אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. South Boy Member

לא ידעתי ששער שכם זה הבית הפרטי של מישהו. אפילו בשבילך זאת דוגמה מגוחכת.
    מעניין אם מפריע לך שסוגרים את חצי תל אביב למען מרתון תל אביב או מצעד הגאווה כמו שמפריע לך שסוגרים אזורים בירושלים כדי לקיים מסורת של עשרות שנים לציון איחוד ירושלים, ומעניין אם גם אז מדובר בפרובוקציה. כשמדובר במה שלא מפריע לך אני מניח שהנטל שאחרים נושאים בו לא מעניין אותך יותר מדי.
    אני טוען שאין יותר גילויי אלימות מאשר בכל הפגנה סטנדרטית בישראל ממחאת הקוטג' דרך מחאת האוהלים בואכה מחאות בלפור ועד מחאות של דגלי אש"ף בלב תל אביב. ואם יש כאלה הם בטח שלא מבוצעים בצורה מאורגנת אלא באופן אינדיבידואלי בלבד (ותנחש מה! בשביל למנוע תקריות כאלה ולטפל במי שכן מתכוון להפר את הסדר המשטרה נוכחת במקום וסוגרת צירים).
    ארנונה וכפיפות לחוק הישראלי זה מספיק לטעמך? אני לא יודע איך לספר לך את זה אבל לאף אחד לא אכפת מה טעמך. כמו העובדה שגם אם אתה קורא לצעדה שמתרחשת עשרות שנים פרובוקציה זה לא הופך אותה לכזאת.
    רגשי הנחיתות וההלקאה העצמית שלך שגורמים לך לחשוב שמצעד שכל תכליתו היא גאווה הוא בגדר פרובוקציה או רצון לצעוק בפנים של מישהו הם בעיה אך ורק שלך, אף אחד לא ביקש ממך לצעוד במצעד הזה ואף אחד לא ביקש ממך לתמוך בו, ביקשתי ממך להפסיק לסלף את המציאות ולהמציא דברים שלא קרו כדי לנסות לחזק את הנרטיב שלך שהמצעד הזה הוא פרובוקציה, ואם הוא כזה אז תיתן דוגמאות למקרים שקרו במציאות ולא בדמיון המעוות שלך, מעוות כמו לקרוא למי שמתנגד לקיום המצעד הזה "סתם אנשים שרוצים להעביר את היום". יש גם אנשים שרוצים להעביר את היום הספציפי הזה שנקרא יום ירושלים ומציין את איחודה של העיר בהפגנת גאווה בדגל ובמדינה שלהם, אולי אם היו עומדים בנווה שאנן עם דגל ירדן נטול הכוכב לא היו קוראים לזה פרובוקציה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/21
    VAR ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  2. סיונרה Member

שער שכם הוא הבית של מי שגרים שם. אף אחד מהצועדים לא גר שם, ולכן זה שקול לזה שאני אגיע אלייך לסלון ואפריע לך בחיים עם גוש חרא יפה יפה, ואז אגיד שזה בסדר בגלל שיש לי דגל ואני שמח וזה היום שלי.
    אם היו סוגרים את ת"א בשביל אירועים שאין להם קשר לתושבי המקום, בהוראה מלמעלה, אז כן, זה היה בעייתי בדיוק אותה מידה.
    בבקשה, תצרף סימוכין.

3. South Boy Member

שער שכם זה לא הבית של אף אחד, זה שטח ציבורי תחת ריבונותה של מדינת ישראל. כמו שנווה שאנן זה לא הבית שלך בגלל שאתה גר שם וכמו שירושלים זה לא הבית של תושבי ירושלים שמישהו שואל אותם אם לקיים שם מצעדי גאווה או לא, זה מרחב ציבורי ובהקשר של צעדת הדגלים זה מרחב שמסמל את איחודה של העיר ירושלים.
    אני לא מבין איזה סימוכין אתה רוצה שאני אצרף למשהו שלא קרה, אתה זה שטוען שבצעדת הדגלים קורים מקרי אלימות בריכוז גבוה יותר מצעדות רגילות אז למה שלא תוכיח את זה אם אתה רוצה שמישהו ייקח את מה שאתה אומר ברצינות? ההפגנה הזאת עברה בצורה שקטה ללא תקריות משני הצדדים בדיוק כמו שהיא עוברת ב-53 השנים האחרונות ואם אתה רומז שקרה אחרת תאיר את עיניינו.

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/21
    VAR אוהב/ת את זה.
  4. סיונרה Member

בשורה התחתונה אתה מדבר על מה שאפשר ואני מדבר על מה שראוי. זה שאפשר לצעוד ואפשר גם להיות יותר חרא כלפי הערבים שגרים בעיר העתיקה זה סבבה, אין על זה עוררין. זה שאפשר להיות שמח באותה מידה בלי להיות אליהם חרא זה גם כנראה נכון, ועדיין הם בוחרים לעשות כן. זה מעיד בעיקר על סולם הערכים של אנשים שמתעקשים לקיים אותו גם כשהוא לא ביום ירושלים, ולא על ההיבט החוקי.

5. South Boy Member

רק בעולם הערכים המעוות שלך לחגוג את איחוד העיר הקדושה ביותר ליהודים עם דגל המדינה מונף באוויר זה להיות חרא למישהו.
    אפילו אני בתור אחד שרואה בדגל אש"ף נייר טואלט צבעוני לא חושב שקבוצה שתניף אותו מולי מתנהגת אליי חרא, אני פשוט מתעב את הדגל הזה שמסב להם גאווה וכך גם הם מתעבים את שלי וזה בסדר.

VAR אוהב/ת את זה.
  6. סיונרה Member

סיונרה: "מצעד הדגלים לא חייב לעבור בשער שכם, זה מפריע לחיים של התושבים המקומיים ואפשר לעבור במקום אחר"
    בחור דרומי: "רק אתה יכו להלגיד שאסור להם לצעוד!!! עם דגלי!!! ישראל!!! בירושלים!!!!! עיר הבירה!!!!! של!!!! ישראל!!!!"

7. South Boy Member

"בואו נחגוג את איחוד העיר ירושלים עם הנפת דגלי ישראל! אבל לא בחלק המאוחד של ירושלים כי הדגל הזה פוגע באנשים מסביב ששונאים את דגל המדינה שלנו, בסדר גם צעדת דגלים לרגל איחוד ירושלים בשוק לוינסקי זה טוב"

8. סיונרה Member

יפה שבהודעת תגובה לזה שאני טוען שאתה מגיב ללא קשר למה שכותבים לך - הגבת ללא קשר למה שכתבתי לך.

9. South Boy Member

אולי ככה אתה תבין שאי אפשר לעבור במקום אחר מירושלים המאוחדת אם חוגגים את איחוד ירושלים.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  10. South Boy Member

מ-עכ-שיו

11. Sturridge Member

אז אתמול זו המדיניות הקודמת, והיום זו הממשלה החדשה?

12. South Boy Member

לא, אתמול זה מי שלא עשה כלום והיום זה מי שהבטיח שיעשה משהו אחרת ועכשיו, ובכן, לא עושה כלום. והייתה לו יותר מהזדמנות אחת לעשות.

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע, הם בשלטון רק ארבעה ימים. נתניהו ניסה בכל כוחו למוטט את שלטון חמאס כפי שהבטיח ב-08' וב-21' עדיין לא עלה בידו...

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. South Boy Member

אתה לא תשמע ממני שום הגנה על ביבי והבטחות הסרק שלו למוטט את שלטון החמאס.
    לא שאני מבין איך גם הפעם ביבי קשור לנושא, הנושא הוא ממשלת הריפוי ואיך כבר אחרי ארבעה ימים הם לא עמדו ב(עוד) הבטחה שנציגיה נתנו אבל שיהיה.
    יש להם ארבע שנים (לפחות על הנייר) להוכיח אחרת, אני מחכה בסבלנות, זה עדיין לא משנה את העובדה שכבר ביום הרביעי לקיומה של הקואליציה עלה בידם לקיים את ההבטחה הזאת והם בחרו להמשיך את אותה מדיניות שהם ביקרו. הם קיבלו כאן מחמאות על הנהגת מדיניות שונה ואף מיהרו להתרברב בזה כמו אורבך בטוויטר, אז לא רק שלא מגיעות להם מחמאות כרגע מגיעה להם בעיקר ביקורת.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  15. italiano Member

הלכו לקואליציה עם רעמ תומכי הטרור ומרצ האנטי ציונים ועכשיו מתבכיינים שהאופוזיציה מאיימת לא להצביע יחד איתם ולהציל אותם מעצמם.
    וזה רק השבוע הראשון.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 139)

1. Bianconeri