US Open 2010

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏30/8/10.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גם כאוהד פדרר עם כמה שקשה לומר, המשחק בנתיים מתעלה לרמות הגבוהות ביותר שיש (בלי שרוג'ר אפילו שם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ). שימשיך כך.

2. דנידין Member

הג'וק בשיאו נתן גם הלילה כמה וכמה מכות אדירות והמון מלחמה, אבל נדאל עוד יותר טוב ממה שהיה בשיא, לפני הפציעה. בעצם עכשיו אנחנו עדים לשיא של נדאל, הוא היה פנומנלי הלילה. פשוט מפחיד, כמעט בלתי שביר. הג'וק היה צריך לירוק דם כדי לא לרדת מושפל 0-3 בגמר.

נדאל מפלנטה אחרת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

3. shlomydavid מנהלים

http://img811.imageshack.us/img811/7299/usopentennisballwallpap.Xxx

רפאל נאדאל אלוף ה-US OPEN 2010 !

אחרי עיכוב של 24 שעות והפסקה נוספת בגלל הגשם, רפאל נאדאל (ספרד) השלים לפנות בוקר זכייה ראשונה ב-US OPEN, אחרי שגבר 4:6, 7:5, 4:6, 2:6 על נובאק ג'וקוביץ' (סרביה).

סיקור המשחק:

נאדאל פתח בסערה את המשחק, כששבר את ג'וקוביץ' כבר בהגשתו הראשונה ועלה ל-0:2.
    ג'וקוביץ' לא נבהל, שבר חזרה והשווה ל-2:2. נאדאל החזיר שבירה נוספת, ועלה ל-2:3.
    מכאן שני השחקנים שמרו על הגשותיהם, ונאדאל השלים זכייה במערכה - 4:6.
    ג'וקוביץ' שבר במשחקון השלישי במערכה השנייה, וברח ל-1:4. נאדאל הצליח להחזיר שבירה במשחקון השביעי, והשווה ל-4:4.
    אז, במשחקון התשיעי במערכה ובמצב של שוויון 30:30, נפתחו ארובות השמיים והפסיקו את ההתמודדות לשעה וחצי.
    אחרי הפסקת הגשם, שמרו שני השחקנים על הגשותיהם, אבל במשחקון ה-12 הצליח ג'וקוביץ' לשבור, ולקח את המערכה - 5:7.
    שבירה בודדת במשחקון השלישי במערכה השלישית, הספיקה לנאדאל לזכות במערכה - 4:6.
    נאדאל המשיך את המומנטום גם במערכה הרביעית, כששבר פעמיים ברצף את ג'וקוביץ' במשחקון השלישי והחמישי, ודהר לניצחון 2:6 במערכה, ובמשחק כולו !
    רפאל נאדאל זוכה ב-US OPEN בפעם הראשונה בקרייירה !

* לנאדאל זהו גראנד סלאם תשיעי בקריירה, ובכך הוא משלים 'גולדן סלאם קריירה' (Career Golden Slam) - זכייה בכל תארי הגראנד סלאם ובמדליית זהב אולימפית.
    הוא השני שעושה זאת אחרי אנדרה אגאסי.
    נאדאל הוא השחקן הצעיר ביותר בעידן המודרני שזוכה בארבעת טורנירי הגראנד סלאם.
    נאדאל הפך לשחקן השביעי שעושה זאת אחרי רוג'ר פדרר, אנדרה אגאסי, דון באדג', פרד פרי, רוי אמרסון ורוד לייבר.
    נאדאל הוא הספרדי השלישי בהיסטוריה שזוכה ב-US OPEN (אחרי מנואל סנטנה ב-1965 ומנואל אורנטס ב-1975).
    נאדאל הוא השמאלי הראשון שזוכה ב-US OPEN מאז ג'ון מקנרו ב-1984.
    בזכות התואר, נאדאל שילשל לכיסו צ'ק של 1.7 מיליון דולר, ויתבסס במקום ה-1 בעולם, כשיפתח פער של 4,880 נק' מהמקום השני.
    לעומתו, ג'וקוביץ' 'יסתפק' ב-850 אלף דולר, אבל יעלה למקום ה-2 בעולם (עלייה של מקום אחד).

http://img844.imageshack.us/img844/237/4148765018.Xxx
    רפאל נאדאל והגביע הראשון ב-US OPEN

התגובות מטקס ההכתרה:

נאדאל הנרגש אמר אחריי הזכייה: "אפילו בחלומות הכי ורודים שלי לא דמיינתי שאגיע לרגע הזה, בו השלמתי זכייה בכל ארבעת הטורנירים הכי גדולים שיש.
    בפעם הראשונה בקריירה שלי שיחקתי משחק ממש טוב כאן בניו יורק ואני שמח שזה קרה ברגע הכי חשוב כמו הגמר הזה".
    נאדאל גם שיבח את יריבו בגמר: "תודה לך נובאק על משחק הוגן בגמר ואל תדאג, אם תמשיך לשחק כך אני בטוח שגם אתה תזכה בטורניר הזה".

ג'וקוביץ' המאוכזב אמר: "כבר עכשיו לרפא יש את היכולת להפוך לשחקן הכי גדול בתולדות המשחק. הוא משחק את הטניס הכי טוב בקריירה שלו והשתפר המון על מגרשים קשים. הוא שיפר את ההגשה שלו משמעותית, את המהירות ואת הדיוק. וכמובן, המשחק שלו מקו הבסיס מצוין כרגיל".
    ג'וקוביץ' התייחס להשוואה בין נאדאל לפדרר: "אי אפשר על סמך טורניר אחד להגיד מי מהם יותר טוב, אבל לפדרר יש יותר זכיות, יותר טורנירים, הוא יותר מבוגר ויותר שנים בסבב. מצד שני, רפא זכה כבר בתשעה טורנירי גראנד סלאם, יותר מפדרר בגילו, ויש לו עוד הרבה שנים להגדיל את הכמות. אני כן יודע שזה מתסכל אותי, כי כל פעם שאני משחק נגדו הוא משחק יותר טוב".
    ג'וקוביץ סיכם: "מאכזב אותי שלא זכיתי בטורניר הזה, אבל אני גם יודע באותה מידה שיכולתי לחזור הביתה במשחק הראשון. אמשיך לעבוד קשה כדי לנסות שוב בפעם הבאה".

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/10
  4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי