האנדרייטד והאוברייטד הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏1/10/21.

1. Butragueño מנהלים

אני זוכר שהוא הודח מול הקבוצה הרומנית, כשהפועל בנתה על הניצחון שם בשביל לא להגדיל את הגירעון. תקנו אותי אם טעיתי במאמן.

2. Telkiyski Member

זה אכן היה הוא.
    עפנו לפנדורי שאז הייתה סגנית אלופת רומניה.
    אחרינו פנדורי העיפה גם את בראגה ועלתה לבתים של האירופית.

לא אשמת רבש שהמפגרים בנו על העליה לבתים כאילו זה בכיס רק כי אנחנו מדורגים.

3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא כשל במכבי ובבית"ר, מה הופך אותו לאנדרייטד?

פנדורי סיימה את אותה עונה במקום השביעי ברומניה, לא השני.

4. סיונרה Member

חוץ מבכר, בן שמעון כנראה המאמן הישראלי הכי טוב מבחינה מקצועית, יש לו בעיות אחרות שאולי נובעות ממנטליות בעייתית. בית"ר שלו לדוגמא הייתה קבוצה שיודעת לעמוד מצויין על הדשא אבל לא מעוניינת לתקוף. ההגנה שהוא בנה נשארה אחרי זה למימר שנתן ריצה יפה כשהקבוצה פתאום ניסתה גם להבקיע מדי פעם.

5. yedidel Member

עכשיו המדד זה נוכחות בבר מצוות?

סיונרה אוהב/ת את זה.
  6. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שהוא מס' 2 לבכר, אבל נראה לי שאנדרייטד הוא אחד שהאיכות שלו עוברת מתחת לרדאר, לא אחד שסומן לפני למעלה מעשור כמאמן בכיר במונחים מקומיים ומאז כשל בשני מועדונים בכירים ולא עשה משהו יוצא דופן בשלישי.

7. DRORIKO Member

זה לא פוטבול שהגנה והתקפה אלה שתי ישויות שונות, בכדורגל הם מעורבבים אחד בשני.

8. DRORIKO Member

הכוונה שלי היתה שנמני היה דמות יותר אייקונית. הבר מצוות נאמר כדאחקה כמובן אבל זה גם חלק מהסיפור. בוא נגיד שעוד 20 שנה לא ידברו על מליקסון כמו שהיום אנחנו מדברים על נמני.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הציפיות מרב"ש בהפועל היו אליפות/להתמודד על האליפות ולפחות שלב בתים באירופאית.
    הוא עף בבלומפילד לפאנדורי ובליגה הסדירה התמודד על מקום בפלייאוף העליון עד הרגע האחרון, ובפלייאוף הסיום עונה היה טוב שכבר הלחץ ירד.
    זה כישלון/אי הצלחה איך שלא הופכים את זה. זה היה בתקופה שבהפועל הקציפו מזה שמכבי לקחה להם את ההגמוניה בעיר ושמו עליו את כל הז'יטונים עם קיץ שכלל את שכטר, עמוס, גרזיצ'יץ' והבלמים מקפריסין. הם כיוונו לאליפות ולא היו קרובים אפילו.

רואים עליו שהוא לא חסר מושג כמאמן אבל אין לו את היכולת להצליח במועדון גדול ולחוץ, אצלנו הוא איבד את זה פעם אחר פעם בעמדת הראיונות. הכדורגל עצמו היה חלש מאוד, קבוצה שיכולה להתמסר לרוחב לאורך 90 דקות ואם במקרה היינו עולים ליתרון הוא היה מחליף חלוץ ומשחק עם 6 קשרים(באמת), גם החוסר אמון שלו בשחקני הספסל היה בולט. כמו שחקן כדורגל שלא מצליח בקבוצות לחוצות כך גם מאמן שצריך לשמור על קור רוח ולקבל החלטות נכונות גם תוך כדי משחק יכול להיכשל אם אין לו את האופי הנדרש. לא סתם ההצלחות שלו הגיעו בקבוצות פיקציה כמו ק"ש ואשדוד, הוא חייב סביבת עבודה נוחה כדי להצליח.

10. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם היום לא מדברים עליו ככה מחוץ לעוקף ב"ש.

11. yedidel Member

אני לא חולק על כך שאולי נמני שחקן יותר גדול, מליקסון לא היה מספיק שנים באירופה בשביל לשנות את המאזן הזה. בארץ מן הסתם נמני היה יותר דומיננטי.
    אבל זאת דוגמא להשוואה בה הפער התדמיתי/תקשורתי גדול פי כמה מהפער המקצועי ביניהם

12. DRORIKO Member

שמע מליקסון שחקן גדול, אני מהמעריצים. מה שניסיתי להגיד זה לא שנמני מקצועית היה טוב יותר אלא שהוא היה יותר פיגורה, לא רק בבר מצוות אלא גם על המגרש. היתה סביבו איזה הילה. זה גם דורות אחרים. מלי זה שחקן שלא הפסיק לרוץ 90 דקות. נמני זה אחד שלא זז מאותה בלטה 20 שנה.

13. סיונרה Member

לא טענתי אחרת. הוא רייטד בדיוק כמו שהוא צריך להיות. לא פחות חשוב בכדורגל זה יכולות מנטליות ואת זה אין לו.

נכון, ולכן הוא מאמן באשדוד ולא בקבוצה גדולה יותר. זה עדיין מבדיל אותו משאר המאמנים שלא יודעים להעמיד הגנה

14. DRORIKO Member

פה אין ויכוח, אמרתי בעצמי שהוא מאמן טוב לקבוצות קטנות, ולא אמרתי את זה כעלבון.

15. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי כמה שנים עם רז מאיר בקבוצה שלי, אני חושב שלאייל משומר יש מקום בדיון הזה כאנדרייטד. החמרנו איתו מאוד בזמנו והוא כבר הפך להיות מושא ללעג בתור המגן הישראלי הטיפוסי שלא יודע להגביה תוך כדי ריצה. אבל עכשיו אני מבין שהכל יחסי ואולי היה מגיע לו קצת יותר קרדיט מצד האוהדים.