הסופרליג האירופית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏18/4/21.

1. Mahranlala Member

גם במקרה בו יש אלופה קבועה כבר 9 שנים רצוף (יובנטוס), מה שמחזיק את הליגות זה גם המאבקים על הכרטיסי באירופה ועל ירידה, לא יכול להיות שזה לא יהיה. תראו איזה מאבק מטורף יש באיטליה ובאנגליה על מקום 4, אפילו גרמניה. בעיני אם מקום 4 היה הולך שוב למוקדמות המאבק היה אפילו יותר חזק על מקום 3.

2. Butragueño מנהלים

חשבתי שאני מבין מההודעה שלך, שיש תסכול על כך שגם ככה הקבוצות המשוריינות נאבקות על השתתפותן בליגת האלופות בעונה הבאה.
    מה שהצלחתי להבין זה שאתה טוען שזה לא יהיה פיקאנטי אם גם ככה הן לא מסוגלות להגיע למפעל המקביל.
    אז אני טוען, שמה עדיף? שנראה את אותן הקבוצות ביכולת חלשה במפעלים המקומיים כי גם ככה ליגת האלופות לא בהישג יד אז בשביל מה להשקיע?

3. Mahranlala Member

האליפות הזאת זה כמו גביע. לא יותר מזה. לא קיבלו הזדמנות להגיע למפעל הראשי בעוד המתחרה שלהם מכבי נפגעת עונה שלמה ומשחקת ביורוקאפ.
    אולי גם לא - אבל זה הספורט - כמו לשלוח לוטו - הסיכוי שזה יקרה, זה מה שיוצר עניין במשחקים.
    בסופו של דבר הרבה קבוצות שהיום בטופ של הכדורגל לא היו מגיעות לשם אם לפני 12 שנה היו מכריזים על פורמט סגור.
    בלי הקריסה של מילאן ואינטר לא היו חוזרות בחזרה לבמה רומא ונאפולי.
    באנגליה בכלל היה איזה TOP4 לאורך הרבה מאוד עונות מנצסטר יונייטד-ארסנל-צ'לסי-ליברפול.
    אם היה אז ליגה סגורה ה TOP4 הזה כנראה היה נשאר לנצח. אולי רק סיטי הייתה חודרת לשם.

4. סמואל אטו Member

שים לב איך אתה מתאר את הליגות: "מאבקים על כרטיס לאירופה". זה חלק מהבעיה ואחת הסיבות שהקבוצות הגדולות מנסים ליצור את הסופרליג. הם איבדו עניין בליגה המקומית מעבר להשיג כרטיס למפעל אירופאי שכרגע לא מספק להם את הצרכים התחרותיים/כלכליים.

אז אם אתה מקדש את הכרטיס לאירופה כל כך, אל תתפלא מהקבוצות הגדולות מעדיפות לייצר סופרליג.

yonmu ו-oranfu אוהבים את זה.
  5. Sturridge Member

פנסיונר ניסה להעביר נקודה לגבי השאלה שלך של מה זה שונה ממה שהיה עד היום.

אז היום רבות מקבוצות ״העילית״ נמצאות במאבקים בליגה על בכלל להגיע למפעל האירופי הכי בכיר, חלקן גם לפעמים אפילו לא במאבק. במצב החדש הן מקבלות כרטיס אוטומטי על חשבון הקבוצות שנאבקות איתן היום.

לכן לצייר את המצב כאילו גם היום הפערים כל כך גדולים שזה כבר לא משנה לא מתכתב עם המציאות.

ChelseaPensioner אוהב/ת את זה.
  6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה קבוצות שהן לא מ6 האנגליות שהצטרפו לסופר ליג, סיימו בטופ 4 ב-20 שנה האחרונות?

שואל ברצינות, ללא טיפה של ציניות.

7. Clichy COYG

עצם השאלה שלך מראה את השינוי.

עד לפני 10 שנים היה מדובר בטופ-4 מובהק שבמובהקים. מאז ליברפול הספיקו להדרדר למקומות 10 (וחזרו בעיקר בזכות מאמן היסטורי), צ'לסי בעשור לא הכי יציב, ארסנל בפשיטת רגל ויונייטד שזללה אליפויות לא זכתה כבר כמעט עשור.

מה כן קרה? מוציא את סיטי מהמשוואה אבל טוטנהאם הצליחה להשתחל כמה פעמים, לסטר זכתה באליפות, נתנה עונה של מקום 5 (כשרוב העונה הייתה שלישית) והשנה כנראה תסיים בפנים. ורק העונה אסטון וילה ו-ווסטהאם עושות בית ספר לרוב הקבוצות הגדולות המסורתיות. ויש גם את אברטון שמבחינה פיננסית בהחלט יכולה להגיע לשם (רק הניהול המקצועי כושל).

8. South Boy Member

בהתחשב בעובדה שהמונח טופ 6 בכלל לא היה קיים בליגה האנגלית ב20 השנים האחרונות זאת שאלה מצחיקה. כמו לשאול כמה קבוצות שהן לא מהטופ 20 של הפרימיירליג היו בצ'מפיונס ליג.

9. alexshw Member

10. GentlePunter Member

אפשר להעריך את התגובה של רבים וטובים לרעיון העוועים על הסופרליג. אבל זה לא כאילו שאנחנו באיזה מצב אוטופי היום.

הכדורגל כצפרדע שהושהתה במים שחוממו זמן ארוך על אש קטנה ומאד יכול להיות שכשכבר חם מדי כבר אין לה אנרגיה לקפוץ החוצה.

Paul Gorst on Twitter: "The grandson of Bill Shankly has reached out to the ECHO to call for the removal of his grandad’s iconic statue outside of Anfield. “I'm appalled and embarrassed,” he says. https://t.co/9UMtgI9KT4" / Twitter

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  11. Clichy COYG

חייב להגיד שמשעשע לשמוע מגווארדיולה שהוא רוצה "הכי תחרותי שאפשר" אבל בו זמנית נהנה מיתרון פיננסי עצום ומקפיד להתבכיין על כל מה שהוא יכול.

yonmu, oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  12. Butragueño מנהלים

אני הבנתי אם כך את הנקודה, אני פשוט לא הצלחתי להעביר את שלי.
    אם יש ליגה שתכיל את הקבוצות המשוריינות, שלא יהיו בליגת האלופות - ליברפול, טוטנהאם, יובנטוס [אולי] ודורטמונד - אז מה זה משנה?
    הן לא יהיו בליגת האלופות כך או כך. אז מי שרוצה לקדש את המפעל של אופ"א, יקבל אותו בלי הקבוצות שבין כה וכה לא עלו בכוחות עצמן.

13. סמואל אטו Member

זה גם לא פייר שהוא מאמן קבוצה עם משאבים הרבה יותר גדולים משאר הקבוצות.
    איפה הגבול עובר?
    זה צבוע לדבר על תחרותיות בזמן שברוב הליגות כמעט ואין כזו.

14. oranfu Member

אני אמרתי שצריך גם לראות מה בדיוק התוכניות לגבי הדבר הזה, אפילו שאני לא בעד סופרליג בגדול.
    באופן כללי כשמי שדוחפים לזה הם הגלייזרים והנרי אין לי ספק שטובת הספורט\מועדונים לא מעניינת אותם, רק מקווה\קיוויתי שפועל יוצא של ההתנהלות שלהם תוביל גם לשיפור המצב.
    מהדברים שיוצאים מאתמול בערב ועד עכשיו אני מבין שזה לא המקרה.
    דיי מדהים לראות איך אנשים עשירים כל כך, חזקים כל כך, פשוט מתנהלים בצורה כל כך חובבנית.
    לא לשתף בתוכניות את השחקנים או מאמנים וכאלה אני מבין. אבל הזעם כל כך גדול, הם לא חשבו לעשות קצת סקרים וניתוח שוק לפני שהלכו למהלך הזה? זה לא כל כך מסובך לנסות להבין את הלך הרוח אצל האוהדים מבלי להתחייב לכלום.
    הם לא חשבו על תוכנית מסודרת איך להוציא את המידע ולנהל מלחמת יח"צ? בחייאת, יצאו הידיעות על הסופרליג ואין שום מידע מה התוכנית מלבד הקמת הליגה. נגיד והם מחוייבים למהלך ובטוחים שזה מה שצריך לעשות - למה הם לא מוציאים את התוכניות שלהם לאור בשביל שאם יש נקודות חיוביות - נוכל להתרשם מהן?
    הם עובדים על זה שנים וחוץ מלוגו שאיזה פיליפיני עשה להם בפייבר אין אשכרה כלום.

LFC-Gerrard1, VAR, abcd ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  15. South Boy Member

כל תחרות חייבת להיות בין קבוצות שוות? בארסה פריז או ריאל מדריד מבזבזות פחות מסיטי?
    שיוויון מלא זה משהו שלא קורה באף ליגה, יש פערים בין קבוצות בכל ליגה ובכל מסגרת תחרותית ועדיין הדלת למפעלים האירופיים פתוחה בפני כל קבוצה שמשיגה את הזכות להשתתף בהן אם היא משיגה את המקום שמוביל אליו. קשה להיכנס בדלת הזאת למועדון צנוע יותר אבל היא עדיין פתוחה.
    במצב שבו יש סופר ליג הדלת הזאת פשוט נסגרת למי שלא נראה מתאים בעיניי הנהלת המפעל, לא משנה אם קבוצה שלא משתתפת במפעל סיימה מעל קבוצה שכן משתתפת במפעל, מספיק שיש לקבוצה שם או כסף והיא כבר עדיפה על כל השאר. שם עובר הגבול שאתה מדבר עליו, איפה התחרות פה לעזאזל?
    אתמול ליברפול שיחקו נגד לידס ולא הזיז לי שער היתרון. למי אכפת מהניצחון? כך או כך לא ניקח אליפות וכך או כך יש לקבוצה מקום מובטח בסופר ליג. אותו דבר בשער השיוויון, למי אכפת שספגנו? גם אם היינו מפסידים, למי אכפת? לא ניקח אליפות ובכל מצב אנחנו נהיה בסופר ליג. למשחק אתמול לא היה שום ערך, לשום משחק ליגה אין שום ערך, זה הופך להיות מפעל זניח ולא מעניין עבור אותן קבוצות בדיוק כמו שמכבי כדורסל משחקת עם השאריות של הסגל שלה בליגה כדי לשמור כוחות ליורוליג כי הליגה לא מעניינת אותה והיא מתוגמלת בלי שום קשר להישגים שלה בליגה אז למה להתאמץ?
    אני לא מתכוון לצפות בזבל הזה שנקרא סופר ליג, ואתמול כשראיתי את המשחק של ליברפול בלי טיפה אפילו הכי קטנה של אכפתיות מתוצאת המשחק בעקבות השטות הזאת של הסופר ליג זה אפילו גרם לי עוד יותר להבין כמה הדבר הזה הוא פשע נגד המשחק ונגד כל מה שענף ספורט כלשהו מייצג.

LFC-Gerrard1 ו-VAR אוהבים את זה.