סיבוב ב': שוויץ בחוץ

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י לירן, ‏11/6/08.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

http://en.euro2008.uefa.com/imgml/flags/40x40/58837.Xxx צ'כיה- פורטוגל http://en.euro2008.uefa.com/imgml/flags/40x40/110.Xxx

יום רביעי, 19:00, סטאד דה ז'נבה, ז'נבה

שופט: קירוס וואסאראס (יוון)

המחזור הראשון של שלב הבתים הגיע לסיומו, אין יותר מדי זמן למנוחה, אין זמן לעצירות, וכבר מחר מתחיל לו המחזור השני בבית 1.
    המפגש הראשון מפגיש את המנצחות של המחזור הראשון, צ'כיה שהשיגה ניצחון גדול מבחינתה 1-0 על המארחת, שוייץ, ופורטוגל שהשיגה משחק טוב בהחלט נגד הטורקים וניצחו 2-0. זה יהיה מפגש מאוד מעניין. הדו קרב שמצטייר כרגע הוא ההתקפה הנפלאה של פורטוגל לבין ההגנה הקשוחה והחזקה של צ'כיה. במשחק הראשון ראינו איך הצ'כים סוגרים את השער שלהם כמעט בצורה הרמטית, זה היה ניצחון של משחק הגנה נטו, נראה שקארל ברוקנר מתאים את שיטת המשחק של צ'כיה לסגל הקיים, יצירתיות בהתקפה אין יותר מדי, הגנה טובה בהחלט יש, ועל זה מתבסס המשחק הצ'כי. זאת לפחות הייתה המסקנה אחרי המשחק הראשון, במשחק נגד פורטוגל נראה האם זה אכן מגמתי ובא בתור שיטת משחק לכל דבר. נגד פורטוגל כמובן שלצ'כים יהיה הרבה יותר קשה. שיש מולך שחקנים כמו רונאלדו, דקו, סימאו, נאני, קווארזמה ונונו גומש (תלוי מי ישחק ומי לא...) יהיה קצת קשה לנחש מאיפה תבוא הצרה, זאת לא נבחרת שוייץ שמספר הכלים שלה בהתקפה די מצומצם. אויפאלושי, רוזנהאל וכל החבורה יצטרכו להיות שוב יציבים, אסור יהיה לטעות כי בפורטוגל לא חסרים השחקנים שיענישו אותך, הצ'כים כמובן יצטרכו לקוות לעוד יום עבודה של פטר צ'ך.

http://socceroverload.com/wp-content/uploads/2007/10/a071014_kal_cech1_v.Xxx
    הרבה עבודה מצפה לו.. פטר צ'ך

בצד הלטיני של הסירה רוצים, כמו הצ'כים למעשה, לסגור את עניין ההעפלה כבר הערב, ניצחון והעלייה לרבע הגמר תהיה בכיס מה שיכול לגרור קצת דקות מנוחה לשחקנים מסויימים לקראת שלבי הנוק אאוט. פורטוגל נתנו משחק בהחלט טוב נגד טורקיה, דקו הזכיר לכולם שהוא לא שכח לשחק כדורגל, מחצית ראשונה פנומנלית של הקשר המחונן שרק נתן את החותמת שמה שקרה העונה בברצלונה זה לא יותר מתחושת מיצוי במועדון הקטאלוני, אם דקו ימשיך לשחק באותו הלבל אין שום ספק שסקולארי יכול לחייך, מעבר לכך, רונאלדו נתן משחק שקט יחסית אבל עדיין ידע לייצר מצבים ולאיים על השער של הטורקים, בהחלט סימן לטובה, רונאלדו לא יכול כל משחק להיות מפלצת אבל אם יצליח כל משחק לעשות את המינימום שהוא מסוגל זה בהחלט יהפוך את הפורטוגלים למכונה שלא הרבה ירצו לפגוש. יהיה מעניין לראות מה סקולארי מתכנן עם קווארזמה, נגד הטורקים הקשר הכשרוני לא ראה דשא, ראול מיירלס ונאני זכו לראות מגרש והוא נשאר על הספסל. הרבה מצפים לגדולות מקווארזמה, דיבורים על מעבר לקבוצה גדולה רק מתגברים ואין ספק שיש הרבה מאוד אנשים ביבשת שרוצים לראות את השחקן הזה מקבל דקות משחק. הפורטוגלים יצטרכו להיזהר מהצ'כים, הצ'כים יחפשו לעקוץ וקרבאליו, פפה ושא החבורה יצטרכו להיות עירניים, מצד שני סנדרוס ושאר ההגנה של שוייץ זה לא קראבליו ושות'.. לצ'כים יהיה הרבה יותר קשה למצוא את ההגנה הפורטוגלית לא מוכנה.

מצפה לנו משחק מרתק, 2 הקבוצות יהיו שמחות להבטיח העפלה כבר אחרי המחזור השני, פורטוגל תתקוף, צ'כיה כנראה תתסכל, יהיה מעניין...

http://en.euro2008.uefa.com/imgml/flags/40x40/128.Xxxשוייץ- טורקיהhttp://en.euro2008.uefa.com/imgml/flags/40x40/135.Xxx

רביעי, 21:45, באצטדיון סנט' ג'אקוב בבאזל

שופט: לובוש מיקל (סלובקיה)

המשחק הראשון של היום כאמור הוא על הבטחת העלייה כבר הערב, המשחק השני הוא כולו מלחמה על להישאר בחיים, שוייץ וטורקיה מגיעות למחזור השני אחרי שנחלו הפסדים ביום הפתיחה, הקבוצה שתפסיד יודעת שהיא יכולה כבר להתחיל לארוז.

http://www.timesofmalta.com/media/serve/20080608---lores03167420.Xxx
    השוייצרים יצטרכו להתגבר על האירוע הזה

מיום קסום והיסטורי, יום הפתיחה של היורו הפך מהר מאוד לסיוט גדול עבור המארחת משוייץ. הכוכב הגדול והאיש שתולים בו את מירב התקוות, אלכסנדר פריי, נפצע בצורה קשה וסיים את התחרות, ואז לקראת סיום המשחק מגיע שער פיגור והשוייצרים למעשה מפסידים 1-0 ליריב שהם בהחלט ציפו לנצח. ההפסד ההוא לצ'כיה הציב את שוייץ במצב מאוד לא נוח, ניצחון על טורקיה הוא כמובן בגדר חובה אם המארחים עדיין מפנטזים על עלייה לרבע הגמר. לשוייץ אולי יהיה יותר נוח לשחק מאשר נגד צ'כיה, הטורקים צפויים לבוא לשחק גם כן על מנת לנצח מה שאמור לגרור משחק פתוח, בשוייץ עדיין רואים בחלומות הרעים את אויפאלושי, רוזנהאל וצ'ך שתיסכלו אותם שוב ושוב ביום שבת. ההגנה הטורקית היא ממש לא באותה הרמה של ההגנה הצ'כית, ולמרות החיסרון של פריי, שוייץ צריכה לדעת לעשות את ההבדל, מי שצפוי להחליף את פריי בהרכב הוא יואן וולאנטן שנגד צ'כיה רק עלה כמחליף.
    בשוייץ לא רוצים שזה יגמר כל כך מהר, ההתקפה הטורקית לא רעה בכלל וההגנה השוייצרית צריכה להיזהר יותר כי מתנה כמו שחילקה לצ'כים בדקה ה-70 תעלה שוב בשער פיגור, ניהט יודע לכבוש שערים, גם טונצ'אי, שוייץ אולי מעט מעט פייבוריטית על הנייר (גם זה ממש לא בטוח) אבל קל לא יהיה לה.

http://img.mynet.com/spr/NihatKahveci11.Xxx
    ניהט, התקווה של הטורקים

הסטטוס של הטורקים דומה לזהשל שוייץ, אבל עם הרבה פחות לחץ. אם טורקיה רוצה להישאר בתמונה היא תצטרך לעשות מה שצ'כיה עשתה לשוייץ. טורקיה במשחק הפתיחה שלה נתנה הופעה לא כל כך מרשימה נגד פורטוגל, היא אומנם לא הייתה חלשה בצורה בוטה אבל יחסי הכוחות והבדלי הרמות באו לידי ביטוי ו-3 הנקודות הלכו לפורטוגל. פאתיח טרים יודע ששוייץ במצב פגיע, הכוכב הגדול על קביים, הם אחרי הפסד שלא היה בתוכניות, יש לטורקיה ללא ספק את כל הנתונים כדי לתת לשוייץ את הנוק אאוט הסופי ולסגור את הסיפור שלהם למעשה בטורניר. בטורקיה מירב התקוות נופלות על ניהט שאמור לפתוח שוב בשפיץ לבד כאשר טונצ'אי, ועוד שחקן נוסף שעדיין לא סגור מי הוא יהיה, תומכים מאחורה. לניהאט יש את כל הקישורים לעשות לשוייץ כאבי ראש, אבל השאלה היא האם הוא יספיק לטורקים כדי לנצח את שוייץ, לטורקים אין סקורר רציני מלבדו והתלות בניהאט לא בטוח משחקת לטובת הטורקים.

זה צפוי להיות משחק פתוח, 2 הקבוצות רוצות להישאר בחיים, השאלה למי יהיו העצבים כדי לא לטעות, כי מקום לטעויות, כבר אין.

2. Igi Member

ברור שהמשחק הראשון צפוי להיות יותר מעניין בגלל שנראה שתי קבוצות יותר טובות על הנייר, אבל אני אישית מקווה שלפחות יהיה תיקו, כך שבמחזור הבא גם פורטוגל וגם צ'כיה יצטרכו להילחם על החיים שלהם ולא לתת מנוחה לכוכבים, כמו שלירן ציין.
    המשחק ה-2 יהיה בין שתי נבחרות שלא הרשימו במחזור הפתיחה. אם זו שוויץ שאמנם שיחקה לא רע, אבל לא ייצרה את התכל'ס במגרש הביתי מול יריבה חסרת ברק בהתקפה, או טורקיה שפשוט הייתה בינונית. היום יהיה "יום הדין" מה שנקרא עבור שתי הנבחרות האלה. נראה איך ישפיע אפקט הפציעה של הקפטן והכוכב על השוויצרים.

אחלה סיקורים אגב, כמו תמיד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. דנידין Member

לא ששוויץ נגד טורקיה זה משחק רע, שתיהן רוצות לכבוש ולעלות, שתיהן יודעות לתקוף, יכול להיות יופי של מותחן אבל...

משחק הענקיות בין צ'כיה לפורטוגל הוא קלאסי לכל דבר. היו כאן שכבר הספידו את צ'כיה, אבל לא הבינו שצ'כיה זה כדורגל, מסורת, קבוצה מגובשת, מאמן מחונן ולא רק כוכב גמור כמו נדבד או שחקן שלא יודע להוביל קבוצה כמו רוזיצקי. הם הרבה מעבר לכך. פורטוגל צריכים לחשוש, יש להם בהחלט ממה.

מאז שהצ'כים החליטו על ניתוק מסלובקיה, הם אימפרית כדורגל. זה לא ישתנה גם הערב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

4. FC_Bayern Member

אני צופה 0-1 לסקולארי, במשחק של פורטוגל-צ'כיה. מדוע? כי פורטוגל נבחרת מוכשרת יותר מהצ'כים, כי לשתי הנבחרות הגנות חזקות ואני לא רואה יותר משער אחד כאן, כי צ'כיה בעצמה לא מאמינה שהיא תעלה מהמקום ה-1 בבית (לפי ההתבטאויות של מאמנה), כי זה גם מה שאני רוצה: רבע גמר של גרמניה-צ'כיה (במידה ואכן גרמניה מנצחת מחר את קרואטיה).

במשחק השני ההימור כבר הרבה יותר קשה. מצד אחד, מגיעים השוויצרים, שיודעים שזוהי ההזדמנות האחרונה שלהם לעשות משהו בבית הזה, והם חייבים ניצחון (כי פורטוגל מחכה להם במחזור האחרון של הבית), הם גם מארחי הטורניר, וזה כמובן יבוא לטובתם. מנגד, מגיעים הטורקים, שדווקא הראו לי ניצוצות כדורגל מול פורטוגל וגם מהם התרשמתי, יחד עם זאת ההגנה שלהם זה לא זה. לאור העובדות האלה, אני הולך על ניצחון דחוק של שוויץ: 1-2.

5. Danny_K/P Member

מה?
    על מה אתה מדבר?

אני מקווה שהפורטוגלים ישברו את הבונקר הצ'כי, הצ'כים עצבנו אותי כל כך במשחק הראשון עם התצוגה האפורה שלהם, הלוואי ויפסידו.
    שוויץ - טורקיה הולך להיות חם, מקווה למשחק מרובה שערים.

6. AVISEY Member

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/08
  7. Raulito Madridista

המאמן הצ'כי חייב לפתוח עם מילאן בארוש ויאן קולר בחוד של הנבחרת, משום שעם חלוץ אחד הצ'כים לא יגיעו לשום-דבר נגד מרכז ההגנה היציב מאוד של פורטוגל. הנקודה המעניינת ביותר בפורטוגל כרגע היא סימאו. קראתי במקורות שונים שסקולארי מתכנן לפתוח בידיוק עם אותו הרכב כמו שעלה נגד התורכים, זאת-אומרת שסימאו בפנים. הקשר של אתלטיקו היה חלש מאוד וכדי שהוא ימשיך לקבל את הקרדיט, הוא חייב להשתפר. רונאלדו נראה מאוד לחוץ במשחק הראשון, מעניין אם היום הוא יביא את היכולת שלו לידי ביטוי(נגד התורכים הוא לא היה גרוע, אבל ממנו מצפים ליותר). אני צופה משחק מהיר ואטרקטיבי משום ששתי הנבחרות יגיעו רגועות יותר אחרי שעשו את העבודה במשחק הראשון. פורטוגל תנצח.
    בהנחה שאכן צ'כיה יפסידו, התורכים חייבים לעשות היום את העבודה בעצמם כדי לשמור על סיכוי לעלות לרבע הגמר וכמובן שאני אתמוך בהם. שוויץ אולי הרשימה יותר במשחק הפתיחה שלה מאשר התורכים, אבל צריך לזכור שתורכיה התמודדה נגד נבחרת חזקה יותר. פתיח טרים חייב לשחק התקפי יותר. במשחק הראשון לא הייתה מספיק הצטרפות של שחקני הקישור וניהאט נותר בודד למעלה, וככה הוא לא יצליח לעשות הרבה, למרות שהוא מוכשר. שוויץ אולי הייתה ראוייה לנקודה נגד צ'כיה, אבל היא נבחרת מאוד אפורה בסה"כ, בטח ללא אלכסנדר פריי. אני צופה ניצחון של התורכים.

8. Spanish Weapon Member

אם לצ'כים היה חלק קדמי ראוי עם שחקנים שאפשר לדעת שיתנו משחק יצירתי וחכם נגד
    פורטוגל ,אז הייתי אומר שהיום הולכת להיות הפתעה.
    אממה, בשביל לנצח את פורטוגל צריך יותר מהגנה מצויינת (מה שיש לצ'כיה ובשפע), צריך
    בעיקר לדעת לנצל את רגעי ההפקר של הפורטוגזים כשהם עולים למעלה ואני לא מצליח לראות שחקנים
    בצ'כיה שמסוגלים לעשות את זה.
    משום מה לא עושה רושם שבארוש יפתח, יאן קולר קשישא כבר לא בכושר הליכה וסוורקוש לא עושה
    רושם של שחקן שיכול להתמודד עם פפה וקראבליו או אפילו עם אחד מהם באחד על אחד.
    פורטוגל צריכה לנצח היום,אבל צ'כיה היא לטעמי היריבה העיקשת ביותר שהיא תיתקל בה בבית הזה
    ואני לא אהיה מופתע כל כך אם צ'כיה תצליח להוציא פה תיקו ואולי לגנוב שער ולהדהים את פורטוגל.

9. Dimitar Berbatov Member

אני כבר מחכה בקוצר רוח לראות את פורטוגל משחקת אחרי שפיספסתי הראשון שלהם נגד טורקיה. אני לא מאמין שצ'כיה תצליח להקשות יותר מידי על פורטוגל. בלי רוזיצקי ונדבד לצ'כיה אין חלק התקפי. בארוש וקולר כבר מזמן גמרו את הסוס וגם ציוות של שניהם במערך של 4-4-2 לא יועיל יותר מידי למשחק ההתקפה שלהם. מבחינתי, המשחק הזה הוא המבחן הגדול הראשון של פורטוגל נגד נבחרת עם הגנה חזקה מאוד. רוזנהאל, אויפאלושי, יאנקולובסקי, גריגרה וכמובן צ'ך שהיה מצוין נגד שוויץ. אין ספק, לפורטוגל יהיה הרבה יותר קשה נגד צ'כיה.

המשחק השני בין שוויץ לטורקיה לטעמי לא פחות מעניין מהראשון. שתי הנבחרות חייבות נצחון אחרי הפסדים (בעיקר שוויץ שאליה יהיה הלחץ הגדול), כאשר תיקו ישרת בעיקר את צ'כיה כך שאני מצפה למשחק התקפי. אני מאוד התרשמתי משוויץ נגד צ'כיה, הגיע להם לנצח, אבל אחרי ההפסד המאכזב במשחק הפתיחה והפציעה של פריי אני לא מאמין שהיא תעלה לרבע הגמר. יש לי הרגשה של תיקו שסוגר את הבית הזה מוקדם מאוד.

10. Sergio Ramos Member

לא ברור מה שחקן כמו סימאו עושה על המגרש כאשר בספסל המחליפים יושבים להם נאני וקווארסמה. סימאו נתן בסך-הכל עונה טובה במדי אתלטיקו מדריד, אם כי גם בא גילה חוסר יציבות משווע ביכולתו וסבל בין היתר מפציעה. נאני, בדקות המעטות שקיבל במשחק שעבר, הוכיח לדעתי שהוא עדיף. אני מעריך את הלחימה והרצון של סימאו להפיק מעצמו משהו, אולם ללא יכולת זה לא שווה כלום. ככל הנראה שסימאו יורכב היום ב11 של פורטוגל וייקבל עוד הזדמנות מסקולארי בה הוא התחייב להוכיח עצמו. אני באופן אישי לא רואה שיפור עצום ביכולת שלו, שחקן מוכשר, אבל אוברייטד לא קטן. מנאני\קווארסמה אפשר להפיק הרבה יותר מאשר מהמתולתל.

תענוג היה לראות בשבוע שעבר את פורטוגל שבנויה היטב מכף רגל ועד ראש. ההגנה יציבה בראשותם של פפה וקארבליו, הקישור המרכזי מעובה וחזק ועל ההתקפה אין צורך להוסיף. אפילו נונו גומס, שכבר איבד את מהמהירות והחדות שלום, סיפק את הסחורה ביחס לציפיות שתולים מעדת החלוץ בפורטוגל. את העבודה האמיתית צריכים לעשות שחקני הקישור ההתקפי, בזמן שנונו ימשיך להוות מטרד לבלמים בעזרת החוכמה שלו ופורטוגל די מסדורת בעמדה היחסית בעייתית הזו.

אני מצפה למשחק זורם ומרתק בין שתי הקבוצות. על צ'כיה אני לא בונה ניסים ונפלאות, משום שבשבוע שעבר השכלתי לראות עד כמה היא נבחרת לא כל-כך מוכשרת בהיעדר נדבד\רוזיצקי. לא שהם היו הופכים את היוצרות ביכולתה, אלא שעם קישור אפור שמשחק על כדורים ארוכים נונ-סטופ ליאן קולר, אין מה לצפות יותר מידי. כמו שאמר דור, הענק צריך לידו שחקן טכני וזהו אמור להיות בארוש, שאולי בנוכחותו נראה כמה פעולות אישיות שיעמדו לזכות הצ'כים.

קשה לי לראות את הנבחרת הצ'כית מוציאה היום משהו. פערי הכוחות גדולים בין היריבות, לפחות בחלק הקידמי. עם הקישור של פורטוגל יעבוד בדיוק כמו בשבוע שעבר, בראשותו של דקו המנוע, מאוטיניו המצוין ופטיט, בתוספת לרונאלדו שיצטרך לחזור היום לעיניינים, אני מאמין שפורטוגל תצליח לפצח את ההגנה החזקה של הצ'כים.

11. צחי לייבמן Member

הבעיה של קווראסמה מהמשחקים שראיתי את פורטו בליגת האלופות זה שהוא יותר מידי דריבל
    הרבה פעמיים הוא לא יודע מתי למסור ונגד שאלקה שהם עפו היו לו כמה החמצות גדולות.
    אבל מבחינת כישון הוא כישרון גדול.

12. Landon Donovan Member

בדיון של משחקי היום הראשון מישהו שאל למה סימאו ולא קווארשמה, אז אני פשוט אצטט את התשובה שלי מאותו דיון (שבה אני מצטט את cazzo, שמצטט את סקולארי...):
    הדבר נכון גם לגבי נאני.
    אני גם לא מבין איך אתה קובע בכזאת קלות שקווארשמה ונאני טובים יותר מסימאו, אבל זה לא כל-כך רלוונטי למציאות שבה סימאו מועדף על-פני קווארשמה ונאני (כשהראשון נמצא לפני נאני בהיררכיה). הסיכוי היחיד של נאני להיות בהרכב הוא במערך של 4-6-0 (שעבד לא רע במחצית השנייה מול טורקיה), כאשר הוא יועדף על פני קאוורשמה במערך שבו שלושה מתוך ארבעת שחקני הקישור ההתקפי (רונאלדו, סימאו, נאני) מתחלפים ביניהם בעמדת החלוץ

עוד משהו, עם כל הכבוד ליכולת שההגנה ה"מעולה" של צ'כיה הציגה מול שווייץ, מרקו סטרלר עדיין לא רונאלדו ואני לא חושב שלהתקפה הפורטוגלית יהיו יותר מדי בעיות מול הצ'כים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/6/08
  13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא נראה לי שאפשר לשפוט את ההגנה הצ'כית לפי ההתקפה השוייצרית, לא לטובה ולא לרעה... אני לא חושב שיהיו חיים כאלה קלים להתקפה הפורטוגלית.

14. Sergio Ramos Member

אני אומר זאת על סמך מה שראיתי במו עיני העונה. ראיתי לא מעט את נאני משחק, לא מעט את סימאו משחק, ולמען האמת, את קווארסמה ראיתי הכי פחות בשל העובדה שאינני צופה בליגה הפורטוגלית ולפיכך אף יחסתי חשביות יותר לראשון. הנקודה שהעלה קאצ'ו היא אכן נקודה מעניינת וחשובה . אך עם זאת, מצד שניה היא גם שגויה במידה מסומית וניתן להפריכה. ראשית, אני לא ראיתי שום תכליתיות בסימאו, אלא להפך, פעמיים-שלושה יצא לי לראותו מקבל כדור, עובר שחקן או שתיים ומאבד. הוא לא אגואיסט והוא שחקן מסגנון שונה בניגוד לשניים האחרים, אך את הרצוני לראות אותו בספסל הבעתי אך ורק בשל היכולת החלשה שלו. זה לא ממש מעניין אילו שחקנים אגואיסטים ואילו לא, בשורה התחתונה, סימאו הפיק יכולת חלשה מאוד ביחס למצופה משחקן בעמדתו, ולכן אני חושב שמקומו בספסל כאשר ישנם מחליפים לא פחות ראוים ממנו ואף יותר.

אז נכון, יכול להיות שקווארמסה\נאני, שחקנים קצת יותר אגואיסטים, אך ברגע שהשחקן(סימאו)מאבד כדורים באופן מופרז, לא מספיק טוב ויעיל לקבוצה, מקומו בספסל.

15. Landon Donovan Member

תכליתיות ויעילות זה לא אותו דבר. נאני ובעיקר קווארשמה חושבים על הדריבל - סימאו חושב על השער.
    בלי קשר\ אני חושב שהוא שיחק טוב מול טורקיה ושהוא מספק את הסחורה בעקביות בנבחרת, ושלכן הוא עדיף ומועדף על פני נאני וקווארשמה.