ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה חושב שישולמו להם בונוסים על משחקים שאין - ולא תהיה - אפשרות לקיים? איך זה יעבור באותו בימ"ש שרק לפני רגע הורה להם להחזיר את המשכורת על 29 המשחקים שכבר שוחקו? :sm_eusa_think:

דמי אבטלה בבריטניה מחושבים לפי יכולתו של אדם להחזיק עצמו כלכלית בתקופה בה הוא לא מועסק (משמע - אם בן/בת הזוג שלך מרוויח/ה מספיק כדי לתמוך במשפחה או שיש לך חסכונות שניתן להשתמש בהם - לא תקבל כלום. אם הרווחת X בעבודה הקודמת שלך אך אתה נזקק ל0.25X על מנת להתקיים, זה מה שתקבל), כך שזה לא מדויק כלל לחשוב ש'האדם הממוצע' מפוצה ע"י המדינה ברמה שתאפשר לכדורגלנים לדרוש *בונוסים* על עבודה שלא נעשתה, *מעבר* לשכר הבסיס שלהם.

כדורגלנים כבר מוותרים על כסף. בכל העולם. על עשרות אחוזים משהובטח להם. גם באנגליה זה יקרה, והם בוודאי שלא יראו אגורה על מה שהיו יכולים להרוויח אם היו נותנים איזה גול או בישול נגד אברטון (מועדונים כבר קיצצו משכר עובדיהם את הסכום שנכלל תחת עבודת Matchday). רוצים לתבוע? יאללה, אתם ישר אחרי שתסתיים תביעת האוהדים נגד הוירוס. בהצלחה.

תידרש יצירתיות, למשל סיבוב מלא + פלייאוף. עונה מלאה לא תשוחק, גם לא של 38 משחקים.

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ל @Mellow29 ו @Walkon
    תשימו לב כמה דיבור היה על ביטול לפני שבוע וכמה עכשיו.
    כבר יש על זה דיון פה בפורום.
    ככל שעובר זמן שומעים יותר ויותר על האופציה הזאת.
    לא סביר שתקרה? נכון, היא עולה בהסתברות מדי יום כל פעם באחוז. אף אחד לא עוצר את זה.

לגבי מי ששאל מי מציע פה ביטול, אף אחד לא הציע פה ביטול, אבל היו כמה שמדברים על ביטול כאילו זאת אופציה לגיטימית. היא לא.
    לא השתיקו קולות לאופציה כזאת לא בפורום ולא בתקשורת וזה מגביר את הלגיטימציה לראשי מועדונים אינטרסנטים כמו וילה ספרס נוריץ' ווסטהאם לקדם אג'נדת ביטול.

היום יש פגישה של הפרמייר ליג, נראה מה ייצא משם.
    האם משהו חדש שעוד לא שמענו עליו?

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהדיון בפורום עלה ומתוחזק ע"י אוהדי ליברפול שנתלים בכל מיני טיעונים מצחיקים לכך שהעונה לא תבוטל, במקום ב-2 האמיתות הפשוטות הנ"ל:

1. זה לא הגון.
    2. (ובעיקר כי) זה לא משתלם למספיק אנשים ע"מ שתהיה אופציה רלוונטית בשלב זה.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מושג לא קראתי את רוב הדיון שלכם.
    רשמתי על זה לפני שבוע.
    האופציה הזאת אנטי ספורטיבית, אני לא אאמין יותר לשום תוצאת כדורגל אם אתה מבטל עונה ששוחקו בה 28-29 משחקים מתוך 38, ככה פשוט.
    תשלים כשתוכל, במאי, ביוני, בדצמבר, במרץ 2021.
    תהיה יצירתי ותשנה את העונות הבאות בהתאם והכל יסתדר.
    גם המשבר המסובך הזה ניתן לפיתרון על ידי מחשבה יצירתית וחכמה.

אני יודע שמי שלא אוהד ליברפול או לסטר, ביוני הקרוב, יתחיל לחשוב על 20-21 וישכח מ19-20. ואז הקולות לביטול יהיו חזקים מאוד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אף פעם לא אמרתי שייקחו משחקנים רטרואקטיבית את כל מה ששולם להם על 29 מחזורים. אני אמרתי שמועדונים יבואו לראשי הליגה וישאלו - על מה שילמנו את הכסף הזה לשחקנים? ותהיה להם נקודה טובה בעיניי. מי שבסוף יצטרך לתת את הדין וחשבון יהיה הגורם שקיבל את ההחלטה כלומר הליגה. זו רק דוגמא למה אתה מפסיד בתור מועדון כשהחלטת ש4\3 עונה ששוחקה למעשה לא שוחקה מעולם.

השחקנים עצמם הם הצד הכי פחות מעניין פה למען האמת, המועדונים הם אלה שייפגעו בסכומי עתק. את הטענות לגבי השחקנים אני יכול לקבל למרות שבעיניי זה מגוחך לחשוב שהם פשוט יעמדו מהצד ויקבלו כל גזירה פשוט כי הם כבר מרוויחים X ליש"ט בשבוע כאשר X הוא מספר שרירותי שנראה דמיוני לנו, פשוטי העם מאייסוקר. אולי לכם יש הרבה יותר אמונה באנשים עשירים, ועוד שחקני כדורגל.

חוץ מזה שאנחנו מדברים פה על העניין הזה מנקודת המבט של הפרמיירליג ומתעלמים ממה שקורה ויקרה הרבה יותר נמוך בפירמידה. שם יש שחקנים שלא משתכרים 100 אלף בשבוע, מועדונים שחיים מחודש לחודש ומצב אחר לגמרי.

גיל, דיבורים פה בפורום או ברשתות חברתיות לא מעלות סיכויים לכלום. אנשים מדברים על זה כי אנחנו בפאניקה מהאופציה הזאת. בינתיים אני לא שומע או רואה שום דבר רשמי שגורם לי לחשוב שהסיכויים לביטול העונה גדולים יותר משהיו לפני שבועיים נניח, אם כבר אתה רק מקבל עוד חיזוקים לכך שזה לא יקרה כמו ההצהרה של אופ"א בנושא והתקדים שנקבע עכשיו בבלגיה שפשוט סיימה את העונה מוקדם.

נערך לאחרונה ב: ‏3/4/20
  6. סמואל אטו Member

אפשר גם לקבל את התוצאות כמו שהן.
    לא לבטל ולא להשלים, מקסימום לעשות איזה פלייאוף מקוצר אם המצב מאפשר.
    זו סיטואציה לא רגילה שתצטרך פיתרון לא רגיל.

זה פשוט לא רלוונטי עבור ההחלטה מה לעשות בעיני. השחקנים צריכים לקבל את המצב כמו שכולם צריכים לקבל אותו וזה היה בגדר בדיחה אם מישהו מהם יתלונן על זה.

7. oranfu Member

שחקן שמקבל בונוס על שערים והופעות, אם העונה מ-ב-ו-ט-ל-ת צריך להחזיר את הבונוסים כי הרי הם כביכול מעולם לא קרו.

השחקנים הם אולי צד קטן יחסית במשוואה אבל מדובר בהרבה שחקנים והרבה כסף. הם פשוט יקבלו את זה?

שיסיימו מתי שרוצים ואיך שרוצים. ביטול של הליגה כאילו לא היתה זה פשע ספורטיבי.

אני מסכים עם גיל, זה שפרשנים, עיתונאים וכל מיני שחקנים מתחילים להגיד בריש גלי שהם בעד ביטול של הליגה זה רע. שיח כזה נותן לגיטימציה להחלטה כזאת. הרי אם כולם היו יוצאים ואומרים שזה לא מקובל מבחינתם אז ברור שלא יילכן נגד הרצונות של כולם.
    אבל כשיש עוד ועוד קולות שמדברים על זה כאופציה מתקבלת, שלא לומר רצויה - זה מחזק את הטיעון של הביטול.

דה בריינה עצמו, אם אני לא טועה, אמר רק לפני איזה שבוע שהוא נגד ביטול הליגה. פתאום הוא בעד כי אחרת זה "יפגע בעונה הבאה"...

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Walkon
    תחשוב על זה רגע.
    אתה הבעלים של טוטנהאם, אתה מקבל מקום בליגת האלופות בעונה הבאה כשאתה מקום 8 העונה.
    אתה אסטון וילה, אתה נשאר בליגה כשאתה עומד לרדת.
    וכו'.

אתה לא מצליח לדחוף את הקייס שלך ופתאום בתקשורת קיין אומר שצריך לבטל, דה בריינה אומר שצריך לבטל, ריו פירדננד אומר שצריך לבטל.
    אתה לא תמנף את זה?
    אלה אנשי עסקים ממולחים, תסמוך עליהם.

המבחן הגדול יהיה כשיגיע יוני ולא יהיה אפשר לשחק כדורגל, תזכור מה אמרתי לך במרץ.
    תגיד לנקודה שאי אפשר לשחק כדורגל ביוני יולי חלילה ואתה תראה המון קולות שיחשבו על 20-21 ומעט מאוד על 19-20.

@סמואל אטו
    הקפאה ולתת לנו אליפות זה עוד משהו שיצליח להשאיר אותי בכדורגל כי בכל זאת נראה את הפרס שמגיע לנו אבל אני גם נחרץ נגד זה.
    תשלים מתי שתוכל את העונה. אין 20-21 עד שסיימת את 19-20 מה הבעיה?

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכסף שולם ע"ס עבודה שבוצעה. אין שום קשר בין החלטה כזו או אחרת לגבי גורל העונה לבין השכר שהשחקנים קיבלו על עבודתם. שום קשר.

אני לא מצליח לרדת לסוף דעתך ולהבין מה ההבדל בין כדורגלן שנפגע כלכלית לבין כל עובד אחר במשק. מעבר לכך, כפי ש(נדמה לי) שהסכמנו כבר - כמות המשחקים תפחת כך או כך, בין אם בעונה הנוכחית או הבאה ובהתאם גם משכורות השחקנים.

ע"ס מה אתה אומר את זה? קיים תקדים משפטי לכך שעובד נדרש להחזיר למעסיק שכר על עבודה שבוצעה בתום לב? 'ביטול העונה' הוא הגדרה פנימית של המנהלת וההתאחדות האנגלית, לא מונח משפטי מתחום דיני העבודה (ובזה יש לי קצת מושג).

10. סמואל אטו Member

@Liverpool-Forever , אני פחות מבין את הצורך בלסיים את העונה הזאת בכוח.
    כדורגל זה משחק אינסופי שמשוחק במקטעים סופיים. השליש עונה שחסרה היא חסרת חשיבות בפרספקטיבה רחבה. מה כל כך דחוף בעוד 10 משחקים כשגם ככה בסוף אוגוסט מתחילה עונה חדשה?
    אם אתה לא מצליח לסיים את העונה הזו בצורה סבירה עד סוף יוני(נניח יולי) אז לא צריך לרדוף בכוח. הכדורגל לא נגמר.
    מעבר לכך, עצירה גדולה מדי בין חלקי עונה פשוט מבטלים את הרעיון עצמו של "עונת כדורגל" ועוד יותר מחזקים עבורי את המחשבה שאין צורך להשלים אותה.

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

עיקרון הספורטיביות חשוב יותר מעיקרון הרציפות.

העונה לא תסתיים בצורה סבירה גם אם הייתה מתחדשת עוד חודש, איזה מן דבר זה הפסקה של חודשיים בתוך עונה?
    אבל יש פה מקרה נדיר מאוד והיא תסתיים בצורה לא סבירה.

אם ביטלת את העונה, איך תאמין לתוצאות עתידיות? עונה הבאה פורץ הקורונה שוב בפברואר ועוד אין לך חיסון? ביטלת את העונה?
    פורץ וירוס אחר ב2022 כי בדרום קוריאה אכלו דביבון, ביטלת עונה?

מי שידרוס את עיקרון הספורטיביות בסוף יסיים עם ספורט שהכתיר אלופה אחת ב6 שנים. ועם מעט מאוד אוהדים שסובלים דבר כזה.
    אני מכיר הרבה אוהדי ליברפול כמוני שלא יראו יותר משחק כדורגל אחד אם העונה הזאת לא מסתיימת באליפות שלנו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. סמואל אטו Member

אבל לפחות היא תסתיים בזמן סביר.

לא מבין את הרלוונטיות של מה שכתבת.
    יכול גם לנחות אסטרואיד על כדור הארץ או שישות AI תשמיד את המין האנושי.
    בסוף צריך לקבל החלטות על סמך המידע שכן יש לנו.
    אתה לא מאמין לתוצאות? זה עניין שלך.
    אם הליגה האנגלית מסתיימת היום אני לא רואה סיבה לא להאמין לכך שליברפול ניצחה את המשחקים שניצחה וזכתה באליפות. ראיתי את זה בעיניים שלי וזה קרה.

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין זמן סביר, קורה פה משהו לא סביר אז זה ישליך מסקנות לא סבירות על הכדורגל.

אם הליגה מסתיימת היום מי מקבל כרטיס לאלופות ומי יורד? מי עולה מהליגה ה2?
    אני לא מקבל את חוסר הספורטיביות הזאת רק כדי לא להוריד חודש מהעונה הבאה.

חוסר אמון בתוצאות זה לא המצאה שלי, אתה תאבד אוהדים שכל החיים שלהם זה כדורגל.
    אם לא אכפת לך זה כבר משהו אחר.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזוב גיל אנחנו בכלל רוצים לחגוג אליפות על ערימות של גופות לא שמעת?

לדמיין את הנדו עושה את ההנפה שלו כשמתחתיו במה שמורכבת מרבבות אנשים מתים :sm_1luvu:

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  15. סמואל אטו Member

לכל דבר יש זמן סביר.
    שמת בשר מחוץ למקרר. אחרי יום זה אכיל, אחרי שבוע זה מקולקל.

כתבתי שאם העונה מסתיימת עכשיו, אז צריך לקבל החלטה על צורה מסויימת לקבוע דברים כמו מי מגיעה לאירופה, ירידת ליגה וכו'. פלייאוף למשל זו אופציה.

עדיין לא הבנתי איך העובדה שיבטלו 10 משחקים יגרמו לחוסר אמון בתוצאות.

מצב נושא:
הנושא נעול.