ברצלונה 2021/22: החיים בלי מסי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/9/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

אני חושב שבגיל הזה העמדה המדויקת במערך פחות קריטית, ודברים עשויים להשתנות מאוד.

צ'אבי נכנס למועדון מאוד לא מאוזן:
    כרגע בשיא: טרשטגן, דפאיי.
    אחרי השיא: פיקה, אלבה, בוסקטס, אגוארו.
    לפני השיא: אראוחו, גרסיה, מינגזה, דסט, ניקו, פדרי, גאבי, פוץ', פאטי.
    הלכו לאיבוד: לנגלה, אומטיטי, FDJ, קוטיניו, דמבלה.
    בינוניים: נטו, רוברטו, ברייטוויט, LDJ.

כדי ששחקן יצליח להתקדם הוא צריך גם פוטנציאל אמיתי וגם מסגרת מתאימה. כ'מסתכל מבחוץ' לדעתי הבעיה היא שיהיה לצעירים קשה מאוד לפרוץ בתוך קבוצה מבולגנת וכשההרכב-מערך-שיטה משתנים סביבם, ולכן המטרה צריכה להיות כמה שיותר באנקרים.
    אם מתחילים את ההרכב עם ה'כרגע בשיא' ו'אחרי השיא' (כמובן בכפוף לכשירות) ואפילו מוסיפים את אלבס ורוברטו, מגיעים לשלד יציב שעשוי לאפשר לשחקנים צעירים להתקדם בצורה בריאה.

המטרה של צ'אבי צריכה להיות השגת המקום הרביעי במקביל לייצוב הסגל ככל האפשר.
    בלי הקורונה, בלי העלות של מסי וגריזמן ועם 3-4 צעירים שהופכים לשחקני הרכב לגיטימיים - יהיה אפשר לבנות קבוצה תחרותית לעונה הבאה.

2. Raulito Madridista

בברצלונה הכל בווליום גבוה יותר אבל אני חושב שדה יונג בסך הכל גרוע איזה חודש וחצי. נדמה לי שנגד סלטה ויגו הוא גם בעט למשקוף ואם זה היה נכנס וברצלונה מנצחת אז הכל נראה קצת אחרת. הנוכחות של מסי ב-2019/20 וכמובן כעבור שנה הקלה על הלחץ שהיה מופעל על עליו ועל פדרי בהתאמה, כי הוא גם נע אחורה לסדר את המשחק. משום שלגבי גאבי אפשר לראות שגם בנבחרת הוא תפס פיקוד מאוד מהר - אפשר להיות אופטימיים. אבל ברצלונה לא מאוזנת בכלל, והבעיה היא שבניגוד לריאל נניח שהוותיקים מודריץ'-בנזמה ובעונת האליפות גם ראמוס, שיחקו טוב - בבארסה המצב הפוך. בוסקטס גרוע, ג'ורדי אלבה חור הגנתיX3, פיקה לא טוב. החלוקה שלך די נכונה. לנגלה לא היה צריך להגיע מעולם, לגבי דמבלה זה קצת אבוד.

3. Ever Banega Member

אני חושב הפוך ממך לגבי דה יונג, יש לו סהכ משהו כמו שלושה חודשים טובים בבארסה, הם היו בחצי השני של העונה שעברה.

4. סמואל אטו Member

@yonmu, הסיטואציה כרגע היא שאין שלד ואין כסף כדי לייבא שלד מבחוץ. לכן בארסה היא סוג של קבוצת קולג' מחוזקת שתבנה את השלד החדש שלה מאותם ילדים.
    בגלל המצב הזה(של קבוצה בלי שלד ועם הרבה כישרונות) ובגלל המצב הכלכלי אני לא רואה את בארסה מחפשת לעשות חיזוקים משמעותיים בזמן הקרוב, אלא להמשיך להוסיף שחקנים צעירים שיתפתחו לצד האחרים, ושחקנים ותיקים שיוכלו להשלים אותם ולעזור להם בהמשך הבנייה.
    לאט לאט יבנה השלד הזה, המצב הכלכלי ישתפר ויגיעו גם שחקנים בכירים להוסיף לקיים.

5. yonmu Member

@סמואל אטו שלד לאו דווקא עולה ביוקר. אני לא מדבר על סט רכישות יקרות שיוצר שלד לשנים הקרובות (כמו ריאל אז עם אלביול, אלונסו, קאקה, בנזמה ורונאלדו), אלא על שחקנים ותיקים ואמינים, גם אם מעבר לשיאם וכאלה שכבר לא יביאו אותך לשלבים המאוחרים בצ'מפיונז.

אם צ'אבי מבהיר שהדיפולט הוא:
    טרשטגן: אלבס, פיקה, פתוח1, אלבה: בוסקטס, רוברטו/פתוח2, פתוח3: דפאיי-אגוארו-פתוח4.
    ועכשיו שהצעירים והמתוסבכים יילחמו על המקומות הפנויים, ומי שיראה רציפות יוכל להדיח אחד מהבינונים (נניח רוברטו או אגוארו) -
    לדעתי מצב כזה יכול להביא לכך שבסוף העונה יהיה אפשר להגיד 'פדרי באנקר לעונה הבאה, ניקו לא לרמה הזאת, דסט רק כגיבוי' או כל חלוקה אחרת.

אחרת כל שבוע הבלגן ימשיך. משחק טוב של פדרי, משחק רע שלו שבוע אחרי, משחק נחמד של פוץ', נעלם אחרי, ובסוף העונה המבוגרים מבוגרים יותר והצעירים צעירים פחות ועדיין אין מושג איך הסגל אמור להראות.

6. סמואל אטו Member

אני לא רואה סיבה שהמבוגרים יקבלו מקום על חשבון הצעירים. זה ללכת אחורנית מקצועית וכלכלית.
    אין כרגע שלד ועד שתבנה שלד עם פיקה ואלבש תמצא את עצמך עם שלד של שחקנים שלא רלוונטיים לרמות שאתה שואף.
    עדיף לאכול את הגלולה המרה עכשיו ולתת לצעירים להיות השלד, אפילו אם זה יבוא עם חוסר יציבות(מה לעשות). שנה-שנתיים והקבוצה תהיה על סף קפיצת מדרגה לרמות הגבוהות ובמצב כלכלי טוב יותר להשתדרג.

7. yonmu Member

@סמואל אטו לא חושב שאפשר להרכיב ככה שלד מצעירים.
    לבלוע את הגלולה המרה זה לשחק עם שחקנים בינוניים אחרי השיא, אבל כשבינתיים גרסיה תופס מקום בהרכב לצד פיקה, פדרי מנהל את המשחק ליד בוסקטס ופאטי סוגר שלישייה התקפית עם דפאיי ואגוארו. עונה אחרי זה, כשכבר יש לך 3-4 צעירים שמבינים מה הם יודעים לעשות ומה לא, אתה ממשיך צעד נוסף ומוריד עוד ותיקים לטובת עוד צעירים.

לחלק דקות רנדומלית בין 9 שחקנים צעירים ו5 שחקנים שהקריירה שלהם נתקעה זה לבזבז להם עונה שלמה.
    בריאל העונה מיליטאו ואלאבה הם שחקנים חדשים עם יותר מאלף דקות משחק, וגם ויניסיוס הפך בקלות לבאנקר.
    בברסה? מישהו יודע להגיד מה ההיררכיה בקישור, עם דהיונג (בן 24, 1100 דקות) גאבי (17, 800), ניקו (19, 500), פדרי (18, 300) ופוץ' (22, 100)?
    ובמרכז ההגנה גם כן - גרסיה (בן 20, 1000 דקות), מינגזה (22, 700), אראוחו (22, 700). תוסיפו את דסט שמטייל על האגף הימני.
    בהתקפה לכאורה יש סדר עם דמבלה-אגוארו-דפאיי, כשדהיונג וברייתוויט הם הגיבוי הסביר ופאטי הכשרון המבטיח, אבל זה נדפק בגלל פציעות.

בקיצור, פוטנציאלית יש כאן עשרה שחקני הרכב לעשור הקרוב, ככה שבסביבה בריאה יצאו מכאן לפחות 5 בפועל.
    אחרי כמעט חצי עונה - אין שחקן אחד מהם שאפשר להגיד עליו 'הוא יהיה שחקן הרכב בברצלונה בעונה הבאה'.

8. סמואל אטו Member

נראה לי שיש לך ציפיות גבוהות מדי מ4-5 שחקנים. אחד מהם לא שיחק באירופה למעלה משנה, אחד מהם על סף פרישה, אחד נראה כמו גופה ואמר בעצמו שתיכנן לפרוש.
    בוסקטס ואלבה היחידים כרגע שנראים כמו שחקנים מובילים בתפקידם אבל בגילם לא ברור כמה אפשר לבנות עליהם כשחקני הרכב ליותר משנה-שנתיים.

הקבוצה הזאת תיבנה סביב השחקנים הצעירים, זאת לא שאלה בכלל אלא עובדה בשטח בהתחשב במעמד שלהם בהנהלה ובמצב הכלכלי של המועדון. זה שיהיו(ויבואו) שחקנים ותיקים(וזולים) ללוות אותם לא ישנה את זה.

9. Raulito Madridista

אחרי חמש שנים, שמונה מחליפים לא מוצלחים ו-93 מיליון יורו שהושקעו ברכש בעמדת המגן הימני - דני אלבס חזר וקיבל את הספרה מספר 8: "הרגעים הכי יפים שלי בכדורגל היו בברצלונה. כשאני לובש את המדים של בארסה אני מרגיש כמו סופר-גיבור". הוא בחר במספר של אנדרס אינייסטה כמובן וצפוי להיות מוצג היום לתקשורת. ואלה שמות: דוגלאס, אלייש וידאל, סרג'י רוברטו, נלסון סמדו, סרג'יניו דסט, אמרסון, אוסקר מינגסה, מוסא ווגה. הוא לחש משהו באוזנו של אנסו פאטי ואמר לחבר'ה: "מהשחקנים של פעם, אני רוצה להעביר לכם דבר אחד - לדעת מה זה אומר לייצג את המועדון הזה ואת החולצה הזו. אין דבר טוב מזה. נעשה דברים גדולים".

החלק ההתקפי יהיה חסר מאוד לקראת הבכורה של צ'אבי נגד אספניול בשבת ("מיסטר הדרבי") אבל פדרי יחזור לכשירות וכל קשרי מרכז השדה יהיו זמינים.

10. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/FEytuoIX0AA0d1s?format=Xxx&name=small

כבר חודשים שהניחו שהוא הפייבוריט לפרס והיום זה קרה: פדרי הוכרז כגולדן בוי של 2021 בתואר שמוענק כרגיל על ידי הטוטו ספורט האיטלקי. הוא זכה בהפרש הקולות הגבוה ביותר בהיסטוריה מהמקום השני – למעלה מ-200 (ג'וד בלינגהאם היה השני). שחקן בארסה האחרון שזכה בפרס היה ליאו מסי ב-2005. את השנה שעברה, בה הגיע עם ספרד לחצי גמר היורו, הוא סיים עם 73 הופעות בכל המסגרות והיא עדיין גובה מחיר. 24 עיתונאים מיקמו אותו במקום הראשון, עוד תשעה במקום השני ושלושה במקום השלישי. "אני אסיר תודה לטוטו ספורט על הגביע הזה וגאה בו מאוד. תודה גם לכל חבריי והאוהדים שתמכו בי, זו הייתה שנה פשוט מדהימה. וכמובן תודה לברצלונה ולנבחרת הלאומית, למשפחתי ולחברים שלי. בלעדיהם לא הייתה יכול לזכות בפרס".

11. Ever Banega Member

לא כישרון גדול כמו רוב הזוכים, אבל אולי השנה באמת לא היו אלטרנטיבות אם הפער הוא כל כך גדול ובמקום השני נמצא בלינגהם.

12. Raulito Madridista

https://estaticos-cdn.sport.es/clip/6a77923a-434e-4a27-864c-c12dea49cc21_media-libre-aspect-ratio_default_0.Xxx

"זקוקים לנס במינכן", זו הכותרת של העיתון ספורט| "פארטידזו (משחק ענק) בלי פרמיה". במארקה לא חוסכים בביקורת: "בלי שערים אי אפשר להצליח לא בליגת האלופות, לא בליגה ולא בגביע", אך ציינו שחזרתו של עוסמאן דמבלה היא נקודת אור. ברצלונה כבשה רק שני שערים בחמישה משחקים במפעל - שניהם ב-0:1ים על דינמו קייב.

ג'רארד פיקה: "הנקודה הזו היא מעט, עשינו הרבה כדי לנצח. ייצרנו מספיק מצבים כדי להבקיע. אנחנו עדיין תלויים בעצמנו ונגיע כדי לנצח. אנחנו יודעים שזה קשה אבל הקבוצה בטוחה ומלאה ברוח הנכונה. חסרה לנו יעילות. האוהדים ממלאים תפקיד חשוב. לא ראיתי את הקאמפ נואו ככה מעולם. ראיתי אנשים כועסים לא פעם בשנים האחרונות על היכולת שלנו אך זה לא המקרה. כמובן שאני מודאג מזה שאנחנו לא כובשים. אני מכיר את צ'אבי 13-14 שנה. הוא מראה את מה שהיה כשחקן. הוותיקים מנסים לעזור לו במאמץ, בעבודה קשה ובדוגמא".

לפי AS, צ'אבי במסר לשחקנים בחדר ההלבשה לאחר התיקו עם בנפיקה: "מישהו פה חושב שאנחנו לא יכולים לנסוע ולנצח במינכן במחזור האחרון? אנחנו תלויים בעצמנו והכדורגל תמיד נותן לך הזדמנות חדשה", אמר המאמן שבירך את כל השחקנים בזה אחר זה ומחא כפיים לאור המחויבות שלהם; צ'אבי הוא המאמן ה-12 בהיסטוריה של ברצלונה שהצליח שהקבוצה לא תספוג בשני המשחקים הראשונים. אם ישמור על שער נקי גם במשחק הבא הוא יהיה השלישי בלבד בבארסה שעושה זאת בשלושת המשחקים הראשונים שלו לצד אגדות כמו יוהאן קרויף ב-1988 ולואיס אנריקה ב-2014 (שבעה משחקים).

קצת מספרים מהמשחק אתמול על אף שלא היו גולים: גאבי דייק ב-34 מ-35 המסירות שלו שהן 97% בעצם| סרחיו בוסקטס השיג לא פחות מ-14 כדורים, אחרי הרבה שלו בצ'מפיונס מזה שלוש שנים נגד איינדהובן| יוסוף דמיר שפתח בהרכב בגיל 18 ו-174 ימים הוא השחקן השני הכי צעיר שעושה זאת במדי בארסה בליגת האלופות – רק ליאו מסי (בגיל 17 ו-166 ימים נגד שחטאר בדצמבר 2004) מאפיל עליו.

13. סמואל אטו Member

https://preview.redd.it/899bw0lili181.Xxx?width=1125&format=pjpg&auto=Xxx&s=4eb579404db2c05816d23b65e7102928a28b8903

זה משב רוח מרענן שיש לך מאמן שמגיב עוד לפני שהמשחק מתחיל.
    מערך 3-2-2-3 כתמונת מראה למערך של בנפיקה. מה שאפשר לבארסה לייצר לחץ גבוה ומיידי.
    חבל שהיה חסר לנו את הגרוש ללירה, אבל כשאתה פותח עם דמיר ולנגלה צריך להוריד ציפיות.

14. Raulito Madridista

אני חושב שזה יותר מגרוש ללירה, לא היו מספיק מצבים טובים. המצב הכי טוב היה של בנפיקה, זה נס שספרוביץ' החמיץ את זה, לא פחות. בכל מקרה, מי מחליט שלנגלה משחק ולא אריק גארסיה שהיה כשיר? הרי הוא העתיד של ברצלונה, שחקן שגדל בקבוצה ומאמינים בו (כך לפחות אומרים). לנגלה הבלם הכי גרוע שראיתי בקבוצה הזו בשנות ה-2000, כלומר גם בתקופה לפני עידן ההצלחות. רונאלד אראוחו גם כן יכול לשחק כשסרג'ניו דסט יעזור יותר ממנו בפן ההתקפי למרות השער שנפסל, זה היה די מקרי. נקודת אור אולי היא היכולת של בוסקטס וכמובן שעם פאטי ודמבלה בכנפיים בארסה תיראה אחרת. לא שיש ספק שצ'אבי יהיה מאמן טוב יותר מקומאן והוא כבר יותר מתאים לברצלונה ואולי כבר טוב ממנו, אבל קומאן הלך בעיקר בגלל התוצאות ולא בגלל הכדורגל המחורבן.

15. סמואל אטו Member

אבדה בהרכב לראשונה.
    בפעמים הקודמות שהוא נכנס הוא הרשים מאוד. מסקרן לראות מה עוד יש לו לתת.

מצב נושא:
הנושא נעול.