דיון שאר הקבוצות - עונת 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏6/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. k_700 Member

נראה לי יותר הגיוני שברצלונה מביאה למסי את אגוורו בפינאטס מאשר להביא את האלנד ב100+מליון אירו.

2. oranfu Member

הוא לא נעול בשום מקום, כנראה.
    ועדיין, אם צריך להמר אני אהמר על סיטי כמועדון הבא שלו.

להגיד שברצלונה זה המותג הכי גדול בכדורגל זה (כמעט) נכון. אבל זה בעיקר עניין של העשרים שנה האחרונות. לפני זה זאת היתה ריאל מדריד, ובפער גדול.
    אני לא יודע אם הם יכולים לשלם את הסכומים הנדרשים במצבם, אבל במקום ללכת לקרקס של ברצלונה עם מסי בשלהי הקריירה, הוא יכול ללכת לאחד מהמאמנים הכי מהוללים בהיסטוריה במועדון שמנוהל בצורה מצוינת עם יותר כסף ממה שהוא אי פעם פינטז עליו.
    אה, וגם אבא שלו שיחק במועדון הזה.
    וסיטי, אם ימשיכו לשפוך את הסכומים ששופכים, יכולים להפוך תוך כמה שנים לא ממש ארוכות למועדון מפלצתי בכל קנה מידה.
    כמו שאגווארו אף פעם לא פזל לספרדיות, וגם דה-בריינה לא - אין שום סיבה לחשוב שדווקא האלאנד זה שיעדיף אותן על סיטי.

בכלל, הוא כבר הוכיח שהוא לא נותן לשם הכי נוצץ לסנוור אותו כשהעדיף את דורטמונד על יונייטד.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  3. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כ"כ מדויק להגיד שאגוארו אף פעם לא פזל לספרדיות, הוא כנראה היה חותם בריאל ב-2011 אלמלא סעיף אנטי-ריאל שהיה לו בחוזה באתלטיקו ואיומי מוות שקיבל מהאולטראס של הקולצ'ונרוס.

יש להולאנד הרבה סיבות טובות לחתום בסיטי, אבל אם הוא חולם שבעתיד יזכרו אותו כאחד הגדולים ששיחקו את המשחק, מרגיש לי שיהיה נכון יותר עבורו לעבור לקבוצה שיש סביבה באז גדול יותר (ריאל/בארסה/יונייטד, היפותטית אולי גם ליברפול). אולי זה רק אני אבל. אפשרות נוספת היא שהוא יזכה במונדיאל עם נורבגיה ואז הוא יכול לעשות מה שבא לו...

4. סמואל אטו Member

הלאנד שחקן של דורטמונד לא של סיטי.
    אם לאגוארו(אתלטיקו) ודה בריינה(וולפסבורג) הייתה אפשרות להגיע לבארסה/ריאל הם כנראה היו קופצים עליה.

5. oranfu Member

למה אף אחד מהם לא פזל לקבוצות האלה בשנים האחרונות?
    הרי ברצלונה וריאל אף פעם לא נתנו לעובדה ששחקנים משחקים ביונייטד\צ'לסי\ארסנל (כשהיו רלוונטים) למנוע מהם לרדוף ולהביא את אותם שחקנים.
    אבל מסיטי, איכשהו, הם אף פעם לא הוציאו אף אחד.

אני רחוק מאוד מלחבב את סיטי, כמובן, אבל יש מצב שעבור שחקנים שרוצים להתחרות על כל התארים ולהרווויח סכומי עתק - סיטי כיום לא פחות אטרקטיבית מהספרדיות.
    בכלל, קרנה של הליגה האנגלית גדלה בשנים האחרונות ונראה לי שהמשיכה של הספרדיות נפגעה קצת.

הספרדיות עדיין ברירות המחדל לכוכבים הכי גדולים, אבל אני לא בטוח שזה כבר כזה מובהק, לא כיום כשפפ בסיטי והמצב הכלכלי והמקצועי בספרדיות קצת מעורער.

6. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי לא כוכבים גדולים, אבל ריאל ובארסה הצליחו להוציא מסיטי את בראהים דיאז ואריק גרסיה למרות התנגדות נחרצת לשחרר את שניהם.

אני כן חושב שסיטי ביססה את עצמה כמועדון שלא ישחרר שחקנים באופן משמעותי יותר משאר הגדולות באנגליה (כלומר המועדון הרחוק ביותר מלהיות פידר קלאב) ואולי זו עוד סיבה שהספרדיות העדיפו ללכת על סוארז/קוטיניו/הזאר במקום קון/KDB/סטרלינג, לצד המון סיבות אחרות כמובן.

כששחקן מוצלח מסוים כבר חותם בסיטי, הגיוני שיהיה לו כמעט בלתי אפשרי לעזוב, אבל זה לא אומר כלום על האטרקטיביות שלה לשחקנים שצריכים לבחור בינה לבין שאר הגדולות (כולל יונייטד וליברפול).

נערך לאחרונה ב: ‏2/4/21
  7. oranfu Member

התנגדות נחרצת לשחרר את דיאז וגרסיה...
    רוב האוהדים אפילו לא יודעים מי אלה וזה אומר הכל.

Gianzola01 אוהב/ת את זה.
  8. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה אוהדים? אין מצב שיש אוהד רציני של סיטי שלא מכיר אותם.

הנקודה היא שריאל ובארסה עדיין הצליחו להוציא משם שחקנים צעירים שהם בפירוש לא רצו לשחרר. גם אם להוציא משם את סטרלינג יהיה יותר קשה, כמו שכמעט בלתי אפשרי להוציא את אמבפה וניימאר מפסז', סיטי כמועדון עדיין פחות אטרקטיבי מריאל ובארסה גם אם הוא יותר אטרקטיבי ממה שהיה לפני כמה שנים.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכון שסיטי עדיין פחות אטרקטיבית מריאל וברצלונה אבל הדוגמאות של דיאז וגרסיה לא טובות מסיבה פשוטה: סיכוי סביר שהם עזבו כי לא ראו אופק לפרוץ לסגל הבוגר. אמנם גוארדיולה יודע לקדם צעירים כשהוא רוצה, אבל שום דבר ב5 השנים שלו בסיטי לא מרמז על כך שהוא באמת רוצה... למעט פודן יש שחקן צעיר אחד אפילו שפרץ אצלהם מאז שהוא הגיע?

כשמדובר על שחקנים שאשכרה משחקים, מעטים יעזבו את החוזים הכפולים של השייחים בשביל מועדונים אחרים. בוודאי כשיש גם הצלחות מקצועיות על המגרש.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. סמואל אטו Member

מה רלוונטי השנים האחרונות? הם כבר בסיטי.
    להוציא שחקנים מובילים משם אני לא מצפה.

11. k_700 Member

אני דווקא זוכר תקופות בהיסטוריה שריאל מדריד הצליחה לקחת את השחקן הכי טוב בעולם ממנצ׳סטר יונייטד, בפריים.
    תוך כמה שנים אחר כך אם לא סיפור הפקס היא גם לוקחת את השוער הכי טוב בעולם.

השאלה שאורן שאל מעניינת.
    למרות כל המינו ראיולות של העולם אי אפשר להוציא מסיטי שחקנים שהיא עדיין רוצה, בכל שלב.

יבראהים דיאז וגארסיה זה בכלל לא דוגמאות.
    על הראשון הם אף פעם לא בנו והשני נראה יותר גרוע מנת׳ן אקה בהזדמנויות שקיבל, לא רצה הרבה זמן להאריך חוזה אז נעלו את העמדה הזאת עם דיאז ואקה בקיץ אחד.

נערך לאחרונה ב: ‏3/4/21
    oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Scouser Member

לא חושב שסיטי רצתה לאבד את סאנה. המקום שלו בהיררכיה לא היה כמו שהוא ציפה אבל הוא עדיין שחקן מעולה.

אם כבר אז צ׳לסי דוגמה לקבוצה כזו. מלבד הזאר שנה לסוף חוזה (בהחלטה שבדיעבד התבררה כמעולה), אף שחקן משמעותי שלה לא עזב אותה בשיא.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

13. oranfu Member

זה שהשחקנים כבר בסיטי לא ממש משנה. כי כשהשחקנים שהספרדיות רוצות נמצאים ביונייטד\ליברפול\צ'לסי זה לא מפריע להן לקחת אותם.
    אבל מהסיטי, עד היום, אף אחד לא יצא. והיו להם כמה שחקנים טובים...

דיאז וגרסיה שני ילדים שהיו רחוקים מאוד מלהיות שחקנים משמעותיים בסיטי והם ידעו את זה. זה ממש לא דוגמה לשחקנים שסיטי רוצים ומעדיפים לעבור לספרדיות.

סאנה לא היה שחקן הרכב בסיטי. הוא לא דדוגמה טובה במיוחד.
    לא רצו לאבד אותו, אבל הוא לא היה שם שחקן הרכב ובכלל לא הסתדר עם פפ.

כמה שחקנים היו לצ'לסי שהספרדיות רצו? רק הזאר כנראה. אפילו הם לא הצליחו להחזיק שחקן מבוקש בספרד.
    גם יונייטד, כמובן, לא מצליחה לשמור שחקנים שיש להם שם ביקוש.

14. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברהים אמנם לא באמת ראה דקות בקבוצה הבוגרת אבל הוא כן שנים נחשב לאחד הכישרונות המבטיחים באקדמיה שלהם באותו דור של פודן וסאנצ'ו והוא עזב אותם סה"כ בגיל 19 אחרי שסירב להאריך חוזה. אריק גרסיה מצד שני היה הבלם הכי טוב שלהם בחצי השני של העונה שעברה בגיל 19 כנ"ל, אמנם זו לא חוכמה גדולה כשסטונס נפצע כל שנייה אבל בפועל הוא נשרף שם ברגע שהצהיר שהוא עוזב לבארסה בכל מחיר והקטאלונים מצידם התקמצנו לשלם עליו בקיץ בידיעה שהוא יוכל להגיע בחינם.

15. k_700 Member

בראהים דיאז היה שחקן מהדור של פודן וסאנצ'ו, אף פעם באקדמיה שלהם לא נחשב לכשרון בסדר גודל שלהם.
    אם כשרון כמו סאנצ'ו, שהיה השחקן הכי מדובר באנגליה אנדר 18 הבין מוקדם שהוא לא הולך לראות מספיק דקות בסיטי בשלב קריטי שהוא יכול להתחיל קריירה מקצוענית אתה עונה לעצמך למה דיאז לא שם.

אריק גארסיה התחיל לשחק באמת בגארבג' טיים של העונה בשנה שעברה.
    סיטי הייתה סגורה מקום שני, ליברפול לקחה למעשה אליפות לפני הפגרת קורונה ומי היו הבלמים אז?
    אוטמנדי, סטונס(שעד העונה הזאת היה כשלון מוחלט), לאפורט(שהוא תכלס היה הבלם הכי טוב) , גארסיה ופרננדיניו.
    הוא אפילו לא פתח בכל המשחקים האלה ששיחק בליגה.

בעונה הזאת במעט שקיבל ראינו שחקן שלא מתעלה על הרמה של אק'ה ורחוק קילומטרים מלגרד דקות בקו הגנה הכי טוב באירופה(טוב לא מרחם עליו, גם לאפורט נלחם על הגירודי דקות שלו העונה), אל תתבלבל אם היה טוב באמת היה משחק אבל הוא לא יקח דקות השנה מרובן דיאז וסטונס, בהצלחה בברצלונה. לא נראה לי שפפ בכלל ניסה להשאיר אותו.
    אתה מבין אתה אפילו עונה לעצמך, אם גארסיה זה הדוגמא שלך לאיזה טאלנט מיוחד שהספרדיות לוקחות לסיטי, למה הם אשכרה לא שמו עליו 10 מליון אירו בקיץ שעבר ופשוט לקחו אותו מסיטי? העדיפו לחכות שנה כדי לקבל אותו חינם(ובחזרה לדיון ה150 מליון בקיץ על האלאנד לברצלונה..אהמ...).

oranfu אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.