הליגה הצרפתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/8/17.

1. סמואל אטו Member

איזו הטרלה של פוצ'טינו בחילוף של מסי על ניימאר.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

תוהה עד כמה מסי באמת נחוץ לפסז' מקצועית. בליגה הם יטיילו לאליפות גם בלעדיו. השאלה איזה אקסטרה הוא יביא בליגה האלופות. מה מסי יודע כולם יודעים הבעיה שאם הוא פותח מישהו אחר צריך לשבת בחוץ. האם זה יהיה אמבפה(אם ישאר בכלל) האם זה יהיה די מאריה, שהוא השחקן הכי קר רוח של הקבוצה בליגת האלופות. או שאולי תוריד קשר ואז פסז' תהיה אפילו יותר חדירה ממה שהיתה בשנים הקודמות. שלא לדבר על זה שמסי וניימאר יצטרכו לא לדרוך אחד על השני. יותר מזה, אני בכלל לא חושב שמסי הגיע מסיבות מקצועיות. לדעתי זה עוד שלב בחדירה של קטאר לתוך אירופה, מסי הוא על תקן "איש המכירות". כמובן שהוא גם יהיה הפנים של המונדיאל בקטאר(במקור ניימאר היה אמור להיות אבל מסי זה עוד יותר סקסי)

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדרך לריאל.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אמבפה נשאר בסוף בפריז ובנוסף נונו מנדש 'מגן העתיד' של הכדורגל העולמי בדרך לבירה מספורטינג למי ששאל על חיזוק של סטאר בצד שמאל של ההגנה. אז בסוף בשנה שלפני המונדיאל הקטארים מעמידים קבוצת חלומות שבצרפת אף פעם לא ראו וכנראה גם בעולם אם מסתכלים על שמות ועומק. ברור שיש כאן תזמון מכוון היטב ולקטארים חשוב שבשנת מונדיאל תהיה לקבוצת הדגל שלהם את כל הכלים לזכות בליגת האלופות ולהיות הקבוצה המסקרנת והמלהיבה ביותר באירופה. איך כל זה מתאפשר כלכלית? פריז מקבלת הנחות עצומות מהגופים הפיננסיים בצרפת ובאירופה. אני מניח שבעוד כמה שנים נקרא כולנו את התחקירים עד אז נראה איך קבוצה שבה משחקים ביחד מסי, אמבפה וניימאר נראית בזמן אמת.

ומהצד השני של הפייר-פליי הפיננסי קבלו סיפור הזוי מהיום האחרון מדרום צרפת.
    אמין האריט כבר נחת במארסיי לקראת מעבר של השאלה עם אופציית רכישה, עבר בדיקות רפואיות, התאמן עם הקבוצה, קיבל מספר, סרטון ההצגה שלו הוכן והשחקן עצמו העלה סרטון פרידה לאינסטגרם שבו הוא נפרד משאלקה והאוהדים. והכל היה מוכן כבר להכרזה הרשמית אבל הDNCG("הבקרה התקציבית" הצרפתית) לא אישרו את ההעברה בגלל הגרעון של מארסיי והקיץ הבזבזבני יחסית שלה(הוציאו מעל 50 מיליון והכניסו רק 3.5). מארסיי תכננה למכור את דויה צ'אלטה-צאר לוולבס אבל הקרואטי סירב לעבור, ספק בגלל שלא רצה לגור בבירמינגהאם ספק כי נקם במארסיי שטירפדו את המעבר שלו לליברפול בחורף האחרון. גם נסיונות למכור את בובאקר קמארה/ואלנטן רונז'ייה עליהם בניגוד לצ'אלטה-צאר בונים מקצועית לא יצאו לפועל וכרגע אלא אם ימצאו פירצה כלכלית המרוקאי ישאר בשאלקה.

5. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכוונות שלו כרגע די ברורות, מעניין אם יצליח לעמוד במכבש הלחצים שעוד יופעל עליו בשנה הקרובה.

זה יהיה כ"כ מתוק אם לייפציג (וסיטי) יצליחו להדיח את הכלא הקטארי כבר בשלב הבתים של הצ'מפיונס.

6. GRANDE LAZIO Member

זה מה שהוא שווה? ספורטינג? עיסקת נונו..
    רצינו אותו כל הקיץ עבור קוראה אבל לא הסכמנו להצעה הכספית. מאוד מחזיק מסארביה, מעניין לאן הקריירה שלו הולכת מכאן.

נערך לאחרונה ב: ‏1/9/21
  7. Raulito Madridista

- לסראביה הייתה עונה נהדרת בסביליה לפני שהגיע לפ.ס.ז', הכדורגל שלו נראה די מסורבל אבל הוא שווה מספרים יפים. אני חושב שזה נבע בעיקר מכך שהוא עשה שינוי בחשיבה ברגע האחרון ('אני רוצה לשחק', הכוונה) ולכן נסגרו בפניו הרבה דלתות.

פ.ס.ז' אשכרה דחתה הצעה של 200 מיליון יורו מריאל ברגע האחרון, כוכב גדול ככל שיהיה - על שחקן שמסיים את החוזה שלו בעוד שנה ויכול בעוד 120 ימים לחתום בריאל. והם אפילו לא ענו במייל 'לא תודה', אלא לא הגיבו, משכו זמן, נעלמו, ידעו רק לבכות בתקשורת. כל ההתנהלות שלהם מגעילה ופאתטית והם לעולם לא יהיו מועדון גדול גם אם איכשהו יזכו בליגת האלופות השנה (לא היה מפריע לי - בשביל ראמוס לדוגמא, הוא מחפש את החמישי שלו וריאל לא במשחק). מקווה שזה ירתיע שחקנים גדולים כמו הולאנד וישכנע אותם לא לחתום שם, ממש כלוב מזהב ודומה לטלנובלה של ניימאר וברצלונה, אם כי לנו באמת היה כסף להביא את אמבפה. נראה אם הוא 'ישרוד' את מכבש הלחצים הזה עוד ארבעה חודשים ויגיע בחינם.

8. Jefecito Member

אני חושב שהם בכלל לא צריכים את הכסף הזה. כל מועדון אחר היה מסכים להצעה הזאת.

DRORIKO ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה קטע אם אמבפה היה עוזב לריאל ואז פריז הייתה זוכה בלעדיו באלופות, כמו המקרה של פאפן שעזב למילאן ב-92 ודווקא בלעדיו מארסיי זכו באלופות מול אותה מילאן בגמר. ראיתי לפני שנה את הסרט הדוקומנטרי עליו וההתייחסות שלו לפספוס הזה כי הוא היה הכוכב הבלתי מעורער בדור הזהב שלהם.

אבל אני לא מבין את הבכי הזה של ריאל על אמבפה, והשימוש בדימויים כמו כלא וכלוב, לי הוא לא נראה כמו אחד שסובל במשחקים האחרונים.
    הוא רוצה לעזוב לריאל? אולי, זה טבעי. הוא יסבול אם ישאר עוד שנה בפריז לצד מסי בעיקר וגם ראמוס, ניימאר, די-מאריה, חכימי וכל השאר בניסיון להביא להם גביע אלופות היסטורי? לא חושב. הוא משחק בקבוצה עמוסת כוכבים עם שכר ותנאים מטורפים, במדינה שלו ובעיר שלו. אם הוא לוקח השנה עם פ.ס.ז' את ליגת האלופות וכנראה אליפות בניגוד לשנה שעברה הוא חורט את השם שלו עוד יותר כאחד הצרפתים הגדולים בהיסטוריה ואז הוא יכול ללכת לריאל כשחקן חופשי בלי תג מחיר גרנדיוזי שיושב לו על הכתפיים. הוא עדיין צעיר ולא נראה לי שהצעד הזה תוקע אותו יותר מדי.

לגבי העניין של הפייר-פליי הפיננסי, כאן אני חושב שיש תמימות דעים מדובר בפאול מערכתי גדול של כל הגופים הגדולים שאמורים לפקח ולא פועלים בעניין. הקטארים מקבלים פה הנחות מכל מקום, לא יודע אם בגלל המונדיאל/שוחד/כל דבר אחר אבל זה מסריח מאוד שבזמן שקבוצות כמו ליל, מארסיי ובורדו צריכות לקבל אישור מיוחד על כל רכש מהגוף שאחראי על הפעילות הפיננסית של המועדונים בצרפת בפריז הכל עובר חלק, משכורות עתק, רכש יקר ומה לא.

LFC-Gerrard1 ו-Gianzola01 אוהבים את זה.
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

החלשות מפוארת של מונפלייה בימים האחרונים של החלון.
    מאבדים את אחד הצמדים החזקים בליגה - דלור שנמכר לניס ולאבורד שנמכר לראן ומחתימים בהעברה חופשית את ואלר ז'רמאן, חלוץ של 2-3 שערי ליגה בשנים האחרונות ושחקן שהוכיח לאורך כל הקריירה שהוא חלוץ שני טוב ולא שחקן שיודע/יכול להחזיק לבד התקפה.
    ז'רמאן עצמו עובר לתחנה הרביעית בקריירה - כולן על קו החוף הדרומי(מונאקו, ניס, מארסיי, מונפלייה).

מקבוצה שאמורה להתמודד על אחד הכרטיסים לאירופה כרגע גם המקום שלהם בטופ10 לא בטוח.

alexshw אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

יש גם דוגמאות אחרות כמו ליברפול ומייקל אואן שאת הזכייה שלהם ב-2004/05 אף אחד לא היה יכול לצפות, או כעבור שנתיים מילאן זכתה כששבצ'נקו בצ'לסי. לאמבפה ממש אין לי תלונות, לא חושב שזה אפשרי שהוא היה יוצא בפומבי ואומר: "אני רוצה לעזוב עכשיו לריאל מדריד, נמאס לי בפ.ס.ז'". זו הייתה הצעה פסיכית על שחקן שיכול להגיע בחינם בעוד פחות משנה, 200 מיליון יורו אשכרה. ברור שאם היו בודקים את החשבונות שלהם כמו של כל קבוצה אחרת אז הם לא היו יכולים לסרב. הגיעו שחקני על בחינם אבל מענקי חתימה שמנים יש גם יש לראמוס וחבריו וגם השכר של מסי ממש לא זול.
    גם אמרתי מזמן שהקבוצה בפ.ס.ז' תחרותית וחזקה מריאל הרבה יותר גם לפני שליאו מסי הגיע לשם, ברור שהסיכוי שלו לזכות בצ'מפיונס שם גבוה יותר. ואפשר גם להבין אותו שהוא רוצה להיות מספר1 כבר עכשיו, תשאל את ניימאר.
    לגבי אחד הצרפתים הגדולים בהיסטוריה - כן זה בדרך לשם, בינתיים יש לו עוד קצת דרך להיות הנרי\פלאטיני\זידאן וגם בנזמה :) [לא באמת].

12. alexshw Member

פעם שנייה בקריירה שבואטנג יוצא לחו"ל. הפעם הראשונה לא הייתה מוצלחת משהו - סיטי ב - 2009/10
    https://pbs.twimg.com/media/E-M3KkhXMAE_qx4?format=Xxx&name=small

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  13. alexshw Member

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c4/Jeanpierre_adams_card_%28cropped%29.Xxx
    ז'אן פייר אדמס, נולד בבירת סנגל דקאר ב - 1948. הוא החל את הקריירה כחלוץ בכדורגל חובבים של צרפת ובגיל 22 עבר הסבה לבלם כשחתם בנים. בהמשך שיחק 4 שנים בניס ושנתיים בפ.ס.ז', לפני שירד לליגות נמוכות שוב ופרש בגיל 33. הוא גם ערך 22 הופעות בנבחרת צרפת.
    במרץ 1982 הוא נכנס לניתוח ברצועות הברך ובגלל טעות אנוש של רופא מרדים נכנס לתרדמת ולא יצא ממנה. הוא הפך לצמח ובצרפת הייתה אפשרות לסיים את חייו באופן מלאכותי, אך אישתו כל השנים האלה סירבה וטיפלה בו במסירות. היום אדמס הלך לעולמו בנסיבות טבעיות.

uri אוהב/ת את זה.
  14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניס - מארסיי, גזר הדין:
    - משחק חוזר ללא קהל באצטדיון נייטרלי.
    - לניס הופחתה נקודה אחת בפועל ונקודה נוספת על תנאי.
    - אלבארו הורחק משני משחקים, פאייה הורחק ממשחק אחד.
    - הפיזיותרפיסט של מארסיי, פאבלו פרננדס שהגיע רק במרץ יחד עם סמפאולי הושעה מכל פעילות עד לסיום העונה (נתפס במצלמות מפיל לקרקע אוהד ניס באגרוף, רגיל לסטנדרטים הכיפיים של דרום אמריקה).

האמת? בדיחה ואין מה להוסיף, פרס לחוליגנים ותצפו לעוד זריקות חפצים במשחקים הגדולים/רגישים העונה.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחזור עם הרבה משחקים מעניינים.
    פ.ס.ז'-ליון במשחק המרכזי, מארסיי-ראן, סנט אטיין-בורדו, הדרבי של הריביירה בין ניס למונאקו, דרבי הצפון בין לאנס לליל לראשונה עם קהל בפליקס בולאר לאחר יותר מעשור ותהיה יופי של אווירה שם, דרבי המערב בין נאנט לאנז'ה שפתחה נהדר את העונה ואתמול בדרבי המזרח שטרסבורג הביסה 0-3 את מץ של אנטונטי בזכות הצגה של אקס מץ חביב דיאלו.

העיניים כמובן לראשון, משחק גדול ראשון של פריז העונה, אמבפה יעדר אבל אולי זה לטובה כי מסי כנראה לראשונה בהרכב במשחק עם תפאורה ואווירה הולמת למעמד, הכל מוכן להצגה ראשונה במדי פ.ס.ז'. מהצד השני ליון שאחרי פתיחה רעה התאוששה עם שלושה נצחונות רצופים ויהיה אפשר לקבל אומדן מסוים לגבי המסוגלות שלה העונה להתמודד על מקום בליגת האלופות.

alexshw אוהב/ת את זה.