צ'לסי 21/22 – A Patch of Blue

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Footballover, ‏9/9/21.

1. Footballover Member

סקאוזר,

בשליפה מהירה עולות לי יונייטד וטוטנהאם בזמן האחרון. את ליברפול אני בכלל לא זוכר במערך הזה, אבל קצת מצחיק להשוות את ווינאלדום וצ'אן של רודג'רס כדוגמה למשהו. אשכרה לקחנו צ'מפיונס עם המערך הזה כשאנחנו נותנים את קמפיין ההגנה הכי טוב בהיסטוריה של המפעל. 4 שערי חובה אחרי שליש עונה עכשיו.

האם המערך מבליט יתרונות של שחקנים? חד וחלק, אין שאלה בכלל. סילבה איטי מדי, רודיגר לא חכם מספיק, כריסטנסן רך למערך של שני בלמים. האם השחקנים הנ"ל נותנים הופעות מטורפות וראויות לכל סופרלטיב במערך הזה? בהחלט. זה לא סותר אחד את השני. זה שמערך ומאמן מוציאים את המיטב מהשחקנים זה לא משהו שלילי או גורע. כוסאמק 4 בהגנה. מי צריך את זה בכלל?

2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

נתתי אותם כדוגמה לזה שגם שחקנים שהם ממש לא בלמים/שחקני הגנה אפילו יכולים להיראות טוב במערך של 3 בלמים. כלומר שההגדרה שלנו למה זה "בלם" משתנה דרמטית בין מערכים ברמה שאפשר להגיד שזאת לא אותה עמדה, עד כדי כך.

ולשאלה האחרונה שלך, אני עדיין חושב שלאורך זמן - אולי אפילו בהמשך העונה הנוכחית - יש בעייתיות עם המערך הזה. הוא דיי שבלוני מבחינה התקפית ומסתמך יותר מדי על הווינגבאקס, זה נראה לי גם מה שהפנסיונר אמר (לא שאני מנסה להכניס לו מילים לפה חלילה), בלי ג'יימס וצ'ילוול הנהדרים המערך הזה היה הופך ללא יעיל בכלל לכיבוש שערים. בכדורגל המודרני שמשחקות קבוצות כמונו וכמו סיטי, השניים האלה נמצאים בערך באותן עמדות ממוצעות אבל עם פחות בלם אחד מאחוריהם, לצורך העניין.

עד כה כל הסופרלטיבים עם טוכל, אין ספק. מקווה שלא אתבדה אבל בעיניי מתישהו בהמשך הדרך אתם כן תתקשו להבקיע כי יותר קל ללמוד איך לשחק נגד המערך הזה. אולי אני טועה.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק ליברפול כבשה יותר שערים מצ׳לסי העונה ששיחקה הרבה עם וטרנים בלי רגליים כמו אזפי ואלונסו.

אין בעיה מהותית ביצירת המצבים של צ׳לסי מבחינה שיטתית. אין לה פרסונל התקפי מספיק טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/21
    Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  4. Footballover Member

מצד אחד יותר קל להתגונן מול המערך הזה, מצד שני הרבה יותר קשה לפרוץ אותו.

אני לא מסכים שבלי ג'יימס וצ'ילוול אין מה לעשות עם המערך הזה. מול לסטר לדוגמה, דווקא קאנטה וז'ורג'יניו הבריקו. בתחילת העונה לוקאקו ניצח לנו כמה משחקים עם הופעות חלוץ יחיד נהדרות. יש מגוון גדול מאוד בסגל הזה ואי אפשר לדעת מאיפה יגיעו השערים. נכון שהווינג בקים מהווים אקס פקטור ו-overload עבור הגנות, אבל האם זה שונה כל כך אצל סיטי וליברפול? הבלם שדיברת עליו שלכאורה מהווה חסרון של שחקן התקפה, מצטרף אצלינו למשחק ההתקפה לא פחות מקשרים אחוריים שלכם ושל סיטי.

אם ההתקפה שלנו תתחיל להבקיע בקביעות, אנחנו נקח אליפות. אם לא, סיטי תעקוף אותנו וכנראה שגם אתם אם לא יהיו לכם פציעות רציניות. אני לא חושב שהמערך יהווה נקודת חולשה כי אנחנו מגיעים להמון מצבים איתו ופשוט מסתמכים כרגע על גולים ממקורות לא צפויים. מצד אחד זה טוב, מצד שני אי אפשר באמת לבנות על זה כשלוח המשחקים יהפוך כאוטי ותגיע העייפות והלחץ.

5. alexshw Member

https://pbs.twimg.com/media/FEvbn8PXoAcJF8A?format=Xxx&name=small

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שהרבה יותר קשה לפרוץ אותו, עם זה לא התווכחתי בשום שלב. זה מערך שאם יודעים להנחיל אותו כמו שצריך מאוד מאוד קשה להבקיע נגדו, חד משמעית.

ואני גם לא אומר שאין מה לעשות בלי ג׳יימס וצ׳ילוול אלא שהמשקל שנופל על הווינגבאק באופן כללי במערך הזה הוא גדול מאוד, דורש המון כושר ומערב פחות או יותר את כל היכולות ששחקן כדורגל צריך (לדוגמה אם שניהם לא היו בועטים טובים - נניח סטייל רוברטסון אצלנו או אזפיליקואטה אצלכם - היעילות יורדת בהרבה), ועל כן העובדה שהם ביכולת כזאת תורמת לכם מאוד. ותסלח לי אם אני לא חושב שאפשר לבנות על תרומה קבועה של קאנטה וז׳ורז׳יניו מבחינת כיבוש שערים אלא אם מדובר בפנדלים כמובן.

שוב אני אחזור על מה שאמרתי, ואולי אני עולה פה על עץ שבסוף העונה אני אתרסק ממנו, אבל אני חושב שלאורך זמן זה מערך בעייתי לקבוצת צמרת. באיזשהו שלב קבוצות יתחילו להסתגר נגדכם כמו שהן עושות נגדנו ונגד סיטי ואז כבר יותר קשה לפרוץ בונקרים עם המערך הזה לדעתי, שם זה ייבחן. בגלל זה גם אמרתי בתחילת העונה וזה מתחבר למה שאתה (נראה לי) כתבת בעמוד הקודם - החשיבות של לוקאקו תהיה עצומה למירוץ האליפות מבחינתכם.

7. Sturridge Member

כאילו כבר לא מספיק גרוע שאנחנו מקבלים את יונייטד בלי סולשאר ומגווייר, האיש למשימות מיוחדות אנתוני טיילור ישפוט. מהמקפצה.

האברץ בספק להיום, אולי נקבל את פוליסיק באמצע?
    אלה יכולות להיות 23 דקות נפלאות.

d-s אוהב/ת את זה.
  8. k_700 Member

יש אנשים בעולם הזה שהם לא אוהדי ליברפול שעדיין מסמנים שופטים??
    קצת 2009.

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מת לראות את הקבוצה הזו עם לוקאקו. אין להם מושג מה לעשות ברחבה.

10. k_700 Member

יפתח מול אריק באיי "האיום" בראשון, מה אתה דואג?

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מושג למה צ׳לסי הייתה צריכה אותו.

k_700 אוהב/ת את זה.
  12. k_700 Member

בכלל עם החוזה של לוקאקו מי בכלל תגע בו, בקרוב בMLS.

13. DRORIKO Member

הדיבור לפי מה שאני זוכר שהחלוץ הגרמני ההוא שברח לי שמו לא פוגע ממטר אז לוקאקו היה אמור "לשדרג" את העמדה. אף אחד לא ידע שהם יראו טוב כל כך בלעדיו. אגב אם לוקאקו מתוסכל מזה שלא צריכים אותו אני יכול לשדך לו קבוצה שצריכה חלוץ כמוהו כמו אוויר לנשימה.

14. k_700 Member

הוא צחק כמובן.
    ברגע שהבלמים והמגנים שלך נראים הכי מסוכנים ברחבה של היריב אתה בהחלט תלוי מאוד ביכולות ההתקפיות של החלוץ שלך.
    צ'לסי לא באמת טובה התקפית בלעדיו. עם לוקאקו היום זה כבר 2-0 לפני המצב של מוראטה. כדי לרוץ לאליפות באמת הם חייבים את לוקאקו כשיר.

Gianzola01 אוהב/ת את זה.
  15. Sturridge Member

מביך מה שקורה ברחבה. טוכל תופס את הראש כי הוא כבר רואה איך כל החטאה כזאת מקרבת את השיויון של קייזה.
    הצופה אלכס איתנו?

והנה בסוף זה ג’יימס. השחקן הטוב בעולם. גוד מוד.

Gary Cahill אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 147)

1. Gary Cahill