הסופרליג האירופית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏18/4/21.

1. alexshw Member

בסיטי בכלל אין שום מטרה לבעלים לעשות רווחים אמיתיים. אין גם לקבוצה הזו שוק.
    זה לא הפך למותג עולמי וכנראה לא יהפוך. מבחינת חדשות, הקבוצה הזו לא מעניינת כלב מת מחוץ למנצ'סטר רבתי.

oranfu ו-עומר אוהבים את זה.
  2. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד היום - פירמידת הכדורגל מבוססת על הישגים.
    מהיום - השלב העליון מתנתק מהפירמידה וההשתתפות מבוססת על חוזים.

בכלל, עבור כל אנשי ה'מה ההבדל?' וה'גם כך מדובר במועדון סגור': 6 מתוך 12 המשוריינות משחקות כעת על מקומן בליגת האלופות בעונה הבאה, במילאן לא זוכרים איך נשמע ההמנון וגם אינטר וליברפול נעדרו במשך שנים, את הופעותיה של אתלטיקו בשני העשורים הראשונים של המפעל ניתן לספור על יד אחת ואת אלו של טוטנהאם וסיטי על יד קטועה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/21
    עומר, Clichy ו-G.B7 אוהבים את זה.
  3. riquelme1 Member

דור, פרז רשם שהקבוצה בחובות של 400 מיליון יורו, והמצב הכלכלי הוא רע. אז איך אתה אומר שריאל התנהלה מצויין ואין חובות?

oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  4. abcd Member

מה שונה סיטי מיונייטד חוץ מזמן בטופ שגם הוא הולך ומצטמצם?

5. alexshw Member

פופולריות של המועדון. שליונייטד יש אוהדים בעולם החל משנות השבעים/שמונים ושבשנות התשעים הם הפכו לדומיננטיים בדיוק כשהכדורגל הפך לגלובלי. אגב יונייטד מאז ומעולם הייתה חזקה מאוד גם באירלנד וכידוע יש הרבה מהגרים אירים ארה"ב.
    בכל אופן האהדה לקבוצה גם מחוץ לבריטניה עוברת כבר בין דור לדור.
    הקהל של מנצ'סטר סיטי עיקרו במנצ'סטר רבתי. כמובן יש להם מועדוני אוהדים, אפילו בארץ, אבל זה בקטן ואני לא רואה שזה צומח כל כך במהירות.

6. VAR Member

לא. אבל למה שאני ארצה להחליף סכרת בסרטן? רעיון של ליגה סגורה פירושו מוות לאלמנט הכי בסיסי בספורט שהוא תחרות.

אני מאוד בעד הרעיון של סופרליג אם היו עולות/יורדות ובלי שיריונים. היו צריכים להקים ארגון מתחרה לאופא/פיפא ולא ליגה מתחרה לצ׳מפיונס ליג.

7. yonmu Member

מסכים שזה החלק הבעייתי, וצריך לראות איך יסגרו את זה בצורה ראויה.
    אם לא יהיו 'חסמי כניסה' משמעותיים מדי ותהיה אפשרות לעלייה וירידה - זה עשוי להיות הצלת הכדורגל האירופאי מאופא.

@Nigel de Jong אתה כותב "עדיין קבוצות צריכות לנצח ולעמוד ברף תחרותי מסוים כדי להשתתף בבמה הגדולה ביותר של הכדורגל" -
    החשש שלך הוא שבSL הרמה תהיה נמוכה מדי?
    כלומר - איפה אתה חושש שלא תהיה משמעות לביצועים? בSL עצמו בוודאי יהיה, כי כולן ירצו לזכות.
    בליגות המקומיות - זה בדיוק מתחבר לשאלת הירידה\עלייה, וכמה מאיים זה יהיה.
    אם כבר, דווקא כיום במרכז הליגות המקומיות, מאמצע העונה לחלק גדול מהקבוצות אין על מה לשחק, ואת הרב הגדול זה משמים לגמרי.

@alexshw מתי בפעם האחרונה אתה עמדת בפני הבחירה אם להיות עשיר או עני והעדפת להיות עני?
    או שרק ריאל מדריד צריכה לקבל את הבחירה הזו?

אם מוסיפים מודל סביר של עולות-יורדות - אני לא רואה סיבה לביקורת.

8. abcd Member

אני בטוח שבתחילת שנות ה-80 גם מכבי חיפה לא עניינה אף אחד דרומית לעתלית.
    דורות מתחלפים והצלחות משפיעות.
    הילד בן ה-10 שרוצה ללכת לבית ספר עם חולצה מחו״ל לא יודע ולא אכפת לו מי היו בסט, קאנטונה או נייל קווין. כנ״ל הרופא ממיאמי שבא לו ללכת לראות שואו.
    אם סיטי יישארו בטופ אין סיבה שלא יגיעו למעמד של יונייטד, בטח מחוץ לאנגליה.

oranfu, Bianconeri, oFiRzZz ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. alexshw Member

אם ואם. אינני נביא. אני רק מנתח מה קרה מאז שסיטי נרכשה על ידי השייחים. הם רחוקים מלהיות מותג עולמי ואולי זה כלל לא מעניין את השייח הקטע הזה. ד"א שיווק גם יכול להזיק אם הוא הופך ליותר חשוב מכדורגל וזה מה שקרה ביונייטד.

כואב הלב על ריאל. כסף חלק אינטגרלי של ספורט מקצועני, אבל שוב תחרותיות צריכה להשמר וגם שיוויון הזדמנויות, כן גם במחיר נפילת מועדון גדול.
    מה גם ריאל בכל מקרה טו ביג טו פול. אל תדאג לה. זה שהם רוצים את מבאפה והולנד, עדיין לא אומר שצריך לבטל את התחרותיות.

oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  10. Butragueño מנהלים

"6 מתוך 12 המשוריינות משחקות כעת על מקומן בליגת האלופות בעונה הבאה..." - אדרבה, מעניין אותך לראות גרבייג'טיים משעמם כשקבוצות כבר לא משחקות כי לא מעניין אותן אם יעלו לליגה האירופית או לא?

11. Butragueño מנהלים

ההבדל הוא שאתה עדין לא יודע מה אתה מקבל.
    אתה יכול לקבל (חלילה) סרטן אבל אתה יכול גם לקבל אינסולין. אנחנון עדין לא מבינים עד הסוף מה מהות השינוי הזה.

12. VAR Member

אני יודע טוב מאוד מה אני מקבל.

גם אם הכדורגל יהיה מהפנט יש לי 0 עניין לעקוב אחרי ליגה שבה ריאל יכולה לסיים 17 ואייאקס 7 ובעונה שאחרי ריאל תהיה שם ואייאקס לא.

זה כמו לראות סרט עם עלילה משעממת וצפויה רק כי האפקטים מרהיבים והושקע המון כסף בהפקה שלו.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם רמה הייתה התנאי שלי לצפיה או לעניין בכדורגל כנראה שלא הייתי רואה אף משחק של בית"ר ב12 השנים האחרונות ולצערי צפיתי ברוב המשחק, על אחוז גדול מהם גם שילמתי כדי לצפות מקרוב, לכן אין שום חשש גם באופן עקבי אני טוען ש"רמה" היא פרמטר סובייקטיבי, למשל אוהד כדורגל איטלקי לא בהכרח יתלהב מהרמה הגבוהה כביכול באנגליה והפוך.

הטענה שלי היא שליגת האלופות של עונת 22/23 למשל אם הכל ממשיך כרגיל היא טורניר שאתה לא יודע בודאות מי תשתתף בו, על פניו לכל קבוצה באירופה יש סיכוי מסויים גם אם נמוך מאוד להשתתף בשלב הבתים עוד שנתיים, כמו פרנצווארוש למשל שזילזלו בה כאן והצליחה מהליגה ההונגרית הזניחה לסדר לעצמה מקום בבמה הגדולה ביבשת או למשל מועדונים כמו אטאלנטה וראן שגם הצליחו לטעום מה זה ליגת האלופות. בסופרליג אני יודע שארסנל תהיה שם ב10 שנים הקרובות וכך גם טוטנהאם, אתלטיקו, אינטר, מילאן והשאר ללא קשר להישגים להן במפעלים המקומיים, אם קבוצה תצטרף היא תצטרף כי כנראה זה ישתלם כלכלית לצרף אותה לחוג הסגור הזה. איפה זה ואיפה ליגת האלופות על סך כל חסרונותיה, אז נכון שלרוב נראה שם את הקבוצות הגדולות מדי שנה אבל אני מעדיף מצב כזה שקורה על סמך ההישגים שלהן בליגה ולא כי הם חתמו על חוזה לX שנים.

עומר ו-alexshw אוהבים את זה.
  14. alexshw Member

המשוואה פשוטה - בבחירה בין אופ"א לגלייזרים, תאמינו לי שעדיפה אופ"א.

עומר אוהב/ת את זה.
  15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי את הנקודה.