בחירות 2021 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏5/2/21.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

5 הצבעות
    12.5%
  2. תקווה חדשה

6 הצבעות
    15.0%
  3. ימינה

7 הצבעות
    17.5%
  4. יש עתיד

6 הצבעות
    15.0%
  5. הרשימה המשותפת

2 הצבעות
    5.0%
  6. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  7. ישראל ביתנו

1 הצבעות
    2.5%
  8. העבודה

2 הצבעות
    5.0%
  9. הציונות הדתית

4 הצבעות
    10.0%
  10. אחר

7 הצבעות
    17.5%
  1. Morientes Member

לא מבין על מה הויכוח פה.
    או שזה בסדר לשחק משחקים פוליטיים על תיקון חוק האזרחות, ואז מה הביקורת על האופוזיציה?
    או שזה לא בסדר, ואידיאולוגיה קודמת לכל ואז אין ספק שהקואליציה צריכה לתמוך בחוק ההגירה שהאופוזיציה מעלה(שהוא לדעת כולם טוב יותר מתיקון חוק האזרחות).
    אם שמים אידיאולוגיה לפני הכל, אז אחלה תעבירו את חוק ההגירה, אם לא אין מה לטעון נגד הליכוד.
    תחליטו מה מהשניים, אני לא מבין מה הטענות בכלל לאופוזיציה?

italiano אוהב/ת את זה.
  2. VAR Member

אני לא יודע בדיוק מה נוסח החוק, אבל סיכוי טוב שאת החוק של האופוזיציה לא ניתן להעביר כי אין לו רוב/כי בג"צ (אחרת למה הם חיכו עד לרגע שבו יהיו באופוזיציה כדי להציע אותו?) ואת התיקון לחוק ניתן להעביר כפי שאותם האנשים שעכשיו נמצאים באופוזיציה, העבירו מידי שנה במשך 12 שנה מבלי שהאופוזיציה הפריעה להם.

3. Morientes Member

להפך הוא בטוח יותר מפני בג"צ, מדובר בחקיקת יסוד.
    דווקא התיקון שעה הזה אני חושב שידוע לכולם שיבוא היום ובגץ לא יאפשר את זה.
    ואמורים להיות לפחות 70 ח"כים ימניים אין סיבה שזה לא יעבור.
    התיקון אם אני זוכר נכון יפוג בתחילת יולי, וגם אז זה לא שתוך שנייה המדינה תיהיה מפוצצת מחבלים.
    יש זמן גם לנסות להעביר את חוק ההגירה וגם במקרה הגרוע להעביר את התיקון שעה בחוק האזרחות.

עכשיו אני לא תמים, ואני לא צבוע.
    כן יש פה משחק פוליטי, מן הסתם שהאופוזיציה רוצה לצאת עם התמונה שהקואליציה שמאלנית ובלעדיה יהיה פה אסון.
    אבל גם הקואליציה חלק במשחק הפוליטי הזה, הרי הנסיון להעביר את תיקון החוק בהצבעה ולא דרך ועדת הפנים, הוא נסיון של הקואליציה מלהתחמק מהביקורת שתחול עליהם כשעבאס יחליט שזה לא עולה אצלו בועדה.

שני הצדדים משחקים פה פוליטית, זה לא הוגן להגיד שהאופוזיציה היא ה"לא ימנית" כאן, כאשר כרגע היא דווקא נוטה קצת יותר ימינה.

Roma אוהב/ת את זה.
  4. avicii Member

כשהליכוד היה בשלטון לא חשבו על אף חוק מקיף. נזכרו כשהם באופוזיציה. ככה זה כמשהו לא מעניין אותך באמת, אלא רק כדי להתנגח בממשלה.

אני רק רוצה להבין משהו, אם מחר ישראל עושה הסכם שלום עם סעודיה, הליכוד יתנגד? או שעכשיו הסכם שלום עם המפרציות זה לא בסדר?

כנראה ששמאל וצביעות זה קטע של אופוזיציה.

5. Lebron Member

כולם צבועים. אבל הביביסטים חושבים שכולם צבועים חוץ מהם ומביבי.

oranfu, LFC-Gerrard1 ו-Clichy אוהבים את זה.
  6. קשר שמאלי Member

מפגינים נגד נתניהו - כל הכבוד, אנשים טובים שאכפת להם מהמדינה. דמוקרטיה בשיאה
    מפגינים נגד בנט - חבורת ברברים הפכו את חייהם של השכנים של בנט לסיוט.

7. איזה_עפולאי Member

הפגנה זה בערך הדבר הכי חסר טעם שיש בדמוקרטיה. כל זאת עד שהחיים של מישהו הופכים לסיוט. עדיפות על הפוליטיקאים עצמם. עד שהם לא מרגישים את החום שום דבר לא זז.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא קורונה, לא מעניין.

9. yonmu Member

@italiano
    אתה מפספס דבר אחד - אותי בנט לא מעניין, ואת מצביעי סער סער לא מעניין.
    העניין הפרסונלי מעניין רק את הביביסטים. לא אכפת לי שבנט יעלם (סתם חבל על בחור מוכשר).
    העובדה הפשוטה היא שבמשך 4 נסיונות הגוש של ביבי-חרדים-דתיים לא הצליח להגיע ל61 מנדטים, והסיכוי שהוא יצליח להגיע לשם נהיה מזערי לגמרי. זאת העובדה שאתה מתעקש לדפוק את הראש בקיר שוב ושוב ולא להתיחס אליה, והיא זו שהופכת את הדיון איתך לכמעט-מיותר.

הליכוד לא נותן פה כלום לבנט. הוא חלק מהכנסת ומצביע לפי האידאולוגיה שלו כמו שהצביע ביחס לחוק הזה ב12 השנים האחרונות.
    שאלה קטנה, בתקווה שתראה לי שהדיון בינינו לא מיותר ותענה -
    אם מחר אחמד טיבי ומנסור עבאס מגישים הצעת חוק "מדינת ישראל מדינת העם הפלסטיני", הליכוד וסמוטריץ צריכים לתמוך בחוק הזה כדי להביך את בנט?
    כי זה מה שהם - אתה!!! - עושה כרגע.

@Morientes
    כמובן שאין סימטריה, אבל ברור לך שאתה מדלג על שלב בתגובת האופוזיציה, כן?
    בשלב הראשון הביקורת היתה משמאל - נדפוק את המדינה בעמדה שמאלנית לצד רעמ, המשותפת, וחלק ממרצ והעבודה אבל העיקר שנדפוק גם את בנט.
    זו היתה חשיפת הצביעות הברורה ואפס הערכיות שבעמדה האופוזיציונרית.
    רק אחר כך התעורר רוטמן עם חוק ההגירה של שקד והחליט לתקוף מימין וככה לגרום לסכסוך בתוך הקואליציה.

בלי השלב הראשון עוד הייתי עשוי להגיד "well played" על המשחק של האופוזיציה - לא הולכים על החוק הפרווה אלא על החוק הימני באמת (ובעצם אומרים לבנט - למה שמרצ ורעמ יפרו משמעת קואליציונית שמאלה ולא שאתם תפרו משמעת כזו ימינה?). אחרי שראינו את הפרצוף האמיתי של האופוזיציה בשלב הראשון ברור שמדובר בתרגיל יחצני בלבד, והכל חלק ממשחק ה'בא נשרוף את המדינה במשמרת של בנט ואז הוא יראה רע'.

10. italiano Member

אותך בנט לא מעניין*/aaaroflלפחות אל תשקר
    אח שלי אם הבן אדם שבחרתי בו היה מקים ממשלה עם תומכי מחבלים לא הייתי מראה את הפרצוף שלי בציבור בכלל. שלא נדבר על להגן עליו.
    לא מצאת לנכון לבקר את הממשלה הנוכחית ובנט במיוחד ולו פעם אחת מסכנה. כנראה מאז הבחירות עד הרגע הזה ממש עושים הכל נפלא לפי דעתך.

אני לעומת זאת, הביביסט, ביקרתי את נתניהו במגוון נושאים כמו החרדים, הביטחון בדרום וכל מה שקשור לשלטון החוק ובתי המשפט.

11. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בסופו של דבר יש פה את השאלה מה תפקיד האופוזיציה.
    להצביע נגד כל דבר שהקואליציה מביאה לדיון כדי שהיא לא תוכל להעביר שום חוק, או להצביע לפי דעתם האידיאולוגית. בזה זה נגמר.
    החרדים לדוגמא אמרו שכשתהיה את הצעת החוק להעביר כסף למשפחות אסון מרון, גם בספסלי האופוזיציה הם יצביעו בעד.

למי שהשווה כאן בין הקואליציה לאופוזיציה. לכולם צריך להיות ברור שבקואליציה אתה מחויב להצביע גם נגד מה שאתה מאמין כי יש (או לפחות אמורה) להיות משמעת קואליציונית, ובאופוזיציה כל אחד יכול להצביע לפי ראות עיניו. בדיוק בגלל זה שגנץ פירק את החיבור עם יש עתיד, כשהיה בקואליציה והאופוזיציה העלו הצעות חוק שהוא לפני תמך, הוא או נמנע או הצביע נגד כשהיה בעמדה אחרת לגמרי.

12. קשר שמאלי Member

לפיד אמר עשרות פעמים מעל במת הכנסת שתפקידה של האופזיציה היא למרר לממשלה את החיים, להפיל אותה, ולהחליף אותה. אפילו הוא יודע את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/21
  13. yonmu Member

לא יודע למי הצבעת, אבל האדם שבחרת בו בהחלט שקל להקים ממשלה עם תומכי מחבלים.
    ההגדרה הזו תקפה לכל הכנסת למעט סמוטריץ' וסטרוק.

אבל תודה על התגובה חסרת הטיעונים, חוסך לי את הצורך להגיב לך להבא. יום מקסים.

14. קשר שמאלי Member

''חוסך לי את הצורך להגיב לך להבא''. מביך.

אתה כמו בנט מחרים את הימין. בנטיסט לתפארת. נפתלי גאה בך

מעסלמה יא עמי

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/21
  15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, בינתיים בממשלת שמאל הקיצוני הנוראית הזאת, אושרו עשרות תכניות בנייה ביו"ש..
    רק אומר.