US Open 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏31/8/09.

1. דקו Member

שחר עולה לשחק עוד מעט
    ממליץ לצפות
    ''האלה'' שאוהבים לדבר עליה

2. Selby Member

http://www.youtube.com/watch?v=DnQp9YoLl68
    :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl:

ודרך אגב, למי הוא הפסיד פה? לג'סי וויטן, שהגיע לסיבוב השלישי בUS אופן הזה! מצ'לאנג'ר קטן בלי קהל לסיבוב שלישי בגראנד סלאם עם ניצחון על אנדרייב בדרך, לא רע בכלל.

נערך לאחרונה ב: ‏4/9/09
  3. הרצליה Member

6-2,6-0 קליל לשחר פאר בדרך לסיבוב השלישי

4. דקו Member

משחק מציון של שחר
    חוזרת לעצמה לאט לאט
    מקווה שהמשחק הבא היה בארתור אש
    המשחק מול קוזנצובה.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי הלילה את איסנר נגד אילהן, הגובה של איסנר 2.06 מ'.
    בסה"כ מדובר לדעתי בשחקן מאד מוגבל, הגובה שלו פשוט מאיטה אותו. הסרב שלו כמובן המכה הכי טובה שלו, אבל בסה"כ לא התרשמתי ממנו. בשלוש מערכות היו לו משהו כמו 20 אייסים, זה מעט מדי לא?

בסיבוב הבא רודיק כבר יסיים את סיפור הסינדרלה של ה'גוליית' הזה. לדעתי אם איסנר לוקח סט אחד הוא צריך להיות מבסוט. אני מניח שהוא כבר לא יהיה שחקן טופ10, אבל זה רק ניחוש שלי. לדעתי הוא פשוט שחקן מוגבל ביותר.

6. VaN Member

בסך הכל אני מסכים עם דירוגי האנדר-אצ'יברים אבל אני חשוב שדוידנקו בהחלט יכל להכנס לTOP TEN. מכסה את המגרש ב100 %, מגוון, ועוצמתי למרות החיסרון הפיזי הברור שלו.
    לדעתי בתקופה בלי נדאל ופדרר הוא היה לוקח יותר טורנירים גדולים והיה מקבל יותר הערכה וקרדיט.

שחקן נוסף שלדעתי יכל להכנס לשיפולי הרשימה הוא לא אחר מאשר יאנקו טיפסארביץ'. הדוגמא הטובה ביותר לכמה הראש משחק תפקיד בטניס. שווה הרבה יותר מדירוג שיא של 33 (ולמרות זאת גם עם הכשרון הגדול אני לא חושב שהיה לו סיכוי לאיים על גראנד סלאם).

על סאפין ונאלבנדיאן אןי הרבה מה להוסיף. לשניהם הייתה את היכולת להגיע להישגים מדהימים עם או בלי נדאל ופדרר בסבב.

כולי תקווה שגולביס לא יהיה חלק מרשימה כזאת בעוד כמה שנים, הוא פשוט כל כל מאכזב. מבחינת כשרון אני עדיין בטוח שהוא שייך לחבר'ה הגדולים.

7. דנידין Member

אני מסכים עם כל מה שאמרת. רק שאני לא הכי בעד שימוש במונחים כמו "מה היה קורה אילו Y ו X לא היו בסבב". זה רחוק מהמציאות ומעוות אותה. אם סאמפראס לא היה בסבב אז X היה לוקח תארי גראנד סלאם.. אין דבר כזה. כולם נשפטים בהתאם לשחקנים שיש בסבב, נקודה סוף. חוץ מזה כל מה שאמרת נכון. דוידנקו שחקן גדול וכך גם סאפין. יש עליהם איכויות טניס ברורות.

8. Selby Member

לא מסכים בכלל.
    קודם כל, הוא הגיש 16 אייסים, לזה אתה קורא קצת? רודיק הגיש 13 נגד גיקל, פדרר בשני המשחקים שלו גם יחד בטורניר הזה לא הגיש 16 אייסים. 16 אייסים בשלוש מערכות זה הרבה.
    דבר שני, למה הוא צריך יותר אייסים כשהוא זכה ב82 אחוז מהנקודות על הסרב הראשון שלו?
    דבר שלישי, אתה ראית את הטייברייק? זה לא מקרי שג'וני פירק את הטורקי 7-1, הבן אדם הוא מפלצת טייברייקים. המאזן שלו בטייברייקים הקיץ הוא 15-2, כולל טייברייק אחד שהוא ניצח את רודיק, שחקן הטייברייקים הטוב בעולם (לפחות מבחינה סטטיסטית), זה מרשים מאוד.
    וזה לא שאוטומטית כל ביג סרבר הוא גם שחקן טייברייקים יוצא מן הכלל, תראה את קרלוביץ' למשל, הוא לא שחקן טייברייקים גרוע אבל היית מצפה ממנו לנצח הרבה יותר טייברייקים, לא?
    צריך לדעת להגיע לטייברייק עם גישה חיובית ולג'וני יש את זה וזה יתרון עצום על שחקנים אחרים.

אני באמת חושב שלאיזנר יש את הפוטנציאל להפוך לקרלוביץ' משופר ויותר יציב, אני חושב שזאת מטרה מספיק קשה בשבילו אבל גם ריאלית. אז טופ 10 לא, אבל אם הוא ימצה את כל הפוטנציאל שלו הוא יוכל להיות שחקן קבוע בטופ 25-20. כבר בדירוג הקרוב הוא יהיה לפחות במקום ה44.

בסה"כ ההשוואה בין ג'וני לקרלוביץ' מתבקשת, לא?
    קרלוביץ' כבר היה בטופ 20 והוא גם היה על סף הטופ 10, הוא לא הצליח להישאר שם כי הוא לא יציב והחוסר יציבות הזאת נובעמבעיה מנטלית שלג'וני לדעתי אין, איזנר בסדר גמור מבחינה מנטלית.
    אז הסרב הראשון של קרלוביץ' יותר טוב ללא ספק אבל לדעתי הסרב השני של ג'וני יותר טוב, בניגוד לקרלוביץ' הוא לא מפחד לקחת סיכונים על הסרב השני גם בנקודות קריטיות וזה עובד לו הרבה פעמים.
    משחק הרשת, אני חושב שקרלוביץ' קצת יותר טוב אבל הטאץ' של איזנר ברשת לא רע בכלל.
    לגבי הפורהאנד זה צמוד אבל אני מעדיף את הפורהאנד של האמריקאי כדי לדעתי הוא קצת יותר יציב.
    הבקהאנד של שניהם נוראי באותה המידה אבל איזנר עוד יכול לשפר את החבטה הזאת.
    ולגבי התנועה, ברור שאיזנר איטי אבל הוא עדיין הרבה יותר טוב מקרלוביץ'.
    לדעתי הדבר הראשון שאיזנר יצטרך לשפר ASAP זה הכושר הגופני שלו כי כרגע הוא פשוט לא מסוגל לשחק יותר מ3 מערכות.

איזנר אמנם בן 24 אבל הוא מקצוען רק שנתיים כי למי שלא יודע, הוא עשה משהו שמעט מאוד טניסאים אמריקאים עושים וזה ללכת על המסלול הארוך במכללות(4 שנים), ככה שבמונחים של טניס הוא עדיין רוקי והוא עדיין יכול להשתפר המון.

אני בהחלט חושב שהוא יכול להקשות על AROD ביום שבת בדיוק כמו שהוא הקשה עליו בוושינגטון, בעיקר בגלל שהוא שחקן טייברייקים כל כך טוב.

לחפור על טניס כמו שאני חופר זה כל כך retarded
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

9. The Solist Member

איפה אפשר לצפות היום במשחקי הזוגות של הישראלים?

10. Selby Member

אני כמעט בטוח שכל המשחקים של הישראלים יהיו במגרשים לא מצולמים.

11. shlomydavid מנהלים

כ"כ כיף לראות את שחר מנצחת בכזו צורה. היא פשוט חוזרת לימים הטובים וזה ממש מרגש אותי.
    אני מקווה שהמשחק מול קוזנצובה יהיה בשעה נורמלית כדי שאוכל לצפות בו. בכל מקרה, שיהיה לה בהצלחה !

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תמשיך, תמשיך, אותי זה מעניין מאוד. מהמעט שראיתי מאיזנר אני לא חושב שהוא מתקרב לרמת סרב של קרלוביץ' כמו שמשתמע מדברייך, גם אם הוא מסתכן יותר בשני. מבחינת שאר האספקטים של המשחק אני חושב שיש לו פונטציאל יותר גבוה מקרלוביץ', אבל אני לא חושב שזה יספיק לו בשביל להשאר קבוע בטופ 20-25.

הנתון לגבי המכללות והיותו מקצוען רק שנתיים חדש לי ובהחלט משנה קצת את התמונה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/9/09
  13. פול סקולס Member

אם נאלבנדיאן היה מחוייב לטניס הוא היה דומיננטי גם עם פדרר ונדאל בסבב, ולא, לא התבלבלתי.
    על המשטחים הקשים הוא היה פשוט מפלצת, לא בדיוק זוכר איך הוא על חימר ודשא. באמת שהיה שחקן מפחיד, אם אתם זוכרים את טורנירי המאסטרס ב 2008 במדריד ומארסיי (או ברסי?) שם הוא ניצח את פדרר ונדאל בלי להתאמץ בכלל.

14. VaN Member

אני האחרון שיחלוק עליך בנושא.

בעיה נוספת שלו חוץ מהמנטליות, היא הכושר. קשה לי לראות אותו שומר על רעננות וכושר לאורך זמן ובגלל גם ההצלחות שלו באות כמעט תמיד בצרורות.

ד"א כמובן ששכחתי עוד אחד מהאנדר אצ'יברים הגדולים ביותר, גוראן איבניסביץ'. שווה בעיניי יותר מגראנד סלאם בודד בסוף הקריירה. אין ספק שהזכייה בוימבלדון (בטורניר מדהים שלפחות מבחינתי סימל את הפריצה של רוג'ר אחרי הניצחון על סאפמרס ) עשתה צדק במקרה שלו (למרו תהשוד בחצי הגמר מול הנמן).

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הכושר הפיזי של דויד נובע ישירות מחוסר המחויבות עליו דיבר "פול סקולס", בסדר העדיפויות שלו טניס לא נמצא גבוה במיוחד להוציא את משחקי הדיויס אולי. מרוצי מכוניות, אסאדו עם החברים בקורדובה וכו' חשוב לו יותר ולכן הוא לא דואג לשמור על עצמו ועושה את המינימום שצריך בשביל להתחרות ברמות הגבוהות (בלי קשר לפציעה האחרונה).

זכותו המלאה וקשה לבקר אותו על כך, אלא רק להצטער בתור חובבי טניס שככה הוא מעדיף.

על חימר הוא מצויין כמו על קשים, לגבי הדשא אני לא זוכר את הסטטיסטיקה שלו אבל רוב הסיכויים שהיא לא מרשימה לאור העדרם של מגרשים כאלו להתאמן עלייהם בארגנטינה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/9/09