מחזור שביעי בספרד: ריאל נגד ויאריאל, משחק הפרידה של קומאן מברצלונה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏25/9/21.

1. RubberSoul Member

אם שאלתם את עצמכם למה קומאן מקבל ביקורת...אחרי שריקי פוץ' נכנס בארסה נראיתה אולי הכי טוב העונה. אחרי רבע שעה קומאן הרס עם 3 חילופים, ופה נגמרה רבע שעה לראות כמה פוטנציאל יש לקבוצה הזאת.

אז כנראה שקומאן לא יחזור יותר על הרכב כמו שראינו ברבע השעה הזאת כי כנראה לא טוב לו ריקי פוץ'. זה יותר מסתם סדרת חינוך.

2. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה עוד אפשר לחכות לו ?
    כבר שנתיים וחצי מחכים לו והוא עוד לא הגיע,ויש לי FLASH NEWS בשבילך..הוא גם כנראה לא יגיע...מראה כדורגל ? אם בשבילך דריבל פה ושם ואז חודש העדרות זה מראה כדורגל,אז פה נגמר הדיון בנינו.
    הוא דד ווד קלאסי,הסיבה היחידה שהוא משחק זה כי הוא יושב על חוזה מנופח,ובטווח הארוך? אני מקוה שנצליח לדחוף אותו לאיזה קבוצה שתוריד מאיתנו את העול הזה.
    אני האחרון שיהיה בעד בייל,אבל הוא לעומתו הוא נותן תפוקה מידי פעם (כשהוא כשיר),הזארד גם את זה לא נותן.

3. Raulito Madridista

בסדר, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהוא היה פצוע, לא שזה צריך לשחק לטובתו אבל זה לא שראית אותו על כר הדשא והוא היה גרוע כמו גריזמן או רכש שלא היה צריך להגיע מלכתכחילה. בייל עשה עונה יפה בטוטנהאם אשתקד ברמת המספרים. אני מתייחס לשניהם כשחקני ריאל מדריד. הוולשי בטח לא עדיף עליו והוא כבר נפצע, רובוט שמרים לרחבה או כובש שער שגם סבתא של כל אחד יכולה לכבוש. לבייל שער ב-183 דקות ולהזאר בישול ב-293 דקות, לא הבדל משמעותי בכלל. הזאר היה טוב מאוד נגד ולנסיה וכל עוד, ברוב המשחקים נשחק עם שלושה שחקני התקפה אז הוא צריך להיות השלישי חוץ מבנזמה ו-ויניסיוס שהרוויח בצדק את המקום שלו עם פתיחת עונה נהדרת. מחר המשחק נגד שריף זו הזדמנות מצוינת להזאר, הייתי רוצה לרשום גם ליוביץ' אבל...

4. סמואל אטו Member

עצם העובדה שהוא נכנס אתמול דקה 60 ולא דקה 89 זה כבר התקדמות דרסטית.
    אני מקווה שהוא יפתח במקום קוטיניו נגד בנפיקה, אבל אני כבר עכשיו חותם על כניסה שלו דקה 60 שוב.

5. Ever Banega Member

דווקא לדעתי ריקי שיחק גבוהה מידי, פחות אהבתי. מקווה שהוא ימשיך לקבל הזדמנויות אבל בעמדה אחורית יותר. עד שהוא כבר מקבל הזדמנות רואים שהוא לא בפורמה. הייתה התקפה אחת שדסט היה פנוי לגמרי בצד שמאל ונראה היה שריקי בכוונה לא מסר לו כדי לנסות לעשות מהלך מרהיב בכוח להראות לקומאן (כמעט הצליח לו).

6. riquelme1 Member

האיצפריה שריף, תעשה אולי מה שאף קבוצה בספרד לא עשתה, לנצח את ריאל העונה, ששוחטת את הליגה בספרד.

האלופה אתלטיקו, בפיגור מול 10 שחקנים של מילאן.

תמשיכו לרמות שהרמה בליגה טובה

7. RubberSoul Member

אבל האלופה אתלטיקו הפסידה לאלאבס בשבת, אז כנראה שזה משהו בקבוצה של צ'ולו שלא דופק. ריאל ניצחה גם את אינטר, אז מה זה אומר עליה?

8. Ever Banega Member

גם העובדות לא נכונות, מילאן עלתה ליתרון ב11 שחקנים, אחר כך רק הורחק לה שחקן ואתלטיקו הפכה את התוצאה.

9. riquelme1 Member

ואיפה רשמתי שמילאן כבשה ב10 שחקנים, בעיות בהבנת הנקרא?

ריאל הפסידה, לקבוצה מהליגה המולדבנית, שבליגה היא דופקת שישיות וחמישיות, בזמן שאתה מפאר את קבוצות האמצע תחתית של ספרד, גנב דעת שכמותך.

10. Ever Banega Member

מה הטעם בלהגיד פיגור מול 10 שחקנים אם הפיגור עוד היה ב11 על 11, מה ציפית שברגע שיורחק שחקן דקה אחר כך אתלטיקו תשווה?

כן ריאל עשו פדיחה של החיים (למרות שלפי התקציר נראה שהיו כמה רמות מעל שריף) אבל יעלו בסופו של דבר יהיה בסדר אל תדאג. כמו שאמרו מעליי גם ניצחו את אינטר לא הכל שחור.

11. RubberSoul Member

ואם היא תפסיד לאספניול הוא כבר ימצא מה להגיד על הליגה. במצב ב-2004 וב-2007 לא בהכרח היה מושלם ביחס להיום.

12. Raulito Madridista

ריאל מדריד ממש לא 'דורסת' את הליגה הספרדית. קודם כל אלה שבעה מחזורים בלבד, 17 נקודות זה בסדר, זה לא מדהים. לוח המשחקים לא היה קשה מדי וריאל במחצית מהזמן לא שיחקה טוב. הייתה שישייה מהנה נגד מאיורקה ומחצית שנייה מעולה נגד סלטה ויגו, זה נכון. וגם הן לא מדד מי יודע מה.

לגבי הדיון על הליגה זה מרגיש שזה קצת מתיש. אם הטיעון הכי טוב הוא שמשתמש כותב שמקום 11-10 אקראי בספרד טוב ממקבילו באנגליה ובשם זה מסתכם זה אומר הכל מבחינתי. מה כל כך כיף ומרגש בליגה הזו מלבד זה שמדובר בקבוצות שאנחנו אוהדים וזה הכדורגל שגדלנו עליו? יש סיפור כמו סוסיאדד שעונה אחת כמעט ירדה ליגה ולאחר מכן כמעט לקחה אליפות מהגלאקטיקוס? סלטה ויגו של אז סיימה במקום הרביעי, לה קורוניה שמרה על יציבות וסיימה שנה אחר שנה במקומות 1-4 וכן הלאה. בקצרה: הגדולות חלשות מאוד, קצב המשחק איטי ואין הרבה שערים, הכוכבים נוהרים החוצה, אין הצלחה באירופה. צ'לסי עשתה צחוק מאתלטיקו מדריד בשני המשחקים וגם מריאל, בלי מאמץ. ויאריאל קצת איזנה זו עם הליגה האירופית וזה יפה ומרגש ושם זה נגמר.

13. Ever Banega Member

אל תכניס לי מילים לפה לא אמרתי ספציפי מקום 10-11. אמרתי שככלל מקומות 8-20 לפי דעתי בדרך כלל רמה מעל שאר הליגות, אם זה לא אומר כלום מבחינתך על חוזקת הליגה אז בסדר.

14. Raulito Madridista

ואני חושב שזרקת את זה יותר כמשהו כללי ולא מחייב. בעונה שעברה ויאריאל סיימה במקום השביעי וזה הזוי. ארסנל עם כמה שהיא אשפה - פחות טובה מבטיס או ריאל סוסיאדד? או טוטנהאם שיש לה שחקנים מעולים כמעט בכל עמדה חוץ מההגנה? אייבר-ויאדוליד-הואסקה אמנם ירדו ליגה עם 30 נק' וקצת (30-31-34) ובאנגליה ראינו שפילד פאתטית (23) וכך גם ווסט ברומיץ' (26) ופולהאם (28) אבל אלו פערים זניחים. בגלל איזה קבוצות אתה תראה את הליגה "שלנו" או ליגה מתחרה? בגלל איזה שחקנים? על כך שהצמרת חזקה משמעותית יש לפחות הסכמה? הטופ4 בפער משמעותי לטובת אנגליה ומקומות 5-6 בפער קטן יותר. וגם את ויאריאל תאמלל את כריסטיאנו רונאלדו זה לא ישנה את זה. ובטח ש"פעם היה פה שמח". קבוצה אלופה הייתה מסיימת עם 80 נקודות.

15. RubberSoul Member

זה שאין מה להתרגש כבר אני יכול להסכים. אני אישית יותר מתעניין בשחקנים הצעירים או השמות החדשים שמגיעים לליגה, בפרוייקטים חדשים וכו'.
    אני אישית לא חושב ששמות של שחקנים זה משהו שאמור לשפוט קבוצות, אלא העין, אבל אני יודע שאני מיעוט בדעה הזאת.

גם אם הבטן-תחתית נחלשה, זה לא אומר כלום לגבי מידת האטרקטיביות של הליגה (זה כן אומר שפחות ופחות אנשים רואים את הקבוצות האלה משחקות כדי לשפוט את האיכות שלהן).

לגבי ארסנל, כסף יש, אבל למה אי אפשר להגיד שוויאריאל לא קבוצה טובה יותר? בפחות כסף היא בונה סגל מרשים ומגיעה להישגים יותר מאותה ארסנל. בסופו של דבר שחקנים מתאימים אפשר להביא בכל מחיר, השאלה כמה טוב אתה בלחפש את הזולים.