הדיון של נבחרת ספרד: חצי גמר יורו, מפסידים בגמר ליגת האומות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/9/20.

1. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2021/09/02/16306094280260.Xxx

נבחרת ספרד בפיגור 2:1 נגד נבחרת שבדיה במוקדמות המונדיאל, אם התוצאה ככה - הסלקסיון יורדת למקום השני (7 נק') על אף שיש לה משחק יותר משבדיה המושלמת (9 נק' כרגע). משחק שלישי ברציפות בלי לנצח את היריבה הזו? זה דווקא התחיל טוב עם שער יתרון מהיר של קרלוס סולר בדקה הרביעית בהופעת הבכורה שלו בנבחרת הבוגרת - סחטיין. אני אכתוב כאן את ההרכב של ספרד ואתם תגידו לי מהקישור ומעלה מי נכנס ב-11 של הנבחרות של פעם, ועזבו את "הבלתי מנוצחים" של 2008 עד 2012 אלא גם בנבחרות שהתאהבנו בכדורגל ההתקפי שלהן והיו עפות מסורתית ברבע הגמר בכל טרגדיה אפשרית. לא צריך לזמן שחקנים מקבוצות גדולות רק בגלל השם שלהן אבל אלה שחקנים שרגילים לנצח משחקים, מה נעשה. ולא שאני מתגעגע לאיסקו ואסנסיו, מה שעצוב זה שהרבה היא פחות או יותר זאת.
    ההרכב שפתח: אונאי סימון| ססאר אספיליקווטה, אריק גארסיה, איימריק לאפורט, ג'ורדי אלבה| סרחיו בוסקטס, קוקה, קרלוס סולר| פראן טורס, ג'רארד מורנו (אדאמה טראורה) ואלברו מוראטה. על הספסל? סראביה, מנדס, פורנאלס

2. riquelme1 Member

נבחרת בלי עתיד, בלי תקווה בלי חלום.

אומנם הגענו לחצי ביורו, אבל מתוך 6 משחקים ניצחנו רק 1 ב90 דק, לואיס אנריקה הוא מאמן בינוני, במקרה הטוב..ספרד שלו, זה בול ספרד הנאיבית משנות ה90 תחילת שנות ה2000, נאיבית, מפחדת מהיתרון וצשחקת כאילו התקפי.

3 משחקים ברצף מול האי פריה משוודיה 2 תיקו והפסד שמשחק אחד אירחנו.

בקיצר, לואיס אנריקה חייב לעוף. לא נגיע איתו לכלום.

3. riquelme1 Member

עכשיו יבוא באנגה החרטטן, ויגיד שהיינו טובים בכח המשחקים מהיריבה, שבפועל ספרד ניצחה משחק 1 ב90 דק מתוך 6 משחקים, בבית עם 3 נבחרות בינוניות.

נבחרת חסרת תכלית, עם מאמן שהוא הסיוטים של הלוזריות שלנו בעבר.

4. RubberSoul Member

בזה אני מסכים איתך. סגנון המשחק הספרדי כמעט ולא חי, הקבוצות משחקות אחרת, הכדורגל הספרדי הפך הגנתי יותר. איפה בליגה נראה את אלכסנדר איסאק רץ לבד בחצי מגרש ריק לחלוטין? זה מגוחך.

הסגנון הזה מאלץ את החלוצים להיות קטלניים מול השער, כי הם לא מגיעים להרבה הזדמנויות, הקישור לא מייצר מספיק הזדמנויות כי הוא משחק מול הגנות מצופפות, הגיוני. ומה אנחנו מקבלים? את מוראטה שצריך 7 מצבים לגול, במקום חלוצים כמו רפא מיר, יאגו אספס, RDT, וזה רק קמצוץ.

5. DRORIKO Member

ליאור?

6. RubberSoul Member

ראול דה תומאס:D

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

כל רשימת החלוצים לא שווה צמרת אירופית. אבל ראינו את צרפת זוכה עם ז'ירו ואת איטליה זוכה עם אימובילה.
    ספרד הימרה על המשחקים האולימפיים, הפסידה בגמר וחסרה את השחקנים שיצאו לפגרה.

8. Raulito Madridista

כל מי שאומר על ספרד שהיא 'הגיעה לחצי גמר היורו' עם סימן קריאה ומשבח אותה זו גניבת דעת. ניצחנו משחק אחד, להגיע לפנדלים מול קרואטיה ושווייץ זה בטח לא הישג. הכדורגל לרוב היה איטי ומשעמם וחסר מעוף. מוראטה לא חלוץ מספיק טוב כדי להיות שחקן ההתקפה הבכיר אבל הוא מהיר וגורם להגנות להכי הרבה צרות ובמשחקים שלמים הנבחרת בקושי מייצרת מצבים. זה קורה גם כי קישור של קוקה ובוסקטס זה אפור מדי. על מי המאמן ויתר לאולימפיאדה? פדרי היה לוקח כדור ועובר את כולם?
    כשאני רואה את אדאמה עולה מהספסל אני אומר 'אולי הנה משהו שונה', משחק אגפים שלא באמת היה בנבחרת הזו מאז חואקין - מצד שני אחרי 5-6 טובות זה משתנה. הוא לוקח על עצמו וזה אחלה אבל זה נראה כאילו עברנו לכדורגל שכונתי עם הראש בקיר ולא מתמסרים יותר.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לויס אנריקה ויתר על פדרי, דני אולמו ופאו טורס. שני הראשונים מהשחקנים הבולטים ביורו. זה לא שהם הפיתרון, יותר בקטע של המשכיות.

10. Raulito Madridista

אני הייתי רוצה לראות את פדרי נח גם אם לא היה משחק באולימפיאדה ואני משוכנע שברצלונה הייתה רומזת ומבקשת שזה יהיה הכיוון. הוא שיחק כל כך הרבה משחקים בשנה שעברה והוא כל כך צעיר, גם החופשה שלו לא הייתה מספיק ארוכה. דני אולמו ופראן טורס גם כן שחקנים טובים אבל זה לא שפגשנו את אלופת העולם צרפת והוא ויתר עליהם להתכנסות אחת של הנבחרת. ספרד אפילו לא יודעת לשמור על הכדור כמו פעם והיא חשופה מאוד במתפרצות. כבר כבשנו שער מהיר, לא היה אפשר לבקש יותר. זה לא שעם שלושתם אני מספיק שקט. מבחינתי גם פראן טורס ודני אולמו נכנסים לקטגוריה\לשאלת תם שלי מאתמול. אגב הנבחרת הזו לא באמת משחקת יפה ורק חסרה את התאכלס. זה אולי הנבחרת של 2002. ראול, פפ, לואיס אנריקה, חואקין, מוריינטס - היו מפשלים בטורניר גדול אבל במוקדמות היו עושים חיים משוגעים.

אגב זה הפסד ראשון של ספרד במוקדמות מונדיאל מאז מרץ 1993 - עברו מאז לא פחות מ-66 משחקים: 52 ניצחונות ו-14 תוצאות תיקו עד לאתמול| ג'רארד מורנו לא הצליח להבקיע באף לא אחת מ-16 הבעיטות האחרונות שלו בנבחרת (והוא בעט גם פנדל ביורו) - נתון מדאיג. בקיצור, זה משקף את הבעיה: "לוצ'ו - יש לנו בעיה (גדולה)".

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2021/09/03/portada/marca_papel/g0309.fe15d162e227d497992c75bca97ef32d.Xxx

11. riquelme1 Member

כן, רק יאגו אספאס, ופאקינג ראול דה תומאס הם ההבדל בין ספרד הזאת, לספרד שהיא אימפריה. נו טוב

גרארד מורנו, שקורע רשתות בליגה החלשה שלנו, נראה כמומכלום בנבחרת, ברור לי שמורנו הוא לא יותר מחלוץ סביר שבליגה הספרדית החלשה נראה כמו רונאלדו השמח בשיאו.

12. Raulito Madridista

אלברו מוראטה לדעתי השחקן הספרדי הכי מהיר כיום, שימו לב כמה צרות הוא עשה נניח לאיטליה והגנת הברזל שלה. לכן אני לא הייתי פותח עם אף שחקן אחר על חשבונו. ראול דה תומאס מעולם לא היה מעבר לסקורר של קבוצת תחתית, נו באמת. רפא מיר יכול גג לעטר את הנבחרת כחלוץ שלישי. פעם כדי להבקיע 25 שערי ליגה בספרד היית צריך להיות עילוי של ממש כמו רונאלדו, ואן ניסטלרוי, ראול או ריבאלדו. בשנים האחרונות חלוצים עושים את זה בקלות. דני גויזה אחרי עונת שיא במאיורקה ופיצ'יצ'י הגיע ליורו כחלוץ שלישי. ככה זה צריך להיות היום. יאגו אספס כבר בן 34, מהסוג של מורנו שהוא חלוץ שני שתורם הרבה בהנעת הכדור. כל השיפורים האלה הם מינוריים. בתאכלס המצב רע.

13. RubberSoul Member

איפה כתבתי שהם יהפכו את נבחרת ספרד לאימפריה?

ג'רארד מורנו משחק בקבוצה טובה יותר כמו ויאריאל שלא חיה על החזקת הכדור. הסגנון משחק של ויאריאל מרווח את המשחק ומשאיר לג'רארד הרבה יותר שטחים לכבוש ולבשל.

וזו בדיוק הבעיה של הנבחרת. היא לא מייצגת את הליגה, אז לא משנה מי מככב בליגה, הנבחרת מנותקת. יאגו אספס, רפא מיר וראול דה תומאס היו יותר מתאימים לנבחרת אם היא היתה משחקת בסגנון שיותר תואם למה שהם חווים שבוע שבוע בליגה.

14. Raulito Madridista

הנבחרת לא אמורה לייצג את הליגה, פשוט אין לנו שחקנים טובים מדי 'בתפוצות' ויסלחו לי דני אולמו ופראן טורס שצריכים לעשות עוד דברים הן בנבחרת והן בקבוצות שלהם כדי שאני אתלהב. ויאריאל דווקא כן מניעה כדור ומשחקת מסודר מאוד ובכל מקרה מהירות היא שם המשחק בכדורגל היום אפילו יותר מהטכניקה לדעתי, לא שצריך להציג את נקודת הקיצון השנייה כמו אדאמה טראורה. מורנו ואספס היו דורכים זה לזה על הרגליים, תיאורטית. ראול דה תומאס במקום מי, במקום מוראטה? הוא החלוץ הספרדי הטוב ביותר היום, ה-'9' העדיף. מבחינתי הוא באנקר ב-11. לא יכול להיות שהנבחרת לא מייצרת מצבים כלל.

אני נזהר בביקורת על לואיס אנריקה וכמובן שגם התקופה שלו בברצלונה עם מפלצות מקדימה היא לא ממש מדד, אבל סתם מעניין אותי איזה מאמן אחר מתנגדיו היו רוצים לראות? כי נראה לי שאמארי לצורך העניין הוא הבא בתור. אני גם חושב שהטילו ספק במינוי של לואיס ארגוניס ז"ל אחרי היורו הכושל ב-2004.

15. RubberSoul Member

אפשר לנסות לרענן קצת ולא בהכרח ללכת על שמות. לא הייתי ממהר לקדם שוב את מאמן הצעירה (לואיס דה לה פואנטה) למרות שהוא עושה עבודה יפה, נתן טורניר נהדר עם הנבחרת האולימפית (שם אגב, רפא מיר היה מפחיד).

דייגו מרטינס עשה עבודה טובה בגרנאדה למשל (אגב, היה העוזר של אמרי בסביליה). בכלל, יש מאמנים טובים שעשו עבודה טובה בליגה, עם סגנון משחק קצת מרענן מאשר שוב החזקה בכדור, כאלה שגם עלו עם 3 בלמים ושחקני כנף, שזה משהו למשל שהייתי מת לראות בנבחרת.