Winter is coming - דיון דרבי מילאנזי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י EO11, ‏8/9/15.

?

סיניסה או רוברטו, באקה או יובטיץ', אינטר או מילאן?

הסקר סגור ‏12/9/15.
  1. אינטר

8 הצבעות
    53.3%
  2. מילאן

7 הצבעות
    46.7%
  1. SerieA Il Capitano

באלוטלי כמעט סידר למילאן שני שערים והוא היה מצוין ללא קשר לטרולינג התמידי והמכוער שניסינו לעשות לו.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מה אני כותב, מה אתה לוקח מזה. ברור שבאלוטלי היה מסוכן, אבל כשאתה נותן לו מה שהוא רוצה וזה מצבים נייחים, אז ברור שהוא יהיה טוב. שחקני אינטר כל הזמן זינקו עליו בצורה טיפשית והוא זרם עם זה ונפל לרצפה כמו שצריך.

3. Roma מנהלים

רק לי הפריע שאיקארדי היה הקפטן של אינטר היום? לא רואה יותר מידי אופציות בהרכב שעלה אבל להנדו מגיע יותר או אפילו ליובטיץ' שכבר כיהן כקפטן למרות היותו שחקן חדש בקבוצה.

מאוד שמחתי לראות את באלוטלי ככה היום, משפיע ומאוד מסוכן לשער למרות ששחקני אינטר שיחקו לידיים שלו אבל גם לקחת צריך לדעת.
    מקווה שהוא יצליח לסדר כמה ברגים בראש ולתת עונה טובה ויחזור לנבחרת.
    לא הבנתי את החילוף של באקה? אם זה לא פציעה אז מיכה טעה ובגדול, אדריאנו שחקן בינוני וראו את זה עוד בשחטאר לא מבין את הקנייה שלו.

4. VAR Member

כשראיתי אותו ואת מונטוליבו בהגרלה הקבועה לפני המשחק רציתי לסגור את השידור. זו לא פחות משערורייה שאלה הקפטנים של הקבוצות האלה, כששנים בודדות קודם לכן בהגרלה היית רואה את מאלדיני וסאנטי.

Roma אוהב/ת את זה.
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מקולומביה :)
    בכלל סידרנו לכם יופי של דרבי

Muurad ו-SerieA אוהבים את זה.
  6. Alta Tensione Member

סיכום קצת יותר רציני אחרי שקצת ישנתי ונרגעתי (בערך, עדיין מקונן בי הרצון להרוג מישהו).

הפסד מבאס ומרגיז (בעיקר כי זה לאויב המר ובאיך שהתפתח המשחק) אבל יש הרבה דברים חיוביים לקחת מהמשחק הזה כשמסתכלים על איך שנראינו אתמול וגם בהשוואה לכל הליגה בהתבסס על שלושת המחזורים שעברו. קודם כל זה היה דרבי הכי איכותי שאני זוכר מאז...הרבה זמן. רוב המשחקים שקיבלנו בשנים האחרונות הבליטו מאוד את המשבר ששתי המועדונים נמצאו בו. המשחק הזה הוא בעצם נקודת מפנה חיובית מאוד. ראינו היום את מילאן האיכותית והקבוצתית של משחקי ההכנה שמצליחה למקסם סגל לא מוכן לרמה די גבוהה של כדורגל לפרקים, ומהצד השני אינטר שמציגה פרסונל מאוד איכותי (הכי איכותי מאז הטרבל) של שחקנים אבל עדיין לא באמת מחוברת כקבוצה שעובדת יחד (ועם המאמן הזה שיש לה אני לא באמת חושב שהיא תהיה כזאת, אבל נחכה ונראה). זה היה אתמול בעצם מאבק מאוד מעניין בין קבוצה שעשתה מרקאטו אדיר אבל יושב אצלה על הספסל מאמן עם השפעה די מוגבלת, לבין קבוצה שעשתה מרקאטו חלש יותר אבל יושב אצלה על הספסל פדנט שהכין את הקבוצה מצוין למשחק (נעזוב רגע בצד את החילופים המוזרים שמצריכים הסבר קצת יותר רציני מאמירות מזלזלות לכתבים, ההרכב הפותח היה בינגו). כרגע אינטר מובילה את הטבלה בעיקר תודות למיומנות גבוהה של הפרסונל שלה, אבל בהמשך זה עשוי לא להספיק כי יצטרפו למאבק הצפוף הזה שצפוי לנו העונה עוד קבוצות ברגע שיתחברו יותר ויצברו יותר ביטחון (וכן, זה כולל גם את יובה וגם אותנו) וכאן אינטר תצטרך גם היא להיות טובה יותר טקטית ומחוברת יותר כתלכיד כדי להמשיך לשמור על יציבות.

כמה נקודות לגבינו על מה שהיה אתמול:

- מונטוליבו = רג'יסטה\טראקוורטיסטה. קיבלנו הוכחה חד משמעית עם הופעה נהדרת ששמה ללעג ולקלס את כל ההיטרים ששפכו את דמו רק בגלל שלא שיחק בעמדה הטבעית שלו. גם כל הדיבורים כאילו הוא יקרוס פיזית מול הבריונים של אינטר התבררו כשטויות. אנשים שוכחים שמדובר בכדורגל ולא ראגבי. לא רק שאין באמת הבדלים פיזיים כל כך משמעותיים בין השחקנים ברמות האלה שמצריכים חששות כאלה, אלא גם אם יש זה חסר משמעות במשחק שהאופי שלו מצריך יותר טכניקה ושכל.

- בכלל הקישור שלנו נראה נהדר אתמול. הצעתי שדה יונג ישחק כמצאלה בצד ימין לפני מונטוליבו אבל במקרה כזה לא היינו מקבלים ממנו את הניידות והריצה לשטחים מתים שקוצ'קה נתן אתמול. קוצ'קה, כן, עוד אחד שהיה לו משחק פנטסטי אבל העיקר שאנשים פה נכנסו להיסטריה שהחתמנו אותו. גם בונוונטורה היה נפלא.

- הונדה ואדריאנו. שני השחקנים החלשים ביותר במגרש שגם בדיעבד עלו לנו בניצחון. הונדה קיבל מספיק צ'אנסים ובכולם הוכיח שהוא ברמה של אברטון. בינואר אני בעד לשלוח אותו לשם. לאדראינו עוד מגיעים כמה ימי חסד, אבל גם לגביו התחושות שלי זהות לחלוטין. יוכין אמר בזמנו כשהוא חתם שמדובר במחמיצן כרוני. זה נראה אתמול בצורה בולטת.

- מיכאלוביץ'. החילופים של באקה וקוצ'קה, כפי שכתבתי קודם, מצריכים הסבר רציני. יכול מאוד להיות שהיה כאן הסכמה מראש בין השחקנים למאמן לגבי גובה הדקות שישחקו בגלל שהיו עם הנבחרות בשבועיים האחרונים, אבל כל עוד מיכא לא מספק את ההסבר הזה (= היחיד שיכול להסביר בצורה הגיונית למה להחליף את השחקנים הבולטים בשורותנו ולא את הונדה ואדריאנו למשל) הוא בגדר לקוי ראייה שצריך להרכיב משקפיים שאולי יעזרו לו לראות טוב יותר מי משחק טוב ומי משחק פחות טוב.

חייל שוקולד, golding ו-אלעד אוהבים את זה.
  7. Milanista3 Member

לפי המשחק אתמול יש מקום לאופטימיות . השאלה אם מילאן תצליח להגיע לרמה הזאת בכל משחק ולא רק במשחקים גדולים?
    בסופו של דבר אני מאמין שבאלוטלי ישתחל להרכב על חשבון אדריאנו.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שלום ממילאנו!!! (בדרך ללונדון בכל זאת זהבי )

איזה כיף להיות בדרבי הראשון שלך ולנצח. נכון אינטר לא התעלתה לאיזושהי רמה שאפשר לדבר עליה כפייבוריטית לתואר ומרכז ההנה שלנו היה נוראי אבל בכל זאת היו רגעים של נחת פרט לגול הנהדר של גוארין. כיף לראות את קונדוגביה שולט בקישור. פריסיץ עדיין בניילונים אבל כמובן נוותר לו.

אווירה נהדרת במיאצה. עוד חודש חוזר לפה לראות אינטר יובה. וכן מקום 1 מאז עומת 2010. בדרך לסקודטו?

9. Yiftach Member

המזל של אינטר זה שמילאן קבוצה פשוט פחות טובה, כי אם היה קישור אז המצב היה אחרת לגמרי, היחידים שאני מרוצה מהם זה קוצ׳קה, רומניולי, וזפאטה.
    אבאטה ודה שיליו פשוט חלשים, השער של גוארין היה יכול להגמר אחרת אם היה שם מגן נורמלי, איפה היה אנטוניולי?

הייתי מוכן להשאר עם פאציני ובאלוטלי בהתקפה תמורת קשרים כמו קונדוגוביה, הונדה פשוט מזעזע אני מקווה שכבר עד ינואר הוא יעלם..

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מרכז ההגנה היה נוראי? קונדוגביה שלט בקישור?

סיכום משחק שלי:
    מרכז ההגנה והנדנוביץ' - היו טובים בצורה בלתי רגילה. מורייז'ו פשוט מפלצת רצינית מבחינה פיזית, כמות הפעמים שהוא הספיק להציל את הנדנוביץ' מאחד על אחד הייתה יותר גדולה ממה שראנוקיה נותן במשחק עונה שלמה. נקי, שקט, לא פזיז. בהתחלה, כמו מדל, רעדו לו הרגליים אבל לאט לאט הלחץ השתחרר וקיבלנו את הבלם בכושר הכי טוב באיטליה כרגע. אם כבר מדל, הבן אדם גם טעה, אבל הוא חתיכת עלוקה והיה כיף לראות אותו. לא נתן לבאקה לנשום, גרם לו לצאת מתוסכל ובידיעה שאף אחד לא יזכור שום דבר שעשה מהמשחק הזה, וגרם לחיסרון של מיראנדה להתגמד. בקשר להנדה, התחושה שלי שהוא יתן עונה גדולה מכיוון שהוא יודע שכנראה מדובר בצ'אנס רציני להגיע לצ'מפיונס. אתמול הוא נתן הצלה מטורפת לבעיטה חופשית של באלוטלי ובכלל נתן המון שקט להגנה.

מלו - סוג של בשורה מהמשחק הזה. אינטר במשך כמה שנים מחפשת גרזן שיכול לנווט את המשחק מאחורה, אבל גרזן חייתי. ניסינו להביא את מדל, אבל מדל הוא סוג של מיניון אנרגטי בעוד שמלו הוא גורילה שלא מפחדת משום דבר. איזה משחק הוא נתן אתמול, סגר את האמצע נפלא, היה אגרסיבי וגם היה שקט מאוד. המשיך את הקו מגלא והזכיר את מלו של פיורנטינה הרבה יותר מזה של יובנטוס. השאלה עכשיו היא אם הוא ימשיך ויציג עונה שתשפר לו את כל התדמית ואולי אף תחזיר אותו לנבחרת, או שיהיה לא יציב ובכך ימתג את עצמו סופית כשחקן בינוני ולא יותר מזה. אבל בשורה התחתונה אינטר הייתה נואשת לאחד כזה.

קונדוגביה - אותי אישית די איכזב. הוא שחקן מדהים, רואים את זה גם במשחקים פחות טובים שלו, אבל אתמול הוא הראה לנו שהוא עדיין ילד ושגם רבע גמר צ'מפיונס במדי מונאקו לא מתקרב לדרבי המילאנזי מבחינת לחץ ואווירה. איבודי כדור, איבד את עצמו בהגנה מול קוצ'קה שהיה מצוין לא מעט בזכות החופש שניתן לו ובכללי המון דקות שלא הורגש. אבל כשיהיה יותר ניסיון והלחץ ירד, הוא יהיה ה-שחקן שלנו.

מאנצ'יני - אם דיברו מעליי על ניהול המשחק של סיניסה, מה אני אגיד על מאנצ'יני - חואן נפצע, מכניס את טלס שהגיע לפניי שבוע לקבוצה ולא את דאמברוסיו, אחד המגנים הסולידיים והיציבים באיטליה. פריסיץ' נפצע - מכניס את ראנוקיה ומזמין התקפות במקום להכניס את ברוזו בכדי להעבות את הקישור ולאזן את השליטה במשחק. גם מבחינת תפקוד, אינטר שיחקה בצורה מטומטמת. המון התקפות דרך האמצע שהעלימו את פריסיץ', צפיפות התקפית שהורידה מהאפקטיביות של כולם. במקום לשחק רחב ועל החולשות של מילאן, שזה משחק האגפים, אינטר די שיחקה לידיים של מילאן.

סה"כ ניצחון חשוב להמשך, ועם כל התלונות על היכולת, בשלב הזה של העונה שכולן נראות לא משהו לאסוף את כל הנקודות זה חשוב מאוד ונותן המון ביטחון וידיעה שאפשר להתברג בטופ 3 העונה.

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

משחק שאמנם החזיר את ההתלהבות מחדש בקבוצה אבל השאיר את הידיים על הראש שהוא מורכן.

היה משחק טוב מאוד לדעתי, אינטר לא הייתה יותר טובה והיינו יותר מראויים אתמול לנקודה אבל המשחק הוכרע בקישור החלש של מילאן, פתיחה מצויינת שלא תורגמה לשער שייתן יתרון מנטלי וחילופים תמוהים עד ביזארים של מיכא. באקה שהיה המצטיין במחצית, הוחלף במקום שהונדה יירד ונקבל משולש עם באלוטלי (מסרב להתלהב מכמה דקות טובות, הוא ייבחן לאורך העונה), חולשה נוספת של מילאן נראתה בשאר החילופים, חסרים לנו קלפים טובים שיוכלו לשנות את המשחק.

בשורה התחתונה, לא נגיע למקום השלישי עם מחמאות בלבד, וכרגע אני מתקשה לראות אותנו מגיעים לשם, אלא אם יהיו תיקונים משמעותיים בסגל בינואר, אבל לפחות קיבלנו קבוצה שכיף לראות.

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרכז ההגנה של אינטר אמנם לא היה נוראי, אבל עם חלוץ חד ומדויק יותר מאדריאנו, מילאן היתה יורדת למחצית כשהיא מוליכה, וזה היה רשום על מרכז ההגנה של אינטר.

באלוטלי, רק שימשיך כך.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גם אינטר הגיעה למצבים טובים ברחבה ועדיין מרכז ההגנה של מילאן היה מצוין, זפאטה ורומאניולי היו מצוינים ביחד. אינטר עם ספיגת שער בשלושת המחזורים הראשונים, זה מצוין ביחס למה שהיה לנו בעונה שעברה. גם את העונה הראשונה של מצארי פתחנו כך האמת, אבל הפעם הסיפור שונה לדעתי בגלל השחקנים. מורייז׳ו מבטיח מאוד, מיראנדה בלם מצוין ואם מדל יתחיל להיות מחליף קבוע אז יש לי ראש שקט בקשר להגנה.

אגב, אני חושב שנוצרה אשליה בקשר למשחק בגלל הדקות האחרונות. במשך רוב המשחק אינטר ומילאן היו שוות לחלוטין, כשעד הגול של גוארין שאחריו אינטר הורידה הילוך משום מה היא הובילה בבעיטות לשער ובהחזקת כדור. בסופו של דבר המשחק נגמר בצורה מאוד מאוזנת על הנייר, ואני חושב שזה שיקף היטב שאף קבוצה לא הייתה טובה יותר מהשנייה. אולי מילאן הייתה טובה ביחס לציפיות ממנה בעוד שמאינטר ציפו ליותר, אצלי זה לא היה ככה. אני חושב ששתי הקבוצות היו סבירות ביחס לשלב זה של העונה, אחריי קיץ של מהפכות, ושיש עוד המון על מה לעבוד.

אני גם לא מסכים שמילאן צריכה חיזוק משמעותי בכדי להיות פקטור במאבק על המקום השלישי. מנז כשיחזור יוסיף המון יצירתיות שמילאן משוועת לה, וכשברטולאצ׳י יחזור הוא ישאיר אופציות כמו בונהונטורה ופולי על הספסל, אני לא רואה שלאינטר יש משהו טוב מזה.

14. VAR Member

ביחס למה שהתרגלנו אליו בשנים האחרונות זה לא היה משחק רע, מה שרע זה שאנשים הופכים אותו למשחק מצוין על לא עוול בכפו. ממליץ לצפות מידי פעם בכדורגל אחר (לא ישראלי אם תהיתם) כדי לקבל מושג איך נראה כדורגל מודרני, כי מה שראינו אתמול היה מתואר כמשחק מצוין אולי לפני 10 שנים.

ספאטה ורומאניולי עשו עבודת הגנה טובה, אבל רק למנוע מצבי הבקעה זה כל כך 2005. אני לא חושב שנשארו קבוצות כדורגל ברמה הזאת שעדיין מעיפות כדורים קדימה במקום להתמודד עם הלחץ של היריב. אגב שימו לב שהמהלך שהוביל לשער של אינטר התחיל מההתמסרות המסוכנת לכאורה בתוך הרחבה שלהם שהביאה לכמה נהמות מהיציע. שלאף אחד לא יהיה ספק שאם היה שם ספאטה הוא היה דואג להעיף את הכדור בהיסטריות הכי רחוק שאפשר ומבזבז לקבוצה שלו פוזשן, שבמקרה הזה היה שווה שער. וכמובן שאף אחד לא היה מאשים אותו, כי אנחנו דינוזאורים וזה מה שמבקשים ממנו.

אני גם לא חושב שנשארו עוד קבוצות ברמה הזאת שעולות בהרכב עם 2 חלוצי מטרה ומעקרות את עצמן ממשחק אגפים. ההתעקשות הזאת של מיכאילוביץ' על 4-3-1-2 מדאיגה אותי. זה עבד לא רע במשחק הספציפי הזה, בlong run זה פשוט לא יילך.

הרמה הייתה טובה יותר כי השחקנים טובים יותר, זה מאוד פשוט. אבל מבחינת סיסטם, שיטת משחק, גיוון טקטי - אין יותר מידי בשורה.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הבעיה באינטר היא שיש אופציה למשחק אגפים, וקיבלנו משחק אמצע צפוף ומטומטם. במילאן, כפי שכתבתי כבר בשבוע שעבר, האופציות של מיכאלוביץ' די מוגבלות בהתקפה ואין לו כל כך אופציות לפתח משחק אגפים. מי ישחק באגף, אדריאנו? הונדה? האופציות היחידיות הם מנז שהוא שחקן אגף טבעי ובונהונטורה וצ'רצ'י, שהם די אלתורים אבל מסוגלים לשחק שם.

ההתמסרות הובילה לנהמות כי לקונדוגביה רעדו הביצים והוא כמעט איבד את הכדור, אבל אז ראינו דוגמה מצוינת לאיך יציאה להתקפה צריכה להיראות. אגב, בקשר לרמת המשחק, אני לא נהנתי מהמשחק של אתלטיקו נגד בארסה יותר ממה שראינו אתמול.