל עם כל הכבוד למספרת ולהחליף את הצוות המסייע הלא מספיק טוב שלו? - נניח בנזמה, נניח מרכז השדה שלנו שלא תרם מספיק התקפית? להביא אולי את הזאר שהיה שחקן יוצר.. אגב מעניין אותי לדעת מה היו המשכורות בנטו באותה נקודת זמן, אני חשבתי שהוא הרוויח יותר מ-21 מיליון יורו בשנה וביחס למה שנתן הוא אפילו היה מקופח, אני משוכנע שמסי הרוויח הרבה יותר.

כביכול השמועה בתקשורת הייתה שרונאלדו יגיע לעונה אחת (וזה די מופרך), יסגור מעגל ואז ריאל תרוויח עוד זמן כדי להנחית אליה את אמבפה והולאנד או רק אחד מהם. אני כמעריץ ענק שלו חושב שהוא לא צריך לחזור והוא לא יחזור. ברור שהמספרים ימשיכו לרדת והוא עלול לקלקל. גם אם הזאר היה בריא אגב היו לנו המון בעיות בהתקפה. אין לנו שחקן התקפה אחד חוץ מבנזמה שהוא גם יודע ליצור, גם כובש, גם חכם. הכי קרוב לשם זה רודריגו. את ויניסיוס ראיתם אתמול יופי..

מצב נושא:
הנושא נעול.