מילאן 2020-2021: ניסוי ראשון ביציבות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏17/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

כמו שאפשר לראות בכותרת כאן ובהודעת הפתיחה - אני נותן המון חשיבות ליציבות.
    כמובן שלפעמים צריך מהפכות בסגל וחילופי דורות, אבל אלה דברים שכמעט תמיד עובדים גרוע מאוד.
    לכן מבחינתי המטרה היא כמה שיותר לשמר את הסגל הקיים, ולהוסיף שיפורים נקודתיים בלבד. אם המשאבים של הקיץ יופנו בעיקר לשחקן שיחליף את קסטיחו, אז אנחנו יכולים לקבל לקבוצה שדרוג דומה לזה שראינו עם זלטאן במקום פיונטק ולהפוך למתמודדים אמיתיים על התואר.
    מצד שני אפשר להתברבר כל הקיץ באינספור עמדות שנמצאות בסימן שאלה - בהרכב אלה דונרומה, רומניולי, הקאן וקסטיחו, בספסל המגנים והקישור.

בקיצור, הגישה שלי והתקווה שלי לקיץ - מינימום שינויים, אבל כל שינוי עם מקסימום השפעה.
    אני קונה עכשיו את אותו סגל עם רכש מבטיח במקום קסטיחו.

@Alta Tensione אני מסכים לגבי מה שזלטאן הביא, אני פשוט מסופק כמה מזה ישתנה אם הוא יעזוב.

2. yonmu Member

אז המחזור האחרון הסתיים ואפשר לסכם את העונה:
    בקצרה - הצלחה. היינו צריכים לחזור לליגת האלופות, חזרנו לליגת האלופות - המשימה הושלמה.
    סך הכל: מקום שני בליגה, הדחה מול אינטר ברבע גמר הגביע, הדחה מול מנצ'סטר יונייטד בשמיניות גמר ליגת אירופה.
    אפשר להגיד שהתמקמנו יפה כקבוצה דרג ג' באירופה - לא אחת מאריות אירופה, לא קבוצה דומיננטית מקומית, כן קבוצה טובה ויציבה.
    הקבוצות היחידות שאנחנו במאזן שלילי ברור מולן: ליל אלופת צרפת, אינטר אלופת איטליה, מנצ'סטר יונייטד סגנית אלופת אנגליה. סביר לגמרי.

ברמת הניהול:
    הנהלה - נראה שנתנו למאלדיני יחסית יד חופשית, לא חיפשו דרמות תקשורתיות וגיבו את פיולי. כן היו חלק מפארסת הסופרליג אבל זה סיפור נפרד.
    מאלדיני - הצלחה ברורה בשלב הראשון. עכשיו מגיע האתגר הגדול של להקפיץ את הקבוצה רמה, אבל הצעד הראשון מצוין.
    פיולי - לא מסכים עם כל מה שהוא עשה והיתה נרפות ואימפוטנציה ביותר מדי משחקים, אבל בסך הכל עבודה מאוזנת וטובה.

שחקנים:
    זלטאן היה אפקט מדהים לגמרי.
    קסי וקלבריה הפכו העונה לבנאקרים מעולים.
    תיאו עם תרומה התקפית בלתי נתפסת (8 שערים ו8 בישולים).
    קיאר הפתעה נהדרת.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. DRORIKO Member

מסכים עם הכל אבל מילאן היא לא קבוצה דרג ג׳ אלא ב׳. בעשור האחרון הייתם דרג ג׳ אבל התקדמתם מאד תחת פיולי. גם נגד היונייטד, קבוצת דרג ב׳ בעצמה, הודחתם על חודו של גול, להבדיל מרומא שבאמת התפרקה נגדם.

4. yonmu Member

זה קצת משחק טרמינולוגי אבל:
    דרג א' זו קבוצה ששואפת לזכות באליפות אירופה - באירן, פסז', סיטי, בארסה, ריאל, ליברפול (בלי הפציעות), יובנטוס בעבר.
    דרג ב' זו קבוצה שמקום בליגת האלופות עבורה הוא המינימום (אינטר, יונייטד, יובנטוס עכשיו, סביליה).
    דרג ג' זו קבוצה שמקום בליגת האלופות עבורה הוא היעד (מילאן, נאפולי, רומא).

עכשיו המטרה של מאלדיני היא לבנות קבוצה שטופ4 עבורה זה דרישת מינימום, ופיולי יצטרך - בפעם הראשונה - לאמן קבוצה כזו.

Un bombón אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

אם יובה יורדת מדרג א׳ לדרג ב׳ על סמך הכושר הנוכחי אז למה מילאן שסיימה מעליה בטבלה היא דרג ג׳?

אגב מקום בליגת האלופות היה גם היעד של יובה ופירלו דיבר על זה אתמול.

6. yonmu Member

מצב הסגל לעונה הבאה:
    עמדות סגורות:

הרכב: בלם (קיאר), מגן שמאלי (תיאו), מגן ימני (קלבריה), קשר אחורי (קסי), קשר מרכזי (בנאסר), חלוץ שמאלי (רביץ'), חלוץ מרכזי (זלטאן).
    ספסל: שוער (טטרושנו), בלם (גאביה), מגן ימני (קלולו), חלוץ ימני (סלמיקרס), חלוץ שמאלי (האוגה).
    עמדות פתוחות:
    שוער הרכב - הארכת חוזה לדונרומה. כדאי שיישאר כדי לשמור על יציבות.
    בלם הרכב ובלם מחליף - אפשר לחיות עם תחרות בין רומניולי וטומורי (שצריך לרכוש), אבל זו נקודת תורפה פוטנציאלית. קלדק
    קשר התקפי - הארכת חוזה להקאן. כדאי שיישאר כדי לשמור על יציבות.
    חלוץ ימני להרכב - הרכש הכי חשוב לקיץ.
    מגן שמאלי מחליף - דאלוט אמור לעזוב ולקסלט אמור לחזור, והוא טוב מספיק.
    שלישיית קשרים מחליפים - מיטה, טונאלי ודיאז כולם היו חלקים חשובים, התאקלמו יפה והראו פוטנציאל. להחתים את כולם.
    חלוץ מחליף - זלטאן מאוד לא כשיר ומבוגר ולכן זו עמדה קריטית. אפשר לאלתר עם רביץ' ואז לאאו והאוגה מגבים בשמאל, אבל זה לא מספיק. מנדוזקיץ' לא הספיק להראות שהוא מתאים, ואחרי הארכת החוזה לזלטאן צריך כאן שחקן אמין יותר.

סך הכל (ממוספרים השחקנים שצריך לרכוש):
    הרכב: דונרומה, קלבריה-קיאר-טומורי1-תיאו, קסי-בנאסר-הקאן, רכש2-זלטאן-רביץ'.
    ספסל: טטרושנו, קלולו-רומניולי-גאביה-לקסלט, מיטה3-טונאלי4-דיאז5, סלמיקרס-רכש6-האוגה.

להיפרד:
    לשחרר - א.דונרומה, דאלוט, מנדזוקיץ'.
    להשאיל - פליצארי, קלדרה, ד.מאלדיני, לאאו.
    למכור - קונטי, פובגה, קרוניץ', קסטיחו, קולומבו.

תקציבית זה כנראה די קשוח:
    חוזים כבדים לדונרומה והקאן (בנוסף לזלטאן).
    קרוב ל100 מיליון לרכישת ארבעת המושאלים (טומורי, מיטה, טונאלי ודיאז).
    לפחות 50מ לחלוץ ימני להרכב וחלוץ מרכזי מחליף.
    מעט מאוד מכירות משמעותיות.
    לא יודע מה יהיה התקציב לעונה הבאה, האם הקורונה תצמצם הכל או שההעפלה לליגת האלופות תעשה חשק, אבל יש אילתורים אפשריים -
    ויתור על הארכת חוזה לדונרומה לטובת שוער זול יותר,
    ויתור על רכישת טומורי - רומניולי בהרכב וקלדרה וגאביה כגיבוי,
    ויתור על הארכת חוזה להקאן או רכישת דיאז לטובת מתאו פסינה (יש לנו עליו 50% מעלות הרכישה),
    ויתור על רכישת מיטה או והסתפקות בתומאסו פובגה (הרשים בספציה) או קרוניץ,
    הסתמכות על רביץ-לאאו-האוגה כגיבויים לזלטאן (ולצד שמאל) עם ד.מאלדיני וקולומבו כאילתורים (או תואם-מנדזוקיץ').

זהו, פרקתי. עכשיו העונה באמת נגמרה, למרות שאמור להיות איזה משחק מענין במוצ"ש.

7. Alta Tensione Member

העונה הכי טובה שלנו מאז הסקודטו של אלגרי. בכל מה שקשור לכדורגל, לא זכורה לי איכות כזאת מאז העונות עם אנג'לוטי. משחק מעבר אדיר, בחצי הראשון של העונה זאת הייתה קבוצה לסקודטו לכל דבר ועניין, אבל יותר מדי נסיבות שלא בהכרח בשליטתנו תקעו לנו מקלות בגלגלים ודרדרו אותנו למאבקים על צ'מפיונס עם קבוצות פחות טובות: הכי הרבה מקרי covid מבין כל קבוצות הליגה, חלוץ בן 40 שהיה כשיר רק למחצית ממשחקי הליגה (ליטרלי שיחקנו רוב העונה בלי חלוץ), בנאסר שהיה פצוע לשלושה-ארבעה חודשים במצטבר, מסגרת אירופית שהסתיימה רק בפברואר, הקבוצה הכי צעירה בליגה. אני רוצה לראות את אינטר, או כל קבוצה אחרת, לוקחת אליפות בנסיבות כאלה...

פיולי: מאמן העונה לא רק בליגה אלא גם באירופה. הסגל הזה שווה בלחץ מקום 4-5. מאלדיני אשכרה בנה פה טלאי על טלאי. קפיצת המדרגה הפסיכית שעשו קסייה, קלאבריה, קיאר, בנאסר, סאלמייקרס ורביץ' משחקנים ברמה של לאציו לשחקנים ברמה של צמרת גבוהה היא כמעט ולא נתפסת.

זלאטן: כמו שאמרתי לפני כמה הודעות, בדם של האיש הזה זורם חומר שכמעט ולא קיים היום. בעידן של beta males שברירים שעסוקים כל היום באינסטוש אחד כזה צריך להיות בחדר ההלבשה כמה שידרש. בכלל, החומר האנושי שאנחנו מחתימים צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלנו. האקאן וליאאו שחקנים מוכשרים מאוד, אבל זה לא שווה הרבה כשיש להם מנטליות של קוקסינלים.

קסייה: שחקן העונה.

מושאלים: אהבתי מה שראיתי מטונאלי ודיאז השנה. שניהם בוסריים ויש להם עוד איפה לגדול, אבל הייתי רוצה שנמצא את הנוסחה המתאימה שתשאיר אותם מבלי להרוג יותר מדי את התקציב. כנ"ל לגבי טומורי.
    דאלוט לא עשוי מהחומר הנכון ואין לו מה לחפש כאן. כנל מייטה.

מרקאטו קיץ:

בראש ובראשונה חלוץ. היינו צריכים לשים את הידיים על ואלחוביץ' עוד בקיץ, היום זה כבר יהיה עסק יקר מאוד. הייתי מנסה לדחוף להם את ליאאו פלוס קצת קאש. בכל אופן, plan b צריך להיות בלוטי ולא משהו אחר מבחוץ. צריך שחקן שמכיר את הליגה וכבר כבש כאן דו ספרתי (לא רוצה פוצ'ר ותו לא כמו איקרדי).

רומניואלי ודונרומה: אם הראשון לא מוכן לחתום על חוזה עם 3.5-4 לעונה אז להגיד בי בי. את השני צריך היה להעיף כבר לפני כמה שנים. הוא לא שווה משכורת פרימיום ובכסף הזה אפשר לשדרג כמעט כל חלק במגרש. הבנתי שיש כבר סיכום עם השוער של ליל. מקווה שזה יהיה יותר מזה...

מגינים: להביא vice תיאו וקלאבריה. מגינים טובים זה מצרך נדיר. אם אין לך שתיים ששורפים את הקו כמו ברסרקר אין לך מה לחפש ברמות הגבוהות. שנה הבאה עם צ'מפיונס צריכים עוד שתיים שיהיה אפשר לסמוך עליהם ולא ישנים בעמידה כמו דאלוט.

כנף ימין: קאסטייחו בי בי. להביא אחד שיכול לתת דאבל פיגרס (אחמ ברארדי).

קשר התקפי: עלה השם של איליצ'יץ כאופציה זולה. נשמע נחמד לטווח הקצר. בכל מקרה אי אפשר להעביר עוד עונה עם האקאן...

כף שמאל: במקום לשלם לדונארומה הון תועפות על חורים בידיים ומשחק רגל מביך, עדיף לחסוך את זה ולשלם טוב לאינסינייה. אחרי עונה כמעט דמיונית, שנה אחרונה בחוזה, נאפולי לא בצ'מפיונס. זה הזמן.

רביצה נעימה בים מילניסטות. הbanter era סוף סוף נגמר.

8. SerieA Il Capitano

אני ארחיב מאוחר יותר, אבל בכל מקרה - 10 מיליון לעונה לדונארומה זה בזבוז כסף משווע.

לדעתי מילאן תשלם, אבל זה עסק לא טוב בעיני.

9. קשר ימני Member

נראה שיובה תשלם

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לשלם 7מ' לפני 5 שנים היה הרבה יותר חולני בעיניי מ10מ' עכשיו.

אז היו טענות בסגנון "מה עדיף לאבד בחינם??!!" עכשיו כשכבר הושקע בו כל כך הרבה "שכר לימוד" זה מתפרש כצעד הנכון.

עריכה: 4 שנים. טעות שלי.

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/21
  11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

באיטליה אומרים שמה שהפריד את דונארומה ממילאן היה פחות השכר שלו אלא העמלה שדרש ריאולה לעצמו: 20 מיליון אירו על הארכת החוזה.

12. DRORIKO Member

זה גם מה שהוא דורש מיובה או שבזכות היחסים הטובים עם אניילי הוא ידרוש?

עריכה:טוב לפי מה שאני קורא הוא כן דורש את זה. כמה הממתק אמור לעלות ליובה בסך הכל?

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפרופורציה בין העמלה לשכר רגילה לחלוטין. הוא שחקן חופשי לשני הכיוונים (מילאן ויובנטוס).

14. DRORIKO Member

תראה מתבקש להביא שוער ראשון. לא טק ולא פרין מספיק טובים. אבל אנחנו גם יודעים שיובנטוס היא לא מנצ׳סטר סיטי שהיא יכולה לשפוך בוכטות על כל עמדה וצריך לעשות ״חלוקת משאבים״. מצד שני כמו שאמרת בדיון אחר אם מזהים הזדמנות צריך ללכת עליה בלי קשר לנחיצות העמדה(דה ליכט למשל) השאלה אם דונארומה הוא ההזדמנות הזאת. האם זה הבופון החדש. מניח שבהנהלה משוכנעים שכן.

Un bombón אוהב/ת את זה.
  15. yonmu Member

דונרומה לא עשה טובה למילאן בחמש השנים האחרונות.
    הוא בוודאי לא היה אחד השוערים הטובים בעולם, אבל בהשוואה לשאר הבעיות של מילאן הוא היה נקודה חיובית.

בהנחה שהוא באמת דורש 10מ' לשנה אני לא רואה מה אפשר היה לעשות כאן אחרת. הקלפים היו ביד שלו והוא וראיולה שיחקו אותם מעולה.
    לא יודע כמה חכם מקצועית מצד יובה ללכת על זה, אבל זה כבר לדיון שלהם. לי זה יאפשר לאחל לו כישלון בלב שלם.

מצב נושא:
הנושא נעול.