בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. yakov_y YNWA

מר״צ מידרדרת בכל מערכת בחירות מאז שהוקמה, לאט לאט יורדת כל פעם במנדט.
    בשתי מערכות הבחירות האחרונות התאחדה עם מפלגת העבודה וכמעט נעלמה, בכנסת האחרונה רק 3 מושבים.
    50:50 לדעתי אם ייעברו וגם אם כן בקושי, טעות שלא התאחדו.

בקשר לגנץ,
    קודם כל אני לא רואה את בנט ממליך את גדעון סער,
    בני גנץ מוכן להיות בקואלציה של נניח ממשלת סער - לפיד כשבחודש נובמבר הוא היה אמור להיות בכסא ? לא מאמין.

לנתניהו אין מה להפסיד, מקסימום עוד בחירות, לצד השני ולא משנה מי שם הסיכוי קלוש.

2. yonmu Member

למה שביבי לא יתקוף את בנט?
    כל מנדט שעובר מבנט לביבי זה גם מנדט של "אולי-ביבי" שהופך ל"רק-ביבי", גם מנדט פחות לקואליצית "לא-ביבי" אלטרנטיבית, וגם ליכוד חזק יותר.
    לדעתי בנט יהיה תחת התקפה משולשת -
    סמוטריץ יציג אותו כאחד שישב עם ליברמן ומרצ ה'אנטי-דתיים' כדי לגרום לדתיים לאומיים להצביע לו,
    סער יציג אותו כשפוט של ביבי כדי שמי שמאס בביבי יצביע לו,
    ביבי יציג אותו כאחד שישב עם לפיד כדי שמי שמפחד מ'שמאל' יצביע לו.

לא יודע מאיפה האופטימיות שלך ביחס למרצ. בבחירות מועד א הם עברו ב15א קולות בלבד, ובמועד ג כל האיחוד הביא 7 מנדטים.
    סביר להניח שיש כמה שמאלנים-פרוגרסיביים-ליברלים שהעדיפו את זנדברג והורביץ על גבאי או עמיר פרץ, אבל ברגע שהאלטרנטיבה היא מיכאלי הם בהחלט עשויים להעדיף אותה. דווקא הרשימה המאוד 'מרצניקית' של העבודה עשויה לאפשר לגנץ לעבור, כי הוא האופציה היחידה של מרכז-שמאל עבור מי שסולד מלפיד.

3. yakov_y YNWA

כן בטח, אדם שמצביע לעבודה (שמאל) יעבור להצביע לבני גנץ (חחחח שמאל, ברור) שויתר על ריבונות במו״מ עם נתניהו רק לפני כמה חודשים.
    מזכיר לי את אלה שטוענים שהם לא בעד ולא נגד נתניהו אבל בגלל מה שהתקשורת עושה לביבי הם מצביעים לו.

אגב, אם כבר מדברים על ריבונות.

אורייך כבר הספיק למחוק את הציוץ.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. avicii Member

מצד שני,אם אני חושב שאנחנו צריכים לסיים את השליטה הצבאית בערביי יהודה ושומרון ולחתור לפיתרון מדיני במקסימום ביטחון,אבל לא חושב שצה"ל מבצע פשעי מלחמה ולא קורא לבני נוער לא להתגייס, אז בני גנץ או יאיר לפיד הם יותר מתאימים להשקפה כזו מאשר עבודה של מירב מיכאלי ובוודאי ממרצ.

5. סיונרה Member

מפלגה שמספר שלוש שלה היה סגן הרמטכ"ל אכן נשמעת כמו מפלגה שקוראת לצעירים לא להתגייס.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. avicii Member

תחזור 2 עמודים אחורה,תגיד לי מה הייתה תגובת חברי ומצביעי מרצ בטוויטר לגבי כך שגולן לא חושב שישראל עושה פשעי מלחמה.

שלא נזכיר גם את מקום 7 ברשימת העבודה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/2/21
  7. yonmu Member

@yakov_y יש 6 מנדטים שהצביעו לאבי גבאי בכנסת ה21, וכנראה הם בערך אותם 6 מנדטים שהצביעו לעמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס בכנסת ה22.
    לדעתך (כמעט) כל האנשים האלה יבחרו במרב מיכאלי, כשהאלטרנטיבות הן לפיד או גנץ? ברצינות?
    לדעתי הדבר הכי קרוב לאבי גבאי או עמיר פרץ בבחירות האלה זה בני גנץ. זה כמובן לא אומר שכל מצביעי העבודה הם מצביעי גבאי או פרץ, אבל כן שיש מנדט או שתיים של מצביעי עבודה (ב3 המערכות האחרונות) שמיכאלי מוגזמת בשבילם ועשויים לעבור ללפיד או גנץ.

נ.ב. לפי החישוב המוזר שלך אין סיכוי שהעבודה ומרצ יעברו שתיהן, כי רק 7 מנדטים הצביעו לשמאל (השאר הצביעו לבני-סיפוח-גנץ, לדעתך).

יאיר גולן הוא נטע זר שהגיע למרצ מבחוץ (ויש על זה שם המון ביקורת). אי אפשר להתעלם מזה.

8. DRORIKO Member

בדוח הממונה על הוצאות השכר יש פסקה שמסכמת היטב את הקדנציה של בנט כשר החינוך:
    "הרפורמות במערכת החינוך הגדילו את תקציב שכר עובדי ההוראה במערכת החינוך בעשרות אחוזים. כך, בשנת 2019 הוא עמד על כ-38.6 מיליארד שקלים. עם זאת, לא חל שיפור במיומנויות עובדי ההוראה, והן בין הנמוכות במדינות ה-OECD"
    או במילים אחרות, בנט הגדיל את תקציב משרד החינוך בעשרות מיליארדים. העמיד את תקציב החינוך הגדול יותר אי פעם, ובכל זאת החינוך לא השתפר. בשוק הפרטי, ממנו בנט מגיע, מנהל מחלקה שיגרום לבזבוז כספים מבלי להביא תועלת לחברה ילך הביתה. בנט רוצה שישדרגו אותו למנכ"ל.

9. oranfu Member

מי שמצביע היום לגנץ הוא לא שמאל. זה לחלוטין קולות שהולכים לנאשם. או שגנץ לא יעבור חסימה ויבזבז קולות של שמאל, או שיעבור וייתן את המנדטים לנאשם.

10. abcd Member

החלק המודגש לא אומר כלום ולא רואה את הקשר בינו לבין מה שכתבת בהמשך.
    לא מעלים שכר כדי לשפר מיומנויות אלא כי מגיע, כשאני מבקש מהבוס העלאה אני לא מתחייב לו שמעכשיו אעבוד קשה יותר, אני פשוט אומר לו שאותה עבודה שאני עושה עכשיו צריכה להיות מתוגמלת אחרת.
    זה נכון לשחקני כדורגל, רופאים, עובדי היי טק ומנקי הרחובות.

11. DRORIKO Member

ההבדל זה כשחקני כדורגל מקבלים שכר מופרז מישהו פרטי משלם. כאן זה מהכספים שלנו. אם העלאת השכר של המורים לא שיפרה את ההוראה שלהם אז בשביל מה העלת להם את השכר?

12. abcd Member

אני חושב שלהעלות את שכר המינימום היתה טעות, הרחוב שלי עדיין מלוכלך באותה מידה.
    עזוב את המספרים המפחידים האלה, כמה מורים יש? כמה הרוויחה לפני מורה בסטטוס מסוים (כי אני מניח שזה משתנה לפי ותק) וכמה אחרי?
    כמה מורות ראויות עזבו למגזר הפרטי בגלל השכר?

13. סיונרה Member

עכשיו גם אתה פרופסור לתלמוד?
    מה נאמר על ידי מרצ?

הביקורת הוא לא על זה שהוא רמטכ"ל אלא על זה שהוא שוריין. מפלגה שמתנגדת לשירות בצה"ל לא תשריין סגן רמטכ"ל.

המשמעות של מה שציטטת זה לא ש"החינוך לא השתפר" אלא שלא הצטרפו מורים חדשים שיותר טובים במבחנים פסיכוטכניים (או בשפה של המשוריינת החדשה בליכוד: "גברים אשכנזים"). לא נאמר דבר על החינוך והטענה שאפשר בכלל למדוד השפעה של שר חינוך X אחרי כמה שנים בודדות על החינוך עצמו.
    ביקורת מוצדקת על בנט שהתוספת התקציבית הלכה למורים קיימים. לדעתי אפילו את זה קשה למדוד עד לפחות 4 שנים. הזמן שלוקח לאדם להחליט ללמוד הוראה, ואז גם לסיים את הלימודים וללכת ללמד.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הייתי אומר שככל שביבי יתקוף את בנט יש סיכוי שהאחרון יהיה כל כך פגוע ממנו ושלא יהיה חלק בקואלציה עתידית, אבל זה בנט. הוא כבר הוכיח שביבי יכול לירוק עליו ואז שוב לקחת תפקיד של בר הביטחון או משהו בסגנון.

לגבי מרץ, אני מכיר כמה אנשי מרץ שבחרו לא להצביע למפלגה רק בגלל האיחוד עם העבודה. "התמרכזות" הם קראו לזה. יש גם אנשים מהמגזר הערבי שהיו מצביעים לאורך קבע למרץ ובבחירות האחרונות בחרו להצביע למשותפת רק בגלל החיבור הזה של אורלי לוי איתם.
    משער שעכשיו אחרי פירוק המשותפת, הם ייתנו את העוד מנדט הזה למרץ, כך שהיא תעבור את אחוז החסימה.

oranfu ו-yakov_y אוהבים את זה.
  15. yonmu Member

סקר כאן:
    ליכוד 29 שסג 15 סמוטריץ 5
    בנט 13
    לפיד 18 סער 14 עבודה 7 ליברמן 6 גנץ 4
    משותפת 9 [רעמ, מרצ זליכה - 0]
    קואליציות אפשריות: רקביבי+בנט = 62. לאביבי+בנט = 62.

מעניין מה יהיה הפלואו במצב הזה אם ימינה ממליצה על בנט. האם סער והשמאל-מרכז ימליצו על בנט רק כי אחרת ביבי יקבל את המנדט?