הסופרליג האירופית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏18/4/21.

1. Raulito Madridista

לגבי מה שאמרת - ברור שיש הבדל אם קבוצה נקלעת לעונה מחורבנת ולצערה "יכולה ללכת לים" וזה מוריד מהעניין, זה בסדר וזה קורה, לבין זה שמראש כביכול אין טעם לשחק כי כל הישג שהוא לא יקח אותך לשום מקום.
    אבל רגע מנקודת מבט כאוהד אני יכול לספר לך שגם בעונות הכי מחורבנות תמיד היה משהו שמשך אותי לקראת משחקים, בוא נדבר כרגע על ריאל מדריד. אני יכול להבין אוהד שמתבאס ללכת למשחק בארץ שהוא לא מהגוש השרוף, אבל לצפות? אז בחזרה לריאל - פעם זה השיאים של רונאלדו, פעם אלה המשחקים האחרונים של ראול, משחק חוץ כזה או אחר נגד יריבה שתמיד מתקשים נגדה, ניצחון בקלאסיקו תמיד שווה המון. תמיד יש התלהבות ולא רק בגלל סטטיסטיקות ומספרים (אני די שולט בזה). אוהד מתעניין ברמה הכי בסיסית ורואה משחקים - על אוטומט, אחרת ההגדרה של טרמפיסט או אוהד הצלחות...מעבר לפינה [שוב, לא מדבר ספציפית עלייך אלא על הכיוון].

אגב - אני לא רואה שום סיבה טובה ב"חבורה קבועה". לא למועדון כמו ארסנל שהוא כלום כבר חצי עשור, באמת כלום, זה לא עניין של להיאבק על אליפות אפילו והיא מתקרבת אפילו לפספס את הליגה האירופית, וגם לא לקבוצה שלי ריאל מדריד שעד עכשיו טפו טפו טפו מאז 1996 הייתה במפעל בכל העונות (היחידה לטעמי). כל המועדונים צריכים לחשוב טוב ולהיות יצירתיים איך הם מפצים על זמן הקורונה מבלי לשחוט את הכיס של האוהדים לדוגמא כשהמדינות יתחסנו. עוד מפגשים בין הגדולות - איזה פורמט למשל היית עושה? ארבעה בתים של שמונה קבוצות וכן הלאה והגרלה רנדומלית? לא יודע.

אני רואה אנשים בכירים בכדורגל מתחילים 'לצאת' יותר ויותר נגד הרעיון ואמנם ההחלטה היא של הנשיאים והמועדונים אבל אני לא הייתי מזלזל בדעות של פפ, קלופ וכן הלאה, אולי זה מקור לאופטימיות מסוימת.

2. Lisliv Member

סיכוי קטן מאוד לאירופה? אם היו מנצחים אתמול היו מרחק של 4 נקודות ממקום 6

3. oranfu Member

כנראה הבינו איזה "תוכנית" שכונתית זאת ושאין לה סיכוי לצאת לפועל, בטח בצורה מיטבית.

טיפשים גדולים הם לא.

מה גם ששוב, יש להם יתרון כלכלי מוצק על כל היריבות המקומיות שלהם מה שמרכך את הצורך בסופרליג.

4. סמואל אטו Member

למה שלא תהיה תחרות שווה בין הקבוצות?
    מי קבע אלו פערים הם בסדר?
    הבכי הזה על הכרטיס לאירופה רק מדגיש את הבעייתיות במצב הליגות. לא רוצים לייצר תחרות שווה על אליפות, אז מייצרים תארי משנה כמו "טופ 4", "העפלה לאירופה".
    צבוע ומצחיק.
    ברור שהגענו למצב שרוצים ליגה אירופאית של 15 חברות קבועות, זה לא שונה מרוב הליגות בעולם שבהן 17 קבוצות(פחות או יותר), נשארות קבועות.

לא הבנת כוונתי.
    בן אדם שמאמן קבוצה עם יתרון כלכלי משמעותי לא יכול להתלונן על תחרותיות.

5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

באילו ליגות בעולם יש 17 חברות קבועות?

באילו ליגות בעולם יש 17 חברות קבועות שישתתפו בהן בכל סיטואציה, ללא קשר להישגים ספורטיביים?

6. alexshw Member

7. oranfu Member

צפוי.

מאז שראיתי את פרז אתמול בלילה לא היה לי ספק שהדבר הזה לא ייצא לפועל.
    אין להם מושג מה הם עושים, אין להם תוכניות, הכל פארש.

alexshw אוהב/ת את זה.
  8. alexshw Member

מבחינת שטויות הזכיר לי ריאיונות של שחר. הוא עשה שם בושות גדולות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Raulito Madridista

בהחלט יכול להיות שרצו להקים מפעל חדש אבל באותה הנשימה אולי גם רצו לעשות הצגה טובה ולגרום לאופ"א לשנות דברים, המענק על זכייה בליגת האלופות הוא לא ממש גבוה וכן הלאה, זה היה לאיים בווליום גבוה יותר, אני בטוח שפרס אמנם מאוד אוהב כסף אבל הוא לא אידיוט. הוא גם שבר שתיקה הלילה אחרי כל כך הרבה חודשים שלא דיבר עם התקשורת, מאז האליפות בקיץ וזה לא שחסר נושאים בוערים, הוא פשוט סירב בנימוס. אולי לפרס היו ביצים להגיד גם שטויות אבל גם דברים שבהנהלה של יובנטוס חושבים אותו הדבר או לצורך העניין תאוות הבצע והרצון להרוויח טריליונים מאפיל לפתע על ערך הספורטיביות ומורשת הקרב. גם ז'ואן לאפורטה הקדוש יכול לראות פירצה איך לשנות את המצב הכלכלי של ברצלונה. ושוב הייתי מעדיף שכל הדבר הזה לא יקרה אבל ברצינות אני חושב שלאלכס יש קצת תסכול מפלורנטינו.
    אגב, אני מתנגד לשינוי בכל רמה שהיא, גם ללא הכלל החמור ביותר שהוא "החברות הקבועה" שהיה מפריע לי גם אם באיירן ופ.ס.ז' למשל היו במפעל. אפילו אם היו עושים העפלה על סמך תוצאות בחמש שנים אחרונות\דירוג או כל מיני דברים כאלה אז הייתי נגד.

לאופ"א כנראה יש קייס משפטי אבל אני חושב בהחלט שרועדות להן הביצים. ישעו את כל כוכבי העל? יהיה יורו בלי אמבפה, בלי כריסטיאנו, בלי דה בריינה, בלי קיין? יהיה מונדיאל בלי מסי וניימאר? אני גם אהיה קצת מופתע אם בשישי יפוצצו הכל ויעיפו את ריאל-צ'לסי-סיטי מהצ'מפיונס ויעניקו את הגביע לפ.ס.ז'.

10. oranfu Member

רצו לעשות הצגה טובה? הם עשו לעצמם פיגוע.

הם יתקפלו עכשיו ובעתיד כשיירצו לאיים על אופא כולם יידעו שהם מבלפים.

פחות מבין בפוליטיקות של הכדורגל הספרדי והאיטלקי, אבל הבעלים של יונייטד וליברפול (בעיקר) עשו פה נזק אדיר למועדונים שלהם וגם לבעלות שלהם עצמם.
    הגלייזרים גם ככה היו שנואים, אבל FSG עד היום עדיין נהנו מתמיכה יחסית רחבה של אוהדים וזה נגמר, הם גמורים במועדון.

alexshw אוהב/ת את זה.
  11. alexshw Member

לפחות אם אני אנתח את יונייטד - זה פיגוע תדמיתי ענק. וודי שם שרף גשרים עם שקרים ישירים עם אנשים חזקים בכדורגל האירופי, החל ממקום עבודתו עד שלשום אופ"א, כלה כנראה בשחקנים וצוות אימון, אפילו הסתיר זאת מפגישה עם נציגי האוהדים בשישי.
    בכלל בכל המועדונים האנגלים לפחות ההנהלה הסתירה את זה משחקנים וצוות אימון. יש פה משבר אמון ענק לפחות באנגליות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Gianzola01 Member

מועדון פלסטיק

Sent from my iPhone using Tapatalk

oFiRzZz, Clock End Stand ו-Sturridge אוהבים את זה.
  13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם סיטי פורשת ע"פ הדיווחים.

14. Raulito Madridista

אני אומר שפרס לטעמי לקח בחשבון וגם יתר "פועליו" - שהם לא יקבלו את רוב הדרישות שלהם ואפילו לא 50%. נניח ויירדו מהרעיון הזה לחלוטין, אחלה, מה יעשו לריאל מדריד? יבדקו איזה שופט עשה לנו עוול בספרד וישימו אותו לנהל את חצי הגמר הבא שלנו? ירחיקו אותנו מהמפעל? לא יכולים. נקבל 24 שעות פחות מנוחה ונשחק משחק נוקאאוט באנגליה שלושה ימים אחרי משחק ליגה בספרד במקום ארבעה?

פיגוע תדמיתי? התדמית משתנה בקלות, זה לא כמו בצבא "אין שני לרושם ראשוני". אמרו על ריאל הרבה חרא גם כשמוריניו הגיע אבל הוא בנה קבוצה תחרותית מאוד והחזיר אותנו לעניינים, גם אם היו דברים שליליים. גם ברצלונה נמצאת באשפתות כרגע ומנסה לנקות את כל הזוהמה של ברתומאו וברגע שיצמח עוד כוכב מהקאנטרה כבר ידברו על Mas Que Un Club כאילו המועדון הזה לא קנה שנה אחר שנה כוכבים (כושלים) במיליוני יורו. אוהד של קבוצה יריבה תמיד ימצא נקודות שליליות אצלה. אני בכלל הייתי מעדיף שפרס יתרכז בחוזים של זידאן, ראמוס והגלאקטיקוס.

15. oranfu Member

הבעלים של הקבוצות האנגליות עשו למועדונים שלהם פיגוע, לא פחות.

ליונייטד וטוטנהאם יש תירוץ של חובות גדולים שצריכים לנסות לכסות איכשהו, ארסנל גם ככה כבר כמעט לא רלוונטית לכלום אז מה יש להם להפסיד (חוץ ממוניטין) וסיטי וצ'לסי אנחנו מבינים שמלכתחילה לא ממש רצו אבל הסכימו להצטרף.
    אבל ליברפול במצב כלכלי טוב, מוניטין טוב, וגם ככה לא מוציאים כסף. אז למה לעזאזל ללכת על היוזמה הזאת??? כי הם ח-ר-א בעלים.
    הנזק פה למועדונים האנגליים, בעיקר בעיקר יונייטד וליברפול שגם ככה יש להם כח לא מבוטל במוסדות האירופאיים פשוט ענק.