דיון הפרסום והשיווק הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC, ‏5/3/03.

1. Ice Cream חסה

מישהו ראה את הפרסומת החדשה של משקה האנרגיה קראנרג'י ומבין מה אמורה להיות המילה המצונזרת שם? נראה לי שזו כל הפואנטה בפרסומת, ואני לא מבין אותה..

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/8/13
  2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אחד הדיונים הפעילים שהיו פה נקבר אי שם מאחור...

בכל מקרה, קופת חולים "מכבי" עשו לעצמם את אחד הקמפיינים ההרסניים שאני זוכר, עם הבדיחות הסטריאוטיפיות, הגזעניות והפשוט לא מצחיקות של אדיר מילר. הם כבר קיבלו את התגובה הציבורית הראויה, אני מקווה בשבילם שהשיחות היו מבוימות ושלקוחות לא באמת נאלצו לעבור את זה. פשוט מגוחך לראות את מילר מתפוצץ מצחוק מהבדיחות העלובות של עצמו.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

במה זה שונה משבפרסומות צוחקים על משפחות מרוקאיות או אשכזניות או תמניות?
    או שהביקורת פה היא שזה קופת חולים ולא איזו הוט/יס?

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

א. לא שונה, הנטייה של ההומור הישראלי בכלל והפרסומות בפרט לבדיחות עדתיות היא נוראית.
    ב. כן, ממי שמופקד על הבריאות שלנו (במקרה אני חבר מכבי) אני מצפה ליותר רצינות מאשר סתם חברה מסחרית.
    ג. אדיר מילר מעצבן אותי כבר הרבה שנים, מאז שהסדרה האיומה ומלאת הסטריאוטיפים והמיזוגניה שלו הפכה בעיני היחצ"נים שלה ל"סיינפלד הישראלית", ועוד נבחרה לפני כמה זמן ל"סדרה הישראלית של כל הזמנים".

5. Doritoz FCBJ - RMCF

אתה רוצה להגיד לי שאחוז גדול מישראל טועה לגבי "רמזור" ?

6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אז שלחו לי עוד איזה 3 שיחות כאלה שהוא עשה כשהוא עושה קול של רפי גינת ועוד איזה יצור ככה שכנראה שזה פרסומת וגם ה"הלקוחות" לא באמת מטופלים.
    לא נראה לי שהבנת את הפואנטה. רמזור לא נוצרה כדי להיות דרמה ישראלית או איזו קומדיה רומנטית. היא נועדה לשקף סיטואציות שקורות בחיים של הישראלים. זה בדיוק מה שעשתה ועשתה את זה מצויין. זה שאתה אישית פחות אוהב לראות את זה או את המציאות שיש בארץ לא ממש משנה את זה.

Roma אוהב/ת את זה.
  7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

"רמזור" לא משקפת שום דבר, זה לא קשור למה אני אוהב או לא אוהב. הנשים שם תמיד צעקניות ודרמה-קווינס, הגברים כנועים ונרצעים, המזרחים טיפשים וקולניים, האשכנזים חנונים ויבשים, והרוסים מדברים במבטא רוסי. בדיחות שמוצו עמוק לתוך המאה הקודמת. אתה מתיימר לעשות סיינפלד ישראלי? תהיה חדשני ומאתגר כמו המקור, אתה לא יכול לבוא עם בדיחות כאלה. מה שהיה כל כך מרענן בסיינפלד בניינטיז זה שהם התעלמו מכל הקונבנציות שאפיינו את הז'אנר עד אז. גם כשהם נגעו בסוגיות גזע, הבדיחה הייתה קודם כל על ג'רי ואנשים שכמותו והגזענות המובנית שלהם (למשל הפרק עם ה"סיגאר-סטור אינדיאן"). רמזור עשתה הפוך, לקחה את הסטריאוטיפ הכי נדוש על כל אחד ותחזקה אותו כל הדרך. ומילר ממשיך עם אותו הומור מיושן בפרסומת.

קטונתי מלהגיד את זה. לדעתי, הבחירה שלה לפני כמה חודשים לסדרה הישראלית הכי טובה בכל הזמנים היא מופרכת, ובעיקר מעליבה כלפי המון סדרות מוצלחות שהיו פה, דרמות וקומדיות כאחד (בעשר דקות של "הפרלמנט" תמצא יותר תחכום קומי מאשר בכל העונות של רמזור). הדבר היחיד שאפשר להגיד לזכותה זה שהיא הביאה לפריצה של ליאת הר לב הנפלאה.

Franco ו-gilad16 אוהבים את זה.
  8. Drama2 הסמל מעל הכל

רמזור משקפת הרבה מן המציאות, במיוחד היחסים בין אמיר לטלי. יש הרבה (מאוד) פרקים שאני רואה וישר נזכר בדברים שקרו/חברים שהתחתנו סיפרו.
    אם הכי טובה לא יודע, אבל בין ה3 הכי טובות ללא ספק.

לגבי הפרסומת של מכבי, סתם לקחו את זה קשה מאוד. לא מבין למה זה יצא מפרופורציה.

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני אגיד לך למה לקחו את זה קשה. כי יש בשנים האחרונות שינוי בשיח הציבורי סביב הדברים האלה. בעולם זה כבר כמה שנים תופס תאוצה, בארץ עדיין לא לגמרי אבל זה יקרה. כל הדברים שהורגלנו לעבור עליהם בשתיקה וב"זה רק הומור, לא צריך להיעלב", פתאום יש הבנה שדווקא מותר להיעלב, ושהומור לא צריך להיות כלי ליצירת הגמוניה שמבטלת מיעוטים. אתה רוצה להצחיק? תעבוד קשה, תהיה יצירתי, אל תלך לפיתרון הנמוך והנוח של השתלחות סטריאוטיפית בנשים, במזרחים, בהומואים, בעולים חדשים. סתם דוגמא, בארה"ב יש חוק לא כתוב כבר הרבה שנים ששחקן לבן בחיים לא יצבע את פניו בשחור כדי לגלם דמות שחורה. אמנם זה הוביל למצב שבסאטרדיי נייט לייב במשך כמה עונות היה אובמה לבן, אבל זה מראה על שינוי המגמה.

לגבי רמזור-רק בתחום הקומדיות אני אמנה לך כמה יותר טובות: הפרלמנט, פולישוק, אבודים באפריקה (סדרה מצוינת שהייתה ביס לפני כמה שנים), י' שוורץ (מיני-סדרה ששודרה בערוץ 1 בתחילת הניינטיז עם שלמה בראבא, מודי בר און היה בין הכותבים). אם נחשיב גם דרמות, שזה צד שהטלוויזיה הישראלית הרבה יותר חזקה בו, הרשימה לא תיגמר.

Franco אוהב/ת את זה.
  10. Drama2 הסמל מעל הכל

מבין הסדרות שציינת ראיתי רק הפרלמנט, ורמזור הרבה יותר מצחיק.

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

וואו, אנחנו ממש חלוקים. קודם כל - הפרלמנט הייתה גדולה אבל בסך הכל מדובר במיני סידרה של מערכונים שהיו במשך 2 עונות ל4-5 פרקים ככה שזה לא רציני לקחת אותה כסדרה.

לגבי כל השאר שציינת - אני לא רואה מישהי שמדגדגת את רמזור(פולישוק? בחייאת...נחמד ותו לא) . רמזור בבחינת סיטקום מקביל לסיינפלד או חברים הישראלית. משהו שכנראה גם עוד עשר שנים בשידורים האחרונים יצחיק. וזה כנראה אומר הכל.

Roma, אלעד, Nave ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

פופוליזם זול

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הסיגנון המאוס של תשדירי בחירות

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סגנון או לא, אחלה טיב טעם */aaa021

15. yakov_y YNWA

ראיתי רק את הפרלמנט ופולישוק ואני חייב להגיד לך שאני מסכים איתך, לדעתי אנחנו היחידים במדינה הזאת שמעדיפים את הסדרה של ששון גבאי וגיא לואל (איזה שחקן, איזה תפקיד) על פני רמזור (סדרה מעולה אבל אני מעדיף עונה חדשה של פולישוק).