US Open 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏31/8/09.

1. SkiMan Member

תגיד סלבי, אתה עוד מסוגל ליהנות מטניס ומגמרים?
    נראה שכל ניתוח המשחק שלך סובב סביב פדרר והחיפושים אחריו.
    גם אני רציתי שפדרר יפסיד אתמול אבל תראה כמה שינאה ואובססיביות יש בהודעת סיכום הגמר והטורניר שלך.
    אם זה אכן כך אני מאחל לך להחלים במהרה, אולי כדאי לך לקחת הפסקה מטניס.

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/09
  2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מצד שני, תמיד לשחקנים גדולים שבאמת יוצאים מן הכלל, כאלו של אחד בדור, יש שונאים כמו גם אוהדים. פדרר צריך כמו כל כוכב אחר ללמוד לחיות עם הביקורת, גם זאת של סלבי. אז נכון שאם אתה כזה גדול, אז אתה גם צריך להיות מודל לחיקוי, יש על פדרר המון אחריות כאן, יש לו הרבה מעריצים, ילדים ומבוגרים כאחד והוא כמודל לחיקוי אולי צריך להתעלות גם ברגעים של כעס. הוא בכל זאת הוציא מילים לא מכובדות מהפה. חייבים לומר את זה.

לדעתי הביקורת של סלבי מאוד מחמיאה לפדרר. סלבי יודע שפדרר באמת קרוב לשלמות במגרש ומחוצה לו, לכן כמו כל כוכב אחר, התקשורת והמבקרים מחפשים בקטנות. זה בסדר וכך זה צריך להיות. אם מחפשים בקטנות, מוצאים בקטנות. אז מצאתם שפדרר רק קרוב לשלמות אבל לא לגמרי מושלם, אלא בנאדם. משום מה אני ידעתי עוד לפני כן שהוא בנאדם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אז כנראה שכמעט כל השחקנים בסבב ששיחקו מול ה"בול באשר" הזה גרועים מתינוקות. כי מסיבה לא מובנת למרות שכל תינוק יודע מה לעשות נגד שחקן כזה לטענתך, כמעט כולם מפסידים לו, כולל נדאל, פדרר, מארי וה' ישמור גם רודיק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

בתור אחד שיצא נגד הביקורת על רודיק כשחקן של רק סרבים (שגם אני יצאתי נגד הביקורת הזאת) המשפט המצוטט למעלה עלוב למדי סלבי, ודי מאכזב אם אני יכול להוסיף.

הביקורת של פדרר על השופט ודלפו הייתה מוצדקת, ההתנהגות שלו אחרי הייתה יותר ממכובדת. אבל סלע ניסח את זה כבר יותר טוב מכולם, לכל גאון יש את אלו שמחפשים אצלו את הפאקים בקטנות, רק כדי להוכיח שהוא אנושי...

4. Selby Member

אליאס, לא הבנת אותי נכון, יש הבדל בין לדעת מה הטקטיקה הנכונה ולנסות להשתמש בה לבין להוציא אותה לפועל כמו שצריך.
    דל פוטרו שחקן אדיר, אני יכול להרעיף עליו שבחים מפה ועד להודעה חדשה,
    אבל אתה הרי ראית אותו משחק המון משחקים וגם ראית אותו מפסיד לא מעט משחקים, אז אתה בטח יודע מה החסרונות שלו ומה השיטה שהכי כדאי לשחק בה נגדו ואם אתה ואני יודעים אז גם פדרר יודע. אני לא אומר שזה דבר קל לעשייה, לא, צריך לשחק ממש ממש טוב בשביל לעשות את זה.

אני יכול לפרט בדיוק מה הטקטיקה שאני חושב שפדרר היה צריך להשתמש בה אבל אני לחוץ בזמן.

נערך לאחרונה ב: ‏16/9/09
  5. דימה Member

נתחיל בזה שלא משנה איזה טקטיקה הוא צריך להשתמש, פדרר חילק מתנות במשחק.
    11 נקודות חינם בלי שדלפו הזיע אפילו.
    עוד טעויות לא מחוייבות שפדרר בדרך כלל לא עושה, ובמשחק גם הבקהנד אכזבה אותו מה שבדרך כלל גב היד שלו לא עושה.
    גם פורהנד הרבה טעויות לא מחוייבות.
    אז לפני שאנחנו נתחיל טקטיקה, קודם כל פדרר היה הרבה מתחת לממוצע הרגיל שלו...

6. Federmono Member

סלבי, פדרר מתעצבן ואתה קופץ מעל הפופיק ויוצא בהצרות אידיוטיות? אני לא יודע אם אתה יודע, אך פדרר אנושי, ובמהלך המשחק היו לו רגעים קשים, כאשר אתה משחק בגמר גראנד סלאם (לא משנה כמה פעמים שיחקת) אתה מאד מתוח, ופדרר היה כזה. אפשר כבר לחשוב מה הוא אמר לשופט... בכל מקרה, כל הכבוד לדל פוטרו על ההישג ההענק. בסופו של דבר הגיע לו, הוא התעלה בנקודות החשובות ובזכותן הוא ניצח, פדרר תפס יום די בינוני.

קלייסטרס ( :aaa8: ) פשוט מדהימה, טניס נהדר ואגרסיבי כמו שהיא אוהבת, לדנית לא היה סיכוי מולה, ולמרות שהמשחק היה צמוד, מנטלית קלייסטרס ידעה שהיא הולכת לקחת את הטורניר. טורניר נהדר שלה מכל הבחינות, לחזור אחרי שנתיים וחצי אחרי ולזכות מיד בגראנד סלאם זה לא דבר של מה בכך. הבת של קים פשוט חמודה, היה מרגש לראות את שתיהן על המגרש. לאט לאט קלייסטרס מתקדמת לעבר המקום הראשון והאהוב כל-כך... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סלבי הכל עניין של התנסחות, הקיצוניות בה אתה מתנסח לא מצטיירת בצורה טובה בעיניי, זו זכותך כמובן אבל לדעתי להגיד כל תינוק יודע מה צריך לעשות נגדו זה בהגזמה מטורפת. כן לדלפו יש חסרונות, כן יש דרך מסויימת שכדאי לשחק נגדו וכן פדרר לא הצטיין - אבל קצת קרדיט לילד שדפק שני משחקים מדהימים ברצף בהם הוא "כתש" (בהשאלה מסגנון המשחק שלו) את שני הטניסאים הטובים של העשור. כנראה שלא כ"כ פשוט להפעיל את תכנית המשחק הברורה מאליו, זאת שכל תינוק יודע, מול דלפו ביום טוב, אל תשכח שזה לא משחק במעמד צד אחד.

מן הסתם כמעט כל משחק שפדרר מפסיד זה בגלל טעויות שלו (להוציא מול נדאל אולי), שכן מדובר בטניסאי הטוב בעולם שביום טוב צריך לנצח כמעט כל יריב גם אם הוא ביום גדול (וראיתי משחקים יותר טובים של דלפו אגב). אבל באותה מידה זה לא רק בגלל זה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/9/09
  8. דנידין Member