הנהירה לאירופה

הנושא בפורום 'אוהד לויטה מתארח באייסוקר' פורסם ע"י AmitHBS, ‏16/5/12.

1. AmitHBS Member

שלום אוהד, קודם כל, נהניתי ממך מאוד העונה בתור אוהד הפועל באר שבע ואני מקווה שתישאר איתנו עוד הרבה שנים.

ועכשיו לשאלה, אתה מביע הרבה פעמים את רצונך לשוב לאירופה ולשפר את הקריירה שלך שם כמו הרבה כדורגלנים ישראלים, במיוחד בשנה-שנתיים האחרונות שהשוק האירופאי נפתח לקבוצות אמצע טבלה ומטה, וכתוצאה מכך רמת הליגה יורדת פלאים ועידן הסמלים בכדורגל הישראלי על סף סיום, שכן קשה מאוד להתחבר לשחקן טוב בקבוצה עם הידיעה שכשתבוא הצעה, הוא יעזוב.
    אתה לא חושב שזה קצת פוגע בחוויה? "הורס" את הליגה? ברור שכל שחקן רוצה להתפתח ולעשות קריירה באירופה, אבל האם באמת שווה לעבור לקבוצות תחתית-אמצע בליגות סבירות באירופה במקום להשאר פה ולככב, ותוך כדי לשמור על רמת הכדורגל בארץ?

2. אוהד לויטה Member

שלום עמית,
    קודם כל כמו לכל דבר יש לזה יתרונות וחסרונות. מצד אחד יש ירידה ברמה של הליגה, כי שחקנים טובים עוזבים, וזה הגיוני. מצד שני, הנבחרת אמורה ואני בטוח שתתחיל להרוויח מזה, ובקרוב. יש לזה גם צד טוב – הרבה שחקנים צעירים, כמעט בכל קבוצה, מקבלים דקות משחק משמעותיות, ולמרות ירידת הרמה – אלה דווקא דברים שקהל יכול להתחבר אליו. כמו שציינתי קודם בשאלה אחרת, אני חושב שקשה לראות את הדברים בשחור ולבן, ושבוא נתחיל מלתקן דברים אחרים קודם כל – ואז הליגה שלנו תהיה הרבה יותר טובה