The Roland Garros 2011

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏21/5/11.

1. cazzo Il Capocuoco

פוניני....האיטלקי הראשון ברבע גמר מאז 1995, האחרון היה רנצו פורלאן. עם הפציעות האלה וכמעט 5 שעות של משחק, לא חושב שיש לו אפילו סיכוי מול גאסקה.

2. shlomydavid מנהלים

http://img684.imageshack.us/img684/6979/eb1908d3ce6847249865109.Xxx

ג'וקוביץ', פדרר ופוניני העפילו לרבע הגמר ! מונפיס ופרר ימשיכו לשחק היום.

משחקי שמינית הגמר אצל הגברים ברולאן גארוס עדיין לא הושלמו.
    המשחק בין דויד פרר (ספרד, 7) ו-גאאל מונפיס (צרפת, 9) הופסק בשל החשיכה במצב של 1:2 למונפיס במע', ו-0:2 לפרר ברביעית.
    מי שכבר ממתין למנצח במשחק הזה הוא רוג'ר פדרר (שוויץ, 3) שגבר בדרבי שוויצרי על סטאניסלאס וורינקה - 3:6, 2:6, 5:7.
    אבל עם כל הכבוד להם, הסיפור המרכזי של היום הוא פאביו פוניני (איטליה, 49) שהתגבר על התכווצות שרירים, וגבר בתום מרתון של 4 שעות ו-22 דק' על אלברט מונטאנס (ספרד, 38) - 6:4, 4:6, 6:3, 3:6, 9:11.
    יש לציין שפוניני הציל 5 נק' משחק. בנוסף, פוניני הוא האיטלקי הראשון שמגיע לרבע גמר גראנד סלאם מאז דוד סנגווינטי בווימבלדון 1998. האיטלקי האחרון שעשה זאת בפריז היה רנצו פורלאן ב-1995.
    פוניני יפגוש ברבע הגמר את נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 2) שלא עצר גם מול רישאר גאסקה (צרפת) כשגבר עליו - 4:6, 4:6, 2:6.
    לג'וקוביץ' זהו ניצחון 41 ברציפות מפתיחת העונה ו-43 ברציפות בסה"כ (כולל הניצחונות מאשתקד בגביע דייויס).
    בכך ג'וקוביץ' נפרד מג'ון מקנרו (42), והתייצב במקום השלישי בכל הזמנים, כשלפניו רק איבן לנדל (44), וגיז'רמו וילאס (46).

סקיאבונה, ברטולי וקוזנצובה העפילו לרבע הגמר ! זבונרבה הודחה אחרי הפסד לפבליוצ'נקובה.

אמש נקבעו משחקי רבע הגמר הראשונים אצל הנשים עם הפתעה אחת בולטת.
    אנסטסיה פבליוצ'נקובה (רוסיה, 15) הפתיעה שגברה בדרבי רוסי 6:7(4), 6:2, 2:6 על ורה זבונרבה (רוסיה, 3).
    לפבליוצ'נקובה זהו רבע גמר גראנד סלאם ראשון בקריירה.
    פבליוצ'נקובה תפגוש ברבע הגמר את אלופת 2010, פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליה, 5), שגברה 3:6, 6:2, 4:6 על ילנה יאנקוביץ' (סרביה).
    ברבע הגמר השני שנקבע יפגשו למשחק מעניין מריון ברטולי (צרפת, 11) ו-סבטלנה קוזנצובה (רוסיה, 13).
    ברטולי הובילה 5:7, 0:1 על ג'יסלה דולקו (ארגנטינה), לפני שהארגנטינאית נאלצה לפרוש בגלל פציעה ברגלה.
    לעומתה, קוזנצובה נאלצה לחזור מפיגור מערכה, כדי להכניע 7:6(6), 3:6, 2:6 את דניאלה האנטוחובה (סלובקיה).

יום שני - משחקי שמינית הגמר (בסוגרים הדירוג בטורניר); מגרש:

גברים:

12:00 בצהריים: אלחנדרו פאלה (קולומביה) - חואן איגנסיו צ'לה (ארגנטינה); סוזאן לנגלן
    13:45 (משוערת): רפאל נאדאל (ספרד, 1) - איבן ליובצ'יץ' (קרואטיה); פיליפ שאטרייה
    15:00 (משוערת): דויד פרר (ספרד, 7) - גאאל מונפיס (צרפת, 9); סוזאן לנגלן, להמשיך את המשחק.
    16:30 (משוערת): ג'יל סימון (צרפת, 18) - רובין סודרלינג (שבדיה, 5); פיליפ שאטרייה
    18:00 (משוערת): אנדי מארי (בריטניה, 4) - ויקטור טרויקי (סרביה, 15); סוזאן לנגלן

נשים:

12:00 בצהריים: נה לי (סין, 6) - פטרה קוויטובה (צ'כיה, 9); פיליפ שאטרייה
    16:15 (משוערת): יקטרינה מקארובה (רוסיה) - ויקטוריה אזרנקה (בלארוס, 4); סוזאן לנגלן
    19:15 (משוערת): מריה שראפובה (רוסיה, 7) - אגניישקה רדוואנסקה (פולין, 12); פיליפ שאטרייה
    19:30 (משוערת): אנדראה פטקוביץ' (גרמניה, 15) - מריה קירילנקו (רוסיה, 25); סוזאן לנגלן

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-9 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

* ערוצים יורוספורט ויורוספורט 2 ישדרו היום מ'הרולאן גארוס', החל מ-12:00 בצהריים. אתם מוזמנים לבדוק איזה משחקים ישודרו.

כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

** שידורים לחלק מהמשחקים אפשר למצוא באתרים הזה או הזה או הזה (תודה לסלבי).

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/11
  3. דקו Member

אליאס מה יש לך להגיד על הישג של צ'ילה?

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

סונדרלינג נראה ממש טוב ובמפגש הבא מחכה רפאל נדאל. זה יכול להיות צמוד מאוד, לא שכחנו מה הוא עשה לרפא לפני שנתיים. אני בכוננות מותחן.

5. The_Arsenal Member

חבל שהפסיקו את המשחק של מארי באמצע. הוא חזר מהקבר מ-2-0 וברייק דאון בסט שלישי ל-2-2, עם טניס גדול בסט רביעי. כל סרב שני של טרויצקי הסתיים עם ווינר פצצה של מארי כמו שרק הוא יודע כשהולך לו, וטרויצקי נראה באמת גמור, פיסית ומנטלית. גם מארי נכנס לזה עם לובים ודרופים כמו שצריך.
    מאטס וילאנדר אמר נכון שמארי הוא slow starter אז בכלל לא בטוח לצד מי יהיה המומנטום מחר כשהם יתחילו לשחק סט חמישי. מקווה שמארי יידע להתעלות.
    Come on Andy!

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

צ'לה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx אני כבר הספדתי אותו לפני זמן מה, שנתיים בערך, אבל כל הכבוד לו שבגילו הוא חוזר ונותן את הטניס הכי טוב בקריירה שלו להוציא את תקופה השיא אי שם באמצע העשור הקודם. האמת שאף פעם לא התעניינתי בו יותר מדי, אבל לאחרונה יצא לי לשמוע ולקרוא ראיונות שלו והא עושה רושם של בן אדם מאוד משעשע וצנוע.

ראיתי היום חלק מהמשחק של נדאל, דווקא נהנתי מאוד מהיריב שלו, מאוד אלגנטי הקירח.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/5/11
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם כבר השגים ארגנטינאים אני דווקא פחות מופתע מזה של צ'לה, שסה"כ הייתה לו הגרלה נוחה ולא ניצח מישהו שזו הפתעה, אלא יותר מההשג המרשים של שוואנק בזוגות. הוא וחברו האלמוני יחסית הגיעו רחוק מאוד מהמצופה. ההתמקדות שלו בזוגות עלתה לו משמעותית בדירוג ביחידים, אבל נותנת לו מקום כמעט בטוח בנבחרת, כנראה שזה אחד השיקולים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/5/11
  8. Selby Member

אתה מדבר כאילו מדובר בשחקן אלמוני, הלו, זה Ljubo Legendaaaaaaa שלימד את ורדאסקו איך לשחק טניס אמיתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

מארי חייב להגיע לחצי אפילו עם הפציעה בקרסול.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אלמוני לא, אבל לא יצא לי לראות אותו כמעט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx תענוג הסגנון שלו.

10. shlomydavid מנהלים

ג'וקוביץ' העפיל לחצי הגמר ללא משחק ! נאדאל יפגוש את סודרלינג ברבע הגמר.

היום נקבע העולה הראשון לחצי הגמר ברולאן גארוס אצל הגברים.
    זהו נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 2) שהעפיל לחצי גמר ללא משחק, אחרי שיריבו, פאביו פוניני (איטליה, 49), פרש בשל פציעה ברגלו.
    פוניני שגבר אמש במשחק דרמטי על מונטאנס אחרי 4 שע' ו-22 דק', לא התגבר על הפציעה מהמשחק הזה.
    פוניני הסביר את פרישתו: "הרופאים אמרו לי שאם אשחק ביום רביעי זה יהיה מסוכן עבורי. זו החלטה קשה, בטח עבור שחקן כמוני שמעולם לא הגיע למעמד כזה, אבל לא היתה לי ברירה".
    כעת ג'וקוביץ' יחכה בחצי הגמר למנצח במשחק בין רוג'ר פדרר (שוויץ, 3) ו-גאאל מונפיס (צרפת, 9).
    מונפיס העפיל לרבע הגמר רק היום, אחרי שהשלים את הניצחון המרתוני על דויד פרר (ספרד, 7) - 4:6, 6:2, 5:7, 6:1, 6:8.
    המשחק שהופסק אמש, חודש היום ושוחק בסה"כ 4 שעות ו-7 דק'.
    בעיקבות ההעפלה לחצי הגמר, לג'וקוביץ' חסר ניצחון אחד כדי להעפיל לראשונה בקריירה למקום ה-1 בעולם !
    הוא יעשה זאת בכל מקרה אם יעפיל לגמר, ולכן נאדאל חייב לזכות בתואר ולקוות שג'וקוביץ' יפסיד בחצי הגמר על מנת להישאר בפסגה.
    משחק רבע הגמר המעניין ביותר שנקבע היום יפגיש לשחזור הגמר אשתקד את רפאל נאדאל (ספרד, 1) ו-רובין סודרלינג (שבדיה, 5) !
    נאדאל העפיל ראשון אחרי שגבר 5:7, 3:6, 3:6 על איבן ליוביצ'יץ' (קרואטיה).
    לעומתו, סודרלינג עשה זאת עם 2:6, 3:6, 6:7(5) על ג'יל סימון (צרפת).
    במשחק מפתיעי הטורניר, חואן איגנסיו צ'לה (ארגנטינה, 34) חזר פעמיים מפיגור מערכה וגבר 6:4, 2:6, 6:1, 6:7(5), 2:6 על אלחנדרו פאלה (קולומביה) בדרך לרבע הגמר.
    לצ'לה זהו רבע גמר גראנד סלאם ראשון מאז ה-US OPEN 2007 והשני בפריז (אחרי 2004). בשניהם הוא הפסיד.
    צ'לה ימתין כעת למנצח במשחק בין אנדי מארי (בריטניה, 4) ו-ויקטור טרויקי (סרביה, 15) שהופסק בגלל החשיכה במצב של 2:2.
    טרויקי פתח עם 4:6, 4:6 ועלה ליתרון מבטיח של 2 מערכות, אבל מארי הצליח לחזור למשחק כשניצח בשתיים הבאות 3:6, 2:6.

נשים - רבע הגמר: אזרנקה vs לי, שראפובה vs פטקוביץ' !

היום הושלמו משחקי רבע הגמר אצל הנשים.
    ברבע הגמר הראשון שנקבע יפגשו ויקטוריה אזרנקה (בלארוס, 4) ו-נה לי (סין, 7).
    לי העפילה ראשונה אחרי שחזרה מפיגור מערכה, וגברה 6:2, 1:6, 3:6 על פטרה קוויטובה (צ'כיה).
    בכך לי עשתה היסטוריה כשהפכה לסינית הראשונה שמעפילה לרבע הגמר ברולאן גארוס.
    לעומתה, אזרנקה טיילה עם 2:6, 3:6 על יקטרינה מקארובה (רוסיה).
    ברבע הגמר השני שנקבע יפגשו מריה שראפובה (רוסיה, 8) ו-אנדראה פטקוביץ' (גרמניה, 12).
    שראפובה העפילה ראשונה, אחרי שגברה 6:7(4), 5:7 על אגניישקה רדוואנסקה (פולין).
    יש לציין ששראפובה יצאה מפיגור 5:3 במערכה השנייה, שברה פעמיים ולקחה את המערכה ואת המשחק כולו.
    לעומתה, פטקוביץ' התאמצה קצת יותר כדי להכניע 2:6, 6:2, 4:6 את מריה קירילנקו (רוסיה).
    לפטקוביץ' זהו רבע גמר גראנד סלאם שני ברציפות אחרי אוסטרליה, והיא תנסה לרשום חצי גמר ראשון בקריירה.

יום שלישי - משחקי רבע הגמר + שמינית הגמר (בסוגרים הדירוג בטורניר); מגרש:

גברים:

15:00: אנדי מארי (בריטניה, 4) - ויקטור טרויקי (סרביה, 15); סוזאן לנגלן, להמשיך את המשחק
    17:00 (משוערת): גאאל מונפיס (צרפת, 9) - רוג'ר פדרר (שוויץ, 3); פיליפ שאטרייה

נשים:

15:00: אנסטסיה פבליוצ'נקובה (רוסיה, 14) - פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליה, 5); פיליפ שאטרייה
    17:30 (משוערת): סבטלנה קוזנצובה (רוסיה, 13) - מריון ברטולי (צרפת, 11); סוזאן לנגלן

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-10 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

* ערוצים יורוספורט ויורוספורט 2 ישדרו היום מ'הרולאן גארוס', החל מ-12:00 בצהריים. אתם מוזמנים לבדוק איזה משחקים ישודרו.

** שידורים לחלק מהמשחקים אפשר למצוא באתרים הזה או הזה או הזה (תודה לסלבי).

11. Selby Member

לגבי שוואנק, הייתה לו שנה אחרונה נהדרת יחסית בגראנד סלאמים בזוגות, שלושה חצאי גמר מתוך הארבעה האחרונים, והוא עושה את זה עם כל מיני פרטנרים באמת באמת אלמוניים, כך שזה באמת הישג מרשים. אני מקווה שייצא לו לפגוש את האחים בחצי.

שלומי, כל הכבוד כמו תמיד.

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/11
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חבל רק שזה הולך במקביל עם ויתור על הדירוג ביחידים, יש לי הרגשה שהשאיפות שלו בדייויס הם גורם בהחלטה. אני רואה שהאחים אמנם מנצחים עד כה, אבל לא כל כך בקלילות.

בוא נדבר תאכלס על מה שחשוב, השיא של וילאס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx לא מוסיפים לנולה ניצחון על הפרישה של פוניני נכון? אבא שלי בטירוף, בניגוד אלי הוא חובב טניס ומעריץ ענק של וילאס, אני התחלתי לעקוב ברצינות רק בזכות אייסוקר ולפני זה רק הייתי עושה כן כן עם הראש שאבא היה מספר לי על כל מיני דברים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/5/11
  13. shlomydavid מנהלים

כן, זה לא נחשב במניין הניצחונות.

ד"א אליאס, איך הגיע שוואנק לקולומביאני האלמוני הזה? ידוע לך משהו?
    ממה שאני רואה בתוצאות האחרונות שלו, הוא הפסיד לו בתחילת החודש בצ'לנג'ר באיטליה.
    הוא גם ניצח את סלע לפני כחודשיים בצ'לנג'ר סן חוזה.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אין לי מושג איך ולמה הם חברו, אני גם לא מכיר את הקולומביאני. שוואנק דווקא שיתף פעולה לרוב עם ארגנטינאים, בעונה שעברה הוא וסבאז'וס ניסו להתחיל צמד "אורגני" ולשחק קבוע יחדיו בשביל הדייויס, די בהצלחה בהתחלה, אבל כנראה שזה לא הסתדר מסיבות שונות. לפי התוצאות החיבור בניהם זו החלטה טובה כנראה.

15. shlomydavid מנהלים

פדרר קבע דייט עם ג'וקוביץ' בחצי הגמר ! מארי יפגוש את צ'לה ברבע הגמר.

היום נקבע המשחק הראשון בחצי גמר הגברים ברולאן גארוס 2011, והוא יפגיש למשחק ענק את נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 2) ו-רוג'ר פדרר (שוויץ, 3) !
    פדרר העפיל היום אחרי שגבר 4:6, 3:6, 6:7(3) על גאאל מונפיס (צרפת).
    וכזכור, ג'וקוביץ' העפיל כבר אמש ללא משחק, אחרי שיריבו, פאביו פוניני, פרש בשל פציעה ברגלו.
    פדרר חוזר למעמד חצי הגמר בפריז אחרי שנה של היעדרות (הפסיד אשתקד ברבע לסודרלינג), וזהו השישי שלו בשבע השנים האחרונות.
    לעומתו, ג'וקוביץ' חוזר למעמד הזה לראשונה מאז 2008. אם ג'וקוביץ' ינצח במשחק, הוא יעפיל לראשונה בקריירה למקום ה-1 בעולם !

* היום נקבע גם משחק רבע הגמר האחרון, והוא יפגיש את אנדי מארי (בריטניה, 4) ו-חואן איגנסיו צ'לה (ארגנטינה, 34).
    מארי שחזר אמש מפיגור 2 מערכות מול ויקטור טרויקי (סרביה) והשווה ל-2:2 לפני שירדה החשיכה על פריז, רשם היום עוד קאמבק גדול, הפעם מ-5:2 ואחרי שלקח חמישה גיימים ברצף, חגג ניצחון בסופו של משחק - 6:4, 6:4, 3:6, 2:6, 5:7.
    למארי זהו רבע גמר שני בפריז (אחרי 2009), והוא ינסה להעפיל לראשונה לחצי הגמר.
    כזכור, צ'לה העפיל כבר אמש אחרי שגבר על אלחנדרו פאלה.

נשים - חצי הגמר: סקיאבונה vs ברטולי !

היום נקבע משחק חצי הגמר הראשון אצל הנשים, והוא יפגיש את פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליה, 5) ו-מריון ברטולי (צרפת, 11) !
    סקיאבונה, אלופת 2010, העפילה ראשונה לחצי הגמר, אחרי שחזרה מפיגור מערכה וגברה 6:1, 5:7, 5:7 על אנסטסיה פבליוצ'נקובה (רוסיה).
    לעומתה, ברטולי שמחה את הקהל המקומי כשגברה 6:7(4), 4:6 על סבטלנה קוזנצובה (רוסיה).
    לסקיאבונה זהו חצי גמר שני ברציפות, אחרי שאשתקד זכתה בטורניר.
    לברטולי זהו חצי גמר ראשון בקריירה ברולאן גארוס, ושני בסה"כ בסלאמים (אחרי גמר ווימבלדון 2007).

יום רביעי - משחקי רבע הגמר (בסוגרים הדירוג בטורניר); מגרש:

גברים:

16:45 (משוערת): אנדי מארי (בריטניה, 4) - חואן איגנסיו צ'לה (ארגנטינה); סוזאן לנגלן
    17:00 (משוערת): רפאל נאדאל (ספרד, 1) - רובין סודרלינג (שבדיה, 5); פיליפ שאטרייה

נשים:

15:00: לי נה (סין, 6) - ויקטוריה אזרנקה (בלארוס, 4); פיליפ שאטרייה
    15:00: מריה שראפובה (רוסיה, 7) - אנדראה פטקוביץ' (גרמניה, 15); סוזאן לנגלן

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-11 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

* ערוצים יורוספורט ויורוספורט 2 ישדרו מחר מ'הרולאן גארוס', החל מ-12:00 בצהריים. אתם מוזמנים לבדוק איזה משחקים ישודרו.

** שידורים לחלק מהמשחקים אפשר למצוא באתרים הזה או הזה או הזה