ברצלונה 2021/22: החיים בלי מסי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/9/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

אף אחד בבארסה של לאפורטה וצ'אבי לא ישפוט את דמבלה לפי ההתקדמות שלו תחת ברתומאו והמאמנים שעברו אצלו. שחקנים צעירים צריך ללמד ולפתח(כמו שקרה עם מסי כפי שציינת) ובארסה של השנים האחרונות לא היה מועדון שעוזר לשחקנים צעירים.
    לעומת דמבלה, מסי וחבריו כבר עברו את השלב הזה והיו שחקנים מפותחים ושלמים ללא קשר לאיזה צוות מוביל את המועדון.

שוב, במצב הכלכלי והמקצועי של בארסה.
    שחקן כמו דמבלה זה "נו-בריינר". מה "היה" רלוונטי רק לאיזה הצעה כלכלית צריך לתת לו.

2. Raulito Madridista

פדרי שחקן צעיר שלא הייתה לו עונה אחת אפילו בלה-ליגה. דרישות התפקיד שונות מאוד אבל שניהם מוקפים באותם השחקנים, באותם המאמנים (ארנסטו ואלוורדה הפך משום מה למושא ללעג - הוא מאמן בסדר גמור) ואפשר בכלל להשוות לגבי הגישה של כל אחד מהם והרצון ללמוד? מה דמבלה עשה כדי להצליח בברצלונה? ברתומיאו נשיא קטסטרופה שייזכר לדיראון עולם וזה לא קשור, הוא לא רלוונטי. השיקול הכלכלי לטעמי הוא היחיד שמנחה אותך וזה בסדר. אגב, הגיוני שחוזה חדש יביא לשדרוג בשכר, אלה "החוקים" בדרך כלל. זה לא שהוא בסוף הקריירה כמו פיקה, בוסקטס ואחרים (שגם איתם ברצלונה תקועה).

3. סמואל אטו Member

פדרי בדרך להפסיד חצי עונה בעצמו.
    אתה רוצה שנדבר על פאטי?

ברתומאו זה הנשיא שאפשר את הבית זונות שהיה בבארסה בעונות שאתה מדבר עליהם(כולל ההחתמה ותשלום שכר הרבה מעל לשווי שלו).

שוב, מה "היה" זה רלוונטי למועדונים עם סגל חזק ומצב כלכלי שמאפשר להם לברור שחקנים. בארסה חייבת להיות בהתמודדות על כל שחקן ברמה הזו עם כרטיס ביד.

4. Raulito Madridista

אתה מאשים את ברתומיאו שהביא אותו ושילם עליו יותר מדי - זו הנקודה שלי -הוא לא שחקן כדורגל מספיק טוב שמתאים למועדון בטופ. הוא קיבל הרבה הזדמנויות ובעט בדלי, מקצועית והתנהגותית. זריקת הזין שלו ואם ימשיך עם החוסר מקצועיות שלו - זה יכול לפגוע בחדר ההלבשה. יכול להיות שאנסו פאטי שחקן פציע לצערנו ועוד מוקדם לדעת. קון אגווארו למשל גם בלי קשר לאירוע הלב כמובן - שחקן שסבל מלא מעט פציעות, בטח בשנה הקודמת. אם הצוות הרפואי היה כל כך מחורבן אז כולם היו סובלים מזה. החבר'ה הזקנים תמיד בריאים. פדרי נשחק יתר על המידה בשנה שעברה על ידי קומאן וגם בנבחרת, הוא לא היה יכול להגיד 'לא בא לי לשחק'.. גם בריאל מדריד היו אינסוף פציעות בעונה שעברה, בבאיירן מינכן, בליברפול.

5. סמואל אטו Member

הכל יחסי.
    כל אחד במצב אחר ויש לו גוף אחר, ומפותח בצורה אחרת.
    הסגל הבוגר יותר בנוי פיזית ומקצועית, הוא חווה את תקופת ההתפתחות שלו תחת צוותים יותר מקצועיים כדי להגיע לשלב הזה. דמבלה בברצלונה סובל כבר 4 עונות של חוסר הדרכה ברמה שהוא זקוק לה. כשהניהול הוא כפי שהיה, אז הצוות נוכחי נמצא בעמדה לגיטימית של לתת לו צ'אנס נוסף.

בכל אופן, אם אתה חושב שהוא פשוט לא מספיק טוב זה כבר משהו אחר שהופך את כל הנושאים האחרים למיותרים.
    לדעתי הוא מחר יכול להשתחרר מבארסה ותהיה לו הצעה מכל קבוצה בעולם.

6. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/914da34490d94cab44b8df7b7a595b23/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/12/09/16390078592692.Xxx

עשר תבוסות מאז 2017| "מתחת לאפס" (מונדו דפורטיבו), "פרידה עצובה מהצ'מפיונס" (ספורט) ו"השקיעה הגדולה" (מארקה) אלה חלק מהכותרות אחרי ההדחה של ברצלונה מליגת האלופות מה שלא קרה לה בשלב הבתים מאז 2000/01. היא גם לא שיחקה בליגה האירופית, גביע אופ"א הישן כלומר - מאז עונת הבכורה של רונאלדיניו. הקבוצה של צ'אבי סיימה את שלב הבתים עם שני שערי זכות בלבד - שיא שלילי שלה| צ'אבי אמר: "לא הצלחנו, זו המציאות שלנו. נצטרך לנצח בכל המשחקים ולזכות בליגה האירופית. אני עצבני, ראיתי מציאות קשה שכבר חוויתי בימיי כשחקן" (ממש בתחילת הדרך)| סרחיו בוסקטס אמר: "נכנסנו לבלאגן ולא הצלחנו לצאת ממנו, כואב לנו לשחק בליגה האירופית"| רונאלד אראוחו הודה: "אנחנו לא בין הקבוצות הטובות בעולם".

מאז עונת 2016/17, העונה האחרונה של ה-M-S-N יחד, ברצלונה הפסידה עשר פעמים בהפרש של שלושה שערים ומעלה. העונה זה קרה לה שלוש פעמים בשלב הבתים - 3:0 פעמיים נגד באיירן ופעם אחת נגד בנפיקה; אשתקד זה קרה לה פעמיים בבית - נגד פ.ס.ז' (4:1) ונגד יובנטוס בשלב הבתים; בעונת 2019/20 בארסה ספגה 8:2 היסטורי נגד באיירן מינכן; עונה אחת קודם לכן היא לא שמרה על השלישייה מהקאמפ נואו והובסה 4:0 באנפילד; ב-2017/18 היא נכנעה 3:0 לרומא באולימפיקו והודחה בבושת פנים ברבע הגמר; ועם לואיס אנריקה בזמנו היא מחקה את ההפסד 4:0 לפ.ס.ז' אבל נעצרה ברבע הגמר עם 3:0 נגד יובנטוס.

7. Ever Banega Member

לא יודע אם זו ידיעה אמיתית אבל אני קורא עכשיו שצ'אבי רוצה למכור את דה יונג. אני כמובן בעד ורציתי שזה יקרה כבר בקיץ (אני מאמין שאז גם השווי שלו היה איזה 20 אחוז יותר).

8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

פרנקי ? (לא סגור אם לוק עוד אצלכם..)

9. Ever Banega Member

כן.

10. סמואל אטו Member

צ'אבי דווקא בונה עליו.
    כתבתי את זה כבר בפעם שעברה שהשם שלו עלה: כל עוד הוא לא מצליח לבסס את עצמו בתוך הקבוצה, שגם ככה נמצאת בתהליכי בנייה מחדש, הצעות גדולות ישקלו בחיוב בגלל המצב הכלכלי של המועדון.
    זה נכון כמעט לכל שחקן שיש לו ערך שוק.

ואם כבר אני פה צריך מילה על מה שקרה השבוע.
    The chickens have come home to roost אומרים באנגלית.
    אחרי 17 שנים רצופות בשלבי השמינית גמר ומעלה(ארבע זכיות) שכולן נבנו על בסיס עבודתו של הנשיא שהתחיל את הרצף, ז'ואן לאפורטה, בארסה סוף סוף ספגה את האפקט של המכה הכפולה של ברתומאו לקבוצה. צבירת חובות לשם רכישת שחקנים מבוגרים שלא השתלבו במועדון, השאיר את המועדון בלי שלד מתפקד ומצב כלכלי שמאפשר להגיב. ככה הגענו למצב שבארסה מוציאה רק נקודה בארבע משחקים הרלוונטים בליגת האלופות ולא מצליחה גם להוות איום על השער.
    כרגע זה נראה גם שהתחרות על המקום הרביעי תהיה מאוד קשה ובארסה עלולה להחמיץ את ליגת האלופות לחלוטין בעונה הבאה. דבר שישפיע גם על המצב הכלכלי ועל המצב הסגל.
    שנה וחצי לא קלות בדרך(אולי יותר), אבל יש סיבות להאמין שהזמן הזה ינוצל לבניית בסיס טוב לעונות שאחרי. שיהיה לנו בהצלחה.

11. Ever Banega Member

אני רוצה להגיד שבנתיים זה לא בכיוון טוב, נכון שצ'אבי נמצא מעט מאוד זמן אבל בניגוד למה שאוהבים להגיד בדרך כלל השפעה של מאמן היא דווקא כן מידית (אני מדבר מבין המקרים שמאמן שיפר את הקבוצה). לא רק זה בנתיים תחתיו לדעתי היא נראת פחות טוב למרות רוח הלחימה שבהחלט השתפרה.
    כמובן אני לא אומר שצ'אבי לא יצליח אבל הסיכויים שלו להצליח קצת ירדו מבחינתי.

12. Raulito Madridista

אני למשל לא ממש סופר 'העפלה לשמינית גמר', כאוהד ריאל מדריד זה מובן מאליו. היו החלטות כושלות בזו אחר זו וגם משכורות בלתי מתקבלות על הדעת, ולא נניח לסוארס וכוכבים אמיתיים אלא כל מיני אשפה כמו אומטיטי, פיאניץ' ועוד ועוד. אין מה לרחם על ברצלונה.
    בכל מקרה, בתקשורת מדברים הרבה על עונת 2003/04 אותה צ'אבי עצמו חווה כשחקן. היה קוסם כמו רונאלדיניו וגם שחקן שהגיע כמו אדגר דווידס שאף אחד לא האמין שהאפקט שלו יהיה כל כך מטורף. כמובן שגם ריאל נפלה בגלל המאמן פח שלה - קרלוס קיירוש, אבל ההולנדי חילץ כדורים כמו שלושה שחקנים, הוסיף מנהיגות ושקט וכבר באותה עונה הצבע חזר לפנים. ריאל מדריד חזרה להיות רלוונטית ב-1994 אחרי הדרים טים של ברצלונה בזכות ילד שגדל אצלה בקאנטרה (אחרי שנחטף מאתלטיקו) - קוראים לו ראול. צריך כוכב שייקח אותך קדימה, כוכב אמיתי. רונאלדיניו היה זה שהניח למסי את התשתית.

13. סמואל אטו Member

אני לא דיברתי על המאמן בלבד(שגם אותו אפשר להחליף אם צריך) אלא על המצב באופן כללי. הנשיא, הצוות הניהולי, עתיד הסגל.
    בארסה תצא מהמשבר הזה עם(ובעזרת) חבורה של כישרונות צעירים שיהיו את השלד של הקבוצה לעשור הבא. אם לא היה גם אותם הייתי הרבה יותר מוטרד.

לדעתי אתה שופט את בארסה בקנה מידה שהיא לא מסוגלת לעמוד בו(גם את צ'אבי).
    את. לא יכול להשוות את בארסה למועדונים הגדולים באירופה או לבארסה של פעם. זו קבוצה שמתחילה מאפס עם סגל שעדיין לא בנוי להתמודד ברמות הגבוהות בצורה עקבית עדיין. את העבודה של צ'אבי ואת היכולת שלו להביא הצלחה לקבוצה נצטרך למדוד רק החל מהעונה הבאה ובהתאם לחיזוקים שהמועדון יצליח לעשות.

14. Ever Banega Member

זה לא נכון מהסיבה הפשוטה שאני שופט את בארסה ביחס לעצמה. לדעתי בנתיים הקבוצה נראתה יותר טוב תחת קומאן. וזה כן צריך להדאיג למרות שצ'אבי רק הגיע, בגלל מה שאמרתי קודם שברוב המקרים כשמאמן מצליח זה קורה באופן מידי (למען האמת הרבה פעמים גם כשמאמן לא מצליח זה קורה רק אחרי איזה חודשיים של הצלחה ראה ערך סולשאר) .

עם השורה התחתונה שלך אני מסכים ואם צ' אבי יתברר כמאמן הנכוןאני אפילו חושב שזה יקרה מהר יותר ממה שאתה מצפה.

15. סמואל אטו Member

יש הבדלים משמעותיים באיך שהקבוצה משחקת(לא יודע מה ראית טוב אצל קומאן העונה), זה לא בהכרח יוביל לתוצאות אחרות כי הסגל לא השתנה ויקח זמן לייצר תוצאות יותר טובות כשמדובר בשחקנים צעירים ולא כוכבי כדורגל מוכחים.

מצב נושא:
הנושא נעול.