The Roland Garros 2011

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏21/5/11.

1. Selby Member

לעצור משחק ב5-5 במערכה השלישית כשיש שובר שוויון, WTF? כן חושך מצרים ולא הגיוני להמשיך, אבל למה בכלל להתחיל את המערכה?
    בכל מקרה, האחים כבר היו צריכים לגמור את זה למרות שבחלקים מהמשחק האינדו-פאק אקספרס היו פשוט מדהימים, אבל בכל זאת הם היו ביתרון שבירה במערכה הראשונה, היו ביתרון שבירה במערכה השלישית ולקראת הסוף היו להם נקודות שבירה כמעט בכל משחקון,
    לא נראה לי שיהיה שובר שוויון מחר אלא ניצחון 7-5, אין לי מושג למי.

2. shlomydavid מנהלים

אני רואה שהמערכה השלישית נמשכה 39 דק', כנראה שחשבו שהמשחק יגמר לפני שיחשיך. ולא מפסיקים בד"כ לפני שממש מחשיך.
    ד"א, זה יום שלישי ברציפות שעוצרים משחק בגלל חשכה. מתי תהיה תאורה ברולאן גארוס?! כנראה רק ב-2016 ואולי רק בפיליפ שאטרייה.

3. Selby Member

הקטע המטומטם הוא שהיום בסוזן לנגלן הייתה רק מערכה אחת, משחק זוגות אחד ומשחק נשים אחד ובכל זאת לא הספיקו לסיים את המשחק האחרון, בגלל שהמארגנים מתעקשים להתחיל את המשחק הראשון כל כך מאוחר. אם היה לוח זמנים עמוס הייתי מבין, אבל זה לא צריך לקרות בשלבים המתקדמים של הטורניר.

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/11
  4. shlomydavid מנהלים

זה לא חדש שהשיבוצים של הצרפתים הם הזויים..

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

סודרלינג מזעזע, נראה כאילו נדאל משחק נגד דודי סלע או מישהו בסגנון...
    מגיע לא טוב, כדורים לרשת, מוותר על כדורים נוחים... לא זה מה שציפיתי לראות ממשחק כזה.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם אתה מחפש עניין, צ'לה ומארי מתחרים מי יצליח להיות יותר דרמטי בלפתוח פער משמעותי ואז לאבד אותו - צ'לה עשה זאת בצורה מרשימה יותר עד כה, מארי הצליח למנוע את הטרגדיה בסוף. אבל מפגש מעניין ושקול בהרבה מהמצופה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/6/11
  7. Selby Member

מארי רק החמישי מבין השחקנים הפעילים שמגיע לחצי הגמר בכל ארבעת הגראנד סלאמס, כנראה שהוא לא כזה גרוע...
    אין לו סיכוי נגד נאדאל בגלל הפציעה, למרות שאם הוא היה בשיאו היה לו סיכוי נהדר נגד נאדאל הנוכחי חסר הביטחון.

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/11
  8. shlomydavid מנהלים

http://img684.imageshack.us/img684/6979/eb1908d3ce6847249865109.Xxx

גברים - חצי הגמר: רפאל נאדאל vs אנדי מארי !

היום הושלם פיינל פור הגברים ברולאן גארוס 2011, כשבמשחק חצי הגמר השני יפגשו רפאל נאדאל (ספרד, 1) ו-אנדי מארי (בריטניה, 4) !
    נאדאל העפיל ראשון אחרי שגבר 4:6, 1:6, 6:7(3) על רובין סודרלינג (שבדיה).
    לעומתו, מארי התאמץ קצת יותר כדי להכניע 6:7(2), 5:7, 2:6 על חואן איגנסיו צ'לה (ארגנטינה).
    יש לציין שמארי חזר מפיגור שתי שבירות במערכה הראשונה (4:1), והתגבר על שתי שבירות בשנייה (2:5) בדרך לניצחון במשחק כולו.
    נאדאל עולה למאזן מדהים של 1:43 ומעפיל לחצי גמר שישי בשבע השנים האחרונות (נעדר רק ב-2008).
    לעומתו, מארי הפך לבריטי השני שמעפיל לחצי הגמר ברולאן גארוס, אחרי טים הנמן ב-2004.
    אם מארי יעלה לגמר, הוא יהיה הבריטי הראשון שעושה זאת מאז הנרי אוסטין ב-1937.

* חצאי גמר הגברים יתקיימו ביום שישי.

נשים - חצי הגמר: נה לי vs מריה שראפובה !

היום הושלם פיינל פור הנשים ברולאן גארוס 2011, כשבמשחק חצי הגמר השני יפגשו נה לי (סין, 7) ו-מריה שראפובה (רוסיה, 8) !
    שראפובה העפילה ראשונה לחצי הגמר, אחרי שטיילה עם 0:6, 3:6 על אנדראה פטקוביץ' (גרמניה).
    לעומתה, לי עשתה זאת עם 5:7, 2:6 על ויקטוריה אזרנקה (בלארוס, 4).
    ללי זהו חצי גמר ראשון בקריירה ברולאן גארוס, ושני בסה"כ בסלאמים (אחרי גמר אוסטרליה השנה).
    לי היא הסינית הראשונה שמעפילה לחצי הגמר ברולאן גארוס.
    לשראפובה זהו חצי גמר שני ברולאן גארוס, אחרי 2004 (שם הפסידה לאיבנוביץ'). זהו גם הראשון מאז אוסטרליה 2008.

נשים - חצי הגמר:

15:00: נה לי (סין, 7) vs מריה שראפובה (רוסיה, 8)

* המאזן בינהן הוא 5:2 לשראפובה (1:0 לשראפובה על החימר).
    הניצחון היחיד של שראפובה על משטח החימר היה ברולאן גארוס 2009.
    לי ניצחה ב-2 המשחקים האחרונים בינהן, כשהאחרון היה בבירמינגהאם 2010.
    הניצחון האחרון של שראפובה הוא אותו ניצחון מהרולאן גארוס 2009.

17:00 (משוערת): מריון ברטולי (צרפת, 11) vs פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליה, 5)

* המאזן בינהן הוא 4:1 לסקיאבונה. ללא מפגשים על החימר.
    סקיאבונה ניצחה את המשחק האחרון בינהן שהיה בווימבלדון 2009.
    הניצחון היחיד של ברטולי היה בדובאי 2009.

* ערוץ יורוספורט יעביר בשידור ישיר את שני המשחקים.

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-12 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

** שידורים לחלק מהמשחקים אפשר למצוא באתרים הזה או הזה או הזה

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/11
  9. Selby Member

זה משחק הזוגות הכי מכוער שראיתי בחיים שלי, שני הצמדים ישנים על המגרש, אף אחד מהם לא רוצה להחזיר סרבים, האחים בריאן נראים כאילו הם משתעשעים ומזלזלים, זה נראה כאילו הם סיכמו עם מישהו על תוצאה מראש, בחיי. גועל נפש ובהחלט לא פרסומת טובה לזוגות כי זה נראה כמו משחק קשישים במועדון טניס, אבל בעיקר מוזר בעיניי כי האחים שיחקו די טוב ועם הרבה אנרגיה נגד בופאנה וקורשי ושיחקו סביר בכל המשחקים לפני כן.

עריכה: טוב המערכה הראשונה זה הדבר הכי "מכור" שראיתי בחיים שלי :aaarofl:
    אני שנים רואה את האחים בריאן מחזירים סרבים של חלק מהמגישים הכי אימתניים בעולם כמו שצריך, לרגליים, ועכשיו כשהארגנטיני והקולומביאני פשוט מגלגלים את הסרב פנימה, הבריאנים בקושי זזים, בקושי מניפים את המחבט אפילו, בקושי זוכים בנקודות בהחזרה. הרי רק אתמול ושלשום הם הסתדרו לא רע עם הסרב העוצמתי של בופאנה, אותו דבר רק לפני כמה ימים עם גוצ'יונה הסולם... מה נסגר?

והנה שתי שבירות קלילות בפתיחת המערכה השנייה שרק מחדדות את מה שאמרתי.
    רק להבהיר, אני לא באמת חושב שהם מכרו מערכה או כל דבר אחר, סתם יש להם off day, אבל אני גם לא חושב שזה משהו הזוי ותלוש מהמציאות כי זה קורה בטניס המון ברמות נמוכות יותר.
    מדהים כמה שהם גרועים היום... אני חושב שהכי הגיוני זה שעבר איזשהו ריב ביניהם.

6 משחקונים ברצף :aaarofl:
    הייתי מחמיא לצמד הארגנטיני-קולומביאני, אבל באמת שהם לא היו כאלה טובים היום, אני חושב שזה יהיה ברור נגד נסטור ומירני, ואם לא אז אני יותר מאשמח לאכול את הכובע.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/11
  10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחמאות למי שרואה משחקי זוגות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אני לא זוכר מי זה היה באחד מימי השבוע, אחד מפרשני הטניס שאני עוקב אחריהם בטוויטר, סיפר שבמשחק זוגות במגרש המרכזי, שהתקיים אחרי סיום משחקי היחידים, היו 100 איש... היכולת של הזוגות והזוגות המעורבים לסתום חורים ולמלא את לוח הזמנים משאירה את הענף בתוך הענף הזה בחיים.

נא לי בגמר מול פרנצ'סקה סקיאבונה... איך שלא מסתכלים על זה, מי שלא תנצח, זה סיפור ענק. בין אם הבחורה שממשיכה לסחוב על הגב את הטניס הסיני (למרות שיש עוד כמה שחקניות לא ראות) ולהביא אותו להישגים, או הגברת שלקראת גיל 30 פתאום נהייתה שחקנית צמרת.

לגבי מחר, אני לא רואה את מארי מנצח את נדאל, אולי ייקח מערכה, לא חושב שהוא מסוגל ליותר, אבל אני מרוצה מכך שהגיע לחצי גמר בגראנד סלאם על חימר. מבחינתי זה מקסום היכולות שלו כרגע. זה רק מראה את היתרון של 4 הגדולים על כל השאר (טוב, 3+אנדי. סעמק, אי אפשר היה ליפול על עידן עם נפילים פחות נפיליים?). דיוקוביץ'-פדרר זה כבר סיפור אחר כי פדרר נראה טוב בטורניר. עדיין קצת קשה להתייחס לדיוקו כטניסאי חימר על, אבל מי שניצח את נדאל פעמיים הוא הדבר האמיתי. דיוקו ב-4.

11. Selby Member

מחמאות למי שרואה טניס נשים, זה ענף אחר לגמרי.
    כן, לזוגות אין כמעט קהל למעט מקרים יוצאי דופן( כמו גמר היו אס אופן האחרון אז היה כמעט full house), אבל זה כי הענף סובל מסטיגמה ומיחסי ציבור גרועים מאוד. לדעתי לאנשים שאף פעם לא ראו זוגות ברמה הגבוהה ביותר אין זכות ללכלך על המשחק. אלה שראו וזה לא לטעמם, לגיטימי לגמרי, כמו שזה לגיטימי שטניס הגנתי על חימר הוא לא לטעמי, זה לא אומר שזה טניס גרוע. העובדה היא שרוב האנשים שרואים טניס זוגות ברמה גבוהה מאוד מופתעים וישר מתחילים לתהות למה אין קהל למשחק הזה, למה לא מראים אותו בטלוויזיה ולמה יש לו סטיגמה שלילית כל כך.
    http://www.youtube.com/watch?v=0C-pEt8d9ts
    1. אני מביא תמיד את הלינק הזה כי זה בין התקצירים המלאים הבודדים של משחק זוגות שיש ביוטיוב. זה לא איזשהו משחק נדיר, רוב המשחקים בין האחים בריאן לנסטור וזימוניץ' בשנים האחרונות היו ברמה הזאת.
    2. זה לא תקציר ערוך כך שלא ישקף את האיכות של המשחק כולו, אני ראיתי את המשחק הזה בשידור ישיר, יש לי את המשחק השלם בקובץ במחשב, רוב הנקודות במשחק הזה היו ברמה שרואים בתקציר.
    אם מישהו יגיד שהטניס בלינק שהבאתי משעמם זה לגיטימי, על טעם וריח... אבל ההיגיון שלי אומר שרוב חובבי טניס היחידים היו משלמים בשביל לראות את זה. ויותר מזה, בשביל מישהו שבכלל לא חובב טניס זה אמור להיות מושך הרבה יותר מטניס יחידים כי זה הרבה יותר מהיר, דינאמי, מרגש ומבדר. אבל לא מראים את זה בשום מקום, אז איך ייחשף לזה קהל? זה כאילו שזה משוחק מאחורי דלתות סגורות ורק משוגעים כמוני יודעים על מה בכלל מדובר.

היום ספציפית כמו שכתבתי היה משחק זוגות מחריד של האחים בריאן, משחק ברמה של צ'לנג'ר במקרה הטוב. גם את מארי ראיתי רק השנה נותן 3-4 משחקים ברמה של צ'לנג'ר במקרה הטוב. מה גם שלפני המשחק של האחים בריאן היה משחק לא רע בכלל בין נסטור ומירני ללודרה וזימוניץ'.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/11
  12. shlomydavid מנהלים

גם טניס נשים וגם זוגות זה חלק לגיטימי וחשוב בענף הטניס, וכל אחד אוהב את מה שהוא רוצה.
    העובדה היא שגם שחקני הטניס הבכירים ביותר משחקים זוגות בטורנירי הסבב, אבל ברור שקשה להם לעשות זאת בסלאמים..
    לא צריך להדביק סטיגמות לאף אחד..

13. shlomydavid מנהלים

http://img684.imageshack.us/img684/6979/eb1908d3ce6847249865109.Xxx

נשים - משחק הגמר: פרנצ'סקה סקיאבונה vs נה לי !

היום נקבע גמר הנשים ברולאן גארוס 2011, והוא יפגיש את פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליה, 5) ו-נה לי (סין, 7)!
    לי העפילה ראשונה למשחק הגמר, אחרי שגברה 4:6, 5:7 על מריה שראפובה (רוסיה).
    שראפובה שהרשימה עד החצי, נקלעה ליום לא טוב בסרב עם 10 שגיאות כפולות. לי כמובן ניצלה זאת והציגה גם טניס טוב בדרך לניצחון.
    לעומתה, סקיאבונה, אלופת 2010, העפילה לגמר שני ברציפות אחרי שגברה 3:6, 3:6 על מריון ברטולי (צרפת).
    סקיאבונה הוכיחה עליונות ברב שלבי המשחק עם 22 ווינרים לעומת 11 של ברטולי, וניצחה בצדק.
    ללי זהו גמר ראשון בקריירה ברולאן גארוס, ושני בסה"כ בסלאמים (אחרי גמר אוסטרליה השנה).
    לי היא האסייתית הראשונה שמעפילה לגמר ברולאן גארוס.
    לסקיאבונה זהו כאמור גמר שני ברציפות בפריז, והיא כמובן תנסה לשחזר את זכייתה מאשתקד.

* גמר הנשים יתקיים ביום שבת.

* קייסי דלאקווה (אוסטרליה) ו-סקוט ליפסקי (ארה"ב) זכו היום בתואר הזוגות מעורבים ברולאן גארוס, אחרי שהפתיע וגברו על המדורגים 1, קטרינה סרבוטניק (סלובניה) ו-ננאד זימוניץ' (סרביה) - 6:7 (6), 6:4 ו-7:10 בסופר טייברייק.

* היום נקבע גמר הזוגות גברים, ובו יפגשו מקס מירני (בלארוס) ו-דניאל נסטור (קנדה) במפתיע את חואן סבסטיאן קאבאל (קולומביה) ו-אדוארדו שוואנק (ארגנטינה).
    מירני ונסטור (2) העפילו ראשונים, אחרי שגברו 6:7(4), 6:7(5) על מיכאל לודרה (צרפת) וננאד זימוניץ' (סרביה).
    לעומתם, קאבאל ושוואנק הדהימו כשגברו 6:7(4), 3:6 על האחים בוב ומייק בראיין (ארה"ב) - 1 בעולם.

גברים - חצי הגמר:

15:00: רפאל נאדאל (ספרד, 1) vs אנדי מארי (בריטניה, 4)

* המאזן בינהם הוא 4:10 לנאדאל (0:3 לנאדאל על החימר).
    הניצחון האחרון של נאדאל על משטח החימר (ובכלל) היה השנה במאסטרס מונטה קרלו.
    הניצחון האחרון של מארי היה במאסטרס טורונטו אשתקד.

18:30 (משוערת): רוג'ר פדרר (שוויץ, 3) - נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 2)

* המאזן בינהם הוא 9:13 לפדרר (1:2 לפדרר על החימר).
    ג'וקוביץ' ניצח את 3 המשחקים האחרונים בינהם, כשהאחרון היה השנה במאסטרס אינדיאן וולס.
    הניצחון האחרון של פדרר היה באליפות סוף השנה בלונדון אשתקד.
    הניצחון האחרון של ג'וקוביץ' על החימר היה במאסטרס רומא 2009.
    הניצחון האחרון של פדרר על החימר היה במאסטרס מונטה קרלו 2008.

* ערוץ יורוספורט יעביר בשידור ישיר את שני המשחקים.

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-13 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

** שידורים לחלק מהמשחקים אפשר למצוא באתרים הזה או הזה או הזה

נערך לאחרונה ב: ‏3/6/11
  14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סקיאבונה זו הגרסה הגברית של שחקן נבחרת איטליה לשעבר קאמוראנסי?

סלבי, כמו שאמרת ימים כאלו והפתעות כאלו קורים לא מעט ברמות הנמוכות, אבל שזה יקרה לזוג מספר אחד בעולם ומול זוג אלמוני יחסית זה משהו שונה כבר. מבלי להיות דרמטי יותר מדי, אני גם בניגוד אלייך לא צופה בהם אלא רואה תוצאות בעיקר, נראה לי שהאחים בירידה בשנה האחרונה. גם שהם מנצחים, התוצאות יותר ויותר צמודות. מול זה, גם הצמד היריב הגדול שלהם בדירוג לא מצטיין יותר מדי השנה לא?

15. Selby Member

סקיאבונה היא הגרסה הגברית... זהו, אפשר לסיים את המשפט פה, עם כל האכזריות שבדבר. אבל באמת דומה לקמוראנסי, והוא באמת יותר נשי ממנה.

עד כמה אתה אוהד של שוואנק? כי אם כן אז חבל שלא יצא לך לראות את המשחק. הוא בהחלט מוכשר, אבל שוב, המשחק היום היה על הפנים, יצא לי לראות אותו משחק טוב בהרבה. מה שכן, מה נסגר איתו ועם קאבאל, הם BFF? מאיפה הם מכירים בכלל? כל נקודה שהם לקחו חיבוק רומנטי, זה היה די מביך, ברצינות. הם נראו קרובים בהרבה מהאחים בריאן שהיום נראו לי מרוחקים במיוחד.
    לא, אני לא מזהה ירידה בכושר של האחים אבל זה נתון לויכוח אני מניח. הם לא משחקים השנה כמו ששיחקו בשנה שעברה בסביבות היו אס אופן אבל הם לקחו את התואר באוסטרליה בצורה מאוד מרשימה, הייתה להם נפילה דווקא בטורנירים בארה"ב אבל הם נתנו יופי של עונת חימר. הם אף פעם לא מצטיינים יחסית ברולאן גארוס, חצי גמר זה לא רע בכלל, זה יותר מהממוצע. מבחינת יכולת ולא תוצאות, הם היו סבירים לאורך הטורניר, הייתה עלייה ברבע הגמר שחשבתי שתימשך עם עוד עלייה בחצי הגמר אבל כאמור, אולי המשחק הכי גרוע שלהם שראיתי, לזה לא ציפיתי.