US Open 2008

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏25/8/08.

1. VaN Member

דנידין, מחלת הנשיקה זה תירוץ ששייך לתצוגות הלא טובות מתחילת העונה, אין שום קשר בין המחלה ליכולת בחודשים האחרונים. ובחייאת, נדאל בשיא האפרוריות שתמיד הייתה תמונה בו? נדאל הפסיד במשחק שבו הוא היה חלש יותר מהיריב שלו, בלי שום קשר לאפרוריות, הוא עדיין שחקן ענק ועדיין חזק בתמונה לטורנירים הבאים.
    פדרר העלה את היכולת שלו במשחקים האחרונים אחרי שגם בטורניר הזה הוא לא הרשים במשחקים הראשונים, כל הכבוד לו, מגיע לו גם בגלל ביכולת שהוא הציג במשחקים הקובעים וגם בגלל שהוא כזה ספורטאי ענק.

וחשוב להוסיף, מזל טוב אבו.

נערך לאחרונה ב: ‏9/9/08
  2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קודם כל מילים טובות למארי. בחור טוב והמון השקעה, כל הכבוד לו. הוא בשונה מאחרים בצמרת הטניס לא עושה הצגות של פציעות ולא מעביר זמן עם המגבת ובהקפצת הכדור כדי לגנוב יתרון פסיכולוגי. היה כיף וזרם טוב, בחור הוגן. אמן שימשיך להתפתח וגם יקח גראנד סלאם.

לגבי פדרר, יצא מהמשבר הארוך והמייגע. ברגע שרואים שוב את פדרר בכושר, נזכרים כמה הוא מדהים וכמה הפעריים יכולים להיות גדולים שפדרר הוא פדרר.

:aaa8:

3. Tony Adams Member

AND HE'S BACK! THE BEST PLAYER EVER ARE BACK ON THE ROAD!

משחק ענק של פדרר, פשוט ענק. אחד המשחקים הטובים של פדרר השנה. הוא שלט במשחק ב-90% מהזמן, ולמעט רגעים קטנים במערכה השניה למארי לא היה שום סיכוי. אם מארי היה מנצל את ה-40:0 ועולה ל-3:2, אז אולי עדין היינו מול הטלוויזיה, רואים את המשחק, אבל פדרר פשוט הראה אופי ענק ויצא מזה בגדול. לקח 6 נקודות מתוך ה-7 הבאות, וחזר כדי לנצח במשחקון ה-12 של המערכה ולעלות ל-2:0. ברגע הזה מארי נשבר, וזה היה נראה בדרך ל-6:0. מארי ניסה לעשות שרירים, אבל המשחקון האחרון, השמיני, היה פשוט ענק. שני השחקנים נתנו ההכל, אבל כשפדרר נותן הכל, למארי אין שום סיכוי. מלך.

זכיה חמישית ברציפות ב-US OPEN, זכיה 13 בגראנד סלאמים, והשחקן הראשון בהיסטוריה שזכה 5 פעמים ברציפות ב-2 גראנד סלאמים שונים. שורה סטטיסטית מדהימה.
    פדרר חזר, ואני פשוט מאושר. כיף לראות אותו חוזר, ורואים עליו שהוא נהנה מהזכיה הזאת. גם הוא יודע שהוא היה צריך להוכיח משהו, ושהוא הצליח לעשות את זה.

לגבי מארי, מגיעות לו כל המחמאות. עשה טורניר גדול, ניצח את נדאל ונכנע רק לטוב ביותר. הוא רק בן 21, ואם הוא ימשיך באותה דרך ולא יגרר לאופי הבעייתי שלפעמים מאפיין אותו, הוא יצליח לשבור לטופ 3, כי לדעתי הוא יותר טוב מדיוקוביץ'. יש לו יד אימתנית, וראינו את זה לאורך הטורניר.
    היום לא היה לו שום סיכוי. על הטורניר הזה היה רשום פדרר. מארי גם הגיע פחות טרי למשחק, וזה שיחק לידיים של פדרר.

היום כל ילד יודע, וגם מהיום מארי (שהודה בזה בנאום לאחר המשחק), פדרר מס' 1.

4. אבו Member

פ-נ-ו-מ-ן!
    אני כ"כ מאושר בשבילו, אחרי השנה הקשה הזאת, לסיים אותה עם תואר גרנד סלאם בצורה כ"כ מתוקה- איזו דרך לסיים עונה!
    רק עוד אחד כדי להשוות, רק שניים כדי לשבור- זה יקרה, זה יקרה בשנתיים הקרובות.

כל השבועיים האחרונים הם כ"כ קטנים לעומת הרגע הזה:
    http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/59/fullj.07287b78b23befc5de4bba290e3cb881/07287b78b23befc5de4bba290e3cb881-getty-82691268mh093_u_s_open_men_.Xxx

13!!! חלומות פז, פיט סמפראס!
    THERE'S ONLY ONE ROGER FEDERER!

וד"ש לכל המספידים והמלעיגים- גמור, צריך לפרוש, סוס מת.
    פאקינג הל! :aaa021:

5. אבו Member

אגב VaN, זכורה לי הודעה שלך לקראת הUSO הזה, שהוא טורניר קריטי לסבב כי מדובר ב"עידן שאחרי פדרר".
    אתה יודע שלדעתי אתה אחד המשתמשים הטובים פה. אבל דווקא בגלל זה, אני דורש הורדת כובע בפני פדרר, זה מגיע לו, לא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx

6. George Best Member

משחק נהדר של פדרר,
    דווקא היה נדמה שמארי יחזור במערכה השנייה לאחר שכבר היה בפיגור 0-2, שבר והשווה ל2-2 והיו לו שלוש נקודות שבירה, כשהשנייה הייתה שנויה במחלוקת בגלל כדור של פדרר שאני די בטוח שפגע בחוץ אך מארי המשיך ולא ביקש ערעור.
    מי יודע, אולי אם הסקוטי(בריטים לא יכולים לנצח בגמר, עזבו) היה שובר ל2-3 כשההגשות שלו ועם מומנטום אדיר(את השבירה בסט הזה הוא עשה על ה-0, די נדיר לעשות כזה דבר לאלוהים של הטניס) יכול להיות שהיינו מקבלים קצת מתח.
    מה שגמר את המשחק היה הגיים האחרון בסט הזה, מארי רק היה צריך להגיש כדי ללכת לשובר שיוויון אך שוב נשבר,
    כל הכבוד לפדרר,
    כל הכבוד למארי על טורניר גדול,
    אין לי ספק שמארי היה קונה "רק גמר" לפני הטורניר,
    הוא עוד ינצח את פדרר.

רק כדי להיות בטוח ב100%: פדרר חזר להיות מדורג 1, כן?

7. Tony Adams Member

אם אני לא טועה, אז לא.
    נדאל צבר מספיק נקודות עם חצי הגמר כדי לשמור על המקום הראשון.

8. VaN Member

ראוי להוסיף את הסוף של ההודעה עליה אתה מדבר, "והלוואי שאני מספיד אותו מוקדם מדי", השארתי לעצמי אפשרות קטנה למילוט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    האמת שעד לחצי הגמר באמת חשבתי שפדרר לא יצליח לחזור לטניס שלו, השינוי ברמה שהוא הציג במשחקים האחרונים לעומת הראשונים גדול מאוד לדעתי, ועל זה מגיד לו עוד כבוד.

חוץ מזה אמרתי שהטורניר יקבע לגבי החיים שאחרי פדרר, ולאו דווקא שכבר הגענו לנקודה בה פדרר כבר לא פקטור, חלילה. בתחילת הטורנירחשבתי שפדרר יצליח להגיע לחצי וגם יעצר, ואם הוא היה ממשיך בכושר של החודשים האחרונים זה כנראה מה שהוא היה משיג.

אז העידן לא נגמר, פדרר זכה בUSO בזכות ועכשיו יש לו הזדמנות לצמצם את הפער משמעותית מהמקום הראשון בזכות נלבנדיאן שזכה בשלושת הטורנירים הגדולים של סוף העונה, ואין לו סיכוי ריאלי לשחזור של אותם הישגים.

הנה אני מוריד את הכובע, :aaa8:

9. פול סקולס Member

מה??!?!?!?!? מתי לעזאזל שוחק הגמר?
    הייתי בטוח שזה היום ב15:30 ביורוספורט, פתאום אני מגלה שפדרר דרס את מארי (מה שהיה צפוי, המומנטום של פדרר והעייפות של מארי).

אני שמח בשביל פדרר עד כמה שאוהד של נדאל יכול, כי עולם הטניס צריך אותו בכושר.
    חייבים לדעת לפרגן, לא משנה באיזה צד אתה.

10. shlomydavid מנהלים

http://img177.imageshack.us/img177/2678/usolp2.Xxx

רוג'ר פדרר זכה ב-US OPEN בפעם ה-5 ברציפות !

רוג'ר פדרר (שוויץ) השלים זכייה חמישית ברציפות ב-US OPEN, אחרי שניצח 2:6, 5:7, 2:6 את אנדי מארי (בריטניה) תוך שעה ו-51 דק' בלבד.

סיקור המשחק:

פדרר פתח את המשחק עם משחקון חלק על האפס, והגיש 2 אייסים כדי לעלות ל-0:1. מארי הצליח להשוות דיי בקלות - 1:1. פדרר הצליח לשמור בקושי על הגשתו ועלה ל-1:2. מארי הצליח להציל את נק' השבירה הראשונה במשחק, והשווה ל-2:2.
    פדרר שמר בפעם השלישית על הגשתו ועלה ל-2:3. במשחקון ה-6 מארי איבד קצת את הריכוז וביצע שגיאה כפולה, ופדרר הצליח לנצל זאת ושבר את הגשתו ועלה ל-2:4. פדרר המשיך את המומנטום, שמר על הגשתו, ושוב שבר את מארי כדי לזכות במערכה הראשונה תוך 26 דק' בלבד - 2:6.
    פדרר המשיך את המומנטום גם בפתיחת המערכה השנייה, שבר את מארי כבר בהגשתו הראשונה, ועלה ל-0:2. מארי לא נכנע, שמר על הגשתו ומיד הצליח לשבור חזרה את פדרר ולהשוות ל-2:2. במשחקון החמישי פדרר נקלע לפיגור 40:0, אבל ידע לצאת ממנו ולשמור על הגשותיו ל-2:3.
    מכאן המשחק נעשה צמוד ושני השחקנים שמרו על הגשותיהם עד למשחקון ה-12, ודווקא בו כשמארי מנסה להגיש כדי להישאר במערכה, הוא נשבר על האפס ואיבד אותה - 7:5, ו-2:0 לפדרר במערכות.
    במערכה השלישית היה נראה שמארי כבר נשבר מנטלית, ופדרר שבר פעמיים ועלה ל-0:5. מארי הצליח להינצל מ'בייגל' כששמר על הגשותיו ל-5:1. פדרר עלה להגיש כדי לזכות בתואר, אבל לא הצליח לעשות כך, ומארי שוב הציל את כבודו עם שבירה וצימק את התוצאה ל-5:2.
    למרות זאת, מארי לא היה נראה כמי שיכול לעשות יותר מכך, והוא ביצע שגיאה כפולה שנתנה לפדרר את הנק' אליפות הראשונה שלו. מארי הצליח להציל אותה, אבל בנק' אליפות השנייה הוא כבר נכנע, ופדרר השלים את הניצחון במערכה ובמשחק כולו !
    רוג'ר פדרר זוכה בפעם החמישית ברציפות ב-US OPEN !

להלן תקציר המשחק בוידאו.

* כאמור, זהו תואר חמישי ברציפות לרוג'ר פדרר ב-US OPEN, והוא הראשון שעושה זאת מאז ביל טילדן ב-1924. טילדן זכה ב-6 תארים ברציפות (1920-1925).
    * רוג'ר פדרר השלים תואר 13 בגראנד סלאם, והוא רחוק תואר אחד משיאן כל הזמנים, פיט סאמפרס.
    * פדרר הוא הראשון בהיסטוריה שזוכה בשני גראנד סלאמים 5 פעמים ברציפות (ווימבלדון 2003-2007 ו-US OPEN).
    * פדרר שהגיע לחצי גמר באליפות אוסטרליה הפתוחה, ולגמרים ברולאן גארוס ובווימבלדון, זכה בתואר גראנד סלאם ראשון השנה ב-US OPEN. בכך הוא המשיך ל-6 את רצף השנים בה זכה בגראנד סלאם כלשהו.
    פיט סאמפרס (1993-2000) וביורן בורג (1974-1981) מובילים בקטגוריה הזו עם 8 שנים ברציפות בהם זכו בגראנד סלאם כלשהו.
    * למרות התואר, רוג'ר פדרר ישאר במקום ה-2 בעולם. הפער מנאדאל גדל ל-1,070 נק' (פדרר הגן על זכייה, ונאדאל הגן על שמינית גמר). לעומתו, אנדי מארי יעלה לדירוג שיא בקריירה - מקום 4 בעולם. בעיקבות ההישג, מארי גם הבטיח את מקומו בטורניר המאסטרס בסוף השנה בשנגחאי.

רוג'ר פדרר והגביע החמישי ברציפות ב-US OPEN !

http://d.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/reuters/20080909/07/2278589795.Xxx

התגובות:

רוג'ר פדרר: "הרגשתי שאני משחק לא טוב בחודשים האחרונים, במיוחד על מגרשים קשים. אבל המצב שלי לא היה כל כך גרוע כמו שכולם חשבו. לא הרגשתי שאני מתמודד עם לחץ מסוים לזכות כאן, אבל זהו בהחלט רגע מאוד מיוחד בקריירה שלי.
    זו זכייה מדהימה, היא חשובה לי מאוד. הרגשתי ששוב אי אפשר לנצח אותי. אני מקווה שהטניס שלי בגמר ישתיק את כל אלו שחשבו שאני גמור. היום, אני חושב שבחרתי בטקטיקה הנכונה נגד אנדי. צריך לזכור ששיחקתי נגד טקטיקן מצוין.
    כנראה שהשנה כבר לא אדביק את הפער מהמקום הראשון כי אני כרגע מאוד רחוק מנאדאל ויש לי הרבה יותר מה להפסיד מאשר לו, אבל אני מאמין שאם אמשיך להשתפר אוכל להיאבק שוב על המקום הראשון בשנה הבאה. זה האתגר הבא שלי".
    אביו רוברט, הגיב גם הוא: "אולי אי אפשר לזכות בהכל. אחרי הרולאן גארוס אפשר היה לראות את התגובות השליליות שטענו שרוג'ר גמור. היום הוא הוכיח שכולם טעו".
    מאמנו, חוזה היגראס, פירגן: "אני מאוד מאוד שמח בשבילו, הוא עבר תקופה קשה, אבל הוא אלוף אמיתי".
    מארי המאוכזב אמר: "המטרה שלי היתה לנסות ולזכות באליפות. שיחקתי נגד השחקן הגדול בהיסטוריה, לפחות לדעתי. הוא בהחלט קבע היום שיאים חדשים. הוא עשה מעט מאוד טעויות. מנטלית ופיזית, עכשיו אני יודע שאני יכול להגיע לגמר גראנד סלאם. זה רק תלוי בטניס שלי. כשעובדים קשה, מגיעים לתוצאות.
    אני מקווה שזו תהיה התחלת דרך חדשה מבחינתי, אך אצטרך להמשיך לעבוד קשה".
    מארי אמר על העובדה שזכה לפחות מנוחה לפני הגמר: "ברור שהייתי מעדיף להיות במצב שלו, אך אני לא חושב שבגלל זה הוא ניצח. כרגע אני מאוד מאוכזב. אם הייתי עושה כמה דברים טוב יותר, אולי היה לי סיכוי לנצח. עכשיו אני רק רוצה לנוח מספר ימים, ולא לחשוב על טניס".

הבאנר, התמונה והמידע באדיבות האתרים:

האתר הרשמי של הטורניר, הסבב הרשמי של הגברים, האתר, האתר, האתר

11. דנידין Member

כל מילה בסלע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

התכוונת כמובן לג'וקוביץ' הרמאי ונדאל המשעמם והתחמן.