מכבי נתניה 2021/22: בני לם החליף את אטפלד, מנסים להתייצב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏31/7/21.

1. עידן444 Member

ברור שהייתם לפני אלונה- אבל אחרת. אתה בעצמך מודה בזה בהמשך הפוסט.

ואתה קצת מתבלבל- הקבוצה הסימפטית שמקבלת מחמאות זו הקבוצה שהיתה טובה והפסידה בסוף- מה למכבי נתניה של העונה ולזה?
    מכבי נתניה של העונה יודעת לתת רביעיה למכבי ת״א ולפסיד להפועל ירושלים וק״ש.
    ובמשבר גם ידעה לבוא ולשחק כדורגל מסריח ולקחת נקודות בכוח בנוף הגליל.

לגבי השבחת שחקנים- תרשה לי לגחך-
    כאג׳נדה אנחנו לא לוקחים מושאלים ויש על זה לא מעט ביקורות- יש אוהדים שלנו שחושבים שזו טעות(תביאו לי את מתן חוזז, בלטקסה ויונתן כהן שיעזרו לי לקחת גביע כמו שעשו בבני יהודה וילכו- זה משפט ששגור אצל לא מעט אוהדים, אני אישית חושב אחרת).
    היו פאשלות ניהוליות והסתמכות על ״מילה״ במקרים של ויסמן וגלזר.
    עם פארפה גויאגון זה מקרה יוצא דופן כי קיץ שלם חיפשנו שחקן כזה ולא הצלחנו למצוא.
    ניסינו להביא את שלומי אזולאי מאשדוד והוא העדיף ללכת להפועל ת״א. אשכנזי היה כמעט סגור ואז הוא נתן צמד עם מכבי חיפה באירופה וזה נפל(בסוף קרה בינואר).
    התקשורת אפילו המציאה שאנחנו רוצים את חנן ממן.
    וכשכלום לא הלך והעמדה נשארה יתומה החליטו לשאול את פארפה.
    זה בסדר- גם ארסנל שאלה את אודגארד מריאל מדריד... ומרסאיי שאלה מארסנל את גאנדוזי וסאליבה- הכל טוב. אין קבוצה בעולם שלא מוכרת שחקנים שרוצים להתקדם או שואלת שחקנים שפחות מתאימים לקבוצה גדולה יותר ומתאימים לה.
    ההבדל ביננו לבין בני יהודה לצורך העניין הוא פשוט- דיא סבע נמכר אחרי שנתן כאן כמה עונות.
    עלי מוחמד נמכר אחרי שנתן כאן כמה עונות.
    גבי קניקובסקי נמכר אחרי שנתן כמה עונות.
    בבני יהודה זה לפעמים קרה אחרי חצי עונה טובה. גג עונה טובה. זה הבדל גדול.
    אגב, גם פספסנו עם כמה שחקנים דווקא כשלא מכרנו בזמן כשהיה להם ביקוש ובהמשך הם דעכו- ניקו אולסק, אלחסן קייטה, ולדעתי גם על פאטוס באציריי היו הצעות והשאירו אותו לעונה נוספת.

צריך גם לדעת מתי לשחרר ואי אפשר להחזיק אף
    אחד בכוח- זה לא נותן כלום ומוביל מועדון להתדרדרות כלכלית.

אם אייל סגל עוזב מחר את מכבי נתניה המצב שלה הרבה יותר טוב מאשר אם אלונה עוזבת את הפועל ב״ש.
    יש למועדון תקציב יחסית מאוזן. יש למועדון נכסים. ומותר להעריך את זה.
    אנחנו מועדון כדורגל.
    אתה מפעל חיים של בן אדם(המילים שלך).
    בעיני מנצסטר סיטי לעולם לא תהיה מועדון ברמה של המועדון שאתה אוהד באנגליה. זה לא דומה. גם אם היא תזכה ב 20 אליפויות ו 6 גביעי אירופה. בסוף בסוף מנצסטר יונייטד זה מועדון כדורגל מהגדולים באירופה ומנצסטר סיטי זה בייבי של שייח׳ מהמפרץ הפרסי. זה מה שזה- תרצה תאהב, לא תרצה- לא תאהב, זה מה שזה.
    לכן תמיד קיוויתי שאנשים עם יכולות כלכליות שמזוהים עם מכבי נתניה יקחו את המועדון קדימה ולא איזה מישהו כמו טביב, או איזה אוליגרך רוסי או שייח מדוחה.
    בעיני זה משהו אחר.
    והלואי להמציא פאטנט שאפשר יהיה לעשות את זה בלי בן אדם שיבוא וישים עשרות מיליונים מהבית שלו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. עידן444 Member

אז אתה מבין שיומיים אחרי לבוא ולהגיד ״נקנה מי שיהיה טוב״ כאילו הוא רומן אברמוביץ׳ משדר משהו אחר.

שוב, אובדן זהות ושיגיד מהיום עד מחר ״אנחני הפועל ב״ש״. שום ההצלחה של המועדון הזה מלבד 2 אליפויות בשנות ה 70 וגביע ב 1997- על שום הישג שם לא חתום משהו שקשור לקהילה שהמועדון הזה מייצג(חוץ מברדה שבאליפות הראשונה עוד היה משמעותי) וגם בשיא ההצלחה זו היתה הביקורת מבית.
    כמו ששום הצלחה שיש כרגע בסיטי לא קשורה בשום צורה לקהילה שלה. קשורה לאיזה שייח׳ שיש לו כסף בלתי מוגבל ובאופן די אקראי הגיע לשם.

קשר ימני אוהב/ת את זה.
  3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו לא סיטי ולא נהיה סיטי.
    גם באליפויות שלנו לא היינו הכי עשירים וגם לא השניים הכי עשירים.
    אנחנו גם חולשים על אזור גאוגרפי שלם ולא היינו ולא נהיה מעולם הקבוצה השנייה/הקטנה של העיר.
    תמיד היינו גאווה מקומית.

בעבר האמנתי בקבוצה שמושתת על שחקני בית, וחשבתי שזאת הדרך היחידה באמת לייצר זהות במועדון.
    עם השנים, עוד לפני האליפויות, התפכחתי. גם כי שחקני בית שלנו בלי לחשוב פעמיים עזבו כשהייתה להם את האפשרות, אפילו תמורת שדרוג זניח בשכר, וגם כי הגיעו למועדון דמויות כמו אופיר חיים ולאחר מכן מאור מליקסון שלימדו אותי שגם "שחקן רכש" יכול לייצר זהות וגאווה.

כמובן שזה כיף שילד שלך שגדל אצלך עולה לבוגרת ולובש את החולצה מצליח. ועם כל הכבוד לאופיר חיים ומאור מליקסון הם לעולם לא יהיו אליניב ברדה. אבל למדתי עם השנים שיש גם דרך אחרת, ובעיקר שבכדורגל המודרני של היום, אם אין לך כסף, גם אם יש לך אחלה מחלקת נוער, אתה לא תזכה להנות מהשחקנים שאתה מגדל כי לא תוכל להחזיק אותם יותר מידי זמן כשמועדונים עשירים יותר יכנסו לתמונה.

אז היום, הדעה שלי השתנתה לגבי שחקני בית נניח. אני עוקב אחרי הנוער, ושמח כשאחד כמו מדמון עולה לבוגרים, אבל הוא יצטרך להתאים מקצועית כדי שאחזיק ממנו ואעדיף אותו על פני שחקני רכש,

אבל שוב, רק מי שאוהד הפועל באר שבע, או היה חלק מהמערכת, יכול להבין מי זאת הפועל באר שבע ואיך גם היום אחרי ההצלחות והתקציב שעלה עדין שמרנו על מי שאנחנו...

4. yakov_y YNWA

רז שלמה מצטיין העונה.
    לפחות תודה שגם את דני עמוס לא ראית הרבה במכבי נתניה בשנים האחרונות או שאתה מסתפק במשחקים נגד ב״ש ?

מתי רז שלמה לא היה יציב העונה ?
    עמוס אחרי עונות גדולות, נכון שסבלנו הרבה מטעויות שלו וגם ממשחק הרגל אבל זה שוער שמביא פי 2 נקודות, שוער ישראלי שמביא נקודות.
    העונה זאת העונה הכי חלשה שלו, פתח לא טוב וגם עכשיו לא בתקופה טובה אבל באיזור תחילת הסיבוב השני כשהקבוצה לא תיפקה הוא היחיד שהצטיין משחק אחר משחק והביא נקודות.
    הרצף הטוב של בני לם ו-14 משחקי ליגה ללא הפסד התחילו ושייכים באחוזים גדולים לדני עמוס.

יש מחשבות מבחינתי על להחליף שוער,
    רצון לרענן,
    יש שוער שני טוב,
    הגיל של עמוס,
    משחק הרגל,
    יש 3 שוערים מושאלים מעולים בלאומית וכנראה גם חלקם ייעלו ליגה,
    נבחן את עמוס בסיום העונה, כרגע אני בלי החלטה.

התקפית הבעיה שלנו עם המגנים, ג׳אבר מגן משעמם, שחוביץ׳ לא תורם התקפית 3 עונות.
    את הבישולים של צמד המגנים האלה במשך 3 עונות עדיף לא לספור, מביך מצידם.
    אני מבקר גדול מאוד של שחוביץ׳, גדול מאוד, לא סובל אותו.
    לטעון שהוא בעיה הגנתית לא קשור למציאות לדעתי וגם לדעת (@עידן444 שהוא ואני אף פעם אבל אף פעם לא מסכימים).

הפרזת קצת עם קארצב ואינו, אינו עצלן שמבצע הרבה עבירות מיותרת (עבירה = לא שמרת אז עשית עבירה).
    יש מצב שהמבנה הפיזי של בוריס אינו השפיע על הדעה שלך ? בפועל הוא לא מספק את הסחורה כזר (!) במרכז השדה לדעתי.

מת לדעת איזה אופי התקפי ופראי יש לכרם ג׳אבר, כבר 3 עונות אני שואל את עצמי את השאלה הזאת.
    לא הבנתי את הביקורת על שלמה, קארצב וגנדלמן... שלושתם בעונה גדולה, נכון שגנדלמן משחק שני רצוף ביכולת מבישה אבל הוא לא משחק בעמדה הטבעית שלו, בנוער הוא אפילו לא שיחק כקשר אחורי ופתאום בליגת העל הוא בלם.

אנחנו כן מסכימים שמשחק ההגנה היה מופקר בגלל השיטה,
    הלחץ הגובה וקו ההגנה הגובה במשך 90 דק׳ כל משחק לוקחים מחיר כבד.

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/22
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. אז גם אתה כמו אבירם מסכים שהמגינים שלכם הם נקודת חולשה. טוב לדעת. ספר לעידן שטוען שהביקורת שלי על המגינים שלכם היא בגלל שאני לא רואה את כל המשחקים שלכם ושמדובר בכוכבי העתיד של סרביה וישראל.

2. בקשר לדני עמוס, אולי אנחנו (אוהדי הפועל באר שבע) מושפעים הרבה מהמשחקים הישירים מולו ומהתקצירים ששם יש לו הרבה רגעים מביכים -
    ״
    ‏ב-2016/17 דני עמוס עבר למכבי פתח תקווה ואחרי עונה הצטרף למכבי נתניה.
    הקבוצות שהבקיעו מולו הכי הרבה שערים בתקופה הזו בליגה:
    מכבי ת"א - 31 (16 משחקים)
    הפועל ב"ש - 29 (18)
    בית"ר ירושלים - 26 (16)
    כל השאר עם פחות מ-20 שערים מולו״.

6. עידן444 Member

אנחנו בליגה הישראלית. הכל יחסי. אין כאן מגינים טובים. קפצתם על אביב סלומון בקיץ כאילו זה איזה אלברט פרר...
    ג׳אבר עשה התקדמות ענקית ועובדתית השאיר אבק לשי קונסטנטין שהגיע בקול תרועה.
    לגבי שאחוביץ גם יעקב טוען שהוא טוב הגנתית(יעקב אפילו חושב שהוא יהיה טוב כבלם).

7. yakov_y YNWA

ג׳אבר השתפר, אפשר לחשוב מי אלה אור דדיה ובן ביטון.
    אני לא היחיד שחושב ככה, בנבחרת הצעירה וגם אטפלד שיחקו עם שחוביץ׳ כבלם משחק או שניים.

לרגע ששחכנו,
    ההגנה הזאת בתקופה רעה עם 6 ספיגות ב-2 משחקים ועדיין ההגנה החמישית בטיבה בליגה, לא כזה גרוע בהתחשב שאנשים כאן ביקרו את כל חוליית ההגנה (עמוס, שלמה, צמד המגנים, אז למי מגיע הקרדיט לעזאזל על עונה הגנתית סולידית ?).

עידן444 אוהב/ת את זה.
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דיברתי על ישראלים?
    אני כתבתי שאני מחזיק מדדיה, סולומון (לא קשור למקצוע) או אבו עביד כמגינים?
    גם מרז מאיר וסאן מנחם אני לא מחזיק.
    אין מגינים ישראלים טובים בישראל (לדעתי אלחמיד זה הדבר הכי קרוב לזה שיש כאן).
    אני כתבתי שלדעתי אתם צריכים לחפש שני מגינים זרים שישדרגו אותכם (ג'אבר יכול להישאר מגן מחליף שיתן תחרות לזר).

אני גם לא מחזיק מעמוס. אני יודע שאצלכם יש לו ערך מוסף, אולי גם בחדר הלבשה כי הוא מנוסה וקפטן, אבל במשחקים שאני ראיתי אותו אני ראיתי שוער מאוד לא יציב.
    גם כאן, לא יודע כמה זרים יש לכם שבוודאות יישארו בעונה הבאה, אבל אי אפשר לערוך השוואה בינו לבין שטקוס, שנמצא בירידה כי הוא בן 36 כבר, אבל בגיל 31 כשהגיע לארץ הוא היה שוער בתקציב נמוך שבאמת עושה את ההבדל בקבוצה.

אני חושב שבישראל בעמדות הקשרים והחלוצים עוד אפשר להסתדר עם ישראלים ולהביא זר/שתיים בעמדות נקודתיות שבאמת משדרגים אותך, בעמדות ההגנה הרמה היא מאוד נמוכה ואם באמת רוצים להשתדרג צריכים ללכת על שחקן זר (או יהודי טוב/מתאזרח), ואני מדבר גם על קבוצות כמו מכבי ת"א, הפועל באר שבע ומכבי חיפה.

9. עידן444 Member

1. עמוס לא קפטן.
    2. טופי, שאחוביץ, הררה, בורנשטיין(לא זר אבל ברעיון), אנגלוביץ׳- אלה המגינים שהגיעו לכאן מעבר לים(וזה לא שבקבוצות אחרות יש המון דוגמאות למגינים זרים בסכומים סבירים שהצליחו)- אני ממש לא חושב שקל להביא מגינים זרים טובים לארץ.
    שאחוביץ לפחות שחקן שיכול לצאת ממנו משהו. חשבו בקיץ שיוכלו למכור אותו. אולי עוד יקרה.
    אגב, החתמנו מגן זר אחר והוא קרע את הרצועה- מהסרטונים שלו לא נראה לי שזה איזה אשלי קול.

אני אישית החזקתי נגיד מאמבולה שהיה ברעננה- שחקן שגם לא ממש הוכח שיציב במיוחד ואפילו איבד את מקומו בהרכב.

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/22
  10. עידן444 Member

אתה סיטי בזה שבא אדם מבחוץ והרים את המועדון בכמה רמות. מה זה משנה אם התקציב הוא ראשון, שני או שלישי.

חולשים על אזור גאוגרפי שלם שהוא בעייתי מהמון סיבות וגם ללא זהות אחידה משום בחינה ועובדתית- כמעט לא מייצר מספיק שחקני כדורגל באופן סיסטמטי- מה שאומר שאין שום מסורת אלא הבלחות מקריות.

אם אני צריך להיות אוהד הפועל בש או חלק מהמערכת כדי להבין מי זו הפועל ב״ש- כנראה שיש בעיה- כי מבחוץ אני לא רואה שום דימיון בין הפועל ב״ש הזו(שכיניתי הפועל ברקת והפסקתי כאשר היא עשתה קולות של פרישה) לקבוצה שהיתה שם קודם. זה שהיא נמצאת המון שנים וגם לקח לה המון שנים להגיע להישגים רק מראה כמה זה מועדון בלי שוב בסיס ומסורת לייצר הצלחה והישגיות וכמה רק כשגירשה ולא ספרה את כל המקומיים(להוציא אסי רחמים כמנכ״ל) התחילה להצליח.

אתם גם מועדון שלא יודע לכבד את העבר שלו-
    שונאים את שלום אביטן.
    שונאים את אלישע לוי שבאופן ברור שם את היסודות שבכר ידע לבוא ולקצור את הפירות.
    שונאים את מאור בוזגלו(בעוונותיי ראיתי לאחרונה את הבוזגלוס ומאור בחור מקסים, איך אפשר להגיע לרמות שנאה כאלה כלפיו?).

בגדול- אין לכם זהות. מצחיק לקרוא לקבוצה הזו גאוות הנגב.

אגב, מודה שגם במכבי נתניה היו שנים שהסתובבו כאן כל מיני אנשים מוזרים שכבר לא זיהיתי שזו מכבי נתניה... לא היתה שום זהות... אוסף שחקנים לא קשורים... שמח שזו היתה תופעה חולפת.

קשר ימני אוהב/ת את זה.
  11. Ajax Amsterdam Member

אני מת על
    אני מת על הטהרנות הזאת של - אין לכם זהות כי אין לכם שחקני בית. אין לי חיבור אליהם כי הרבה מהם באים עם פוזה ולא נותנים את הכל. מתחבר הרבה יותר לויטור, באריירו וחאתם שנותנים הכל.

אביטן לא זוכה לכבוד בצדק. גם 40 שנה אחרי שפרש הדבר הכי גרוע בשבילו זה היה שלקחנו אליפויות, כי הרי אנחנו צריכים לזכור רק אותו ושתלך לעזאזל הפועל באר שבע. בוזגלו? בסוף אחרי שהוא פרש ידענו להכיר תודה, כל התדמית שלו הייתה יכולה להשתנות, הוא היה יכול להיות באותה שורה כמו מליקסון וברדה.

הפועל באר שבע הולכת להיות שנה 9 ברציפות כנראה באירופה. עם ניצחונות על סלטיק, אולימפיאקוס, אינטר מילאנו (x2) , סאוטהמפטון , לוגאנו, מאריבור , לודוגורץ , ויקטוריה פלזן, שריף טירספול, סלביה פראג וניס. חלק מהניצחונות בשנים גרועות יחסית . הבלחה ? זה להתעלם מהמציאות.

אין שמח ממני על מה שאלונה עשתה למועדון הזה עם שחקני בית או בלי היא בנתה אימפריה ומי יודע אולי עוד כמה שנים יהיו באר שבעיים ראויים. ומה תגידו אז?

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה בכדורגל הייתה מה שהייתה בלי יעקב שחר שנכנס כספונסר ולאחר מכן בעלים?
    מכבי תל אביב כדורסל הייתה מה שהייתה בלי שמעון מיזרחי?
    אנחנו לא איזה קריית שמונה שבא איזה איזי שרצקי ולקח קבוצה מליגה ב' לליגת העל, ולתארים ולאירופה.
    אנחנו שיחקנו באירופה עוד לפני אלונה, היינו קבוצה מהוותיקות בהיסטוריה של ליגת העל עוד לפני אלונה.
    אלונה באה ועזרה לנו לממש את כל מה שידענו שיש בנו, אבל עוד לפני האליפויות הגיעו 12,500 אוהדים שלנו לוסרמיל בעונת העלייה מספר פעמים, הגיעו בעונת העלייה אלפי אוהדים לכל משחק חוץ, והכי חשוב הבסיס שלנו והזהות שלנו לא השתנתה.
    אנחנו עדין אותה הפועל באר שבע כמו שאסי רחמים מסביר בסרטון למטה -

מועדון הכדורגל הפועל באר שבע - Hapoel Beer Sheva FC - #HBS_New_Season

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/22
  13. עידן444 Member

אני מכיר את ההסטוריה.
    לא מבין את ניסיונות השכנוע.
    אני כותב את דעתי ולדעתי היא מבוססת על עובדות.

ברגע שאלונה היתה חצי כוח הפכתם להיות עוד קבוצה בליגה... אפילו הפכתם להיות מאוד דומים למכבי נתניה עם ערן לוי במובן של שחקן אחד שעושה מה שבא לו ועוד 10 פחות או יותר...

אני לא חושב שדבר כזה יכול לקרות למועדונים שהזכרת. אלונה לא באמת בנתה מועדון ואני מניח שאם לא היתה פותחת את הארנק בקיץ גם המספרים שלכם ביציעים היו יורדים משמעותית. רוב הקהל שלכם זה טרמפיסטים הרי. הם לא יבואו לראות קבוצה מקום 5.
    רובם יבואו כשמוכרים להם כרטיס ב 10 ש״ח למשחק עליה בוסרמיל או כשיש ציפיות למאבקים בצמרת ותנאים טובים(כי מאבקי צמרת בוסרמיל לא הספיקו להביא יותר מ 5,000-6,000).

קשר ימני ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבנתי.
    ואני חשבתי שיתנהל כאן דיון לגיטימי כשבפועל אתה רק מנסה להקטין אותנו למרות 9 שנים רצופות במסגרות אירופאיות, 3 אליפויות, שלוש פעמים שלב בתים אירופאי (כולל פעם אחת עלייה ל-32 הגדולות), גביע המדינה, גביע הטוטו, 2 אלוף האלופים, ואיצטדיון חדש וביתי שגם בתקופות הפחות טובות לא ראה פחות מ-10,000 מנויים.
    בוא נגיד תאמת, הכל כאן מכבסת מילים. בפועל הפועל באר שבע בעשר השנים האחרונות זה כל מה שאתה חלמת שמכבי נתניה שלך תהיה.
    היה לכם יאמר, יש לכם סגל, ועדין אתם 40 שנה מאז התואר האחרון שלכם, האיצטדיון שלכם לא מלא ולא קרוב להיות מלא גם אחרי 14 משחקים ללא הפסד, וזה קשה לראות קבוצה שחשבתם שהיא בדרג שלכם, מממשת את הפוטנציאל שלה ודוהרת קדימה בכל מובן, קהל, מיתוג, תארים, השתתפות והצלחות באירופה והישגים שלעד יזכרו בתולדות הכדורגל הישראלי.
    אז הכל בסדר, אני לא שופט אותך, אני הגשמתי דברים שאפילו לא העזתי לחלום עליהם, הגשמתי דברים שיתנו לי זיכרונות וסיפוק לכל החיים לא משנה כמה שנים אלונה עוד תהיה בהפועל באר שבע.

https://scontent.ftlv15-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/49864914_2980817961943655_90537163275370496_n.Xxx?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=nVYgU7msyVsAX_G4XZr&_nc_oc=AQm-Y7nh-tLK61bZ8gmnKHqS3FXFnbnlNV61ui0mP9Ml-i5vfkTqMvCWBPASy-eQIpQ&_nc_ht=scontent.ftlv15-1.fna&oh=00_AT8ouGkJ3pt851YW6H30aeVuwhmFERrXjHeb8GBslMLP5A&oe=62614058

15. yakov_y YNWA

במשך שנים היה כאן דיון טוב לדעתי שאהבתי לכתוב בו, היו כאלה שניסו להרוס אבל לא הצליחו.

עכשיו זה טירוף מבחינתי, דיון הספאם (או קבוצת הוואטספ, תבחרו) של הפועל באר שבע הגיע גם לכאן.
    הדיון הוא על מכבי נתניה, חבל שהמנהלים בזמנו וגם היום לא מחקו כאן הודעות, חבל שצרות עין וקנאה של אנשים הרסה את הדיון רק כי הם שונאים את מכבי נתניה משום מה.

יש מספיק מקומות לכתוב על מכבי נתניה, אלמד מאנשים שכתבו בפורום הישראלי ופרשו, כאן לא אכתוב יותר.