גמר ליגת האלופות: באיירן ופ.ס.ז. ראש בראש!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏12/8/20.

1. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה איזה מדד אובייקטיבי אחר יש לך באוגוסט (לא יכולת אז לטעון באופן אובייקטיבי שסביליה כקבוצה תהיה טובה יותר מולנסיה) כדי לקבוע כבר אז מי יהיו השמונה הטובות ביותר בעונה שזה עתה מתחילה? אולי דירוג הקבוצות של אופ"א שלוקח בחשבון גם את הליגה האירופית, אבל אם לשפוט לפיו אז כרגע יונייטד עדיפה על ליברפול וזלצבורג עדיפה על לייפציג.

אחדד את עצמי - אני רואה ערך בקבוצה פחות טובה על הנייר שיודעת לנצל אירועים במשחק מסוים לטובתה ולנצח במשחק בודד או שניים קבוצה בכירה ממנה.

אם העונה למשל (נעזוב רגע את הקורונה) היינו רואים פורמט כמו שאתה מציע, לא היה כ"כ תלוש מהמציאות להעריך תרחיש שבו ליברפול הייתה מבטיחה תיאורטית את המקום הראשון כבר אחרי 9-10 משחקים (כמו שרואים נגיד במחזורים האחורנים של שלב הבתים בצ'מפיונס אצל הרבה קבוצות), או לחילופין, ש3-4 קבוצות כבר היו מאבדות סיכוי למקום ראשון וניצלות מירידה - ואז היינו מקבלים משחקים חסרי משמעות. רוצה לומר, יש יתרון בנוקאאוט שכל משחק חשוב ומחייב לשמור על ריכוז ורמת דריכות גבוהה לאורך כולו, לא משנה מה קרה במשחקים קודמים.

מונאקו במקרה הזה שילמה על בנייה לא נכונה של הסגל לעונה שאחרי, בין אם באשמתה ובין אם לא באשמתה. הייתי מצפה שהיא תתוגמל על הישגיה בעונת 2016/17 בהשתתפות במפעל היוקרתי בתור "הקבוצה הטובה ביותר מצרפת" (אפילו אם פסז' מחתימים בקיץ את ניימאר ואמבפה אחרי עונה נוראית של הקבוצה) מבלי שאנחנו או אופ"א תפסול אותה על סמך פעילות בחלון העברות. לסטר, למשל, הצליחה אחרי האליפות לשמור על כל שחקני המפתח שלה למעט קאנטה והצליחה להגיע לרבע גמר הצ'מפיונס בעונה שלאחר מכן. יש לך ספק שמאחרז ואולי גם וארדי היו עוזבים אלמלא המקום המובטח בליגת האלופות?

2. SerieA Il Capitano

בקיצור מה שמוצע פה זה כמו היורוליג בכדורסל.

אני מציע את הדבר הבא - שברצלונה, ריאל מדריד, יובנטוס, פאריז ועוד כמה קבוצות שאופ"א חפצה בעיקרן יקבלו כרטיס לתחרות למשך 10 שנים. רק הקבוצות הללו יוכלו להשתתף בתחרות. שאר הקבוצות באירופה יוכלו לקבל את הכבוד לקבל שני שקלים וחצי בתחרות שתיקרא "גביע הקבוצות הנחותות באירופה".

קבוצות נחותות כמו אטאלנטה ולייפציג לא יקבלו רישיון, כי הן משעממות. אנחנו רוצים לראות רק את מסי וניימאר. השאר מעפנים במילא. אם ירצו לקבל רישיון שיחכו לתורן בעוד 200 שנה.

בתום 10 שנים יחודש באופן אוטומטי הרישיון.

מי שירצה להיכנס לתחרות לא יוכל בשל תקנות FFP שלא יתירו לקבוצות להיכנס ולרמוס את הקבוצות הוותיקות.

רק תגידו לי כאשר זה יקרה כדי שלא אצפה באשפה הזו. ואם אתם חושבים שאני צוחק או מגזים, חכו ותראו.

Walkon אוהב/ת את זה.
  3. Ever Banega Member

לא הבנתי איך הבנת את הדבר הזה, בכל הרעיונות שהצענו הקבוצות הטובות יותר יהיו בליגה בלי שום קשר לשם שלהן, לפי המיקום שלהן בליגה המקומית או לפי המיקום שלהן בליגה באירופה או שילוב של שתייהן. מה הבעיה פה? אפשר לחשוב כמה זה שונה מעכשיו?

4. SerieA Il Capitano

ההצעה הזו תיצור מצב שלא יהיה סיכוי לקבוצות עניות להגיע לשלבים הגבוהים.

5. alexshw Member

כל הצעה של השתתפות במפעלים אירופיים, שלא מבוססת על הישגים ספורטיביים היא פסולה מהיסוד.

hbs7, oranfu ו-Telkiyski אוהבים את זה.
  6. Ever Banega Member

באמת שהשיט הזה של לתת הזדמנות מרגיש לי כמו אמירה שאומרים לילד בגן. אם אתה טוב תגיע אם לא אז לא, כל דבר אחר הוא מגוכח וחסר כל הגיון.
    הכי הצחיק אותי שבגביע בספרד מטילים מטבע מי יארח את ההתמודדות (יש רק אחת), כאילו באמת לאן עוד אפשר לרדת? בוא נטיל מטבע מי מתחילה ב1-0, אתה יודע מה עזוב אתה רוצה הפתעות בוא נטיל מטבע מי עולה לשלב הבא וזהו.
    באמת לא מצליח להבין את הלוגיקה של אנשים שבעד שהפורמט יעודד הפתעות. המטרה הראשית בכל פורמט של תחרות ספורטיבית היא קודם כל שבסיכויים כמה שיותר גבוהים הטוב ינצח.

7. Ever Banega Member

ברור, ואף אחד לא הציע את זה (חוץ מserieA שאמר את זה בציניות).

8. SerieA Il Capitano

לצערי הרב זה הכיוון שנראה שהולכים אליו, והמוביל הראשי לכך הוא אנדראה אניילי.

התנצלותי שההודעה יצאה כך, אבל זה הכיוון של אניילי.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הקטע של להציע שינויים לא אמור לקרות כשמשהו לא עובד? כי לתפיסתי בשנים האחרונות הצ'מפיונס ליג מהנה ברמות, ובשנים שלפני זה הבעיה הכי גדולה הייתה שראינו אותן קבוצות ואותם מפגשים בשלבי הנוקאאוט. וההצעה שלכם היא בגדול להנציח את המצב המעפן הזה.

10. Telkiyski Member

השנתיים האחרונות בליגת האלופות היו בהחלט מרעננות.
    איאקס, טוטנהאם, לייפציג, אטאלנטה, ליון, רומא.
    קצת שמות חדשים בשלבים הגבוהים ולא רק חבורת יובה וריאל המדכאת והמשעממת.

לא מבין את האנשים שמבחינתם כדורגל אירופי מסתכם ב8-10 הקבוצות הגדולות.
    הלוואי שפעם יהיה איזה חצי גמר או אפילו רבע גמר של איאקס-נאפולי או דורטמונד-ליון.

ממש איזה כיף עוד פעם בארסה-באיירן, ועוד פעם יובה-ריאל, ועוד פעם צ'לסי-באיירן.
    באמת מרתק.
    בכלל נורא מעניין הגמר ביום ראשון. מי ינצח באיירן או הכסף הקטארי של פסז' עם ניימאר ואמבפה אני ממש נרגש לקראת זה.

SerieA אוהב/ת את זה.
  11. Ever Banega Member

אני חושב שהסיבה היחידה שמפגשים שחזרו על עצמם הרבה בשנים האחרונות הפכו מעוסים היא רק בגלל שהם באו על חשבון מפגשים אחרים שלא קרו.
    לדוגמא לקבל שוב פעם ריאל - באיירן על חשבון סיטי - באיירן או משהו כזה. זו הסיבה היחידה שמפגש כזה ענק שקורה מקסימום פעמיים בנשה הופך למעוס. הריי גם קלאסיקו יש פעמיים בשנה וגם ליברפול סיטי יש פעמיים בשנה ולמייטב ידיעתי המפגשים האלה סופר מסקרנים את עולם הכדורגל.
    תנסו קצת לפתוח את הראש ליגה של שמונה קבוצות ששלוש האחרונות עפות ונכנסות שלוש חדשות במקומן זה ממש לא ליגה סגורה. אם ייצא מצב שבמשך כמה שנים זה יהיה אותן 10-11 קבוצות כנראה שהן ראויות לזה אין מה לעשות. בכל מקרה אני לא רואה מצב כזה קורה בחיים. אולי בין 7-8 הגדולות אין הרבה תחלופה אבל בין הקבוצות ה9-11 בטיבן יש תחלופה מידי שנה.

12. Butragueño מנהלים

כן? ניהנת מאוד בליגת האלופות 2003/2004?

13. SerieA Il Capitano

אז תסגור את ליגת האלופות ל-8 קבוצות וזהו, בשביל מה כל העסק הזה של שלב בתים וכו'? את מי זה מעניין שהאנשים בברגמו שמחים שהקבוצה שלהם עושה היסטוריה? את מי זה מעניין שבלייפציג פתאום יש קבוצה טובה?

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  14. Butragueño מנהלים

זה בדיוק מה שאני אומר.
    תקרא שוב את ההודעה של @Ever Banega , יש כאן details שצריך לפתח, אבל הקונספט עצמו לא רחוק ממה שתיארת. בסופו של דבר, הקבוצות החזקות מראות קביעות. 3 האחרונות מהשמינייה ירדו ל-level השני. לצורך העניין, העונה הזו ברצלונה, ריאל מדריד ודורטמונד היו מתחלפות באטלנטה, ליון ולייפציג. שנה אחרי זה כנראה שוב זה היה מתחלף בדיוק עם אותן קבוצות.

יש אנשים שאוהבים להתעסק בסינדרלה, קומוניזם ומה שבא ביניהם. אני כצופה ניטרלי פחות מתעניין בזה. שהקבוצות החזקות ישלטו, קפיטליזם טהור. אם יש קבוצה שמוכיחה עצמה שנתיים ברציפות אז היא תהיה בין 8 הגדולות.

15. SerieA Il Capitano

בטח שהן מראות קביעות, יש להן מיליארדים לזרוק על דמבלה, גריזמן וקוטיניו ולהמשיך להיכשל בלי לשאת בתוצאות. אתה לא מאפשר תחרות סבירה במצב הנוכחי.

אתה יכול לעבוד על קפיטליזם טהור אבל המוצר יהיה מחורבן. כשהמוצר מחורבן לא יצפו בו.