הליגה האירופית והליגה האיזורית - עונת 2021/22: גמר הקונפרנס - פיינורד נגד רומא

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏15/9/21.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממתי ואן ברונקהורסט חבר שלי? אתה יודע עם איזו קבוצה הוא מזוהה? :p
    את האמת שלא ציפיתי שהריינג'רס ינצחו. דווקא פרנקפורט הפתיעה אותי הערב לרעה, אבל לא יודע אם ההפסד הערב הוא כישלון בשביל הסקוטים. אני לא עוקב אחריהם ואין לי מושג אם המאמן ההולנדי ימשיך. אני מעריך שכן כי הגעה לגמר זה מבחינתם הישג.

2. DRORIKO Member

מוריניו הוא הראשון מהמאמנים הנוכחים שמשלים זכיה ב-3 מפעלים שונים, רשמית זה 4 אם מפרידים בין גביע אופ"א לליגה האירופית כי הוא זכה בשניהם.

3. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא גם הראשון בכלל שזכה בתארים אירופיים עם ארבעה מועדונים שונים (פעמיים בפורטו, אינטר, יונייטד ועכשיו רומא).

de Middenweg ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי שום דבר עם פילוסופיית המשחק של מוריניו, אבל ללא ספק שהוא אחד המאמנים המצליחים בהיסטוריה. לזכותו ייאמר שהוא זכה ראשון בכל הגביעים שיש. זה שאני מבקר אותו גם עכשיו על שיטת משחק הגנתי לא אומר שהוא פשוט מאמן מצוין ומאד מצליח.

5. k_700 Member

לא יודע מה אתכם, הפרוספקט הכי טוב שנראה על המגרש בשתי הקבוצות זה מלסייה.

את וונדל יצא לי לראות מגילאים צעירים מאוד, הוא ביי פאר נראה יותר מוכן לרמות הגבוהות מוונדל כרגע.
    כל כך חזק, אתלטי. קצת מזכיר לי אברה צעיר.
    אם טן האח באמת עף עליו אני איתו, המחיר שלו פינאטס.

בנושא קצת יותר איזוטרי-
    מוריניו בנה לעצמו פסל אחרי התואר הזה? יש מצב שעם נצחון גדול מול יריבה רצינית בקיץ בחום של אמריקה הוא ידבר על דאבל.

6. DRORIKO Member

אם ניסית לעשות את הלינקג' לזכיה של יונייטד באירופית אז זה קצת שונה. בזכיה של יונייטד זה באמת היה נראה שהיחיד שאכפת לו מזה זה מוריניו. כאן אתה רואה את הקהל של רומא בעצמך.....ועם כל זה אני עדיין בדעה שמוריניו ישפט על העונה הבאה. די פרנצ'סקו עשה דברים מרשימים יותר באירופה. הגיע לחצי גמר צ'מפיונס תוך כדי שהוא מנצח את ברצלונה וצ'לסי, קצת יותר מרשים מלנצח את פיינורד ובודו גלימט, עונה אחרי זה הוא נכשל בכל החזיתות ונזרק בבושת פנים אחרי שחטף שביעיה בגביע מפיורנטינה. מה שאני רוצה להגיד זה שגם אם יש אוהדי רומא שרוצים כרגע לבנות פסל למוריניו, ויש כאלה, אם בעונה הבאה לא נראה שיפור זה יעבור להם.

7. k_700 Member

הקהל שלנו הגיע בהמוניו לאירופאית.
    זה היה התואר הרציני חוץ מהגביע עם ואן חאל שלקחנו מאז האליפות וגם הזדמנות ראשונה לקחת גביע אופא.
    מוריניו עשה בילד אפ שיש אפשרות להשלים פה טראבל באותה עונה. אתה קצת מדמיין אם אתה חושב שלא הבאנו קהל או שהקהל לא נסחף אחריו.

הכי רצה את זה? עשה המון שטויות במפעל הזה באותה שנה ורק תודות ליריבות ברמה של הקונספרנס ליג(והחמצה אחת מזעזעת של גואטי בחצי) הוא חטף אותו בחאווה.

8. DRORIKO Member

יכול להיות שאני מדמיין או שהזכרון שלי לא משהו. אתה מכיר את הבטנוכו של יונייטד יותר טוב ממני אז לא אתווכח איתך. כך או כך הקונפרס ליג זה נחמד, אפילו יותר מנחמד בשביל מועדון שמעולם לא זכה באף תואר אירופי, אבל עם כל הכבוד, להוציא את לסטר שזה היה 50:50, וכאן כן מגיע קרדיט למוריניו, בכל שאר המשחקים רומא היתה צריכה לנצח בלי קשר בכלל לזהות המאמן. ב-20 שנה שאני עוקב אחרי רומא ראיתי מאמנים שלה שעשו דברים יותר מרשימים אבל תואר אירופי זה תואר אירופי והיום מוריניו הוא המלך, מחר זה כבר יום חדש.

9. k_700 Member

גם לסטר זה כלום, לסטר זה השק אגרוף של הליגה האנגלית השנה.
    יש קבוצה שלא השפילה אותה או יצא מתקופה רעה על חשבונה?
    זה קבוצה שלא מסוגלת לשמור על יתרון, שהכדורגל שלה קרקס(על אף העומק שיש להם ברוב העמדות), חוסר סדר.
    ההפך מלסטר של העונות האחרונות.

אין לי אפילו חצי דבר חיובי להגיד על התקופה שלו אצלינו.
    באותה עונה שזכינו באירופאית היתה לו תמיכה עצומה מהקהל שהיה צמא לכל תואר שמכרו לו. לא היה כדורגל או נסיון לשחק כדורגל או סתם נסיון לבנות משהו באף שלב.
    מוריניו דיבר על עונה של טראבל(מגן הקהילה, גביע הליגה והליגה האירופאית), האוהדים חגגו איתו. עונה אחר כך רובם חזרו לקרקע.

ממליץ לא לפתח ציפיות לקראת ״העונה השנייה של מוריניו״.

10. DRORIKO Member

שמע עם כל זה שהם ״השק חבטות של הליגה״ הם עדיין עשו אמצע טבלה, שזה בדיוק כמו רומא בליגה האיטלקית. זה די fair fight. משחק שהיה יכול ללכת לכאן או לכאן. אני אומר לך שאחד כמו ספאלטי למשל היה מצליח לחרבן נגד לסטר, מוריניו עבר את המשוכה הזאת יפה וכשצריך לפרגן נפרגן. גם אני לא אופטימי לגבי מוריניו אבל זה כבר עניין של רומא, לי יש מאובן לא רלבנטי משלי.