ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. owen11111 Member

זו החלטה רעה מאוד בכל מה שקשור לאספקט ה-PR של המועדון.
    מועדון בעיר אולטרא סוציאליסטית, עם מנג׳ר סוציאליסט, שהסולגן שלו בשנתיים האחרונות This Means More - לקבל החלטה כזו בטיימינג כזה - צעד מאוד לא חכם של המועדון והבעלים.
    מעניין לראות אם הם יעשו את הצעד אחורה ויחשבו על הסיפור מחדש, כמו בזמנו עם סיפור מחירי הכרטיסים.

אני בספק אם להחלטה כזו, שמגיעה אחרי שכבר טוטהנאם, ניוקסאל, נוריץ׳ ומועדונים נוספים פעלו ככה, תהיה השפעה כלשהי על עתיד הפרמיירליג.

@Walkon - אתה לגמרי צודק בהתייחסות לנקודה הפיננסית. כמו בהרבה אספקטים בחיים, גם בתחום הפיננסי הרבה מאוד מהכתבים שמסקרים את המועדון נפלו לאמירות מעט דמגוגיות. שורת ההכנסות (532 מיליון פאונד) ושורת הרווח הנקי (33 מיליון פאונד) - עבור עונת 2018/19 - הם מספרים מאוד מרשימים, אבל הם לא מייצגים יכולות פיננסיות ללא תחתית.

אחד המספרים שתמיד שווה להסתכל עליו, הוא הרווח התפעולי - הוא מייצג בצורה דיי נאמנה את היכולות של המועדון לייצר כסף מפעילות הכדורגל, בניכוי הכנסות חד פעמיות כמו מכירת שחקנים. בשנה שעברה המועדון הציג רווח תפעולי של 0.5 מיליון פאונד. סה טו. בשנה שלפני כן המועדון הציג 7.5 מיליון פאונד רווח תפעולי. בשביל לקבל קצת תחושה-
    מנצ׳סטר יונייטד הציגה רווח תפעולי של 50 מיליון פאונד
    מנצ׳סטר סיטי הציגה הפסד תפעולי של 22 מיליון פאונד.

מה זה אומר דה פקטו? שהמועדון שלנו הוא self-sustained - דבר דיי מדהים בהתחשב בעלות תחזוקת הסגל שלנו ואיפה שהיינו רק לפני 8 שנים, אבל רחוק מלהיות מועדון עם כיסים ללא תחתית.
    אני לא יודע כיצד מתנהלים המעסיקים הגדולים בבריטניה (טסקו, sainsbury, אמזון) עם העובדים, אבל אני מניח שכמות הביקורת והפוקוס שהן יקבלו, כנראה תהיה קטנה מזו שיקבלו מועדוני הכדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏5/4/20
    Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  2. Rushie Member

תומר, אני גם חושב כמוך שזה הפסד שג'ון הנרי מסוגל לבלוע. אבל זו לא באמת השאלה.
    הוא תרם את חלקו להפחתת העול על משלמי המיסים והעסקים הקטנים שאתה מדבר עליהם באמצעות מהלכים (שוב, מאוד קפיטליסטיים) שעזרו לו לבנות פה מועדון מצליח ומשגשג, שכתוצאה מכך משלם יותר מס.
    זה שהוא שולח יד לקופה שהוא מתדלק באופן קבוע בזמן משבר עולמי שכזה זה לגיטימי לחלוטין לפי אמות המוסר שלי. כל ציפייה אחרת היא תמוהה כי לא מדובר פה בארגון צדקה ללא מטרות רווח, והנרי הוא לא פילנטרופ.

אין לי בעיה גם עם מי שחושב אחרת, אבל הקונפליקט הזה בין מהלכים כלכליים של מועדונים בהווה לבין המסורת שלהם מהעבר הוא מתבקש בימים כאלה של בעלויות זרות, שחקנים זרים והמחירים המטורפים שהספורט הזה מגלגל. אתה יודע, דייויד מורס אולי לא היה עושה מהלך כזה.

3. oranfu Member

הסקאוזרים כמובן זועמים אבל אני לא אתפלא אם רבים מהם בכלל לא מבינים ששכר של אף עובד לא ייפגע פה.

חבל מבחינת PR, אבל גם לא שמתי לב שטוטנהאם קיבלו כאלה טונות של ביקורת רק לפני כמה ימים ושם אם אני לא טועה הם אפילו לא משלימים את השכר בשביל שעובדים לא ייפגעו (אבל לא בטוח).

אורנסטין מדווח שיש לפחות 10 מועדונים בליגה שעומדים להודיע על פעולה דומה, כלומר זה הולך להיות צעד של רוב המועדונים.
    להתגולל על ליברפול שמרוויחים הרבה זה כמובן דמגוגי כי באותה נשימה הרבה אוהדים קוראים לבטל את הליגה מה שיפגע בליברפול מאוד כלכלית (בלי קשר לספורטיבית).
    אם הליגה לא תושלם, רק על זכויות שידור אנחנו הולכים להפסיד 55 מיליון פאונד (הכי הרבה בליגה).

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורן אתה עושה סלט. מדובר פה על ביקורת מבית, של אוהדי ליברפול, אף אוהד כזה לא קורא לבטל את הליגה...

והמשפט הראשון שלך זאת טענה מאוד מתנשאת בעיניי. אם הם חושבים שונה ממך אז הם בורים שלא מבינים?
    ברור ששכר של אף עובד לא ייפגע, זאת לא הפואנטה, הפואנטה היא שהמועדון משתמש בתקנת חירום ממשלתית שלראייתם לא נועדה לו אלא לעסקים קטנים שעלולים למצוא את עצמם פושטים רגל במהלך האירוע הזה. תקנת החירום הזאת = לקחת את כספי משלמי המיסים ולהשתמש בהם לטובת תשלומי שכר לעובדים שמוצאים לחל"ת.

האוהדים חושבים שזה לא הוגן לדחוף את היד לקופת המדינה בשביל זה, זה הכל.

*זה שעוד מועדונים בדרך לעשות את זה לא משנה במאומה את התמונה. מדובר על ערכי המועדון של ליברפול, לא של אף מועדון אחר.

5. oranfu Member

זה לא רק ביקורת מבית. תאמין לי אני עוקב אחרי הרבה עיתונאים ואוהדים שהם לא רק מהצד של ליברפול (כמובן שעיקר הווליום שאני רואה זה אוהדי ליברפול).

לא, לא בגלל שהם חושבים שונה ממני. בגלל שאני קורא את את השטויות שלהם ודן (מתווכח) איתם כבר 15 שנה.
    אני אומר בוודאות מוחלטת שהרבה מהם בכלל לא מבינים שאף עובד לא נפגע בשכר שלו כי ראיתי תגובות כאלה בטוויטר.

אני מבין את העניין שזה מפריע להם ערכית (אלה שמבינים). אבל הם צריכים להתעורר, הכדורגל זה תעשייה ו-FSG שם קודם כל בשביל למקסם רווחים ובשביל לנצח.
    להתרעם על כך? הם יכולים לחזור לבעלים כמו מורס אם זה מפריע להם שהמועדון "לא סוציאליסטי".

ושוב, אף עובד לא נפגע בו. הם כועסים על זה שהעסק מנצל אופציה חוקית (גם אם מסריחה) שיש לו. שיתעוררו.

האם אני גם הייתי מעדיף שלא יעשו את זה? ברור.
    האם אני בעד שיעשו את זה אם זה ההפרש בכסף יילך לחידוש חוזה לוירג'יל? You bet your ass.

ואני מזלזל בכלל ברוב בני האדם, לא רק בסקאוזרים :)

6. k_700 Member

בדיוק הפוך,
    באר שבע היא דוגמא שלא רלוונטית ללבל האמיתי של עולם הספורט(לא רק כדורגל).
    אתה מצפה מכדורגלנים עשירים, שרגילים לעשות 10-20 מליון דולר לעונה(חלקם עם פרסומות צפונה מזה), להתיישר איתך ועם בעלי הקבוצות וכאילו הם עובדי החברה מהמניין.
    אני רק אומר שיש סיבה מספיק טובה ללמה אף מועדון גדול בעולם, גם באיזורים מוכי אסון בספרד ואיטליה או ניו יורק(כשבניקס בעלי הקבוצה בכלל חולה קורונה), לא בחר להכנס לעימות ישיר עם השחקנים המליינים שלו. יש פה סטטוס קוו מוסכם בתחום הזה.

7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

המועדון חזר בו מההחלטה ולא ישתמש בתכנית הממשלתית.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד לאוהדים.
    עשו הרבה רעש ושמרו את ערך המועדון כמו שהם מכירים ומבינים אותו.
    וזה עבד, מה שמעיד על החיבור בין ההנהלה לאוהדים.

Scouser Tommy ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

נפלא בעיניי. הבעלים אמנם אמריקקים קפיטליסטיים, אבל העובדה שזאת לא הפעם הראשונה שהם חוזרים בהם עקב לחץ מהאוהדים, מראה על יחסים מאוד בריאיים.

כל הכבוד.

Esomech ו-oranfu אוהבים את זה.
  10. Rushie Member

שוב אני תוהה מה הם ערכי המועדון כשזה נוגע לשחקנים שמרוויחים 6 ספרות בשבוע בזמן משבר עולמי שכזה שמוציא מיליוני אנשים למעגל האבטלה.

אגב בוריס ג'ונסון הובהל במצב קשה לבית החולים בגלל הקורונה. זה אולי קצת מרושע מצידי לחשוב גם כאן על הזווית הליברפולית אבל אם משהו רע קורה לו אני חושש שזה יוכל לזעזע מספיק כדי להפחית את הסיכויים לחידוש הליגה.

11. oranfu Member

פשוט לא מצליח להבין מה הקשר בין שכר שחקנים לבין המשבר.
    בגלל שהרבה אנשים איבדו את ההכנסה שלהם הם צריכים לוותר על כסף בשל הסולידריות? מה זה ייתן?

אם כבר, אני בעד שהשחקנים יתרמו חלק מהמשכורת שלהם למען עובדי מערכת הבריאות או משהו כזה. לפי מה שאני מבין זה גם מה שהנדרסון מנסה לארגן עם שאר הקפטנים של הליגה.

בקשר לחזרה לליגה - אני לא רואה את זה בכלל בעתיד הנראה לעין, בלי קשר לבוג'ו.
    אין טיפול, איו חיסון, זה פוגע בהמון אנשים והוירוס החרא הזה מצליח לשרוד הרבה מאוד זמן בגוף של אנשים גם אחרי שכביכול החלימו.

כרגע, זה נראה שהחיים לא הולכים לחזור לקדמותם במשך הרבה מאוד חודשים. אולי עד שיהיה חיסון.

Raulito אוהב/ת את זה.
  12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד שיהיה חיסון, ניסיונות לחזור חלקית ובזהירות לשגרה מצומצמת זה המקסימום שניתן לקוות לו, עם סיכוי סביר להתפרצויות מחודשות או לפחות חלקיות שיגררו אותנו חזרה אחורה. ובתוך החזרה החלקית הזו לשגרה המצומצמת הזו יהיו כמובן סדרי עדיפויות. ספורט - ובידור ופנאי באופן כללי, בין אם זה קולנוע או תיאטרון, או מסעדות - יהיו בתחתית הרשימה, זה ברור. לפחות כל עוד מקבלי ההחלטות לא יעשו זאת על סמך פופוליסטיות ולחצים של תעשיות שונות.

לא נעים לאף אחד מאיתנו כחובבי ספורט (ובמקרה שלי גם כעוסק בעיתונות ספורט), אבל זה מה יש.

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

סביר יותר שהנגיף יעלם עד שימצאו חיסון, או לפחות לתקופה הזו.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ד"ר אלכס to the rescue!

Roma, oFiRzZz, קשר שמאלי ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  15. alexshw Member

בן 45

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.