כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף טורקיה מנצחת

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Stretford Ender, ‏20/6/08.

1. Stretford Ender Member

http://www.skysports.com/Images/m_shared/football/badges/32x32/b_2489.Xxx קרואטיה – טורקיה http://www.skysports.com/Images/m_shared/football/badges/32x32/b_1661.Xxx

לאחר המשחק הנהדר בין פורטוגל וגרמניה ברבע הגמר הראשון, ייפגשו מחר ב21:45 באיצטדיון ארנסט אפל בווינה שתי נבחרות אמנם פחות נוצצות, אך עם פוטנציאל למשחק לא פחות טוב. לקרואטיה וטורקיה אמנם אין את השמות הגדולים שניתן למצוא בסגלים של השתיים ששיחקו אתמול, אך שתיהן כבר הצליחו לספק לאוהדים שלהן רגעים בלתי נשכחים ביורו הזה.

הקרואטים התחילו את הקמפיין בצורה מתונה מאוד, עם 1-0 ביכולת לא מרשימה על המארחת אוסטריה, באותו איצטדיון בו הם ישחקו מחר. במשחק לאחר מכן נעשו קצת שינויים ע"י ביליץ' וניתן היה לראות את השפעתם כשקרואטיה הציגה משחק נהדר נגד גרמניה והצליחה לצאת מנצחת, 2-1 משערים של דאריו סרנה ואיביצ'ה אוליץ'. גם במשחק השלישי קרואטיה לא התקשתה, והצליחה לנצח בלי בעיות רבות את נבחרת פולין על אף המנוחה שקיבלו שחקני המפתח של הנבחרת.
    קרואטיה סומנה ע"י רבים כפוטנציאל להפתעה לפני הטורניר, אך ספק אם הם באמת ציפו שהנבחרת של ביליץ' תתפוס את המקום הראשון בבית. אבל עכשיו, הקרואטים צריכים להתמודד עם מצב שלא רגילים אליו בנבחרת, פייבוריטיות. הסגל הטורקי נחות מהקרואטי וכל הלחץ יהיה על הקרואטים להוכיח שהם אכן נבחרת מהדרג הראשון ולא לפשל במשחק המוקש הזה. קרואטיה רגילה לבוא כאנדרדוג למשחקים וכך נראה שהיא מוציאה את המקסימום מעצמה, ולא ניתן לצפות איך יתפקדו תחת הלחץ מחר.
    סביר להניח שביליץ' ישחק ב4-5-1/4-3-3 שעבד לו טוב מול גרמניה ולא ישנה את השחקנים שיעלו למגרש. אמנם זה אומר שמלאדן פטריץ' שנחשב לאחד הטובים בנבחרת הקרואטית יישאר על הספסל, אך לאור התצוגות של אוליץ' עד עכשיו אין שום סיבה להחליפו. אגף שמאל של הקרואטים יורכב ככל הנראה מדניאל פרניץ' בהגנה שהוא השחקן היחיד שהיה על המגרש כל דקה במשחקיה של הנבחרת ומתמודד בהחלט על תואר תגלית הטורניר. מי שיצטרף לפראניץ' ככל הנראה הוא איוון ראקיטיץ' שקיבל את הקרדיט מהמשחק נגד גרמניה והצליח להרשים מאוד. ראקיטיץ' נפגע בברכו במשחק האחרון וסובל מכאבים, אך ע"פ דברי הצוות הרפואי אמור להצליח לעבור מבחן כושר לפני המשחק.
    למרות שהצהיר לאחר המשחק נגד גרמניה שהנבחרת שלו יכולה ללכת עד הסוף, ביליץ' גם אמר שהוא חושש מהטורקים ולא לוקח את המשחק כמובן מאליו, במיוחד לאחר הקאמבקים המרשימים של הטורקים בשני המשחקים האחרונים, למרות שהנבחרת הטורקית כאמור נחותה מקרואטיה. "הם הוכיחו שהם כוח שיש להכיר בו עם הקאמבקים המרשימים בשני המשחקים האחרונים" אמר המאמן הקרואטי. "אנחנו לא לוקחים שום דבר כמובן מאליו, אבל אנחנו רוצים להבקיע ראשונים בכל מקרה." לבסוף הוסיף: "כמו לכל קבוצה, גם להם יש חולשה". סביר להניח, שמה שעבר לביליץ' בראש בזמן המשפט הזה הוא ההגנה הטורקית שספגה הכי הרבה שערים מהנבחרות שעלו לרבע הגמר.
    ניקו קובאץ', קפטן הנבחרת הקרואטית, הודיע על פרישה מכדורגל בינלאומי לאחר הטורניר, והנבחרת בהחלט תשמח להיפרד ממנו ע"י הגעה לפחות לחצי הגמר, מה שישבור את השיא של שמינית הגמר מיורו 96. הקרואטים יחסרו את איגור בודאן ודאריו קנזביץ' אך חיסורם לא צפוי להשפיע באופן משמעותי.
    הרכב משוער (4-5-1/4-3-3):
    פלטיקושה, צ'ורלוקה, סימוניץ', ר. קובאץ', פראניץ', סרנה, נ. קובאץ', מודריץ', קראנצ'אר, ראקיטיץ', אוליץ'.
    http://it.uefa.com/multimediafiles/photo/competitions/euro/447962_mediumsquare.Xxx
    דניאל פראניץ', תגלית הטורניר?

אצל הטורקים הדרך לשמונה האחרונות הייתה הרבה פחות חלקה. הטורקים הוגרלו לבית לא קל בכלל, עם שוויץ המארחת, צ'כיה וכמובן פורטוגל שעלתה מהמקום הראשון. הטורקים פתחו עם הפסד 2-0 לנבחרת פורטוגלית ששלטה לגמרי במשחק, אך כבר אז נראו ניצוצות של כישרון בנבחרת הזו. בשני המשחקים האחרים הנבחרת הציגה הרבה מאוד אופי. היא הצליחה לחזור מפיגור 1-0 במשחק נגד שוויצריה וכמובן הקאמבק הבלתי נשכח מול צ'כיה, מ2-0 ל3-2 בערך ברבע שעה, עם קצת עזרה מפטר צ'ך.
    לטורקים יש בעיה לא קטנה של חיסורים לקראת המשחק הקרוב. זה מתחיל כבר מהשער, וולקן דמירל בפעולה טיפשית קיבל אדום במשחק נגד צ'כיה ולא יוכל לקחת עוד חלק בטורניר אלא אם כן הקבוצה תגיע לגמר בלעדיו. זה אומר שרושטו בן ה-35, שהיה מכוכבי מונדיאל 2002 החלומי מבחינת טורקיה חוזר לשער. אם הטורקים רוצים לעלות השוער יהיה חייב להציג את אותה יכולת מהטורניר ההוא, שזיכתה אותו בחוזה בברצלונה שנה לאחר מכן. גם מהמט אורליו בקישור הדיפנסיבי מושעה ויפסיד את המשחק. מעבר להשעיות הטורקים נפגעו גם ממספר פציעות: אמרה גונגור הבלם הצעיר גמר את הטורניר. סרבט סטין וגוקהאן זאן נמצאים בספק. במידה והשניים האחרונים, שאמורים להיות שחקני הרכב אכן יחמיצו את המשחק זו תהיה מכה קשה מאוד לנבחרת הטורקית, שההגנה שלה גם ככה לא נראתה טובה במיוחד. החדשות הטובות הן שאמרה מתאמן כרגיל לאחר שהפסיד את המשחק מול שוויץ וישב על הספסל מול צ'כיה, והוא עשוי לחזור להרכב.
    בהתקפה הטורקים יצטרכו שוב להסתמך בעיקר על ניהאט שהיה מצויין במשחק נגד צ'כיה ובמו רגליו עשה את הקאמבק שהעלה את הטורקים. מעבר לניהאט יהיה מעניין אם קולין קאזים-ריצ'ארדס (או קאזים-קאזים) יקבל את הקרדיט בהרכב הראשון לאחר שהרשים יחסית בהופעותיו עד עכשיו אך איבד את מקומו במשחק נגד צ'כיה. ההגנה הקרואטית נראתה טוב עד עכשיו בטורניר והטורקים יהיו חייבים להעלות את הרמה של המשחק ההתקפי שלהם. אחד המפתחות הוא סאנלי טונצ'אי שמציג יכולת מאכזבת באליפות עד עכשיו ויהיה חייב לנצל את היצירתיות שלו בקישור ההתקפי של הטורקים אם הם רוצים להוציא משהו מהמשחק. ה
    הרכב משוער: (4-2-3-1)
    רושטו, אלטינטופ, סטין, אסיק, בלטה,, טופאל, אמרה, קאזים-ריצ'ארדס, טונצ'אי, טוראן, ניהאט.
    http://img.skysports.com/08/03/218x298/TuncayTurkey_751345.Xxx
    סאנלי טונצ'אי, חייב להתעלות מחר.

2. y56kh Member

מבחינת שמות הרבע גמר הפחות מעניין של היורו אבל צריך לזכור ששמות לא תמיד שווה רמה
    צפוי להיות מעניין
    קרואטיה הצליחה לנצח את גרמניה
    וטורקיה הצליחה לחזור מ2-0 ולנצח את צ'כיה

לטוקיה יש רוח לחימה אבל האם זה מספיק בשביל לנצח את קרואטיה?
    אני כן חשוב כך
    לטורקיה יש פונטצנציאל להיות יוון החדשה

3. Bayern München Member

בהחלט הולך להיות משחק מעניין,לקרואטיה יש שחקנים טובים בעלי שם, לא בעלי שם כמו רונאלדו ובאלאק אבל יש להם שמות והם הפוטנציאלים לנצח למרות שהטורקים הפתיעו כבר פעמיים,השאלה אם פעם שלישית הם יכולים לנצח את מי שניצחה את גרמניה?

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/08
  4. lior888 Member

אין לי בכלל ספק שהמשחק בין הקרואטים לטורקים הולך להיות מעניין.
    הפייבוריטית הגדולה כאן היא קרואטיה, סיימה את בית ב' במאזן מושלם של 9 מ9 !!
    אני חושב שהקרואטים יעפילו לחצי הגמר ויפגשו שם את גרמניה

5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

קודם כל יופי של סיקור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

אולי המשחק שעל הנייר אמור להיות הכי משעמם מבין כל שאר רבעי הגמר, אך אני לא חושב כך. נבחרת קרואטיה, קבוצה שמחה וצבעונית עם מאמן טקטיקן גדול נגד נבחרת ווינרית עם המון כישרון להיות הפוטנציאל של הטורניר. אין ספק שהמשחק הזה יניב שערים וכדורגל יפה ושמח. קרואטיה סיימה את שלב הבתים באופן מושלם, להוציא את המשחק החלש שניצחה את אוסטריה 1-0 קטן ואילו טורקיה שהציגה את שיא הווינריות במשחק נגד צ'כיה. יהיה מאוד מעניין לראות את טורקיה מסתדרת עם המהירות והטכניקה הגבוהה של קרואטיה ויהיה מעניין לראות עם הקרואטים יעמדו בלחץ, כי זה עכשיו המאניי-טיים.

6. FC_Bayern Member

משחק מצוין, שהרבה מזלזלים בו ולא מובן לי למה. מדובר ב-2 נבחרות שדווקא נותנות הרבה לב ונשמה על כר הדשא, ומראות יכולת טובה מאוד. אני צופה משחק מרתק ואמוציונלי מאוד. הטורקים לא פראיירים, יבואו להילחם ולהראות לכולם שאנדרדוג זה לא בשר תותחים, הקרואטים יבואו להמשיך ולתת את המשחק הרגיל והטוב מאוד שלהם, כפייבוריטים - מה שלא אומר הרבה. אני צופה משחק מאוד צמוד, וניצחון טורקי דווקא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx 1-2 לטורקיה.

7. צחי לייבמן Member

אני לא חושב בכלל שטורקיה תיהי יון החדשה.
    אני חושב שיהיה משחק טוב מאוד.

8. lior888 Member

לא נראה לי שיהיה משעמם
    יהיה משחק מצויין, אני חושב שהטורקים ינצחו אבל רוצה את קרואטיה בחצי מול גרמניה

9. A. Arshavin Member

לא נראה לי, שתי קבוצות שחושבות התקפי מאוד, מלבד זאת כבר ראינו שגם במשחקים של קבוצות בעלות שם פחות גדול יש קצב נהדר ובכלל משחק גדול.

10. Mr.Eko Member

משחק מצויין הולך להיות,אני אישית מצפה בקוצר רוח למשחק הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    שתי קבוצות שלדעתי ישחקו התקפי במיוחד הטורקים,הטורקים ידועים בלחימה הגדולה שלהם אבל עם איך שאני מכיר את ביליץ' הוא ידע לסגור אותם בצורה מצויינת(פשוט מאמן מצויין). אתמול היה משחק נהדר,אני בטוח שכך יהיה גם היום.

11. y56kh Member

אני רואה שמעלים פה תחזיות אז הנה התחזית שלי
    טורקיה עולה ליתרון מהיר בתחילת המשחק ועוד לפני המחצית קרואטיה הופכת את התוצאה ל2-1 בסיום המחצית.
    במחצית השנייה טורקיה מצליחה להשוות והמשחק עובר להארכה
    בהארכה קרואטיה מנצחת את טורקיה 4-2

12. gal672 Member

טוריק הלא תנצח את קוראטיה לדעתי
    היכולת המדהימה של קוראטיה להתעלות תביא לניצחון קל לקוראטיה
    אני מצפה למשחק חצי גמר גרמניה-קוראטיה
    איזה משחק זה יהיה
    גרמניה מחפשת נקמה קוראטיה מחפשת תואר

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כמו הרוב, גם אני מצפה היום למשחק מהנה לצפייה, ואם יש לנו ציפיות יחסית גבוהות ממשחק בין קרואטיה לטורקיה כנראה שהיורו הזה הוא באמת משהו מיוחד.
    הקרואטים פייבוריטים, הטורקים לא פראיירים, זה ברור. הקרואטים נתנו סיבוב ראשון משכנע, קראנצ'ר, מודריץ' וסרנה הם נותנים את הטון, הם המפתחות בעיניי, הם הלב של הקרואטים ונוסיף לזה את ראקיטיץ' שאמור לפתוח ויש פה קישור שהוא החלק החזק באמת של הקרואטים. הטורקים מתבססים על לב... נגד צ'כיה לא ראינו מהם כדורגל גדול, הדברים לא הלכו להם כמו שצריך, אבל יש שם את האופי כדי לתת את הגול, טוראן ארדה מסתמן כבחור של מאני טיים, גם הוא לא היה מבריק את הצ'כים אב כמו נגד שוייץ היה במקום הנכון ובזמן הנכון כדי להתחיל את הקסם הטורקי. הטורקים ישחקו עם התלהבות אדירה, הקהל הטורקי אני משוכנע הרבה את עצמו באליפות, הם עשו את דרכם משוייץ למשחק היום שיתקיים בוינה.
    אלו 2 קבוצות "שמחות" בעיקרון, הקרואטים הראו עליונות על גרמניה, מה שהיה מוזר במשחק הזה שקרואטיה לא הלהיבה בצורה יוצאת דופן אבל שיחקה נגד גרמניה כאילו לה קוראים "גרמניה", כמו קבוצה גדולה, קבוצה מנוסה. אין לי ספק שהיתרון הקבוצתי הוא אצל הקרואטים, אף אחד כבר לא מסתכל עליהם כהפתעה, הם במקום וסיטואציה שהרבה ציפו מהם, אבל נגד הטורקים לא יהיה להם קל, ואולי קשה יותר ממה שהיה מצפה להם אם הם היו פוגשים נבחרת "גדולה". הטורקים באים מלמטה, אם רצון לחולל הפתעה וישחקו עם מלוא מוטיבציה. מה יהיה... קשה מאוד לנחש, יש סיכוי קטן שיהיה פה משחק חד צדדי, אני מוכן להמר שזה לא יקרה.....

14. AVISEY Member

אני בכל מקרה בעד טורקיה, אחרי שפספסתי תמשחק של אתמול אני לא הולך להפסיד את זה, אני חושב שהולך להיות לא פחות מעניין מאתמול, שתי קבוצות עם יכולות גבוהות במיוחד, הקרואטים פיבוריטים, אבל גם גרמניה באה כסוג של אנדרדוג,

15. משוגע בירוק Member

מצטער לאכזב אותכם אבל לצערי יהיה משחק ברמה נמוכה מהציפיות של כולם, עם הרבה פחות שערים מאתמול וזה בסדר גמור כי הקבוצות האלה מבינות את גודל ההישג של המנצחת מביניהן, והן ישחקו בזהירות רבה לעומת המשחקים בשלב הבתים בהן לא היה להן מה להפסיד (להזכירכם, טורקיה החלה לשחק טוב רק אחרי שנקלעה לפיגור, ומול צ'כיה היא שיחקה בבירור על תיקו שישלח לפנדלים עד שספגה)...

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/08