The Roland Garros 2010

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏23/5/10.

1. shlomydavid מנהלים

http://img175.imageshack.us/img175/7541/rolandgarros1.Xxx

* אנדי רם ו-ג'וליאן נול (אוסטריה) הודחו היום בחצי גמר הזוגות אחרי שנכנעו 6:4, 6:2 ללוקאס דלוהי (צ'כיה) ו-ליאנדר פאהס (הודו) - 3 בטורניר.
    לוקאס דלוהי (צ'כיה) ו-ליאנדר פאהס (הודו) יפגשו במשחק הגמר את דניאל נסטור (קנדה) ו-ננאד זימוניץ' (סרביה).

נשים - משחק הגמר: סמנתה סטוסור vs פרנצ'סקה סקיאבונה !

הערב נקבע גמר הנשים ברולאן גארוס 2010, ובו יפגשו במפתיע סמנתה סטוסור (אוסטרליה, 7) ו-פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליה, 17).

* סקיאבונה העפילה ראשונה למשחק הגמר אחרי שיריבתה, אלנה דמנטייבה (רוסיה, 5), פרשה בגלל פציעה בתום המערכה הראשונה, אותה הפסידה 7:6 (3).
    לסקיאבונה זו תהיה הופעה ראשונה בקריירה בגמר גראנד סלאם ליחידות, ובכך היא הפכה לאיטלקיה הראשונה בהיסטוריה שעושה זאת.

* לעומתה, סטוסור הפתיעה עם ניצחון קליל 1:6, 2:6 על ילנה יאנקוביץ' (סרביה, 4).
    לסטוסור זה יהיה גמר גראנד סלאם ראשון בקריירה ליחידות. היא האוסטרלית הראשונה שעושה זאת מאז וונדי טורנבול ב-1980.

משחקי היום ה-13:

גברים - חצי הגמר:

14:00: רובין סודרלינג (שבדיה, 5) vs תומאס ברדיך (צ'כיה, 15)

* המאזן בינהם הוא 3:5 לסודרלינג (1:1 על החימר).
    ברדיך ניצח את המשחק האחרון בינהם שהיה השנה במאסטרס מיאמי.
    הניצחון האחרון של סודרלינג היה בקואלה לומפור 2009.
    הניצחון של סודרלינג על החימר היה באליפות העולם לקבוצות ב-2008.
    הניצחון האחרון של ברדיך על החימר היה במאסטרס מונטה קרלו 2007.

17:00 (משוער): יורגן מלצר (אוסטריה, 27) vs רפאל נאדאל (ספרד, 2)

* המאזן בינהן הוא 2:0 לנאדאל.
    הניצחון האחרון של נאדאל היה על משטח החימר במאסטרס מדריד 2009.

* שני המשחקים ישודרו ביורוספורט.

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-13 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

נערך לאחרונה ב: ‏5/6/10
  2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

למה אין אפשרות ל"צ'אלנג'" ברולאן גארוס השנה?

3. guyholl Member

כי על החימר אין ממש צורך.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זאת באמת הסיבה הרשמית? מאות כדורים עוברים על המשטח בזמן משחק, מנקים את המשטח אחרי כל מערכה? איך אפשר לדעת אם הסימון הספציפי הזה זה ממכה הזאת ולא ממכה קודמת? יכולה להיות פה בעייתיות.

5. guyholl Member

אני די בטוח שאחרי כל מערכה מנקים את המשטח, אבל אל תשכח שגם ככה השחקנים בזמן המשחק "מנקים" את רוב פגיעות הכדורים הקודמות כך שזה לא כל כך קשה לראות היכן פגע הכדור במידה ואכן צריך.

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/10
  6. Selby Member

אמנם המגרשים לא חצי ריקים כמו ברבעי הגמר אבל גם בחצאי הגמר אין אווירה, איזה קהל גרוע...
    יש לי הרגשה חזקה שנאדאל-סודרלינג יהיה משחק ענק במיוחד, אני באמת מאמין שזה 50-50 ושזה יוכרע בעיקר מבחינה טקטית.

7. shlomydavid מנהלים

על החימר אין צורך לצ'אלנג'. ברגע של מחלוקת השופט יורד ורואה את הסימון של הכדור. השופט מזהה בד"כ את הסימון הרלוונטי.
    נכון שיכולות לקרות טעויות כי זה בסה"כ עין אדם ולא מכונה, אבל זה המצב במשחקים על חימר, ואני לא רואה את זה משתנה.

סלבי, אתה באמת מאמין במה שכתבת ? נאדאל-סודרלינג זה 50-50 ? למה? בגלל הניצחון של השבדי אשתקד ?
    נאדאל לא איבד מערכה עד כה בטורניר, והוא לא יאבד גם בגמר..

8. Selby Member

אני לא רק חושב ככה, אני בטוח בזה. לא לאבד מערכה זה טוב ויפה על הנייר אבל זה יהיה שקר להגיד שנאדאל בשיאו, הוא לא נראה הכי טוב, גם מבחינה פיזית(אני לא אתפלא אם הוא והמחנה שלו מסתירים את זה שהוא שוב מרגיש בעיות בברכיים). גם עכשיו מול מלצר הוא נראה פגיע וממש לא בלתי מנוצח. שאני אומר בשיאו אני מתכוון לאיך שהוא נראה במונטה קרלו או אפילו בגמר מדריד שבו הוא היה הרבה יותר טוב מעכשיו.
    סודרלינג פשוט צריך לשחק בדיוק כמו שהוא שיחק נגד פדרר לכל אורך המשחק ביום ראשון, היום הוא לא שיחק ככה כי הוא היה לא יציב ולא עקבי אבל אם זה מה שהוא יעשה ביום ראשון אז יש לו סיכוי מעולה. גם אומרים שביום ראשון התנאים לא יהיו כמו היום אלא שוב יתהפכו ויהיה כמו שהיה ברוב הטורניר, קר, לח וקצת גשום וזה תנאים שללא ספק מתאימים לסודרלינג, זה התנאים שבהם הוא ניצח גם את פדרר וגם את נאדאל בשנה שעברה.

9. riquelme1 Member

נאדאל פיבוריט מול סונרלינג, הוא חוזר לכושר אחרי העונה הרעה שלו, לדעתי הוא ינצח, אבל לא יהיה פשוט, נאדאל מתקשה נגד השוודי.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מצטער שאני לא מגיב כמעט, לא יוצא לי לראות טניס יותר מדי לאחרונה... היום אני פתאום רואה שבגמר הרולאן גארוס ג'וניורס ישחקו 2 ארגנטינים, אחד מהם זה קוז'ריני עליו דיברנו בהקשר של הטניס הינקי. לא יודע באיזו נבחרת דייויס יבחר הילד לשחק במידה ויזומן (הוא טוען שבארגנטינה, אבל הוא הסכים להצעה מארה"ב כבר) אבל כנראה שבאמת מדובר בשחקן ששווה "לריב" עליו.

הבחור השני, ולוטי, הוא אוהד בוקה ככה שאני נגדו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

11. shlomydavid מנהלים

http://img175.imageshack.us/img175/7541/rolandgarros1.Xxx

גמר הגברים: רפאל נאדאל vs רובין סודרלינג !

הערב נקבע גמר הגברים ברולאן גארוס 2010, ובו יפגשו לקרב מרתק - רפאל נאדאל (ספרד, 2) ו-רובין סודרלינג (שבדיה, 7).

* סודרלינג העפיל ראשון לחצי הגמר, לאחר שגבר על תומאס ברדיך (צ'כיה) בתום משחק של 3 שע' ו-27 דק' - 3:6, 6:3, 5:7, 6:3, 3:6.
    לסודרלינג זו תהיה הופעה שנייה ברציפות בגמר הרולאן גארוס, אחרי שהפסיד אשתקד לפדרר. זהו גם גמר הגראנד סלאם השני שלו בקריירה.
    אם סודרלינג יפתיע שוב את נאדאל כפי שעשה אשתקד, הוא יהפוך לשבדי הראשון שזוכה ברולאן גארוס מאז מאטס וילנדר ב-1988.

* לעומתו, נאדאל שחגג אמש יום הולדת 24, עלה לגמר אחרי ניצחון 2:6, 3:6, 6:7 (6) על יורגן מלצר (אוסטריה).
    לנאדאל זה יהיה גמר הרולאן גארוס החמישי בקריירה (בשש הופעות), והוא ינסה לזכות בפעם החמישית בגביע.
    אם נאדאל יזכה בתואר, הוא יחזור למקום ה-1 בעולם, אחרי שאיבד אותו לרוג'ר פדרר ב-9 ליולי 2009.
    נאדאל מגיע בפעם השלישית למשחק הגמר ברולאן גארוס אחרי שלא איבד מערכה לאורך כל הטורניר.

* גמר הגברים יערך ביום ראשון ב-16:00, וישודר ביורוספורט. סיקור מיוחד יצא מחר בערב.

* גמר הנשים יערך ביום שבת ב-16:00, וישודר ביורוספורט. סיקור מיוחד יצא מאוחר יותר הערב.

12. Selby Member

אה וואלה הוא הגיע לגמר? וואי יפה! אני נכנסתי להגרלה ואני רואה שהוא כבר מייצג את ארה"ב ושלא מדובר במשהו עתידי, בהחלט שווה לריב עליו. ספר לי שוב את הסיפור שלו אם אתה יודע בבקשה, איפה הוא נולד וגדל?
    יש לך אתר ארגנטינאי שאתה נכנס, כותב שם של איזה אזרח ארגנטינאי שאתה רוצה והוא ישר אומר לך את מי הוא אוהד? :aaarofl:

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סלבי, אתה יכול לחפש קצת אחורה מתי שדיברתי איתך על מצב הטניס בארה"ב דרך הסיפור שלו. בכל מקרה אני מבטיח להרחיב אם לא תמצא את הסיפור אבל לא הערב. כמו שכתבתי בסוגריים, הוא כבר הסכים לייצג את ארה"ב ולכן זה הדגל ליד שמו, אבל מצד שני הוא טען השבוע שישמח לשחק בנבחרת הארגנטינית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/drunk.Xxx

הוא יליד ניו יורק לשני הורים ארגנטינים, ההורים חזרו איתו לארגנטינה קצת אחרי שנולד ושם הוא גדל...

לגבי הקבוצות, צריכים להבין מה זו ארגנטינה בנושא האהדה בכדורגל - גם לבחורה שמעולם לא ראתה משחק, לא יודעת כמה שחקנים יש על המגרש ובאיזה חלק משתמשים כדי לגעת בכדור (האמת שזה גם שונה בארגנטינה, שם משחקים גם עם היד), לא מכירה שחקן אחד, בטוחה שמראדונה זה שם של כנסייה ולא יותר...גם לכזו, יש קבוצה שהיא "אוהדת" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

לגבי ולוטי, הפרט הזה מצויין בכתבה על הגמר, מה שאומר שהוא לא סתם אוהד אלא שרוף ולכן דינו להפסיד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/6/10
  14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה גמר פיקנטי, סודרלינג האיש שהרס לנאדאל את הרתף של הזכיות והנצחונות על חימר ומי שהיה פיינאליסט השנה שעברה, יפגש עם אותו נאדאל...

סודרלינג אומר לעצמו בטח:"כמה מזל רע יכול להיות לי שעד שאני נותן עוד טורניר ענק ואני בגמר אני פוגש גם את נדאל ופדרר? סעמק"

15. Selby Member

לא לא, אני לא צריך את הסיפור בהרחבה, השורה שכתבת מספיקה לי, תודה.
    עזוב נבחרת ארגנטינה, יש לכם מספיק שחקני חימר, הנבחרת האמריקאית צריכה אותו כבר למפגש בקולומביה, כאן ועכשיו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

כן אני מתאר לעצמי שמצב האהדה בארגנטינה הוא בדיוק כמו שתיארת, זה יותר דומה לדעתי למצב עם הספורט האמריקאי שם לכל אחד יש קבוצת פוטבול\בייסבול\כדורסל אהודה. כי אם נגיד נוציא את ספרד מהמשוואה, אז יש מעט מאוד טניסאים(שלא לדבר על טניסאיות) שאני יודע איזה קבוצת כדורגל הם אוהדים ואתה לעומת זאת יודע גם איזה קבוצה כל מיני ארגנטינאים מסבב החובבנים אוהדים, זה מפליא בעיניי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx