המחזור העשירי לעונת 2021/22 ב-SerieA: מחזור אמצע שבוע לפנינו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏26/10/21.

1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

טל אני חולק עלייך הפעם. יש בסגל לא מעט חורים.
    החלק ההתקפי בסדר גמור ואפשר לחיות איתו,חסר לנו בלם וקשר אחורי זה ASP ! וכמובן שמגן ימני כגיבוי. אלה ממש לא מותרות אם אתה רוצה להגיע בסיום העונה לצ'מפיונס.

2. טל. Member

EsheD
    בלם... אני בכוח בכוח אני מוכן לקבל.
    -רק בגלל שסמולינג כל כך מאכזב ופשוט נעדר קבוע (דרך אגב המועדון חייב לרדת לשורש העניין. מבחינת תזונה בהתחשב בדרישות האישיות שלו או דגש על אימונים מסויימים. יש פה בעיה מיוחדת שצריך לזהות).

אבל תדע לך שבלם רכש בינואר, זו וואחד רולטה. אל תשלה את עצמך ידידי. לא יכול להיות רכש באנקר בסיפור הזה.
    וזו בקשה גדולה מאוד ממועדון במצב הפיננסי של רומא.

ממאמן שמקבל 9 מיליון בעונה נקי, ושהטיקט שלו זה "הקניית מיומנות הגנה" אני מצפה שישדרג את קובמבולה מנצ'יני ואייבנז.
    בטח כל עוד שלושתם כשירים ואחד יכול לקבל מנוחה ברוטציה.
    כבר 10 מחזורים ולא רואים כלום.

-----------------------------
    קשר אחורי אני יודע שאתה מת על זכאריה. ובצדק. הבן אדם נראה טנק. אבל אין סוף לדברים האלה. המועדון מוגבל פיננסית. יש מיליון שחקנים בסגל על הבלטה הזו. שחקני נבחרות אחד אחד.
    -אם הם לא מתאימים למערך של 2 שחקני מרכז שדה: אז פשוט עוברים מערך.

מאמן, במועדון בסדר גודל של רומא, חייב לדעת לשפר שחקנים קיימים.

EsheD אוהב/ת את זה.
  3. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@טל. - קבוצה גדולה יודעת לקחת נקודות גם כשהיא לא מבריקה. יובנטוס של אלגרי וקאפלו בזמנו היו בחלק מהשנים שיא הציניות של המשחק, מינמום מאמץ כדי לנצח ולא מילימטר זיעה יותר, ונק' היו מגיעות. הבעיה ביובנטוס הזו, והגול הזה בדקה ה-95 רק מחזק את זה, היא בעיה מנטלית. רואים את זה בכל איבודי הנק' שלנו. חוסר ריכוז, איבוד עשתונות, אין קור רוח וכו'.

אם הסגל הזה, שאין לו איכות לכדורגל הרפתקני או יפה לעין, שאין לו יכולת לרוץ 'עם הנשמה/פילוסופיה' - מה שצריך לעשות זה לייצב את השורות. לעבוד דרך משמעת ועבודה קבוצתית ללא פשרות. בפועל אנחנו רואים בריין פארט של רוב מי שעל המגרש, העלמות של השאר ובונוצ'י/קייליני שמנסים להשאיר את כולם מעל המים.

בהיבט הזה יש לי ביקורת קשה לדיבאלה. אתה כבר לא ילד, אתה כבר לא היהלום הלא מלוטש שמחכים לפריצה שלו. זה הזמן שלך. אתה הקפטן? אתה מדבר על להנהיג? בוא תראה את זה במגרש.
    אני מעריך אותו ברמה הפרסונלית, הוא באמת אוהב את המועדון, וגם אם לא אומר את זה, הוא נותן לאוהדים תחושה שמבחינתו - ללכת בדרך של אלכס.

אבל זה לא עובד בלי להיות שם בשטח, בלי להוכיח את עצמך, ובלי פאקינג להחמיץ כל משחק חשוב של הקבוצה כי יש לך גוף שביר.

Mamadu אוהב/ת את זה.
  4. טל. Member

יש לי הרגשה שבצמרת של איטליה הכושר הגופני לוקה בחסר יחסית לקבוצות הצמרת בליגות אחרות.

-------------------------------------

דיבאלה זה דיבאלה. מה יש לדבר? הכל כבר נאמר.
    אני במקומך הייתי יותר מאוכזב מקייזה.

5. SerieA Il Capitano

קייזה בכלל משחק בעמדה שלו?

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לקייזה/אלגרי יש עוד זמן חסד.

לקייזה אין איכויות של הובלת כדור מעמדה אחורית, הוא צריך את הקו, הוא צריך לתקוף עם הפנים, הוא טנק שצריך מרחב(לפחות לצעד הראשון שלו) ובידוד מול שחקן/או שתיים, עם עדיפות לאגף. הוא ילך לאיבוד במקומות אחרים ובשביל להוציא ממנו משהו אחר(מה שאלגרי קצת מייעד לו) צפוי שתהיה רגרסיה. הוא לא אמור להנהיג את הקבוצה גם, בדיוק כפי שלא היה המנהיג של איטליה.

* יש פה כוכבית לגבי השימוש של אלגרי בקייזה. כרגע אני לא בטוח שאני מסכים עם הצורה שבה משתמשים בו וההוראות שהוא מקבל. זה אולי לטובת הקבוצה אבל בעייני מצמצם את היכולות שלו.

7. itzik.miro Member

אני מאוכזב מכך שאלגרי עוד לא מצא לקייזה את המקום הנכון לו בתוך המערך, נראה שדווקא כחלוץ שני הוא מתפקד יותר טוב אבל אז נוצרת בעיה עם דיבאלה. בנוסף קוואד נראה סחוט וזה כבר משחק רביעי רצוף שהוא לא טוב. על סנדרו כבר אין לי מילים.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

8. itzik.miro Member

אם זה מצמצם את היכולות שלו, זה לא לטובת הקבוצה. קייזה לחלוטין לא מתופקד נכון במערך ההתקפי שלנו.

לטעמי ב-4:4:2 עם ציוות השחקנים הנוכחי קייזה הולך לאיבוד. במערך כזה רק כחלוץ שני יהיה לו אימפקט. כדי למקסם את הסגל לדעתי חייב לשחק 4:2:3:1 ובלי המשחק הזה של ראביו קשר שמאלי. הוא לא מנדז'וקיץ'.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

9. SerieA Il Capitano

שני השחקנים הטובים ביותר שלכם (עד שדיבאלה יחזור לעצמו) הם קייזה וקוואדרדו. בעיני המערך צריך למקסם את הכישרון והיכולת הגבוהה שלהם.

ולכן ה-4-4-2 הזה מאד מוזר לי. אני מבין שיש בעיה בקישור אבל אתם אמורים לדרוס את סאסוואלו עם ההגנה החלשה מאד שלה במשחק כמו אתמול.

10. DeRossi16 Member

אפשר להגיד שחקני נבחרות עד מחר אבל בפועל יש קשר אחורי טבעי אחד בסגל וזה דיאוורה ואני לא בטוח כמה תחרות יש על עמדת הקשר האחורי בגינאה. מוריניו צריך גרזן מאחור , הוא לא ישנה את המערך ליהלום שמהלום הוא לא יוותר עד שיקבל גרזן. וכשאתה מביא מאמן כמו מוריניו שדורש רכש ורכש מסיבי בכל קבוצה שבה היה או שאתה מספק לו רכש או שאתה לא מביא אותו.
    ואם להתייחס להודעה הקודמת שלך ההרכב הפותח של נאפולי טוב משלנו בהרבה אין לנו שחקני התקפה ברמת אוסימן ואפילו לא ברמת אינסינייה , שחקן ההגנה המוביל שלנו בשנים האחרונות(מנולאס) הוא שחקן ספסל שם ובספק שהיום לא היה מקבל חולצת הרכב ומוביל את הגנת רומא.

EsheD ו-VAR אוהבים את זה.
  11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין שמדברים פה על אכזבה מדיבאלה, אפילו מקייזה, אבל אף אחד לא מאוכזב מדה ליכט...

הוא עלה למועדון 85.5 מיליון אירו (לפי ה TM) וזה עוד לא כולל את המענק השמן של ריאולה, הוא מקבל את השכר הכי גבוהה במועדון וזו כבר עונתו השלישית בקבוצה. ועדיין, בעיני לפחות, הוא נראה כמו צעיר מבטיח אך לא יציב ובטח שלא שחקן מוביל, מנהיג ההגנה שהיה אמור להיות (בטח בסכומים כאלה).

DRORIKO ו-Bianconeri אוהבים את זה.
  12. טל. Member

אני ואתה יכולים לכתוב הודעות עד מחר.
    אין כסף במועדון. תבין נשמה שלי. אין. כסף.

אין.
    ועכשיו עם חזרת הדיבור של ה FFP אאוט אוף דה בלו, אפילו יותר מתמיד אי אפשר לש]פוך כסף.

מה היה עד היום עם מוריניו לא מעניין, כי עד היום מוריניו מעולם לא קיבל ולא הסכים להצעות ממועדונים בסדר גודל של רומא.
    פה זה לא היונייטד. ולא צ'לסי. ולא ריאל מדריד. -אני לא מבין מה יש להשוות.
    במועדון בסדר גודל של רומא מאמן חייב "להסתפק במועט" ולשפר חומר קיים.
    במועדון שקוראים לו רומא שבו יש פציעות ארוכות כל שני וחמישי - זו תכונת מאמן שנדרשת אפילו יותר.

מוריניו יודע וידע מראש את כל זה כשהגיע.

אם אתה רוצה לקיים שיח פנטזיסטי על מה שדרוש כדי לסגור הכל קומפלט עד לפציעה הבאה - אז כמו שכתבת בעצמך, כבר "קשה לדעת מאיפה להתחיל"... מעבר למגן ימני שיש רק אחד בכל הסגל:
    *רומא צריכה לקנות שחקן כנף דומיננטי אחד לפחות. אולי אפילו שניים. להרכב ראשון.
    *וקשר אחורי כדברך להרכב ראשון.
    *ובלם. לפחות לספסל.
    *ואפילו חלוץ.

עזוב. זה לא שיח רציני.

13. DeRossi16 Member

בניגוד לפרמייר ליג פה לא צריך להשקיע סכום כסף גדול כדי להתברג לטופ 4 , בכל זאת ליגה די בינונית שהיריבות בעצמן חסרות אמצעים כספיים.
    נדרש לקנות שחקנים שבאמת יכולים לתרום לקבוצה(לא חלוץ שלא נספר כשיש עוד שני חלוצים ולא מגן מהליגה האורגוואית) ובנוסף חיזוקים קלים כמו זקאריה(שאמור להגיע בכמעט חינם) ומגן בולט שנלקח מאחת הקבוצות באמצע הטבלה. אגב אני בטוח שמוריניו מבקש את כל מה שרשמת , אבל זו רשימה לריצת אליפות ולא לטופ 4. מקווה שמתוך הרשימה הוא יקבל זקאריה ומגן ומשם נראה מה קורה. אגב תפקידו של פינטו היא להפטר מכל שחקני הנבחרות שיושבים אצלנו בספסל ונראה שמוריניו עוזר לו להאיץ את התהליך.

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מילאן ולא נאפולי קבוצות גדולות (אפשר לראות את זה באירופה), והעליונות שלהן בליגה (מי לא חשב על איבוד נקודות מול טורינו של יוריץ׳ או מול בולוניה של מיכאלוביץ׳) רק מראה עד כמה הסרייה A לא מספיק חזקה. (ואני עוד כותב את זה בדקה ה 70).

Bianconeri, EO11 ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  15. DRORIKO Member

דה ליכט זה סוג של פלונטר. הביאו אותו מתוך חשיבה על היום שאחרי קייליני, בתור העתיד של הקבוצה. הבעיה שקייליני בינתיים לא הלך לשום מקום וכל עוד הוא משחק אלגרי מעדיף לידו את הבת זוג שלו, ככה שלדה ליכט נשאר פחות מקום. מסכים בהחלט שדה ליכט לא מספיק יציב ואף כתבתי על זה פה בעונה שעברה, כמובן שגם היה לו חלק בשער הראשון. אני באמת חושב שהוא כשרון ענק, אתה רואה את האיכויות שלו זה לא סתם הייפ, אבל יש לו עוד מה לשפר והוא בעצמו הודה בזה. נקווה שיראה יותר דקות העונה וימשיך להתפתח. הוא רק בן 22 בואו לא נשכח.

נערך לאחרונה ב: ‏28/10/21