נבחרת ספרד - אלופי אירופה!

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Raulito, ‏29/5/08.

1. אבו Member

לפחות יש מסקנה אחת ברורה מהדיון הזה-

סביב צ'אבי אי אפשר לבנות קבוצה אף פעם, הוא יכול להיות חלק טוב מקבוצה, אבל אף פעם לא להוליך אותה. ואם אפילו אוהדי ברצלונה בעצמם לא ציפו ממנו לעשות את זה, כאשר דקו פצוע, אז אין על מה לדבר בכלל.
    ואם הסנילי הזקן בונה עליו, ולא על ססק פאברגס, למשל, אז אפשר כבר לארוז את המזוודות, כי בראשות צ'אבי אי אפשר להגיע לכלום!

2. Landon Donovan Member

מתנצל, התכוונתי לצטט תגובה אחרת (של guyholl) ובלבלתי את עצמי. Sorry.

3. REAL MADRID Member

על סמך מה אתה אומר את זה?
    פשוט ססק הוביל את ארסנל לכ"כ הרבה תארים בשנים האחרונות. תעשה טובה, אם צריך לבחור מנהיג במרכז המגרש זה חייב להיות צ'אבי ולא ססק.

4. Jack Wilshere Member

זה נראה כאילו אתם מסכמים את הטורניר לפני שהוא התחיל...

אני בדעה שארגונס יודע מה הוא עושה.

גם במוקדמות, גם במשחקי ההכנה, ואפילו במונדיאל ב-2006 הנבחרת נראתה טוב סך-הכל (היא לא הייתה פחות טובה מצרפת בשמינית הגמר, שהשלימה את המהפך בדקות הסיום). בלי ראול, עם צ'אבי, זה לא כל-כך משנה, שכן יש לספרד את הכלים כדי להצליח בטורניר.

אם הוא ייכשל, אז, ורק אז, מן הראוי לפשוט את עורו חי.

אמרו כן לזקן! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx

5. אבו Member

אז זה שארסנל לא זכתה בתארים אומר שלססק אין את האופי להנהיג את נבחרת ספרד? איפה בדיוק הקשר פה, אתה מוכן לעדכן אותי?
    ססק, בניגוד לצ'אבי, יודע לקחת אחריות ויש לו אופי ווינרי ואופי של מנהיג- אבל, אם אתם רוצים שהנבחרת תיבנה על צ'אבי, שחקן סטטי ביותר שעבר עונה רעה, ושאין לו את האופי להנהיג נבחרת, ושהוא לא מתקרב בכלל לרמת הקילריות שיש לססק(על אף שססק צעיר מאוד)- שיהיה בהצלחה!!!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/5/08
  6. guyholl Member

ממש לא. דקו הוא השחקן שדוחף קדימה את הקבוצה ומניע אותה אבל הוא לא השחקן שמארגן את העיניינים שהיא נתקעת ומתחילה להשתולל.

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/08
  7. אבו Member

ולדעתך צ'אבי הוכיח השנה שהוא כן כזה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

8. guyholl Member

כזה מה? כתבתי כבר מיליון פעם שאני חושב שהוא כן עשה את העבודה של על הצד הטוב ביותר העונה ואפילו הוסיף למאזנו כמות לא רעה של שערים. עזוב, בוא נתן לו לדבר על המגרש, הוייכוח הזה כנראה לא יגמר לעולם.

9. Jack Wilshere Member

Abu,

ראשית, אתה מוריד מערכו של צ'אבי, לדעתי. אני לא מבין איך הגעת למסקנה שהייתה לו עונה רעה...

שנית, ססק, עם כל הכבוד, עדיין לא הוכיח שהוא יכול להנהיג את נבחרת ספרד.

יכול להיות שאתה צודק, והוא צריך להנהיג את נבחרת ספרד, אבל קודם כל הוא צריך לקחת אחריות, ובינתיים הוא לא עשה את זה.

10. REAL MADRID Member

מנהיגות לא מקבלים, מנהיגות לוקחים. קודם כל שססק יקח את המנהיגות אחרי זה נדבר האם הוא עושה את זה יותר טוב מצ'אבי.

11. אבו Member

זוג עיניים הובילו אותי למסקנה זו.
    זה נכון במידה מסויימת, אבל שהאופציות האחרות הם שחקנים שקטים מטיבם, שאף פעם לא היו ואף פעם לא יהיו מנהיגים, כמו צ'אבי הרננדז ואינייסטה, בניגוד לססק, שהאופי שלו שונה משלהם, והוא כן מסוגל להוביל קבוצה, כמו שהוכיח בארסנל,
    ובנוסף לזה, ססק מגיע אחרי עונה נהדרת, הקשר הטוב ביותר בליגה האנגלית, בניגוד לצ'אבי שמגיע אחרי עונה בינונית(במקרה הטוב!!!)...

אז, למי היית נותן את המפתחות?

12. אבו Member

כמו זה שצ'אבי כן השחקן שמרגיע את הקבוצה שהעיניינים מתחילים להסתבך, בניגוד לדקו.

13. Landon Donovan Member

בשביל ליצור מחליף יש שנתיים של מוקדמות. אין שום בעיה עם הזימון של גויזה, אבל הוא היה צריך להיות חלוץ רביעי, כשסרחיו גארסיה נשאר בבית. אתה לא בונה קבוצה לעתיד במהלך טורניר גדול.

כן, כשיש לך רק שלושה שחקנים עם 50 הופעות ומעלה (כלומר, ותיקים), אז 50 ההופעות של חואקין שוות יותר מהיכולת של קאסורלה. אתה יכול לזלזל בניסיון ולהגיד שזה לא חשוב, אבל פעם אחרונה שבדקתי, אלו היו זידאן וקאנאברו שהיו הכוכבים במונדיאל הקודם. כן, לא מספיק כשרון, בטורנירים כאלו הניסיון הוא גורם מכריע.
    ואיפה הצביעות? תראה לי איפה כתבתי שלסרחיו גארסיה אין מקום בסגל על סמך זה שהוא ירד ליגה.

בראבו, הצלחת לפספס את הנקודה באופן מרשים. כשיש לך נבחרת מנוסה, אתה יכול לזמן גם שחקנים פחות מנוסים. הבעיה היא כשלרוב השחקנים אין ניסיון, כמו במקרה של ספרד.
    להביא את איטליה זה דוגמה קטסטרופלית מבחינתך. בוא נראה איזה שחקנים איטלקיים נבחרו לנבחרת המודיאל (ששאליה נבחרו 23 שחקנים): בופון (60 הופעות לפני הטורניר), קאנברו (93), זאמברוטה (52), פירלו (24), גאטוזו (43), טוטי (51) ולוקה טוני (18). שבעה שחקנים שיש להם ביחד 341 הופות בנבחרת - לכל 23 השחקנים של ספרד ביחד יש 474 הופעות. ל-23 שחקני איטליה במונדיאל היה, אגב, 757 הופעות. לשחקנים דרום קוריאה ב-2002 היה ביחד 950 הופעות. לטורקיה רק 726.
    שאר הדוגמאות שלך (מה הקשר לקבוצות שמשחקות עונה שלמה? אנחנו מדברים פה על שלושה שבועות, שבהם הניסיון הוא מרכיב הרבה יותר חשוב) לא ממש קשורות - אני לא מדבר פה על הניסיון שגורם לך להבקיע פנדל מכריע, אלא על הניסיון של לשחק עם שחקנים שבדר"כ משחקים מולך, עם מאמן שאתה פוגש 7 פעמים בשנה ובשיטה שאתה לא רגיל אליה. לראול וחואקין זה היה הרבה יותר קל.

בודאי שניסיון לא מספיק - אחרת שבדיה היתה לוקחת את היורו בהליכה. צריך שילוב של שני הגורמים (ניסיון וכשרון) בשביל להצליח.

14. guyholl Member

יכול להיות שאני חולה אלצהיימר אבל אני באמת שלא זוכר מתי דקו כן היה השחקן שאירגן את המשחק.

15. Pipe Member

על איזה דור עתיד אתם מדברים? גוויזה בן 27 וברזומה שלו עונה וחצי טובות בקריירה. הסבירות שתוך שנתיים הוא יחזור לאלמוניות גדולה יותר מזו שבעוד שנתיים הוא יוליך את החוד של ספרד כשבסגל משחקים שני שחקנים טובים ממנו וצעירים ממנו שכנראה רק ילכו וישתפרו.

דיוס,
    כשגוויזה נותן את העונה הטובה האמיתית הראשונה בקריירה שלו רק ב2008, קשה להזמין אותו למשחקי המוקדמות ב2006.
    וגוויזה הוא חלוץ שלישי. סרחי גארסיה הגיע לטורניר הזה על תקן שחקן קו ולא כ9.