רומא 2020/21 :: בעלים חדש, בלגן ישן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏26/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Zakutaroma Member

יהיה ממש מעניין לראות אותו בתוך הליגה, אפילו שזה קורטונה שירדה ליגה ולא אותה אינטסיביות, כל צעד קטן בשבילו יהפוך אותו למשהו טוב יותר.
    במעבר חד, מה קרה עם קלאפיורי העונה? היה אמור להיות בק אפ של ספינא, מאז הבישול לדזקו נגד אייאקס נפצע שוב, ועושה רושם שלסמוך עליו כפוטנציאל לחלוקת דקות על צד שמאל לא הולכת לקרות במיוחד. יישאר בעונה הבאה ?

לגבי מוריניו אם כבר הדיון עדיין חי,
    לא יודע אם הוא חי או מת, כדורגל עצוב או שמח, הדבר הכי ברור אצלו, הוא מסדר את ההגנה, ומייצב את כל החלק האחורי. וזה הדבר הכי גרוע ברומא בשנים האחרונות. זה לא רק מנטלי של ריביעיות ושלישיות בליגה, זה גם הגנה וקישור לא מסודרים בפן הדפסניבי.
    פה אני אופטימי

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

מסכים. אבל כדי שזה יקרה רומא חייבת סוף סוף לפתור את בעיית הפציעות. כדי לבנות שלד אתה חייב שהוא גם ישחק רוב הזמן. תחלופה גבוהה, כולל של שחקנים שנאלצים לשחק לא בעמדות שלהם זה אף פעם לא טוב. בצ'לסי וביונייטד היה לו את כל המאטיץ' והג'ון טרי למיניהם שהיו תמיד לרשותו כדי לעשות סדר מאחור. ברומא הוא לא יספיק להגיד בריאן כריסטנטה והוא כבר יפצע לו.

3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרבואה - יש לו vibes של דוד פיזארו ואופי חזק, אבל לא הייתי בונה עליו להמשך. יש יותר מדי תחרות בקישור גם לפני ההתערבות הצפויה של חלון העברות.

קלאפיורי - מהמקרים האלה שהשחקן מוכיח מה הוא שווה מבלי לתרום לקבוצה שלו. בעיניי ללא פציעות נוספות הוא הכוכב הבא. לא רואה סיבה להשאיל אותו פרט להרכב קבוע אצל דה זרבי.

מוריניו - הסקפטיות מוצדקת בדיוק כמו ההתלהבות של הרומאים שמשקיעים בציורי קיר. אני נוטה יותר לכיוון הציורי קיר כי חלק גדול מהטיעונים השליליים (והמוצדקים) שנכתבו עליו לא רלוונטיים לרומא, וחלק אחר (כמו ביקורת פומבית על שחקניו) לא מפריע לי ומתגמד מול הדרייב שהוא יכול להכניס לקבוצה וכל מה שסובב אותה. במיוחד אם הקהל יתחיל לחזור (בהדרגה) לאולימפיקו.

Roma ו-Raulito אוהבים את זה.
  4. Zakutaroma Member

אני מצטער קובי אבל איזה תחרות יש באמת על האמצע?
    ורטו באנקר, כריסטאנטה יהיה ברוטציה של הגנה/קישור, ויאר לא בעניינים בכלל ופלגריני חצוי בין משהו קדמי יותר לאמצע. דיווארה לא פוגע, אני לא חושב שיש תחרות בכלל האמת. ואמרתי את זה כבר פה, רוב המפלות במשחקים זה אמצע פרוץ ורך שלא משחק כמו קישור אמיתי

5. טל. Member

*כריסטאנטה אם לא שמים אותו במרכז שדה בקישור ההתקפי, לדעתי צריך למכור אותו.

*פלגריני אין לו מה לחפש אצל מוריניו. הדבר הנבון יהיה למכור אותו כבר הקיץ. אם כי אני בספק אם יש ברומא מישהו עם גדלות הרוח הנדרשת לשם כך... -סביר יותר שזה יקרה רק בינואר בסכום קטן יותר.

*כנ''ל וייאר. עם כל הצער שבדבר.

*על דיאוורה קשה להחליט. הרבה תלויי בהצעות שיגיעו עליו ובחיבור עם מוריניו.

סביר להניח שמרכז השדה אצל מוריניו יהיה:

וורטו + חדש
    ***זאניולו***

(כריסטאנטה אם יישאר יהיה רוטציה לזאניולו.
    דיווארה אם יישאר יהיה רוטציה לחדש.)

-------------------------------------
    באופן כללי,
    לדעתי, הימים שקישור אחורי מושך בכוחות עצמו את הקבוצה: חלפו. כבר כתבתי על כך כמה פעמים בעבר.

יש עמדות שיכולות למשוך קבוצה, לבדן.
    -גם אם העמדה מתחתיהן מאויישת על ידי שחקנים לא טובים...

קישור אחורי היא לא אחת מהן.

קח קשר אחורי מהטופ העולמי (או אפילו 2 קשרים כאלו) - שים מתחתיו בלמים כמו שהיו לרומא השנה: נדיר שתקבל ממנו עוגן ברמה הקבוצתית. ומעט אפקטיביות ברמה האישית.

ההתמקדות הראשונית והעיקרית במרקאטו הקרוב צריכה להיות בעמדות השוער החלוץ והבלמים.

נערך לאחרונה ב: ‏8/5/21
  6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

ורטו - אכן באנקר.
    כריסטאנטה - סגר פינה במקרה חירום (שנמשך כל העונה) אבל אין סיבה שיכלל ברוטציית ההגנה כחלק מתוכנית לעונה הבאה. הוא קשר אמצע טבעי. לדעתי יהיה בורג חשוב בעונה הבאה.
    ויאר - לא רואה טעם להילחץ מהכושר הנוכחי שלו כשכל שחקן צעיר בסטטוס דומה (עונת פריצה) מציג ירידה דומה כאשר העומס גובר. לדעתי הוא שיחק יותר מדי (באופן רצוף). כשהיה כשיר ביחד עם ורטו (עד מרץ כזה), הייתה זו החוליה הכי חזקה בקבוצה.
    דיאוורה - יש לי מעט מאוד סבלנות למסירות שלו ליריב בשטח מסוכן, אבל הוא עדיין כאן (עם חוזה ארוך) וללא הצעות חייבים לספור גם אותו. לפחות כגיבוי.
    פלגריני - לדעתי ישאר בהתקפה בתפקיד "סניידר" ויתפוס את האמצע רק במקרה חירום בדומה למנצ'יני.

בקיצור, צריך לראות איזה אופציות קניה\מכירה יהיו פתוחות במרקאטו אבל בכל מקרה לדרבואה אין סיבה להישאר כאופציה חמישית\שישית במערך שמכיל 2 קשרי אמצע.

*המהירות בה ההייפ עולה ויורד על שחקנים ברומא לא פחות ממדהים.

7. Zakutaroma Member

מסכים לגבי כריסטאנטה ופלגריני,
    אבל אני לא חושב שהשיפוט וההייפ היה כזה מהיר,
    דיווארה לא שכנע כל העונה, נתן בעקבות פציעה של מישהו אחר שתי משחקים מאוד טובים והזכיר איזה כיף שיש מישהו חזק באמצע שנלחם, אבל עלה ביותר נקודות לקבוצה מאשר תרם(שער ניצחון אחד נגד פיורנטינה דקה 87).
    לגבי ויאר, אני מנסה להבין את קצב ההתפתחות ולאן יהיה מיועד, קשה לי להאמין שהוא יגיע ליכולת שמספיקה לקחת חולצת הרכב.
    לאחר קריאה חוזרת של הפוסט שלך אני עוד יותר מאמין בעובדה שאין תחרות השנה על הקישור, וזה לצערינו הוכיח את עצמו השנה.

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

ויאר נחשב לדבר הגדול הבא עד פגרת הנבחרות האחרונה על סמך כמה חודשים טובים (מאוד). כעת לאחר חודש חלש (קורה כמעט לכל שחקן צעיר, כולל זאניולו בעונתו הראשונה) אין בו אפילו "תחרות"? כי יש "כוכב" חדש שנתן 60 דקות מוצלחות?

למקרה שלא הובנתי נכון, אני מאוד בעד חיזוק לקישור, אבל גם בלעדיו יש 4+ שחקנים על 2 עמדות ובמצב כזה לדרבואה אין סיבה להישאר לגרד שאריות.

אולי אם מוריניו יבחר לשחק עם שלישיית קישור (עשה זאת בעבר) יהיה לו מקום בתור מצאלה מחליף.

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם עושים כזה בטוויטר אז הינה שלי:
    https://pbs.twimg.com/media/E08DxFFXsAAIotd?format=Xxx&name=medium

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/21
  10. Zakutaroma Member

זה ממש מדוייק!!
    יש פה רק טעות אחת בעיניי, למה ספינאצולה לא בחשובים גם? הוא באנקר בשמאל, 80 אחוז מהגולים הגיעו מהצד שלו.
    כל השאר באמת מדוייק להפליא

11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי הנחתי שהתפקיד בו ספינאצולה מצא את עצמו מחדש לא קיים יותר. מוריניו לא יעשו לו התאמה מיוחדת כמו פונסקה. יהיה שם שחקן התקפה טבעי. לא שמתי אותו בירוקים כי עדיין קיים סיכוי שיתאים את עצמו לרביעית הגנה.

*התפוקה המספרית של ספינאצולה דלה מאוד ביחס לשחקן התקפה. ה"צד שלו" זה גם ה20 שערים\בישולים של מחיטריאן.

12. טל. Member

בהנחה ומוריניו הוא לא הקוסם מארץ עוץ: חומר השחקנים הנוכחי של רומא לא מתאים לרביעיה אחורית.

ספינאצולה הוא רק דוג' אחת לכך.

אם ורק אם יבוצע רכש חזק ומדוייק בעמדות המגינים הבלמים הקישור האחורי והשוער (לפחות 3 מתוך ה 4 הנ''ל) - אז ורק אז, יהיה אפשר לדבר על חזרה למערכי רביעיה אחורית.

זו אחת הסיבות לכך שאני כל כך מעודד מההחתמה של מוריניו. -כדי שהוא יוכל לשחק את ''הכדורגל שלו'' ברור שהנהלת רומא תצטרך להביא לו שחקנים אחרים מאלו שיש לנו כיום.

במילים אחרות: צפויי ריענון מאסיבי בסגל המעאפן הזה שלנו.

13. DRORIKO Member

@Un bombón חבר ותיק מגיע לישראל כדי לפגוש אותך

Un bombón אוהב/ת את זה.
  14. טל. Member

15. טל. Member

https://laroma24.it/wp-content/uploads/2021/05/BIG-STRISCIONE.Xxx

מצב נושא:
הנושא נעול.