באיירן מינכן 2019/2020

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/7/17.

1. Raulito Madridista

זה לא סוד שסוגיית החוזה של מנואל נוייר מעסיקה את ראשי באיירן. לפי הקיקר סוכנו של השוער נפגש עם אוליבר קאן וחסן סליהמידיץ' וסירב להצעה להאריך את חוזהו עד 2023 כלומר בשנתיים נוספות. הוא דורש חוזה לחמש שנים ונשען על התקדים של קאן עצמו שפרש ב-2008 לאחר ששיחק בבאירן כמעט עד גיל 39. נוייר, שחגג 34 בשבוע שעבר, חושב שהוא נמצא בשיאו והגיל כלל לא משחק תפקיד. אסור לשכוח מה הייתה תגובתו להחתמתו של אלכסנדר נובל משאלקה שנחשב ליורשו. ייתכן ונוייר יעזוב בחינם בקיץ 2021..

אני מעריץ ענק של נוייר, לא האמנתי שיוכל להיות יורשו של אוליבר קאן בצורה כה מובהקת, ועדיין, זה מרגיש כאילו הוא כופה את עצמו על המועדון וחוזה כזה גם ברמה הכלכלית יהיה צעד אחד יותר מדי. כך שעם כל הרומנטיקה אולי כדאי שלא...

2. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני אישית חושב שמאז הפציעה נוייר קצת פחות טוב מנוייר הענק של לפני הפציעה, שבלי ספק הגיע אפילו לגבהים שקאן לא הגיע.
    אם יש להם שוער אחר על הכוונת שהם מאמינים שהולך להיות הדבר הבא, אז שלא יחכו ויתחילו בהרצה שלו. אם לא כך הדבר אז עוד שנתיים יתאים לנו. אם אני נוייר, גם אני שוקל לנסות לשחק במקום אחר את מה שנשאר לי בקריירה, אי אפשר לבוא אליו בטענות.

3. Raulito Madridista

לותר מתיאוס מתח ביקורת על מנואל נוייר: "הוא (נוייר) חייב לזכור שבימים אלה יש צורך בהכרת תודה ולא לחשוב על דרך חד כיוונית. ההתעקשות שלו על חוזה ארוך כזה שבגילו אף מועדון בעולם לא ישלם לו זו פשוט חוצפה". מתיאוס הסביר: "אני לא זוכר שבאיירן איי פעם הראתה לשחקן הערכה יותר מאשר לנוייר". בלם העבר כזכור עזב את באיירן בגיל 38 וסיים את הקריירה בארה"ב.
    עוד בבאיירן, היו"ר, קרל היינץ רומניגה, טוען שצריך לעשות הכל כדי להשלים את העונה הנוכחית, גם אם זה אומר לחזור לשחק מאוחר ולסיים את הליגה בספטמבר מה שיביא את פתיחת העונה הבאה 2020/21 לדחייה עד חודשי החורף.

4. Raulito Madridista

מי אמר מאמן זמני? באיירן מינכן הודיעה רשמית: האנזי פליק חתם עד 2023. אוליבר קאן המנכ"ל החדש, חסן סליהמיצ'יץ' וכמובן היו"ר קרל היינץ רומינגהה דיברו בשבחיו. מאז שהגיע לקבוצה ב-3 בנובמבר, החזיר אותה לפסגת הבונדסליגה, הביא אותה כפסע מרבע גמר ליגת האלופות וניצח ב-18 מ-21 משחקיו עם יחס שערים בלתי נתפס 14:67.

מצד אחד הבעת אמון נהדרת של באיירן, ג'נטלמניות וזה, מצד שני אני חושב שמאז 2010-11 בערך במועדון כבר לא מסתכלים על הליגה בלבד אלא מחפשים ערך מוסף (מה לעשות שגם בימי מיכאל באלאק הייתה הפסקה קצרה ובאיירן התדרדרה להיות קבוצה דרג ב' באירופה ביחס לאנגליות וכו'), עדיין קשה לי לגבש דעה, אולי זה מוקדם מדי, זה לא שהיה חוטפים אותו ממקום אחר. המשימה בקיץ הולכת להיות לא פשוטה עם כל מה שכרוך בהגעה לעמק השווה עם מנואל נוייר ותומאס מולר.

5. Raulito Madridista

תומאס מולר האריך את חוזהו בבאיירן מינכן עד 2023!

https://img.fcbayern.com/image/fetch/f_auto,h_768,q_auto:good,w_1366/https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-19-20/profis/mueller/200407_mueller_don.Xxx/200407_mueller_don.Xxx/fcbhippo%3Axtralargesixteentonine%3Fv%3D1586246338311

לפני ארבעה ימים הודיעה באיירן מינכן על הארכת חוזהו של המאמן האנזי פליק שעושה עבודה מצוינת. היום (שלישי) הגיע תורו של הקשר תומאס מולר לחוזה חדש - עד 2023. אין ספק שהקשר הגרמני (30), שכה מזוהה עם באיירן, גדל בקבוצה ומשחק בקבוצה הבוגרת מאז 2008/09 - הרוויח בגדול משינוי המאמנים על הקווים. משחקן ספסל די ממורמר שדיבר בקול רם על עזיבה, ועד לבורג חשוב, כפי שהיה בעבר, ותואר מלך הבישולים של הבונדסליגה (16) בדרך, אולי, לאליפות נוספת.

מולר זכה עם המועדון בטרבל ענק בעונת 2012/13 לאחר ניצחון 1:2 על בורוסיה דורטמונד בגמר כל גרמני ובסך הכל יש לו 21 תארים בארון, בין היתר שמונה אליפויות גרמניה. עונת השיא שלו הייתה ב-2015/16 עם פפ גווארדיולה על הקווים כאשר כבש 32 שערים. מולר מדורג שמיני במספר ההופעות (514) ובקרוב מאוד יגיע ל-200 שערים בקבוצה - כרגע יש לו 195, כשרק ארבעה כבשו יותר ממנו.

היו"ר קרל היינץ רומניגה: "אני שמח שמולר האריך את חוזהו במועדון. אני רוצה להודות לו ולסוכנו על האמינות וההוגנות, זה נסגר מאוד מהר". המנהל המקצועי חסן סליהמיצ'יץ' דיבר בוח דומה: "הוא שחקן מיוחד עבורנו, דמות עבור האוהדים והמועדון, מנהיג אמיתי שמראה את הדרך הנכונה על המגרש והשיג המון עם המועדון. אנחנו יודעים כמה הוא חשוב לנו. תומאס יודע מהי המשמעות של באיירן מינכן. לא היינו צריכים שיחות ארוכות מדי".

מולר עצמו אמר: "חתמנו מהר בתחושה ממש טוב, אני בטוח שברגע שנחזור לשחק - נצליח מאוד. זה מדרבן אותי, מבחינתי העדיפות מספר אחת הייתה להאריך את החוזה בבאיירן והרגשתי שגם המועדון רוצה בכך. אני מבלה עם באיירן כבר 2/3 מהחיים שלי. אנחנו נלחמים אחד בשביל השני. באיירן היא התשוקה שלי. אני שמח שאהיה כאן שנתיים נוספות ואתן הכל על המגרש".

המנהל אוליבר קאן, שמכיר את מולר מקבוצות הנוער אך פרש רגע לפני שעלה לבוגרים, סיכם: "אנחנו שמחים לשמור על דמות כזו במועדון. יש לו אישיות חביבה לצד יכולות נפלאות. ההצלחות שלו עם באיירן ובנבחרת הפכו אותו למוכר בל העולם. הוא מציג הרבה ממה שבאיירן מייצגת".

6. Raulito Madridista

https://img.bundesliga.com/tachyon/sites/2/2020/01/FCBBSC_SimonHofmann_0938-scaled.Xxx?crop=0px,179px,2560px,1442px&fit=1140

נוייר בדרך החוצה?
    בזמן האחרון היו פרסומים שמנואל נוייר דורש מבאיירן מינכן 20 מיליון יורו לעונה, הוא רוצה חוזה אחרון מפוצץ. המאמן האנזי פליק אמר לאחר שתומאס מולר האריך את חוזהו שהמטרה הבאה היא לסיים את הסאגה מול הקפטן. בקיקר דווח הבוקר כי השוער נסוג מהמשא ומתן והחליט לעבור לפרמיירליג כשצ'לסי אולי תצרף אותו על חשבונו של קפה, השוער היקר בהיסטוריה שלא ממש עומד בציפיות.

נדמה לי שהבילד הוא יותר צהובון מאשר קיקר שנחשב לאמין יותר. בכל מקרה אני לוקח בחשבון שחיפשו כותרת. במקרים האלה אני מצד אחד תמיד מבין את הצורך של שחקן גדול בהכרה מצד המועדון לקראת סוף הקריירה. מצד שני הדרישה שלו נראית לי מנותקת, יש שוערים צעירים לקדם ואולי זה הזמן להיפרד.

7. Raulito Madridista

בבילד יש ציטוט של הסוכן של לירוי סאנה שאולי מגלה על עתידו: "העניין של באיירן מינכן הוא לא סוד, הם רוצים אותו, הוא מאמין שיוכל לעשות שם את הצעד המשמעותי בקריירה שלו - ולזכות בליגת האלופות". לאחר מכן סייג (לטענת הסאן הבריטי) ואמר שעוד קבוצות גדולות פנו אליו. באיירן רוצה לנצל את ירידת המחירים הצפויה בשוק ולצרף אותו באיחור של שנה.

הוא שחקן ענק ועונה על כל הקריטריונים של באיירן למעשה, יכול להיות יורש מושלם לאריאן רובן ופרנק ריברי, וגם העובדה שהוא גרמני תמיד מוסיפה לו נקודות זכות. השאלה מבחינתי היא האם לא עדיף לשפץ את הקישור האחורי למשל, האם באיירן גם תהמר על נובל הצעיר אם נוייר יעזוב, ויש שחקני הגנה טובים על הנייר שלא ממש הצליחו להשתלב כמו לוקאז הרננדז, האם ההגנה מסודרת בהשוואה לטופ?

8. yakov_y YNWA

לא משנה מה יש לך בקישור ההתקפי ובדר״כ גם לא משנה מה הבעיות שלך בסגל, ללירוי סאנה אתה לא אומר לא.
    וורלד קלאס, שערים, בישולים, טכניקה, מהירות, סיומת לא רעה, בעיטה, הכל יש בו, מצוין גם בשמאל, גם באמצע וגם בימין, הפציעה שלו השפיעה על מנצ׳סטר סיטי.
    אחרי פציעה, פפ לא רוצה אותו, עושה רושם שאפשר להביא אותו במחיר טוב, הייתי קופץ על המציאה.

9. Raulito Madridista

אני דווקא רואה את זה אחרת: פפ מאוד רוצה אותו אבל הוא בבעיה כי החוזה מסתיים ב-2021. סאנה לא ייחדש חוזה כנראה, אבל אני רק מזכיר כמה ריאל מדריד שילמה על אדן הזאר בעונה אחרונה בחוזה שלו. זה לאו דווקא יהיה מחיר ריצפה. אני גם חושב שסאנה הוא וורלד קלאס אמיתי, רק נראה שבבאיירן עוד מאמינים שמתישהו קומאן יפרוץ, ויש את גנאברי שנראה מעולה עוד לפני שפליק הגיע (הגיוני שהוא ישלם את המחיר ברבע הגמר נגד ברצלונה בעונה הבאה. מקומם של לבנדובסקי ומולר מובטח). מעבר לכך, הקיץ הקודם היה לא שגרתי ובאיירן משתוללת פעם בכמה שנים ולא קיץ אחר קיץ. ההגנה והקישור האחורי לא שודרגו בינתיים, אולי מדובר במזל רע של פציעות, בלי קשר אני עדיין רואה בעיות מאחורה.
    אגב, זה מאוד "באיירן קלאסי" להביא את טימו ורנר ולהחליש את לייפציג למרות שלטעמי לא רואים בה יריבה בסדר הגודל של דורטמונד. ורנר סקורר שהעונה למד לשחק גם כחצי חלוץ בצד שמאל. כמובן שמבחינת כישרון סאנה עולה עליו.

10. Raulito Madridista

המשבר בין באיירן מינכן ומנואל נוייר מחריף. אתמול בצהריים פורסם בבילד ששחקני הקבוצה זועמים על היחס לקפטן ולא מבינים מדוע אלכסנדר נובל הוחתם עם סעיף בחוזה לפיו חייב לשחק מספר משחקים - מדובר ברוברט לבנדובסקי, תומאס מולר וג'ושוע קימיך, פיגורות בחדר ההלבשה, ועוד נכתב שהם חוששים שהמשבר הזה יפגע בהמשך העונה לאחר שהכדורגל יחודש.
    לאחר מכן השוער עצמו עלה להתקפה יחד עם סוכנו וכעס על כך שכל המשא ומתן מול ההנהלה הודלף לתקשורת. אני לא מכיר דברים מן הסוג הזה בבאיירן", אמר. נוייר. "תמיד חשבתי שנהוג לעבוד בסודיות עם הדירקטוריון, באותה נאמנות שאיתה אני מתנהג על המגרש ובתפקידי כקפטן". "כעת אני רואה שכל הפרטים מתפרסמים בתקשורת במכוון, זה גם כן מראה עד כמה מעריכים אותי". גם אם לא אמר זאת מפורשות, נוייר חותר לכך, כנראה, שבמועדון מנסים להעכיר את היחסים בין לבין האוהדים שכה אוהבים אותו.
    כשנשאל על דרישות השכר שלו, בגובה 20 מיליון יורו לעונה, התערב סוכנו תומאס קרות שאמר: "אתה לא יכול לצמצם את נושא השכר לנתון אחד, לכאורה. זה הרבה יותר מורכב מזה. זה מצביע על ההערכה של המועדון". נוייר הוסיף בעניין: "אני לא רוצה להפנות אצבע מאשימה לאף אחד במועדון, אבל כמובן שמעגל האנשים שיודע הכל הוא מוגבל".
    על אלכסנדר נובל, שוערה הצעיר של שאלקה שיצטרף בקיץ ונחשב ליורשו, ניסה שלא להתלכלך ואמר: "הוא שוער טוב, ללא ספק, בראייה של המועדון אני מבין את ההחתמה כי הוא מחליף נהדר, היה פותח בהרכב הרבה קבוצות. מצד שני, כל עוד אני נמצא ברמה גבוהה, אני לוקח את זה כמובן מאליו שאני זה שאשחק". כיצד תסתיים הסאגה?

11. Raulito Madridista

https://i.ytimg.com/vi/7yfgizceMZY/maxresdefault.Xxx

ברוח הנוסטלגיה: שאלה אחת גדולה לאוהדי באיירן מינכן ויש כאלה אולי שיגידו שזה כמו לבחור בין אמא ואבא - אוליבר קאן או מנואל נוייר? מי גדול יותר?

אוליבר קאן - זכייה אחת בליגת האלופות, 8 אליפויות, 6 גביעי גרמניה, זכייה בגביע אופ"א| אישי - 4 פעמים שוער השנה של אופ"א, השחקן המצטיין במונדיאל 2002| נבחרת - זכייה ביורו 1996, גמר מונדיאל (2002)
    מנואל נוייר - זכייה אחת בליגת האלופות, 7 אליפויות, 4 גביעי גרמניה, סופר קאפ אירופי| אישי - 4 פעמים בנבחרת השנה של פיפ"א | נבחרת - זכייה במונדיאל 2014.

אני פחות מייחס לזה חשיבות אבל נוייר הוא כמו רבע בלם אחורי, משחק הרגל שלו מדהים בניגוד לקאן, אבל זה אולי ההבדל היחיד הקיצוני שאני יכול למצוא. שניהם מנהיגים, מפחידים את החלוץ שבא מולם, רושמים הצלות נגד חוקי הפיזיקה, ווינרים אדירים, קילומטראז' עצום במועדון, פה גדול וחושבים שהם אלוהים. שניהם זכו בליגת האלופות והיו גדולים לסירוגין במפעל, הגמר של קאן ב-2001 היה בלתי נשכח וגם נוייר לא צריך להתבייש, נתן מופע בפנדלים נגד ריאל שנה לפניכן. אצל קאן פחות או יותר בגיל הזה החלה נסיגה, שנתיים בינוניות, לקראת סוף הקריירה היה טוב אבל בטח לא מצוין. אולי יש לי אידיאליזצייה של העבר אבל אני אלך עם קאן בכל זאת.

נקודות שאפשר להתייחס אליהן לדוגמא זה סגנון המשחק. נוייר היה בקבוצה שהייתה טובה בפער מסוים מאחרות באותה עונה 2012-13 מה שלאו דווקא הייתי אומר על באיירן של קאן גם בשנים הגדולות שלה. מצד שני הקבוצה של נוייר ברוב שנותיה הייתה יותר הרפתקנית באירופה ובכלל מבחינת סגנון המשחק. היצפלד היה משחק עם שלושה בלמים ונגד ריאל ויונייטד היה מחנה את האוטובוס לא פעם.

12. DRORIKO Member

קשה להכריע, שניהם בשיאם היו השוערים הכי טובים בעולם(בין שתי התקופות הטובים בעולם היו בופון וקסיאס) אני אלך על נוייר סתם כי הוא בחור חביב יותר, וגם כי קאן טינף לא מזמן על יובה אז אני לא אוהב אותו. בכל אופן, שניים מהשוערים הגדולים בהיסטוריה ממדינה שתמיד היתה חממה של שוערים גדולים(תרתי משמע)

13. Raulito Madridista

באיירן מינכן חזרה מהפגרה הכפויה עם 0:2 על אוניון ברלין. עוד ניצחון ליגה, שוב הפער מבורוסיה דורטמונד הוא ארבע נקודות כשהקלאסיקר מתקרב| מנואל נויר שמר על שער נקי נגד היריבה ה-35 בליגה, האנזי פליק עשה היסטוריה כשהקבוצה הגיעה ל-50 שערי זכות ב-16 משחקי הליגה שלו - הפתיחה הכי טובה של מאמן בכל הזמנים, וקינגסלי קומאן ערך את הופעתו המאה. אבל הסיפור הוא אחר:

רוברט לבנדובסקי, עם השער הקליל בפנדל, רשם ציון דרך ענק - 40 שערים העונה (ב-34 משחקים, לעומת 40 שערים בכל העונה שעברה), והוא עשה זאת בפעם החמישית ברציפות, הישג שהיה שייך רק לליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו. יש לו 26 שערי ליגה העונה ב-24 משחקים כאשר רק גרד מולר האגדי עמד על יותר שערים באותה נקודת זמן, הוא חולם לשבור את שיא שערי הליגה שלו לעונה - 40, ולזכות בתואר מלך השערים בגרמניה בפעם החמישית ברציפות. שיאו היה בעונת 2016/17 אז כבש 43 שערים ב-47 הופעות.
    "אין סיכוי, 'לבה' ממשיך לשלוט כאן', נכתב בטוויטר הרשמי של באיירן שם צייצו את טבלת מלך השערים העדכנית. "תמיד הוא היה כובש בכמות קולוסלית אך נדחק הצידה לעתים קרובות בגלל מסי ורונאלדו. עכשיו אי אפשר להתעלם ממנו", נכתב ב"מירור" שם הוסיפו כי אשתקד הבקיע 12 שערים יותר מכוכבה של יובנטוס. "העונה שלו ראויה לפרק נפרד", נכתב ב"מארקה" הספרדי.

מכונת שערים, מפלצת, רק שייתן גול העונה בנוקאאוט בליגת האלופות כי זה כל כך מגיע לו. בהחלט פספוס שלא היה בברנבאו

14. Raulito Madridista

סוף טוב - הכל טוב: מנואל נוייר האריך את חוזהו בבאיירן מינכן עד 2023. הסאגה המתישה נשארה מאחור והקפטן ימשיך שנתיים מעבר לחוזהו הנוכחי. אוליבר קאן, חבר הנהלת הדירקטוריון: "אני יכול להכניס את עצמי בקלות למצב בו נוייר נמצא. אנחנו מבינים את הכיוון שלו. עשינו כאן צעד ענק". נויר אמר: "במהלך השבוע האחרונות לא רציתי לקבל החלטה כי איש לא ידע אם, מתי ואיך תימשך הבונדסליגה. היה לי חשוב להמשיך להתאמן בחוזקה עם מאמן השוערים. עכשיו זה נפתר ואני מביט לעתיד באופטימיות גדולה. אני מרגיש נוח, באיירן היא הבית שלי ואחד מהמועדונים המובילים באירופה". סליהמיצ'יץ': "הארכת החוזה היא סימן חשוב עבור שני הצדדים, זה Win-Win-Situation". הנשיא הוסיף: "הוא הקפטן שלנו והשוער הטוב בעולם". נויר, שהגיע לקבוצה ב-2011 משאלקה, שמר על שער נקי ב-192 משחקים מתוך ה-374 שלו בקבוצה. תמונה לאספנים:

http://up419.siz.co.il/up3/vlkyyjtzxmzi.Xxx

15. Raulito Madridista

https://editorial.uefa.com/resources/0249-0e9cde3608f9-cc5c035036e5-1000/2573334.Xxx

לפני 19 שנה: באיירן מינכן זוכה בליגת האלופות אחרי גמר דרמטי נגד ולנסיה ומחזירה את גביע אירופה לראשונה מאז 1976. בתום 120 דקות מורטות עצבים בסן סירו התוצאה הייתה 1:1 ואז אוליבר קאן התעלה על עצמו בדו קרב הפנדלים עם הצלות מדהימות. באותה עונה באיירן לא הסתפקה בתואר שהוחמץ שנתיים קודם לכן, וזכתה גם באליפות סופר-דרמטית בבונדסליגה אחרי שער שוויון דרמטי של פטריק אנדרסון נגד המבורג בכדור חופשי. בשם המשחק כתבו על אותה באיירן "קבוצה עם גורל" - הקבוצה עם תשע הנשמות.

אני זוכר את הרגע המרגש במשחק כשאוליבר קאן הלך לנחם את קניזארס שהיה נפלא גם כן באותו ערב ורשם הפסד שני ברציפות ולא יכל לעצור את הדמעות. קניזארס אמר שהוא לא הבין מה קאן אומר לו בשל קשיי שפה וסערת רגשות אבל הבין את המטרה. קבוצה עם אופי, קבוצה שבדרך סילקה את ריאל ויונייטד אחרי ניצחון כפול.