הגמר הגדול של המונדיאל: צרפת אלופת העולם!

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י Sarek, ‏15/7/18.

1. k_700 Member

לרונאלדו פנומנו הייתה נגיעה ראשונה מפחידה, סיבוב שמעולם לא ראינו מחלוץ ובעיטה על שטח קטן.
    בעוצמת הבעיטה- כריסטיאנו שם באותו לבל, בגיוון של הבעיטה לדעתי עולה עליו.
    בכל שאר הנתונים אני באמת לא חושב שהוא עולה על רונאלדו הפורטוגלי.

רונאלדו פנומינו נראה לך בזכרון כל כך הרבה יותר פריק רק כי זה כמו שאמרת מבחן של המציאות מול הבדיעבד וגם כי רונאלדו הברזילאי היה כל כך שונה למשחק של פעם ונראה כל כך עליון על המגנים והבלמים הכבדים של המשחק של פעם(רוצה לומר, מותאם הרבה יותר למשחק של היום).

כריסטיאנו רונאלדו משחק כבר עשור במשחק שנראה כאילו הגיע חצי מאה אחרי הכדורגל ששיחקו בשנות ה90.

מול בלמים הרבה יותר טכנים, אתלטים ומהירים ממה שהיה אז.
    האתגר היום גדול יותר, בטח כשהמשחק יותר טקטי, יותר נשען על אתלטיות.

אני מת על הנרי, אבל במה הוא היה מוכשר יותר?
    בכלום.
    רונאלדו הפורטוגלי שחקן יותר טוב ולא יהיה בזה ספק אחרי שיפרוש.
    השוואות ביניהם יראו מוזרות כמו השוואות בין דרקסלר לג'ורדן היום.

Footballover אוהב/ת את זה.
  2. Clichy COYG

בעיקר יכולת מסירה, אני לא חושב שרונאלדו (שיודע למסור) מתקרב אליו בפן הזה. גם בתנועה ללא כדור אבל זה פחות קריטי.

בחזרה למונדיאל, אף אחד כמעט לא ציין את זה אבל - לוקאס בטורניר מדהים, יש לו מניות בזכייה לא פחות מקאנטה, פוגבה והשאר. סולידי הגנתית ונותן תפוקה התקפית (3 בישולים בטורניר). ולחשוב בהתחלה כולם התפלאו למה לא מנדי.

3. סיונרה Member

לא ידעתי, לא בדיוק דיברו בשידור על מי שנכנס. בכל מקרה, זה הוציא את הקרואטים מאיזון.

אם פוגבה לא שם ובנבדל אז מנדז'וקיץ' לא מנסה למנוע ממנו את הכדור ולא מבקיע שער עצמי. הוא בהחלט חלק מהמהלך. אם רק נגיעה של שחקן הייתה נבדל אז שחקנים היו מפריעים לשוער באופן קבוע.

והרבה פחות טובים בלעשות הגנה. הדרישות מבלם כל כך מגוונות היום, אבל זה ממש לא אומר שהם שחקנים שיותר קשה לשחק נגדם.

4. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

לגבי השער הראשון (העצמי), היו דיבורים בשידור כאן בגרמניה על כך שהקרואטים טעו שעמדו כל כך עמוק ברחבה. במצבים כאלו השוער צריך לצעוק על השחקנים להתרחק עם קו הנבדל קדימה, כי כשזה כזה קרוב זה פשוט מסוכן מידי. כששוער לא עושה את זה, זו יכולה להיות טעות של טורניר.

5. סיונרה Member

אבל הם שם שחקן בנבדל כשהכדור עלה, איך הם יכולים להתרחק אם השופט לא שורק?

6. Telkiyski Member

1. לא הייתה עבירה על גריזמן בשער הראשון.
    2. היה צריך להיפסל על נבדל פסיבי. אומטיטי היה בנבדל ובהחלט השפיע על המהלך (ועל הפעולה שביצע כובש השער העצמי).

oranfu ו-rivaldo אוהבים את זה.
  7. yonmu Member

@אלעד אני מסכים שניימאר 'מתעכב'. השאלה היא אם זה כבר טוטאל לוס. אני בהחלט יכול לראות בנאדם בן 26 עושה שינוי מנטלי, והלוואי שזה יקרה לניימאר כי זה יהפוך אותו לאחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה. אגב, אותו דבר רלוונטי גם לאמבפה, רק שהוא כמובן צעיר יותר.

@סמואל אטו טענתי את ההיפך - האופי יביא את התארים. אבל כן, תארים בהחלט מכריעים דברים כמו 'אחד הגדולים בהיסטוריה'.
    רונאלדיניו לא היה מקצוען ועדיין הוא ללא ספק אחד הגדולים בהיסטוריה (והגדול ביותר בחלק מהמובנים). ניימאר לא צריך להיות מקצוען ולא צריך להיות פיזי כדי להיות אחד הגדולים בהיסטוריה. הוא צריך להיות יעיל (וזה כנראה כרוך בשינוי מסוים בסגנון המשחק). כישרון יש לו בסיטונאות, אולי יותר מלכל אחד אחר היום.

8. סמואל אטו Member

אז לשיטתך גריזמן הוא אחד הגדולים בכל הזמנים?

רונאלדיניו לא היה מקצוען באופן כללי, אבל בשנים הטובות שלו הוא היה מתאמן במלוא הרצינות. ברגע שהוא זכה בהכל הוא חזר לסורו ובהתאם הירידה ביכולת.

alexshw אוהב/ת את זה.
  9. Clichy COYG

אגב למי שהעז לחשוב שקאנטה בן תמותה - לפי הדיווחים היה לו דלקת קיבה בגמר שאילצה אותו לצאת מוקדם (ועקב כך המשחק החלש).

10. cazzo Il Capocuoco

אני יודע מה חושבים עליהן רוב הרוסים ואני לא מופתע מהתגובה שלך. זה אמנם אוף טופיק אך חברה זקוקה גם לפרובוקטיבים קיצוניים עם רעיונות משוגעים כדי לצאת לפעמים מהקיבעון המחשבתי. זה ברור שהבמאי של פיפא קיבל הוראות מלמעלה לא להתמקד בהן ועצוב שמדינות כאלו מנצלות כמה שאפשר את הספורט כדי לשפר את יחסי הציבור. קולינדה גראבאר קיטרוביץ׳ גם למדה את החומר היטב והיא מיישמת אותו.

ולהגיד שהן הפריעו לקרואטים...הם באו למשחק על גבול המאמץ הפיזי והמנטלי והמשיכו לנסות גם אחר כך. כל אחד מבשל את הדייסה שלו כפי שהוא יכול ויודע.

11. סיונרה Member

יש הוראה מכל הגופים להתעלם כאשר מישהו פורץ למגרש, לא משנה מה הסיבה, כדי שאנשים לא יתפרצו בכל משחק כדי למשוך תשומת לב.

12. cazzo Il Capocuoco

ידוע לי, אבל פה היו עוד סיבות מצוינות. לא לקחו סיכון.

13. alexshw Member

אם כבר "מחאה" כזו רק מוציאה שם רע למי שרוצה למחות נגד שלטון. סתם מטומטמות.

14. yonmu Member

איך לשיטתי גריזמן אחד הגדולים? מבחינת תארים הוא אחד מהם? מבחינת כישרון הוא אחד מהם? ברור שלא. לא כתבתי משהו שמתקרב לזה.
    אין לי שום סיבה להניח שרונאלדיניו 'מקצוען' יותר מאשר ניימאר או שמראדונה היה מקצוען יותר. אני עדיין חושב ששניהם מהגדולים בהיסטוריה, פשוט כי הם היו מוכשרים מאוד-מאוד-מאוד והביאו תארים. גם בשנים הטובות של רונאלדיניו היו עליו סיפורים של חוסר מקצוענות, ואם הוא רוקד עד 2 בלילה במסיבה זה לא מזיז לאף אחד אם למחרת הוא נותן את המסירות-עין-עקומה-על-30-מטר-שמשאירות-את-אטו-מול-שוער למחרת.

לניימאר לדעתי יש מספיק כישרון כדי להיות מהגדולים בכל הזמנים.
    מבחינת תארים אמנם יש לו כמה, אבל אף פעם לא כשחקן מוביל.
    אם בעונה הבאה הוא יעיף את יובנטוס בשמינית ואת בארסה ברבע ואת באיירן בחצי ואת ריאל בגמר כשהוא הMVP של כל מפגש - אז כן, הוא יעשה צעד גדול בדרך להיות 'מהגדולים בהיסטוריה', גם אם הוא מבריז מאימונים, לא בונה גוף וצולל יותר מדי.
    אני פשוט לא מאמין שהוא יצליח להכריע משחקים כאלה בלי לעשות את הסוויץ' הזה בראש.

15. cheddar Member

נראה שקאנטה עלה לשחק חולה בגלל זה ההופעה הפושרת משהו

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk