ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. k_700 Member

מתאים לפרופיל, מגיע בחינם.

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

גדול...היה לי פוסטר של השער הזה שלו בגודיסון פארק מ2001.

owen11111, oranfu, LFC-Gerrard1 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. owen11111 Member

כמו שנרשם בדיון המחזור צריך לחלק את המשחק הזה ל-2 חלקים:
    עד הדקה ה-35: הופעה פנטסטית שלנו, שהראתה כמה השיטה שלנו כקבוצה חזקה יותר מאשר כל אינדיבדואל.
    מהדקה ה-35: מעט מאוד קור רוח, קבלת החלטות רעה מאוד והרבה מאוד שחקנים שפתאום נעלמו מהמגרש.
    בסופו של דבר, ניצחנו בזכות הפתיחה, ולמרות שזכינו לפנדל שכנראה לא הגיע לנו, אני מאמין שהיינו מנצחים גם בלעדיו. אבל המחצית השנייה שלנו, ולא בפעם הראשונה העונה, זו מחצית שאנחנו צריכים למחוק ומהר.

אורי רשם בדיון המחזור כמה חסר לו ווינאלדום ליד פאביניו, ואני חייב לומר שאני מאוד מסכים.
    דיברנו המון פה על התרומה של ווינאלדום, איפה היא באה לידי ביטוי ואיך ב-5 השנים שלו במועדון הוא הפך לשחקן שכמעט בכל משחק מקבל את המקום בהרכב. ואני חייב לומר שהשנה אני מרגיש בחסרונו, בעיקר במשחקים בהם אנחנו צריכים עוד שחקן קר רוח במרכז המגרש, שדווקא כן יחפש את המסירה שמורידה את הקצב, שכן כזו שמרגיעה את המשחק.

אומנם עונות 18-19 ו-19-20 הן סטייה סטטיסטית שספק אם ישוחזרו, אבל:
    בעונת 18-19 איבדנו יתרון במהלך המשחק: 3 פעמים
    בעונת 19-20 איבדנו יתרון במהלך המשחק: פעמיים, אחרי שהבטחנו כבר את האליפות.
    העונה: איבדנו יתרון כבר ב-5 משחקים, כולל פעמיים יתרון כפול (ברייטון וצ׳לסי), וכולל 2 משחקים בהם הובלנו יותר מפעם אחת (ברנפורד וסיטי).

למען הסר ספק, ההבדל בין ליברפול הנוכחית לבין ליברפול של 18-20 לא מסתכם רק בווינאלדום:
    הירידה החדה בכושר של פירמינו פוגעת באיזון שלנו ובעיקר ביכולת ללחוץ ולשמור על הכדור, ואן דייק לא נראה כמו הבלם הכי טוב בהיסטוריה, אלא רק הבלם הכי טוב בליגה, עשינו מספר שינויים טקטיים שגורמת לכך שהקשרים שלנו (הנדרסון, ג׳ונס, טיאגו) נמצאים הרבה יותר למעלה, הקבוצה הזו כבר במגמת שחיקה, ומעל הכל: 18-19 ו-19-20 היו עונות באמת יוצאות מן הכלל.
    ועדיין, במשחק כמו היום ווינאלדום במקום הנדרסון או ג׳ונס - מספק לנו משהו שכרגע לקבוצה הזו אין, וזו היכולת להניע את הכדור בצורה שמתישה את היריב, מעט מאוד איבודי כדור ושחקן עם מיקום פנטסטי בהתקפות של היריב.

ולמרות הכל, אני חושב שהמשחק היום, ובכלל כל השבועיים האחרונים, מציגים כמה הקבוצה הזו הרבה יותר חזקה מהקרדיט שנתנו לה בפתיחת העונה, ולמען האמת גם עכשיו. אנחנו חסרים לא מעט שחקנים משמעותיים בשבועות האחרונים, היו לנו כמה הופעות רעות למדי, ועדיין אנחנו חזק בכל המפעלים. העבודה של צוות האימון אצלנו ובעיקר של קלופ היא משהו שקשה שלא להתפעל ממנו בכל שבוע מחדש.

4. ZobyGadol Member

ממה בדיוק התפעלת היום מהעבודה של צוות האימון? קלופ היה חסר אונים כבר מהדקה ה-50, כל התקפה של פאלאס הגיעה למצבי אחד על אחד מול אליסון שבלעדיו אתה כנראה מקבל פה תוצאה היסטורית, הם בקלות יכלו לתת פה שישייה.

לא זוכר תצוגת שוערות כזאת מאז יז'י דודק נגד מנצ'סטר יונייטד בגמר גביע הליגה עונת 2002/03 (נתן שם הופעה יותר גדולה אפילו מהגמר נגד מילאן).

אפשר למצוא מחליפים לסלאח ומאנה (ג'וטה כבר משאיר לו אבק) אבל ואן דייק ואליסון הם בלתי ניתנים להחלפה.

5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מה להתפעל מעבודת האימון של קלופ, כולנו יודעים שזה הכל פרי מוחו של וויינאלדום.

oranfu, Liverpool-Forever, Scouser ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. owen11111 Member

האמת שאני קצת המום שלא פיטרו את קלופ עוד ב-2016 כשכתבת כמה הוא מאמן גרוע ולא נגיע איתו לשום מקום. עבדה יופי התחזית הא?

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

בלי קשר לכיתוב של הטוויט אני חושב שזאת אחת המסירות הכי מטורפות שראיתי בחיים שלי. מאוד חבל שג'וטה לא סיים את זה כי זה היה בקלות אסיסט מהיפים בהיסטוריה. טכניקה שערורייתית פשוט, השחקן הזה הוא משהו אחר.

Incredible Gerrard Goal in Classic Final | Liverpool 3 - 3 West Ham (2006) | From The Archive - YouTube

הדבר הראשון שעלה לי לראש זה האסיסט של ג'רארד לסיסה בגמר גביע ההוא, 3:00 בסרטון הזה. והמסירה של טרנט אפילו שערורייתית יותר בהינתן המרחק הגדול יותר + תנאי מזג האוויר הלא פשוטים היום לעומת השמש בוומבלי. מטורף.

8. Ever Banega Member

מסירות באויר אף פעם לא עשו לי את זה. מסירה יפה אבל פסים של דה בריינה על הדשא בין השחקנים בעיני זה ליגה אחרת.

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגלל זה אמרתי להתעלם מהכיתוב, לקחתי את הטוויט רק כי זה הסרטון היחיד שמצאתי שפתוח לישראל. טרנט ודה בריינה זה לא אותו סגנון בכלל של מסירות. דה בריינה בהחלט מהגדולים שראיתי במסירות ספציפית בשליש האחרון, אבל בלי קשר, מה שטרנט עושה על מרחקים כאלה זה סופר מרשים בעיניי וספציפית המסירה הזאת היא מטורפת לחלוטין לדעתי, אבל כל אחד ומה שעושה לו את זה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. Ever Banega Member

התייחסתי למה שכתבת לא לכיתוב בטוויטר.
    אני חושב שפסים על הדשא הם גם דורשים הרבה יותר ראיית משחק. הפסים של ארנולד דורשים בעיקר טכניקה יוצאת דופן אבל פחות ראיית משחק.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הגבת למה שכתבתי למה אנחנו מדברים על דה בריינה בכלל? בשום מקום לא השוויתי ביניהם. המסירה הזאת של טרנט היא מטורפת ברמת הביצוע שלה, מה זה משנה לי כרגע אם זה יותר או פחות ראיית משחק מפסים על הדשא?

הסכמתי שדה בריינה מדהים במה שהוא עושה בשליש האחרון, מהגדולים שראיתי. אפשר להתייחס למסירה של טרנט בלי להשוות לדה בריינה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Cup of Tea Liverpool, UK

קלופ אישר ל'אקו' שקלהר יפתח בגמר מול צ'לסי אם יהיה כשיר. אי אפשר להגיד שלא מגיע לו, רק נקווה שהכל ילך טוב.

13. Ever Banega Member

סתם הזכרתי את דה בריינה כדוגמה. אמרת שזה בקלות אחד האסיסטים היפים בהיסטוריה ובעיני אסיסטים על הדשא יפים פי מאה זה הכל. אני מסכים שכשמדברים על פסים בסגנון הזה הוא מספר אחת היום בעולם, טכניקה פסיכית.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

אם אנחנו מתעקשים אז גם דה-בריינה לא בדיוק מוסר "על הדשא".
    הוא מוסר אדיר, כמובן, אבל זה לא המסירות של אינייסטה וגם לא של דויד סילבה.
    לא שאני לא חושב שהוא יכול, זה פשוט לא הסגנון.

גם טרנט, יש לו את המסירות האלה "על הדשא" רק שמן הסתם יש לו פחות סיטואציות כאלה כי המרחק שלו מהחלק הקדמי גדול יותר משל קשר התקפי...

הוא מוסר מטורף כי הוא גם מאוד מגוון במסירות.
    על 50 מטר או על הדשא, ימין ושמאל. עם החלק הפנימי וגם עם החלק החיצוני.
    לתת כדור כזה, בתזמון מושלם, בעוצמה מושלמת ושנופל לשחקן ההתקפה בול עם התנועה שלו...
    זאת מסירה אדירה אבל הוא נותן כאלה על בסיס קבוע.

15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

גינאה עפה.
    קייטה חוזר.

Walkon אוהב/ת את זה.