ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Rushie Member

צריך לתת מדליה גם לכל מי ששרד את העונה הזאת עם השדרים הישראלים.
    מעדיף את התקיעות בסטרימינג במחשב.

תמונות נהדרות. הגביע הזה הכי יפה מכולם בפער.

Esomech אוהב/ת את זה.
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

Jurgen Klopp: “We will not stop. We will not stop. We have challenges, internal challenges. We can improve, obviously.

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא צודק, יש לנו מספר לא מבוטל של שחקנים שיש להם עוד קפיצה (אפילו שתיים) ברמה לעשות:
    טרנט - ההתקדמות שלו ליניארית, הילד הזה עובד כ"כ קשה. כל פעם שאתה רואה אותו מלטש עוד פינה במשחק שלו: פירסט טאץ', בעיטות עם המלא, בעיטות חופשיות, קריאת המשחק, מסירות קצרות, רגל שמאל. מפלצת כדורגל.

פאביניו - סבל מהפציעה, גיל ציין את זה הרבה לאורך העונה ובצדק. לקח לו זמן לחזור, בעונה שלמה והמשכית הוא יכול לתת אפילו יותר.

פירמינו - קודם כל, כמה ברור שהוא ייתן את הגול באנפילד במשחק האחרון של העונה. יש משהו קוסמי בשחקן הזה. שנית, עם הכדור הוא יכול לשמור על רמה גבוהה יותר. לדעתי, כמו בתגובה ששמתי פה לא מזמן, דווקא מבחינת תפוקה לצפות ממנו להרבה יותר יהיה יומרני, כי העבודה שלו בחלקים האחרים של המגרש הפכה לנרחבת יותר, אז יש "פחות אוויר" לשים כדור ברשת. אבל מבחינת בילד אפ, היו לו לא מעט משחקים לא מדויקים העונה, ובזה הוא לגמרי יכול וצריך להשתפר. יעזור לו מאוד אם השחקן הבא יצליח להשתלב, הם עבדו מצוין ביחד וכשלבובי יש מישהו טכני בקישור שהוא יכול להתמסר איתו, זה מעלה את הערך שלו בטירוף.

קייטה - אני גם בלי ציפיות מהשחקן בשלב הזה, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש לו עוד 2-3 רמות לעלות ממה שהוא הראה עד עכשיו. כמדומני שלא בפעם הראשונה הוא נראה נפלא במשחק גדול, סגנון המשחק במשחקים האלה מיטיב עימו. יש לי איזושהי תחושה שהוא קצת משתעמם במשחקים נגד הקטנות, לא באים ללחוץ אותו אז הוא לא יכול להשפיל שחקנים כמו אתמול, צריך יותר לחשוב ולהניע בסבלנות. לא יודע. עם קלופ למדתי לא להיות מופתע מכלום, הוא עוד יכול פתאום לפרוץ איכשהו אחרי שנתיים בינוניות.

מאנה - עונה מדהימה שלו העונה, לדעתי שחקן העונה זה בינו לבין הנדו, כשוירג'יל לא שם נטו מחמת הזכייה בעונה שעברה. אבל אני מרגיש שהוא, בניגוד לבובי וסלאח, יכול לתת קפיצה גם מבחינת מספרים. הוא הבשיל לשחקן ששומר על יכולת גבוהה בטירוף לאורך 90 דקות, עקביות שאין שניה לה אצלנו, עכשיו רק נותר להתפוצץ. אני לא אהיה מופתע אם זה יקרה עם 25 גולים ככה עונה הבאה. גם הוא ירוויח מהשתלבות של קייטה (אם).

כמובן שבספסל יש את שלושת הילדים, ג'ונס מהריצה האחרונה הכי הרשים אותי. יש מצב שהוא יותר בשל משחשבתי לפני, הוא נראה סופר חכם במיקומים שהוא תופס, חוטף כדורים. לא חשבתי שיש בו את זה אבל אולי הוא כן יכול להיות חלק מהרוטציה בקישור כבר בעונה הבאה.

רק שיביאו איזה מגן שמאלי זול ואיזה וויליאן... באמת לא מבקש יותר כבר בשלב הזה.

4. Rushie Member

יש איפה להשתפר על הדשא. החשש הוא בעיקר איך השחקנים יגיעו לעונה הבאה מבחינה מנטלית. איך משמרים את הרעב ואת האינטנסיביות של הכדורגל.
    אפשר לדמיין מה פאביניו וקייטה יתנו בעונה מלאה ורצופה אבל צריך להתכונן לזה שיהיו פציעות. במיוחד לשחקנים שכבר הראו שהם חשודים כמו קייטה למשל.

לגבי טרנט, איזה כדור הוא נתן שם לפירמינו בשער ה-4. ללקק את האצבעות. אם כבר יש פה בפורום אווירה של להמציא תפקידים אז איך נגדיר אותו? Wide Playmaker או משהו כזה. אני יודע שלא אוהבים את הקונספט הזה פה אבל מסקרן אותי מאוד לראות אותו כקשר. הלוואי שוויליאמס יהיה מספיק טוב כדי להיות מגן ימני פותח וזה ייתן לנו את הגמישות הזאת לנסות. יכול להיות שהפתרון לקישור של הקבוצה הבאה שתהיה פה נמצא לנו ממש מתחת לאף. מבחינה טכנית הוא מבריק ומבחינת שכל נראה שהוא מסוגל ללמוד איך לשחק ולהשתפר בעמדה הזאת.

ג'ונס עשה עבודה נפלאה בשער ה-5 מתחילת המהלך ועד סופו. הוא תמיד היה נראה מאוד neat עם הכדור. אני אוהב את זה שהוא מאוד ערני למה שקורה סביבו והוא מסוגל לקבל את הכדור ולהסתובב ולברוח מהלחץ באותה הנגיעה. הבשורה העיקרית העונה היא שהוא מתחיל גם להראות הרבה מוח.

ומעל לכולם בעונה הזאת זה מאנה. איזה שחקן. כל-כך מגוון וכל-כך לא צפוי. הוא קטן אבל כזה חזק, מוריד כדורים מהאוויר מול שחקנים שגבוהים ממנו בראש, יחד עם ההטעיות גוף האלה שלו פשוט אי אפשר להוציא לו כדור מהרגל. אם הייתי שחקן הגנה בפרימיירליג זה השחקן האחרון שהייתי רוצה להתמודד מולו.

oranfu, owen11111, yakov_y ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  5. oranfu Member

מסכים איתכם על מאנה וגם רשמתי את זה כבר לפני איזה שבוע.
    שחקן השנה.

אני חושב שקייטה, גם כשלא נותן משחק גדול כמו אתמול, משפיע עלינו מאוד לטובה כשעל הדשא. אני משוכנע שהוא יכול להתפתח לכוכב גדול אצלנו אם רק ישמור על כשירות.

ג'ונס מתחיל להיראות יותר ויותר מוכן. בלי להילחץ הוא שיחרר אתמול את המסירה הראשונה לרוברטסון, טס קדימה והשאיר את הכדור לאוקס שהיה בעמדה טובה יותר. זה יפה, אבל מה שהכי עודד אותי במהלך הזה זה המהירות שהוא הגיע מהרחבה שלנו לשלהם. החשש הכי גדול שלי בקשר אליו זה שהוא לא ממש מהיר אבל כנראה הוא יותר מהיר ממה שעושה רושם.

קלופ גם דיבר אתמול על כמה שאליוט מרשים באימונים וזה במהלך ראיון רגע אחרי ההנפה. זה עושה רושם שמאוד מאוד מחזיקים ממנו במועדון.

גם מה שברוסטר עושה בצ'מפיונשיפ מעודד.

יחד עם זאת, לחשוב שהילדים האלה יתנו את האקסטרה שיידרש בעונה הבאה זה מוגזם לדעתי.

מלו, תוסיף את חניבעל לרשימה:

6. Rushie Member

https://pbs.twimg.com/media/Edj8rUGWAAQwr2t?format=Xxx&name=large

חתיכת שנה עברה על הנדרסון. איזה יד קדמית נהייתה לו מכל ההנפות.
    מעניין אם תהיה מתישהו קבוצה אנגלית שמסוגלת לקחת דאבל של ליגת אלופות ואליפות של 95+ נקודות. הכי קרובה לזה הייתה יונייטד עם 90 נקודות אבל מרגיש שמאז הרף עלה עוד יותר.

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מתלהב מפמפום הגביעים האלה שהם למעשה משחק אחד, בעיני בלוף.

אם 95+ וליגת אלופות אפשרי? בוודאי. הרי ליברפול למעשה עשתה את זה בעונה שעברה. הייתה שווה אליפות עם 97 ולקחה אליפות אירופה.
    זה יחזור על עצמו, אני בטוח. בטח כשיחזור קהל למגרשים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. oranfu Member

קח גיל, אתה תאהב את זה:

Oh Everton were all laughing at you

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/20
    Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  9. Coutinho10 Member

10. Scouser Member

הנדרסון זכה בפרס שחקן השנה של ארגון הכתבים (FWA). מי האמין שדבר כזה יכול לקרות לפני שנתיים.

11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כ"כ מתחבר לזה אישית. אני חושב שכאן בפורום אין בנאדם אחד שזו הייתה הבחירה שלו וזה מראה כמה באנגליה מכניסים פרמטרים אחרים לשיקולים שלא מכניסים באף מקום אחר בעולם.

הייתה לו עונה מצוינת, הוא שחקן טוב יותר ממה שהוא מקבל קרדיט פה בעיניי, ואני חושב שאי אפשר להמשיך להתעלם מכך שהנוכחות שלו חיונית עבורינו. וכמובן שהוא קפטן מצוין. ועדיין... לא הייתה לו עונה אינדיבידואלית טובה יותר אפילו משחקנים אחרים בסגל שלנו (מאנה, טרנט, ואן דייק, אפילו סלאח), ובטח שלא מקד"ב. הוא זכה בזכות המנהיגות, הסיפור, והיותו שחקן כזה שקל לתקשורת ולאוהדים (שהם לא אורן) לאהוב.

לא חושב שהיה זוכה אם הוא לא היה אנגלי, ובוודאי לא היה זוכה אם לא היינו זוכים באליפות וכל הסיפור שנלווה לזה (הקפטן הראשון שמוביל את ליברפול לאליפות פרמיירליג). זה לא צריך להיות שיקול בעיניי, ידענו גם להגיד את זה לפני שנתיים כשסלאח זכה לפני קד"ב. אבל זה לא הפרס שלי...

Esomech, Coutinho10, אלעד ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. oranfu Member

מסכים בגדול עם מה שרשמת.
    אבל לפני כמה חודשים התחיל סוג של מומנטום עבורו בתקשורת, היה קמפיין לזה (שכמובן שלא היה אם לא היה אנגלי).

למרות שיש לנו שחקנים אחרים שלדעתי מגיע להם (הרבה) יותר, אני מרוצה ששחקן שלנו קיבל.
    אין לי איתו בעיה אישית, פשוט לא אוהב אותו כשחקן.

בכל מקרה, שמח עבורו.

עוד יותר מרוצה כשפפ בוכה על זה (כן, גם על זה). איזה יצור מאוס ובלתי נסבל הפפ הזה בחיי. איך לעזאזל יש לו כזאת תדמית טובה בתקשורת? הוא אחד הזבלים הגדולים.

LFC-Gerrard1 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

פפ מאוס. הנסיונות הברורים שלו ליצור איזה מנטליות מצור בסיטי ולהציג את המועדון כאנדרדוג קטן וחלש שכולם נטפלים אליו, כשמדובר במועדון נפט שמגובה דה-פאקטו ע"י פאקינג מדינה ולא מכיר את הקונספט של תקציב סופי, הם פשוט מביכים ובעיקר מעוררי רחמים. הבנאדם מתחיל לאבד את זה ולהזכיר בהתנהלות שלו בתקשורת את הגופה החבוטה של מוריניו ביונייטד\סיבוב שני בצ'לסי. מקווה שבעונה הבאה הוא כבר סופית ירד מהפסים ונראה שם איזה התרסקות, אבל יותר סביר שנראה הצלחה שהוא יציג כמובן כנצחון האנדרדוג.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד להנדרסון.

השחקן הכי טוב העונה היה דה ברוינה ועדיין סיימנו הרבה לפני סיטי וזה אומר לא מעט.
    הנדרסון השתפר מאוד במהלך העונה,עכשיו הוא בסטטוס כזה שמורגש כשהוא חסר. מקווה שיהיה כשיר למחזור ה1.

גווארדיולה נכשל העונה אז עובד חזק על גניבות דעת.

Coutinho10 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  15. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפרסים האלה מראש זה שיא הקרינג׳, אף אחד לא בדיוק יודע לפי מה נבחר שחקן העונה - יכולת אינדיבידואלית? השפעה על קבוצה? יש יחס להשתלבות בתוך הקבוצה או לא? ועוד אלף ואחד פרמטרים.

אין בנאדם אחד בעולם כנראה שיקום ויגיד "ג׳ורדן הנדרסון הוא השחקן הכי טוב בפרמיירליג", כנראה שגם לא קיים מישהו שישים אותו בטופ10, או 15, או 20 שחקנים של הליגה. אבל... בהתחשב בכך שמראש הפרסים האלה הם עמומים, באמת שלא אכפת לי אפילו טיפה אם הנדו יזכה, ולהיפך. אם זה נותן לו עוד בוסט לביטחון, עוד איזה משהו להסתכל עליו ולהגיד "הוכחתי לכל המלעיזים" - לבריאות.

מבחינת הקריטריונים לזכייה, אם מישהו יגיד לי שהנדרסון הוא הסיבה שבעצם הצלחנו לשמור על עקביות מנטלית כזאת, ובגלל זה מגיע לו, אני לא אתווכח. אם מדובר רק על יכולת אינדיבידואלית ברור לכולם שהוא כנראה רק רביעי לטרנט, ואן דייק ומאנה העונה, וזה רק בליברפול.

שורה תחתונה - וואטאבר, שיהנה מזה. איזה פאקינג קפטן הוא נהיה, מי היה מאמין?

מצב נושא:
הנושא נעול.