The Roland Garros 2008

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏24/5/08.

1. Nevermore Member

לעזאזל עם נאדאל המפלצת הזאת. פשוט אנסטופבל...
    לפחות הוא נהיה קצת מתון יותר עם התגובות שלו..
    תמיד שנאתי ותמיד אשנא אותו. כואב לראות את ה-Scoreboard..

עכשיו דשא ונקווה שפדרר יחזיר לו.

2. הרצליה Member

אחח תענוג. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. TRIP Member

אתה יכול פעם להמנע מתגובה כזאת?הרי כל הקהילה שפדרר לא השחקן האהוד שלך ושלדעתך הוא לא השחקן הכי טוב בהיסטוריה,את זה הבנו.
    ולמשחק:פשוט כואב הלב על פדרר אפילו הקהל שבצרפת רובו היה בעד פדרר.
    אני לא מבין מה קורה לו פשוט,רק לחשוב על המחשבה שהוא יכל להיות עם 14 תארי גראנד סלאם+זכיה בטורניר שעדין אין לו מה שהיה מכתיר אותו
    סופית לגדולי שחקני הטניס אי פעם.
    פשוט כואב הלב מלחשוב על הפיספוס הזה, ואני מקוה מאוד שיום יבוא והוא יקח עדין את הרולאן גארוס.
    לזכותו יאמר שהיה לו כמה נקודות יפיפיות שרק הוא מסוגל לעשות(אנגל מטורף בבקן פעמים+וולי יפה ואלגנטי וקצר) ועוד כמה דברים,בנוסף שהיה לו איזה מומנטום בסט השני שהוא חזר מי 2-0 והיה 3-3 והוא היה יכול לעשות את זה,הוא שיחק טניס יפיפה אחרי שחזר מי ה 2-0 עד השבירה והטעויות הבלתי מחויבות הרבות שהיו לו במהלך כל המשחק שזה בעצם מה שעשה את ההבדל הגדול.
    פשוט חבל עצוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx זה כאילו שמשהו עוצר אותו מאנטלית והוא לא מסוגל.

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/08
  4. madridista777 Member

משחק מדהים של נדאל מכות פשוט לא הגיוניות ודומיננטיות מפחידה ותאמת שאפשר להגיד גם יום לא משו של פדרר מה שגרם לזה להראות הרבה יותר קל ממה שזה באמת היה אני דווקא שמח אבל מהתוצאה..

5. REAL MADRID Member

נדאל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wub.Xxx

אולי המשחק הקל ביותר שלו בטורניר. בווימבלדון זה יהיה אחרת עם כל העצב שבדבר.

6. Selby Member

דרך אגב, אני גם חושב שפדרר הוא לא שחקן החימר השני הכי טוב, זה נולה, ולראייה המשחקים של כל אחד מהם נגד נאדאל השנה.
    בניצחון של פדרר על נולה במונטה קרלו הסרבי היה חולה.

7. אבו Member

איזה ביאוס, תסכול ואכזבה. אולי האכזבה הגדולה ביותר שלי בטניס מאז שאני מתעניין בענף.
    פשוט מרגיז היה לראות את החוסר רעב הזה של פדרר, דווקא בתואר שהוא הכי צריך כדי להיות סופית הטוב בהיסטוריה(למרות שהוא כבר כזה, אבל בשביל סלבי..נגיד)- שום רעב, שום נחישות, שום כלום!
    אייסמן גם בטוב וגם ברע כנראה.

נתחיל מכך שכ"כ כואב לי להיות צודק על הדברים שכתבתי פה על פדרר, שוב פעם אותו סיפור, וזה רק הולך ומחמיר ממשחק למשחק- פשוט מדהים איך מנטאליות יכולה להרוג אותך(כמובן שהיום זאת לא הייתה הסיבה להפסד)- מה4-1 של נדאל במערכה הראשונה, עד ה2-0 במערכה השנייה, פדרר הוכיח שוב את כל הדברים שכתבתי- שהוא נכנס לבעיה מנטאלית מול נדאל, לוקח לו כ"כ הרבה זמן לצאת מזה...
    אבל זה כמובן פחות הפתיע אותי, כי זה היה צפוי, האכזבה האמיתית הייתה מהיכולת של פדרר עצמו, פשוט היה כבוי וחלש ביותר- דווקא בתקופה שהוא היה טוב מאי פעם על החימר הוא משחק ככה(ומה שבאמת כואב, זה שאם הוא היה יודע לשחק על החימר כמו היום, רק בתקופות שהוא באמת היה בשיא יכולתו, היה לו סיכוי גבוה מאוד לקחת את זה).

נדאל- איזו הופעה, שיחק מושלם. פדרר לא עזר עם טעויות בלתי מחוייבות מגוחכות לעיתים(וסרב שני מדהים בעליבותו), אבל שלא יהיה ספק שמול כל שחקן אחר בסבב, נדאל היום מסיים עם טריפל של 6-0.

אם אני פדרר, אז אני מוותר בשנה הבאה על טורנירי ההכנה, או מקסימום משאיר אחד, ומתאמן על הדברים האמיתיים שיכולים להועיל לו- איבוד נקודות בדירוג, לבטח כבר לא יפריע לפדרר ולהיפך.
    הוא השתפר על החימר בצורה משמעותית, אבל עדיין חייב לנסות לפחות לשפר את הבקהנד שנדאל חוגג עלייה בלי סוף עם הטופספינים- פשוט מדהים. נראה בלתי אפשרי כרגע לעצור את נדאל, בדרך להפוך לשחקן החימר הטוב בהיסטוריה(רחוק בגיל כ"כ צעיר רק 2 מבורג)

היום פדרר חטף מזה 9 שנים הפסד מערכה בלי לקחת אפילו משחקון אחד- זה מסמל סופית למעשה את סיום תקופת הדיקטטורה שהייתה בטניס העולמי בשנים האחרונות. גם אני, שאני מחבב את פדרר, מעדיף לראות טניס גברים תחרותי ולא דריסה של שחקן אחד את כל הסבב.
    בווימבלדון כבר נראה עד כמה הפערים הצטמצמו- פדרר סוף סוף יסיים בכל מצב עם פחות מ-3 תארי גראנד סלאם, שזה מראה על ההשתפרות בתחרותיות בטניס העולמי.

סלבי- 1. אין ספק שלעשות סיכומי קריירה בגיל 26, אם פדרר הטוב בהיסטוריה או לא, על זה אתה באמת ראוי לצל"ש.
    2. פדרר לא שחקן החימר מספר 2, וואלה, במקרה הוא 3 שנים ברציפות בגמר(סמפראס שהוא אחד הטניסאים הטובים בהיסטוריה ללא ספק, לא הגיע אפילו פעם אחת לגמר, אגב)?

לא יכול לחכות לווימבלדון, הטורניר עם סגנון המשחק האהוב עליי, הסגנון המהיר והסרבים שבאים לידי ביטוי טוב הרבה יותר.

8. JR-Riquelme Member

עזבו כבר את המנטאליות הזאת.. כמה אפשר?
    נדאל פשוט יותר טוב... פדרר וויתר מהר כי הוא כבר רואה שהוא לא יכול לאיים על נדאל אפילו קצת.

9. Selby Member

Abu,
    אם לא עושים סיכומי קריירה בגיל 26, אז למה כל היום אני שומע את כולם אומרים שפדרר הכי גדול בהיסטוריה(כולל בורג ווילאנדר שלא מפסיקים ללקק לו)?
    אפילו שמעתי(יכול להיות שלא שמעתי טוב) במהלך השידור ביורוספורט את השדר אומר שיש לו את הוולי הכי טוב בהיסטוריה של המשחק :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl:
    וחוץ מזה, איך אפשר להכתיר מישהו להכי טוב בהיסטוריה אם הוא לא מחזיק בשיא הזכיות בגראנד סלאמים?

ומה לעשות, נכון לעכשיו קרחוני לא שחקן החימר השני בטיבו והוא גם לא השחקן הכי טוב על קשים.
    בשני אלה החליף אותו דג'וקוביץ' השנה, בוא נראה אם הוא יוכל גם להחליף אותו בתור שחקן הדשא הטוב ביותר.

10. shlomydavid מנהלים

http://www.rolandgarros.com/images/nav/top/rg_nt_0000g3.Xxx

רפאל נאדאל אלוף הרולאן גארוס בפעם ה-4 ברציפות !

רפאל נאדאל (ספרד) הוכיח שוב שהוא 'מלך החימר', כשהביס 1:6, 3:6, 0:6 את רוג'ר פדרר (שוויץ), וזכה בפעם הרביעית ברציפות ברולאן גארוס !

סיקור המשחק:

נאדאל פתח את המשחק בסערה, שבר את פדרר כבר בהגשתו הראשונה, והמשיך ל-0:2. פדרר הספיק לקחת רק משחקון בודד במערכה, לפני שנאדאל שבר פעמיים וסגר עניין עם 1:6 מהיר תוך 32 דק'.
    המערכה השנייה נפתחה בהעתק לראשונה, כאשר נאדאל שובר כבר בהגשתו הראשונה של פדרר ועולה ל-0:2. אבל אז פדרר התעורר, שבר בחזרה, והשווה ל-2:2. המשך המערכה הייתה צמודה, ושני השחקנים שמרו על הגשותיהם עד למשחקון ה-8, אז נאדאל שוב שבר והשלים ניצחון במערכה - 3:6.
    המערכה השלישית הייתה כולה של נאדאל, כאשר שלוש שבירות מדהימות נתנו ל'שור הספרדי' את ה'בייגל' המדהים על פדרר, ואת הניצחון במשחק כולו !

נאדאל שילשל לכיסו צ'ק של מיליון יורו, ופדרר יסתפק 'רק' ב-530 אלף יורו.
    בזכות התואר, נאדאל השווה את השיא של ביורן בורג השבדי - זכייה בארבעה תארים ברצף ברולאן גארוס (1978-81). בורג עדיין מחזיק במ"ס התארים הגדול ביותר בפריז (6), אבל אם לא יקרה משהו מיוחד, נאדאל ישבור גם את השיא הזה.
    נאדאל זכה בתואר מבלי לאבד מערכה, ובכך מצטרף לאיליה נסטסה (73) ו-ביורן בורג (78, 80) שעשו זאת לפניו.
    למרות התואר, נאדאל נשאר עדיין במקום ה-2 בעולם ובאותו הפער מפדרר (1090 נק').

רפאל נאדאל והגביע הרביעי ברציפות ברולאן גארוס !

http://d.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/reuters/20080608/15/1571444268.Xxx

התגובות מטקס ההכתרה:

רפאל נאדאל: "שיחקתי משחק מושלם." לפדרר: "אני מצטער על הגמר הזה, אבל שיחקת טוב. אני רוצה להודות לרוג'ר על הגישה שלו על המגרש".

רוג'ר פדרר: "קיוויתי שאוכל להשיג יותר מ-4 משחקונים במשחק כולו, אבל רפאל הוא מאוד מאוד חזק. הוא שלט בטורניר כמו שאיש לא שלט בו לפני כן, מלבדו של בורג, אז ברכות לראפה". על האליפות עצמה: "זה עדיין היה שבוע מוצלח. להפסיד בגמר זה אף פעם לא קל, אבל אני אנסה שוב בשנה הבאה".

הבאנר, התמונה והמידע באדיבות האתרים:

האתר הרשמי של הטורניר, הסבב הרשמי של הגברים, האתר, האתר, האתר

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

שום דבר לא ימנע מרוג'ר לשבור את שיא הניצחונות בגראנד סלמים ולהפוך אותו לשחקן הטוב בהסטוריה של המשחק.

רק שנאה מעוורת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. אבו Member

כי יש הבדל בין לחרוץ את זה שפדרר בגיל 26, לא ה"השחקן הטוב בהיסטוריה. נקודה"- כי זה מגוחך לסכם קריירה בגיל כזה, שלפדרר יש עוד מספיק שנים בטופ- בניגוד ללטעון שהוא כן השחקן הטוב בהיסטוריה, שזו היא דעה לגטימית.
    אבל גם אם אתה חושב שלא, תגיד כרגע, תגיד "אם הוא עוד יזכה בזה וזה.."- לקבוע בנחרצות שלא? אתה מגוחך.
    הרי אם נדאל ימשיך בדומיננטיות הזאת שלו, כבר בגיל 25 יהיה אפשר להגיד שהוא כן טניסאי החימר הטוב בהיסטוריה- לא יהיו צריכים לחכות לסוף הקריירה שלו בשביל לקבוע דבר כזה.

וטוב, אם לחכות לזה שפדרר ישבור את הגראנד-סלאמים זה מה שיעשה לך את זה, אז אחלה. זה יקרה, תיהיה בטוח- פדרר זה לא בורג ובניגוד אליו, גם שהוא מאבד את השליטה הבלעדית בטניס, הוא עדיין ימשיך להיות בטופ.
    מה גם שבכל מקרה יש עוד הרבה פרמטרים אחרים(שפדרר כמובן שבר בהם כל שיא אפשרי+שליטה בעולם הטניס וכו'..) לגבי הסוגייה הזאת, זה בוודאי לא רק גראנד-סלאמים.

13. אבו Member

נדאל היה היום מדהים, ובכל זאת אי אפשר להתעלם מכך שפדרר מתמוטט מנטאלית מולו על החימר פעם אחר פעם. זה שווה בכל מצב התייחסות.