אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

זה לא בעצמו כי המדינה מגלמת את זה במשכורת שלו. מי שמונע קיצוץ בשכר עובדי המדינה זאת ההסתדרות, לליברמן אין כח להילחם בהם כי הוא יודע שזה חסר סיכוי אז הוא נטפל למי שהכי קל, לחלשים.

2. סיונרה Member

המדינה מגלמת וגובה על זה מס, בדיוק כמו על כל חלק אחר בהכנסה, זה פשוט חלק מהמשכורת. אתה מכיר פוליטיקאי אחר שהלך להלחם בהסתדרות מאז חיים רמון? יש בתקציב הנוכחי כל כך הרבה מלחמות מבורכות, אם הממשלה הזאת תשרוד את המשבר הנוכחי אז אולי בתקציב הבא יחפשו לעשות רפורמה בשירות הציבורי.
    אין פה שום הטפלות לחלשים. כל הטענות שלך נופלות כמו איתי שכטר ברחבה. כשבמשרד האוצר מציעים רפורמה, הם צריכים לגבות אותה בנתונים, אתה סתם צועק ומנופף בידיים.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה מכריחים אותי לממן התנחלויות?

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

כי ההתנחלויות הן קונצנזוס, רוב העם תומך בהן(מדבר על התנחלויות כמו אריאל או עופרה, לא על המאחזים הלא חוקיים) לעומת זאת רוב העם לא רוצה כאן את המסתננים ובטח לא רוצה לממן להם טיפול רפואי. המיעוט השולי כופה את המדיניות שלו על הרוב. שוב לא בא אליהם בטענות, הטענות זה לאיש שאפשר את זה.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אתה קובע מה יממנו ומה לא יממנו על פי מה שהעם רוצה, אז בבקשה בוא נעשה קודם משאל בעם ונראה מה הוא רוצה לממן. לא נחליט שאנחנו יודעים מה העם רוצה.

העם, אגב, גם כנראה לא רוצה לשלם מס הכנסה, אם אנחנו כבר בעניין של להכריע לפי מה שהוא רצה.

תפקידה של הממשלה הוא לא רק לקבל החלטות שנענות לרצונו של העם, אלא גם לעשות דברים שנדרשים וטובים למדינה אפילו אם הם לא הכי פופולריים. זה ההבדל בין מקבלי ההחלטות ליובל מהרחוב. הם צריכים להביט על תמונה גדולה יותר מהמאוויים האישיים שלהם.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. South Boy Member

@סיונרה

ואני חושש שאתה לא מבין מה פירוש המילה "המלצה". אם הדרג המקצועי בכל משרד ממשלתי היה קובע משהו חברת החשמל הייתה מופרטת, הפנסיות התקציביות היו נעלמות מהעולם, השטות הזאת שנקראת מועצת הלול הייתה נעלמת מהעולם, חסמי הייבוא על כל מוצר בפיקוח שנתון בשליטת המונופולים היו נעלמים, מערכת החינוך הייתה עוברת רפורמה, החוק הנורבגי היה מתבטל ועוד שלל המלצות שגורמים מקצועיים בכל אחד מהתחומים הנ"ל המליצו אינספור פעמים וזה רק קצה הקרחון, תתפלא אבל כלכלנים בכל העולם ממליצים בכלל לא להעלות מיסים בזמן התנופה המחודשת של המשק. אני לא חושב שאתה טיפש מספיק או תמים מספיק כדי לא לדעת את כל זה, זאת פשוט הפוזיציה מדברת. מישהו חייב להרים לממשלה הזאת לא?
    יש דרג מקצועי שממליץ ובסופו של דבר ההחלטות שלו מתקבלות רק אם הן מוצאות חן בעיני הקובע, במדינת ישראל חוסר ידע מקצועי מעולם לא הפריע לאף אדם לתפקד כשר באותו משרד שבו אין לו שמץ של מושג מקצועי לגבי אופן הפעולה הנדרשת.
    בסוף הממשלה הזאת רק חושבת על איך לצמצם את הגירעון באופן שלא יאלץ אותם להודות שהם מעלים מיסים דה פקטו, כמו למשל להטיל מס פחמן במקום לנצל את הגידול המטורף ברכישת רכבים חדשים בישראל ולהוריד את המכס על רכבים חשמליים (לא המלצה שלי, המלצה של "דרג מקצועי" אמיתי של מדיניות שמתרחשת כמעט בכל מדינה בעולם המערבי שבאמת דואגת לאיכות הסביבה) ועל הדרך להכניס עוד יותר כסף לקופת המדינה מהגידול העוד יותר גדול שצפוי בעקבות מהלך שכזה, אבל למה להתאמץ כשאפשר פשוט להגדיל את המכס על רכבים חשמליים כי זה צובר תנופה ולהטיל גם מס פחמן? ואז למה בעולם שבו יש מס פחמן לא יהיה מס חמצן?
    ההתעסקות שלך בליכוד פשוט מגוחכת, על מה אני דיברתי ועל מה אתה מדבר? זה פשוט מביך. נתחיל מהעובדה שלא הצבעתי לליכוד ונמשיך בעובדה שאף אחד לא שואל את סיונרה על מה להלין בגלל הפתק ששם בקלפי.
    הבעיה שלי עם העלאת מיסים היא לא כמו הבעיה שלי עם העובדה שליברמן מרשה לעצמו בשיא חוצפתו ובשיא הזלזול שלו באינטיליגנציה להצהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים שהוא לא העלה מיסים, הוא העלה מיסים בצורה אפילו גסה יותר מאשר העלאת מס הכנסה או מס בריאות לדוגמה, וכל הזיוני שכל שלו וגם שלך לא ממש יעזרו לשכנע אחרת את מי שיש לו שכל בין האוזניים ומסוגל לצאת לשניה מהפוזיציה שלו.

Roma אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

למה לתת למסתננים טיפול רפואי זה טוב למדינה? מצדי שירקבו באמצע הרחוב מה אכפת לי. בעיה שלהם שהם באו לפה.

8. Morientes Member

חוסר תגובה(ותגובות מאוחרות) כשכולנו ראינו שהתחלואה עולה.
    מחדל נתבג? שבזמנו אמרתי פה שזה מחדל רציני.
    הרכבת מנתבג עדיין פתוחה...

9. Morientes Member

@סיונרה ומסתבר שצדקתי.
    זה שהאשמתי אותם מוקדם, רק מראה שהיה אפשר לזהות את זה.

10. סיונרה Member

אשכרה חזרתי אחורה לקרוא את ההודעה שלי, אולי פספסתי משהו שכתבתי שגרם לך "לענות לי" עם משהו לא קשור. לא מבין למה תייגת אותי בכלל. הדרג המקצועי ממליץ, השר מחליט. הדרג המקצועי ממליץ לשר ומביא לו את הנתונים, ההשלכות והתחזיות.
    כאילו אתה מתעלם לחלוטין מכל הדברים הנכונים שיש בתקציב הזה (מעניין למה? מישהו יכול לנחש?), העיקר להגיד שאני מגיע מפוזיציה.
    בשורה התחתונה המדינה צריכה כסף. יש לה דרך אחת בדיוק להשיג את הכסף הזה, והיא להעלות מסים במקומות שבהם ניתן לעשות את זה ויגרמו להכי פחות נזק.
    לבוא בטענות לפוליטיקאי על "העלאת מסים" כאילו זה משהו שאיזשהו פוליטיקאי בעולם אוהב לעשות זה סתם בזבוז פיקסלים ובלאי של המקלדת. פוליטיקאים שונאים מסים הרבה יותר מאשר אזרחים, אבל האחראים שבהם (ליברמן כרגע נראה ששם) מבינים שזה "רע הכרחי" והפופוליסטים המזיקים (מר כלכלה, כחלון והבולדוזר) מבינים שזה רע הכרחי אבל מעדיפים שהבא אחריהם יזכה בשאגות של הבחורים הדרומיים והדרוריקואים של העולם.

אפשר לעשות הרבה דברים אחרת. השורה התחתונה היא שעושים, בניגוד לאלו שלא עושים.
    לכל צעד יש השלכות כלכליות שצריך לבחון. אתה לא בחנת, סתם זרקת לאוויר איזו מדיניות דימיונית ושעכשיו כולם צריכים להסביר לך למה היא טובה/לא טובה. ובכן, חוץ מנפנופי ידיים. מה ההשלכות של הצעד שלך על הגודש בכבישים וההחלטה לצמצם שימוש ברכב פרטי? האם יש בישראל מספיק נקודות טעינה? מה יקרה להכנסות המדינה מדלק? איך בדיוק הורדה של מס תעלה את הכנסות המדינה? העיקר לנפנף ולהגיד "הם עושים אבל אני לא אוהב את זה והם קקה ופויה".
    עזוב תחזיות, דבר איתי במצב קיים. האם המכס על מכוניות חשמליות עלה? האם בכלל יש מכס על מכוניות? מה גובה המכס?

לגביי המס פחמן, לא יודע אם יש לך אזרחות של האיחוד האירופאי. אני מציע שאם כן, אז תצביע בבחירות הבאות לפרלמנט שם למפלגה שמתנגדת למס פחמן. ככל שזה לא יקרה, השאלה היא לא מה ההשפעה הסביבתית של מס פחמן (ספוילר: כלכלנים תומכים בזה מאוד, כי זה יעודד הפחתת פליטות עם פגיעה מינימלית בפעילות הכלכלית) אלא האם אתה מוכן שחברות ישראליות ישלמו את אותו הסכום בדיוק לאיחוד האירופי במקום למדינת ישראל?

אני לא מתעסק בליכוד, אני מתעסק בך. אתה לא יכול להתעלם לחלוטין מההפקרות שהלכה פה ב-4 השנים האחרונות ואז לבוא בטענות למי שנשאר עם החרא בידיים ומלכלך לך את הכיור. כאילו אתה יכול, אבל זה פחות או יותר חושף איפה אתה נמצא מבחינת מציאות->הסקת מסקנות. רמז: לא להיט.

לא צדקת כי מה שאמרת לא היה מבוסס על כלום.
    זה כמו הילד הקטן שמכריחים אותו לטעום משהו שהוא לא רוצה, ואז אחרי שהוא נותן ביס "אמרתי לכם שזה לא טעים".

11. Morientes Member

@סיונרה אתה עדיין בדעה שמ4 מאומתים ביום הגענו ל2500 באופן מקרי לחלוטין?
    בדיוק כל זה התחיל לקרות כשהתחלפה ממשלה?
    אין לזה שום קשר למה שקרה בנתבג, לזה שלקח זמן להחזיר את התו הירוק, את המסיכות במבנים סגורים, את זה שלא סגרו את הרכבת מנתבג וכו'?

12. סיונרה Member

זה לא מקרי, מגיפה מתנהגת בצורה די ברורה. אבל תחת ההנחה שאתה באת בשבוע של השבעת הממשלה עם האשמות אליה, אז אתה לא באמת יכול לבוא עכשיו ולהגיד "אמרתי לך". לא אמרת כלום, גם חציל שהיו רושמים עליו "הממשלה הנוכחית אשמה" היה צודק או טועה באותה מידה כמוך.
    נתב"ג - המשך המדיניות של הממשלה הקודמת
    תו ירוק - בוטל תחת הממשלה הקודמת, אין שום ערובה לכך שמדובר בדבר שעובד
    מסיכות במבנים סגורים - בוטל תחת הממשלה הקודמת
    הרכבת מנתב"ג - בהחלט בעייתי

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

האם אתה חושב שאנשים שנרקבים באמצע הרחוב זה טוב למדינה?

ותכניס לראש - האנשים האלה מגיעים בסוף לבתי חולים במצב קשה מהנדרש, מקבלים טיפול ומשאירים חשבונות שאין מי שישלם, כך שבכל מקרה הם עולים כסף למדינה. כלומר לנו.

לצעוק שלא צריך לתת להם ביטוח זה המענה הפשוט, הצעקני, הלא חושב והלא מועיל לאף אחד. כמובן, מלבד מי שעצם הרעיון לתת משהו לאנשים האלה מרגיז אותו והוא מעדיף להוציא לעצמו עין אם גם להם תצא אחת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

אני אמרתי לבתי החולים לתת להם טיפול?

15. סיונרה Member

דרוריקו: "אתם פוגעים בחלשים!!! רשעים!!!"
    גם דרוריקו: בעד לשלול טיפול רפואימ מחלשים

oranfu, חייל שוקולד ו-אמיר ע אוהבים את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 11)

1. VAR