The Roland Garros 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏24/5/09.

1. אבו Member

איבו ככל הנראה השחקן היחיד בהיסטוריית הטניס שיכול לסיים עם מספר אייסים כזה ועדיין להפסיד. פשוט מדהים, זה מוקלט אצלי במקס ואני אראה חלק. בכל מקרה, מבחינת הטורניר טוב שיואיט הוא זה שהמשיך הלאה.

ראיתי חלקים בינתיים מהמשחק הצמוד בין קנדריק לברנדס, קרב רציני שם. ואת סימון, שממשיך בשלו, וכרגע עומדת להיפתח המערכה החמישית במגרש המרכזי. אודסניק שחקן טוב והוא לא באמת אמריקאי אמיתי, אבל סימון היה אמור לגמור את זה הרבה יותר מוקדם.

2. shlomydavid מנהלים

http://www.atpworldtour.com/5/Images/Logos/rolandgarros.Xxx

דודי סלע העפיל לסיבוב השני ברולאן גארוס !

דודי סלע רשם היום הישג מצויין, כשגבר 4:6, 3:6, 6:4, 3:6 על ז´אן-רנה ליסנאר (מונאקו, 221), והעפיל לראשונה בקריירה לסיבוב השני ברולאן גארוס - אליפות צרפת הפתוחה.
    כאמור, לסלע זהו הישג השיא ברולאן גארוס, והוא ינסה לשפר אותו כשיפגוש בסיבוב השני את מארין סיליץ' (קרואטיה, 13), שניצח 0:6, 4:6, 3:6 את יאן הנריך (צ'כיה).
    סלע אמר אחרי הניצחון: "עשיתי היסטוריה קטנה וזו הרגשה מאוד נעימה לנצח כאן סוף סוף. בעבר לא הלך לי יותר מדי בפריז: בפעם הראשונה הפסדתי לרוג'ר פדרר ובשנייה לרומני האנסקו במשחק של חמש מערכות, אז טוב שניצחתי כאן הפעם.
    כיף לעבור סיבוב בגראנד סלאם וברולאן גארוס במיוחד. פתחתי את המשחק טוב, אבל בהמשך נחלשתי ולא שמרתי על ריכוז. לקראת הסיום שוב חזרתי לעצמי ואני שמח שסגרתי את המשחק כמו שצריך. במשחק הבא אצטרך לשחק כמו בפתיחה מול ליסנאר".
    לקראת משחקו מול סיליץ', אמר סלע: "יש לי עוד הרבה מה להשתפר. גם הוא לא מומחה חימר גדול, אבל הוא מדורג 13 בעולם ושחקן מסוכן מאוד. מצפה לי משחק קשה מול שחקן מעולה".

גברים - מארי, סימון, ורדאסקו ויואיט עלו לסיבוב השני !

אנדי מארי (בריטניה, 3) פתח את הרולאן גארוס בטיול 2:6, 2:6, 1:6 על חואן איגנסיו צ'לה (ארגנטינה), ויחכה בסיבוב השני למנצח במשחק בין מישה זברב (גרמניה) לפוטיטו סטראצ'ה (איטליה).
    לעומתו, ז'יל סימון (צרפת, 7) הזיע קשות, אבל לבסוף שימח את הקהל עם ניצחון 6:3, 5:7, 2:6, 6:4, 3:6 על ווין אודסניק (ארה"ב).
    סימון יפגוש בסיבוב השני את רוברט קנדריק (ארה"ב, 88) שחזר מפיגור מערכה, וגבר 7:6(7), 5:7, 6:7(11), 6:4, 3:6 על דניאל ברנדס (גרמניה).
    גם פרננדו ורדאסקו (ספרד, 8) עלה לסיבוב השני, אחרי 2:6, 1:6, 4:6 על פלורן סרה (צרפת)
    ורדאסקו יפגוש בסיבוב השני את פיליפ פצ'נר (גרמניה, 67), שחזר מפיגור מערכה וגבר 7:5, 2:6, 6:7(4), 6:4, 3:6 על פטר פולאנסקי (קנדה).
    הקאמבק הגדול של היום שייך ללייטון יואיט (אוסטרליה, 48), שחזר מפיגור 2 מערכות מול איבו קרלוביץ' (קרואטיה, 28), וניצח בתום משחק מרתוני שארך 3 שעות ו-56 דק' - 7:6(1), 7:6(4), 6:7(4), 4:6, 3:6.
    יואיט יפגוש בסיבוב השני את אנדריי גולובב (קזחסטאן, 88), שניצח בקלות 3:6, 3:6, 2:6 את דניס גרמלמאייר (גרמניה).

גברים - כל התוצאות מהיום הראשון.

נשים - איבנוביץ' ואזרנקה עלו לסיבוב השני ! מאורסמו הודחה כבר בראשון.

אלופת 2008, אנה איבנוביץ' (סרביה, 8), פתחה ברגל ימין את המסע להגנה על התואר, כשגברה 6:7(3), 3:6 על שרה אראני (איטליה), והיא תחכה בסיבוב השני למנצחת במשחק בין תמארין טאנאסוגארן (תאילנד) לקמילה פין (צרפת).
    גם ויקטורה אזרנקה (בלארוס, 9) בסיבוב השני אחרי 4:6, 2:6 על רוברטה וינצ'י (איטליה), ושם תחכה לה קריסטינה בארויס (גרמניה, 74), שחזרה מפיגור מערכה, וגברה 6:3, 1:6, 2:6 על אמיליה סאלרני .
    המאוכזבת של היום היא הגיבורה המקומית, אמלי מאורסמו (16), שהודחה כבר בסיבוב הראשון ע"י אנה-לנה גרונפלד (גרמניה, 51) - 6:4, 6:3.
    גרונפלד תפגוש בסיבוב השני את ג'יסלה דולקו (ארגנטינה, 42) שטיילה עם 1:6, 3:6 על תמירה פאצ'ק (אוסטריה).

נשים - כל התוצאות מהיום הראשון.
    -------------------------------------------------

להלן המשחקים הבולטים ביום השני (בסוגרים הדירוג בטורניר); מגרש:

גברים:

12:00 בצהרים: ניקולאס דבילדר (צרפת) - סטאניסלאס וורינקה (שוויץ, 17); מגרש 1
    12:00 בצהרים: ניקולאי דוידנקו (רוסיה, 10) - סטפן קובק (אוסטריה); מגרש 2
    13:30 (משוער): רפאל נאדאל (ספרד, 1) - מרקוס דניאל (ברזיל); פיליפ שאטרייה
    13:45 (משוער): פרננדו גונסאלס (צ'ילה, 12) - ג'רי ואנק (צ'כיה); מגרש 7
    15:15 (משוער): אלברטו מרטין (ספרד) - רוג'ר פדרר (שוויץ, 2); פיליפ שאטרייה
    16:00 (משוער): סימונה בוללי (איטליה) - תומאס ברדיך (צ'כיה); מגרש 7
    17:45 (משוער): אנדי רודיק (ארה"ב, 6) - רומיין ג'ואן (צרפת); סוזן לנגלן

נשים:

12:00 בצהריים: דינארה סאפינה (רוסיה, 1) - אן קיוטאבונג (בריטניה); פיליפ שאטרייה
    13:45 (משוער): ונוס וויליאמס (ארה"ב, 3) - בטאני מאטק-סאנד (ארה"ב); סוזן לנגלן
    14:30 (משוער): אנסטסיה יאקימובה (בלארוס) - מריה שראפובה (רוסיה); מגרש 1
    17:15 (משוער): מריון ברטולי (צרפת, 13) - פאוליין פרמנטייר (צרפת); פיליפ שאטרייה
    18:30 (משוער): ורה דושיבינה (רוסיה) - קרוליין ווזניאקי (דנמרק, 10); מגרש 1

להלן לוח המשחקים המלא להיום השני. (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

* ערוץ יורוספורט וערוץ FRANCE 2 ישדרו מחר מ'הרולאן גארוס', החל מ-12:00 בצהריים. אתם מוזמנים לבדוק איזה משחקים ישודרו.

כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

האתר הרשמי של הטורניר, הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, האתר

נערך לאחרונה ב: ‏25/5/09
  3. AA1305 Member

מישהו אולי יודע אם שינו את המשטח ברולאן גרוס? היו היום הרבה יותר אייסים מהרגיל על חימר,וניראה לי שהוא הרבה יותר מהיר מבעבר, אם מישהו יודע משהו לגבי זה אני ישמח לקבל תשובה.

4. Selby Member

מאטס וילאנדר אמר שחלק מהמגרשים יותר מהירים מהמגרש המרכזי ושבכלל המגרשים שונים במהירויות שלהם.
    המהירות של הכדור ושל המשטח גם תלויה במזג האוויר והיום היה יום חם לפי מה שהבנתי.

לא תמיד אייסים הם מדד למהירות המשטח, יש שחקנים כמו קרלוביץ' שהסרב שלהם מאוד אפקטיבי על חימר.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שלומי עושה תמיד עבודה כל כך טובה שלא בא לי לרדת עליו, אבל בכל זאת אני אצחק איתו קצת. שלומי, איך יכולת לפספס את התוצאה של ארנצ'ה רוס ההולנדית? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx
    ההולנדית בת ה-18 שלבטח נקראת על שם ארנצ'ה סנשז ויקאריו ניצחה היום בבכורה שלה בפריז צרפתייה אלמונית בשם סנשז (פעמיים 6-1). רוס תתמודד בסיבוב הבא מול שבדובה מקזחסטן שהעיפה את קיה קאנפי (מדורגת 19).

בסה"כ לא היו היום הפתעות מרעישות, בטח לא אצל הגברים. דודי סלע כמו גדול ניצח, ועכשיו ייצטרך לדעתי להלחם עוד יותר קשה מול סיליץ'. אגב איך סיליץ' על חימר? הקרואטים בסה"כ לעולם לא היו שחקני חימר גדולים, האם סיליץ' כן אחד שכזה?

האם ההפסד של מוראסמו עוד נחשב להפתעה?

6. דקו Member

לגבי סיליץ הוא שחקן טוב על חימר מנצח את מי שהוא צריך לנצח,לדודי היה מאוד עד קשה אבל שמעתי שיש הרבה ישראלים עכשיו בצרפת ואולי הקהל יעזור לדודי קצת.
    לגבי רוס כולם מדברים שהיא שחקנית מאוד מוכשרת. נראה עם היא תפרוץ או לא בטניס הנשי בזמן הקרוב

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז מה הסיכויים של דודי?

דקו, נחמד שאתה יודע על ארנצ'ה רוס. הטניס ההולנדי היום ממש על הפנים והיא כנראה אמורה להיות שיחידה שקצת תביא לנו כבוד. ראיתי אותה לראשונה אתמול בתקציר ולפחות התרשמתי לטובה ממבנה הגוף שלה. היא מאד מזכירה את הבחורות המזרח אירופאיות, גבוהות עם רגליים ארוכות. לפני המצלמות ראו באמת עד כמה הבחורה הזאת עוד צעירה. אצל הנשים גיל 18 כבר גיל שאומר הרבה, אבל ברור שאף אחד פה לא מדבר על מקום ראשון בעולם...אנחנו צנועים, אם היא תגיע לטופ20 ההולנדים מבסוטים ורוס הופכת לאלילה אמיתית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נדאל כבר בסיבוב השני...גם סאפינה שאפילו לא מפסידה משחקון אחד!!!

8. Federmono Member

חבר'ה, דניאל, זה ששיחק מול נדאל היום מאד הרשים אותי. יש לו סרב ראשון מצוין, פורהנד מצוין וגם בקהנד ובקהנד סלייס לא רע בכלל. כמו כן משחק הרשת שלו ברמה טובה וגם הדרופים שלו מצויינים. שחקן שווה דירוג גבוה יותר מאשר בו הוא נמצא כיום. הברזילאי הזה מוכשר...

אגב, חדש פה (או לא ממש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx )

9. דנידין Member

ברוך הבא לפורום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

גם אני אהבתי את דניאל היום. תנועות יפות, טניס יפה, שחקן קליל וזריז שהתאים מאוד למשחק מול נדאל. מה שכן, יש בו קצת נאיביות וחסרה לו אמונה וזה יגיע עם הזמן.

10. Federmono Member

תודה. כל הקטע הוא שהברזילאי כמעט בן 31, הוא באמת אחד השחקנים שמהם הכי התפעלתי שהם לא בטופ 50, ואני עוקב אחר הטניס מאד הרבה שנים.

11. דנידין Member

וואלה צודק, הוא באמת בן 31! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx
    הוא נראה כמו ילד בפנים. מה גם שהוא די חלש פיזית.

12. Selby Member

מה זה הורוד הזה של נאדאל? :aaarofl:
    הוא לא הרשים היום אבל גם במשחק הפתיחה שלו ברולאן אשתקד הוא לא הרשים.
    החל משמינית הגמר הוא כבר יהיה חייב להעלות הילוך כמו שהוא תמיד עושה.

ביורספורט פלייר יש גם שידורים חוזרים וזה כל כך נוח, גם כי אפשר לראות את כל המשחקים המעניינים ודברים זניחים כמו מבחן בגרות במתמטיקה לא יכולים להפריע וגם כי שאני רואה שם בשידור ישיר פה ושם יש תקיעות ושרואים בשידור חוזר אפשר לתת לזה קצת זמן לטעון לפני.
    עכשיו רק נשאר שהצרפתים ישימו את האחים במגרש מצולם גם בסיבובים הראשונים והכל יהיה בסדר, שאני צופה בהם הם כמעט ולא מפסידים אבל שאני עוקב אחריהם בסקורבורד הם מאבדים את המקום הראשון בדירוג http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

ראיתי את מארי אתמול ואני חושב שזה היה אחד המשחקים הטובים שלו בקריירה על חימר אם לא הטוב שבהם, כל כך הרבה ווינרים ואייסים ומשחק מאוד מגוון, גם התקפה וגם הגנה, גם בייסליין וגם עלה לרשת לא מעט.
    זה קצת הפתיע אותי כי חשבתי שהוא בנסיגה מסויימת וגם כי הוא נראה קצת פצוע בהפסד שלו למאת'יו, מצד שני גם נאדאל הפסיד לדאבול במשחק אימון אז...
    אבל זה לא חוכמה לתת משחק אחד טוב.

לAROD יש הגרלה כל כך נוחה שמספיק שהוא ישחק פושר כמו שהוא שיחק היום והוא יגיע לשמינית אם לא יהיו הפתעות. זה בדיוק מה שציפיתי ממנו לפני הטורניר וכל דבר מעבר לזה יהיה בונוס.

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/09
  13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רק נדאל, גם דניאל נראה כמו איזה ארטיק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    אגב לא רק הצבע, ממתי נדאל משחק עם שרוולים?

14. דנידין Member

בחודשים האחרונים הוא עלה כמה פעמיים עם שרוולים קצרים כן. למה? באמת לא ברור.

15. Selby Member

זה לא רק כמה פעמים, מתחילת השנה הוא עם שרוולים.
    אני בטוח שלנייק יש חלק בהחלטה מה הוא לובש עם הסכומים האסטרונומיים שהם משלמים לו.
    אני לא מבין רק למה לפדרר הם לא נותנים כאלה בגדים הזויים...

לקוסט של AROD לדעתי הכי טובים, אולי הם לא משלמים הרבה אבל לפחות AROD לא נראה כמו ליצן.
    אה בעצם לפעמים הוא כן נראה כמו ליצן, אבל לא בגלל הבגדים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx