The Australian Open 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏19/1/09.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כולם מדברים על הרביעיה הגדולה בזמן שהחמישי בדירוג מר טסונגה נראה לטעמי בשלב הזה כחד ביותר מכולם.
    המשחק שלו הסתיים עכשיו והתרשמתי מהכוח והדיוק שלו. פשוט בלתי אפשרי לשחק נגדו. מה גם שהוא שיפר המון בהבט של מכות חלשות וקרובות לרשת. הוא מתפתח להיות טניסאי מושלם.

שדודי יקח מערכה ואני שמח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

עריכה: גונזלס שחקנית נפלאה. לנצח את ונוס לא הולך ברגל. כדורים מדוייקים שעוברים ליד הקווים מזוויות בלתי אפשריות השאירו את ונוס חסרת אונים. איזה הפתעה נעימה מהספרדיה הקטנה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/09
  2. אבו Member

למה ארנו תמיד צריך להישבר ברגעים הקריטיים? נמאס לי כבר.
    לוזר. גאסקה 2 היר ווי קאם.

3. VaN Member

הפעם היה נראה שהוא סובל מפציעה, בכל זאת הוא שיחק 4 שעות נגד יריב בכלל לא פשוט.
    ממה שראיתי אנדרייב פשוט לקח כל הזדמנות שיש לו על הסרב השני של גולביס והצליח. מבחינה מנטאלית אני דווקא מרוצה בגלל המהפך המפתיע, וגם שם היו לו כמה משחקונים קשים שהוא הצליח לקחת.
    צריך לתת לו זמן. כרגע אנדרייב עדיף עליו בגלל שהוא מצליח לשמור על רמה טובה לאורך רוב המשחק. עד שגולביס ילמד לאזן בין ההברקות לשטויות שלו הוא לא יוכל לעשות התקדמות משמעותית, אבל זה ישתפר ככל שהוא יצבור ניסיון.
    לצערי ראיתי רק את המערכה האחרונה בירוספורט, אני לא מצליח לראות דרך האינטרנט משחקים שלא משוחקים במגרש הראשי.

4. חל יל Member

אם נעבור את צונגה את מי יקבל אחכ?
    הימור שלי 3-0 חלק לצנגה

5. אבו Member

המהפך היה יפה אבל שאתה מוביל עם שבירה במערכה המכרעת, ואז נשבר פעמיים(!), אחרי שבמשחקון האחרון הייתה הובלה של 40-0, פשוט מתסכל!

אני בכלל לא אופתע אם אנדרייב יעיף את בלייק בסיבוב הבא, יש לו אופי חזק לרוסי הזה, ועל המנטליות של בלייק בטורנירים הגדולים לא צריך להרחיב.

ואיזה בעיה יש לך בשידורים?
    http://www.atdhe.net/
    ניסית פה?

חל יל, דודי אם יעבור יפגוש את בלייק\אנדרייב.

צונגה היום עם לא מעט מזל במשחק שלו. קודם כל, במערכה הרביעית הוא הציל 3 נקודות מערכה!!! ו-2 מהם על הסרב של ליובצ'יץ, אין ספק הבחור ווינר. וגם במערכה השנייה אם אני לא טועה הוא הציל נקודת שבירה אחת. הוא נראה לא ממש כשיר במעט האחוזים, יש לציין.

אני מהמר על צונגה ב-4.

6. VaN Member

ג'יימס בלייק או אנדרייב.
    בכל מקרה הגרלה קשה מאוד.

Der Kaiser, אם התרשמת מטסונגה לפי המשחק של היום אז כדאי לך לראות את טורניר אוסטרליה האחרון. כשהבחור נכנס לקצב משחק מהיר הוא בלתי ניתן לעצירה. מול שחקנים עם פחות עוצמה במשחק הוא ממש נראה בלתי מנוצח.
    למרות כל התשבוחות כשהוא נתקל בשחקני הגנה משובחים שמתסכלים אותו הוא קצת יוצא משיווי משקל ועושה הרבה טעויות לא מחויבות.
    בהחלט מדובר באחד השחקנים הטובים בעולם, ובאחד הבודדים שמאיים על הרביעיה. כרגע הוא בחוץ ובצדק.

אני חושב שהפציעה השפיעה מאוד במשחקונים האחרונים והשבירות באו בעיקר בגללה ולא בגלל משבר מנטלי.
    מסכים בנוגע לאנדרייב, הוא ממש נהיה שחקן מפחיד.

כן זה טוען לי המון זמן ובסוף מופיעה תמונה של המשחק אבל היא לא זזה.
    אבל זה לא משנה, עכשיו כל השחקנים שאני רוצה לעקוב אחריהם ישודרו במגרש הראשי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx .

7. אבו Member

אגב סלבי, הידעת שמראט ורודיק בריב? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

Q: Is there anyone from the top players you haven’t managed to build a relationship with?
    A: Roddick and I don’t talk to each other. We fell out during the Olympic Games in Athens.

Q: What hapenned?
    A: I am not going to say anything, it’s stupid. But the man has changed and not for the best. I’ve known him, Federer and Hewitt practically since childhood, we’re of the same age, we’ve been playing each other forever. I have an excellent relationship with the other two. Federer became more disciplined, serious, a real Swiss. He is a very good person. Once I had to present some one I knew with a racquet and I didn’t have one on me. I asked Roger for one and he gave it to me without hesitation. I have wonderful memories about Sampras – he treated me really well and I respected him deeply. Just as I respect Agassi.

אגב, הנה ציטוט של דיוקו על מארי:
    " הוא עושה התקדמות נהדרת ומרשימה. אבל להיכלל ברשימת הפייבורטים יחד עם רפא, רוג'ר ואיתי? אני לא חושב, לא עדיין".
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx פאתטי.

8. Selby Member

שניהם משוגעים, אז מה הפלא?

טוב דג'וקוביץ', אתה פייבוריט ומארי לא, פחח...

ראיתי תקציר נרחב של המשחק של צונגה, הוא נראה מאוד כבד תנועה והוא לא כל כך הרשים אותי, אם הוא עדיין פצוע אז אני לא חושב שהוא יסבך את מארי יותר מדי ואולי אפילו לסלע יש סיכוי לא מבוטל.

9. piston Member

דודי שיחק אותה, והגיע בינתיים להישג השיא שלו ב GS כלשהו.
    נקווה בשבילו שיצליח להמשיך את המומנטום מול טסונגה, הסיכויים לא גבוהים, אבל נקוה...

10. shlomydavid מנהלים

http://www.atptennis.com/5/graphics/tournamentlogos/ausopen08.Xxx

דודי סלע העפיל לסיבוב השלישי באליפות אוסטרליה הפתוחה !

דודי סלע רשם הבוקר הישג ענק, כשניצח בקלות מפתיעה 3:6, 3:6, 2:6 את ויקטור האנסקו (רומניה, 44), והעפיל לראשונה בקריירה לסיבוב השלישי בגראנד סלאם ! סלע גם רשם היסטוריה ישראלית כשלראשונה מאז עמוס מנסדורף בווימבלדון 1994, לישראל יש נציג (גבר) בסיבוב השלישי בטורניר גראנד סלאם.
    בעיקבות ההישג, סלע הבטיח לעצמו פרס כספי של 51 אלף דולר אוסטרלי וצפוי לטפס לסביבות המקום ה-80 בעולם.
    סלע היה יציב במשחקו, וניצל 5 מ-12 אפשרויות שבירה שהיו לו, ולעומת זאת לא נשבר אפילו פעם אחת (הציל 12 אפשרויות כאלה).
    דודי סלע יפגוש בסיבוב השלישי את פיינאליסט אשתקד, ג'ו-ווילפרד צונגה (צרפת, 7), שחזר מפיגור מערכה מול איבן ליובצ'יץ' (קרואטיה), וניצח בתום משחק דרמטי - 7:6 (4), 6:7 (8), 6:7 (7), 2:6.
    סלע אמר אחרי הניצחון: "שיחקתי ממש טוב ולא נתתי לו אפשרות לשלוט במשחק. אני מרגיש טוב לקראת המשך התחרות, מקווה להיות חיובי ולהמשיך לשחק את הטניס שאני יודע".
    לשאלה איך ההרגשה להיות הישראלי הראשון מאז עמוס מנסדורף בוווימבלדון 1994, שמגיע לסיבוב השלישי בטורניר גראנד סלאם, השיב סלע: "זו הרגשה מעולה. אני חושב שיכולתי לעשות את זה בעבר, אבל לא היה לי מספיק ניסיון. אני מקווה להמשיך לשחק טניס טוב ומעכשיו אין לי מה להפסיד, איני אתן את הכל ומקווה שיתחברו לי עוד כמה דברים במשחק".
    יואב שב, מאמנו של סלע, הוסיף: "דודי שיחק טוב מאוד והיה טוב בהגשה, במיוחד ברגעים החשובים. דודי שיחק חכם לאורך כל המשחק וידע לקחת את הצ'אנסים שהיו לו, זה מה שעשה את ההבדל במשחק הזה. אני שמח שדודי עלה לראשונה בקריירה שלו לסיבוב שלישי במעמד כזה, אבל אנחנו כבר מתרכזים במשחק הבא, שיהיה קשה מאוד".
    אחיו, עופר סלע שנשאר בארץ, אמר: "אני מאוד שמח בשביל דודי, אלה דברים שחשבתי שיקרו מזמן. אנשים חושבים שאני חולה נפש, צועק באמצע הלילה ושומע מוזיקה אחרי הניצחון. אני שמח שאחרי ההצלחות בדייויס ובטורניר בייג'ינג בעונה שעברה, עכשיו אנשים רואים את ההצלחה של דודי בגראנד סלאם, זה עולם אחר. טורניר כזה רואים בכל העולם ואני ממש גאה בו, הוא עבד קשה מאוד כדי להגיע לרגע הזה. דודי עשה הכנה טובה בפגרה במחנה אימון באוסטריה, לא התייאש כל השנים והשקיע המון כדי להגיע לרגעים האלה. זה שדודי מנצח שחקנים גבוהים ממנו בהרבה, בימים של טניס פיזי, רק מראה את הגאוניות שלו. משמח אותי שדודי מראה שגם בטניס של היום אפשר להצליח לא רק עם גובה ועוצמות חזקות, הוא והצרפתי פבריס סנטורו מוכיחים שאפשר לנצח גם עם טקטיקה והברקות של טניס, לא רק עם כוח ומכניקה".

* המשחק בין סלע לצונגה אמור להתקיים בשבת לפנות בוקר, כאשר השעה המדוייקת תתברר מחר בבוקר.

** לעומת סלע, שחר פאר ושותפה, קרוליין ווזניאקי (דנמרק), הודחו כבר בסיבוב הראשון בטורניר הזוגות נשים, אחרי שנכנעו 6:2, 6:3 לאלה קודריאבצבה ויקטרינה מקארובה (רוסיה).
    פאר לא סיימה את דרכה במלבורן, מאחר ותיקח חלק גם בטורניר הזוגות יחד עם רוברט לינדשטדט (שבדיה).

גברים - נאדאל, מארי, סימון ובלייק עלו לסיבוב השלישי !

רפאל נאדאל (ספרד, 1) טייל לסיבוב השלישי במלבורן עם 2:6, 3:6, 2:6 על רוקו קראנוסיץ' (קרואטיה).
    נאדאל יפגוש בסיבוב השלישי את טומי האס (גרמניה, 79) שטייל גם הוא עם 1:6, 2:6, 1:6 על פלאביו סיפולה (איטליה).
    גם אנדי מארי (בריטניה, 4) בסיבוב השלישי אחרי 4:6, 2:6, 2:6 על מרסל גראנולרס (ספרד).
    מארי יפגוש בסיבוב השלישי את יורגן מלצר (אוסטריה, 32) שחזר מפיגור מערכה מול אנדראס בק (גרמניה), וניצח - 7:5, 6:7 (7), 4:6, 3:6.
    ז'יל סימון (צרפת, 8) נאלץ לחזור מפיגור מערכה מול כריס גוצ'יוני (אוסטרליה), כדי לנצח 7:6 (5), 4:6, 1:6, 2:6 בדרך לסיבוב השלישי.
    סימון יפגוש בסיבוב השלישי את מריו אנצ'יץ' (קרואטיה, 36) שגבר בדרבי קרואטי דרמטי על איבו קרלוביץ' (26) - 7:5, 5:7, 6:4, 4:6, 3:6.
    גם ג'יימס בלייק (ארה"ב, 10) העפיל לסיבוב השלישי אחרי 3:6, 2:6, 3:6 קליל על סבסטיאן דה שוונק (צרפת).
    בלייק יפגוש בסיבוב השלישי את איגור אנדרייב (רוסיה, 19), שגבר במשחק דרמטי על ארנסט גולביס (לטביה) - 4:6, 4:6, 7:5, 6:3, 4:6.

גברים - כל התוצאות מהיום הרביעי.

נשים - ס. וויליאמס, דמנטייבה וקוזנצובה עלו לסיבוב השלישי ! ו. וויליאמס הודחה כבר בשני.

הפתעה גדולה היום אצל הנשים, כשונוס וויליאמס (ארה"ב, 6) הודחה כבר בסיבוב השני, אחרי שנכנעה לקרלה סוארז נבארו (ספרד, 46) - 2:6, 6:3, 7:5.
    סוארז נבארו תפגוש בסיבוב השלישי לדרבי ספרדי את מריה חוסה מרטינז סאנצ'ז (92) שניצחה 2:6, 4:6 את אקגול אמאנמוראדובה (אוזבקיסטאן).
    אחותה הקטנה של ונוס, סרינה (2) עלתה לסיבוב השלישי אחרי 3:6, 5:7 על ג'יסלה דולקו (ארגנטינה).
    סרינה תפגוש בסיבוב השלישי את שוואי פנג (סין, 41), שניצחה 4:6, 0:6 את ססיל (בולגריה).
    גם אלנה דמנטייבה (רוסיה, 4) בסיבוב השלישי אחרי 4:6, 1:6 על איבטה בנסובה (צ'כיה).
    דמנטייבה תפגוש בסיבוב השלישי את סמנתה סטוסר (אוסטרליה, 48) שניצחה 3:6, 4:6 את סאבין ליסקי (גרמניה).
    סבטלנה קוזנצובה (רוסיה, 8) טיילה לסיבוב השלישי עם 2:6, 2:6 על טטיאנה מאלק (גרמניה)
    קוזנצובה תפגוש בסיבוב השלישי את אלונה בונדרנקו (אוקראינה, 34) שגברה על סברין ברמונד (צרפת) - 6:7 (1), 6:1, 2:6.

נשים - כל התוצאות מהיום הרביעי.
    -------------------------------------------------

הישראלים ביום החמישיי (בלילה שבין חמישי לשישי):

גברים זוגות - סיבוב שני:

* אנדי רם ו-מקס מירני (בלארוס) יפגשו מחר את פרננדו ורדאסקו ופליסיאנו לופז (ספרד).
    מגרש Show Court 3
    שעה (משוערת): 3:30 לפנות בבוקר

* המשחק אמור להיות משודר באתר הזה

זוגות מעורבים - סיבוב ראשון:

* שחר פאר ו-רוברט לינדשטדט (שבדיה) יפגשו מחר את דומיניקה סיבולקובה (סלובקיה) ויורגן מלצר (אוסטריה).
    מגרש 18
    שעה (משוערת): 5:00 בבבוקר

לוח השידורים ביורוספורט להיום ה-5:

2:00 בלילה: דינארה סאפינה (רוסיה) - קאיה קאנפי (אסטוניה)
    4:00 בבוקר (משוער): אמר דליץ' (ארה"ב) נובאק ג'וקוביץ' (סרביה)
    6:00 בבוקר (משוער): ילנה יאנקוביץ' (סרביה) אי סוגיאמה (יפן)
    8:00 בבוקר (משוער): לוסי ספארובה (צ'כיה) - מריון ברטולי (צרפת)
    10:30 בבוקר: קרוליין ווזניאקי (דנמרק) - ילנה דוקיץ' (אוסטרליה)
    12:30 בצהרים (משוער): מראט סאפין (רוסיה) - רוג'ר פדרר (שוויץ)

* המשחקים כאן הם ע"פ דעתי בלבד, ויש סיכוי לשידורים של משחקים אחרים.

להלן לוח המשחקים המלא ליום ה-5 (יש להפחית 9 שעות מכל שעה רשומה).

*הטורניר ישודר באתרים הללו: זה או זה. וגם באתר הזה.

כל התוצאות בלייב נתונים באתר הרשמי של הטורניר

הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

האתר הרשמי של הטורניר, הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, האתר

נערך לאחרונה ב: ‏24/1/09
  11. Selby Member

שלומי, הלינק שהבאת לא טוב מכיוון שמגרש 3 ישודר פה:
    http://www.atdhe.net/live-tv-2498.html

חוץ מזה, אחלה סיקור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

12. shlomydavid מנהלים

כבר הספיקו לשנות את זה ? חח אתה רשמת אותו פה במשחק הקודם שלהם..
    בכל מקרה תודה על העידכון והפידבק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לקחתי חופש מחר, אני מקווה שסאפין יספק את הסחורה מול פדרר. גם אם לא מקצועית אז לפחות שיהיו צחוקים.

14. duck kc samara Member

אני מעדיף שפעם אחת יספק מקצועית אבל גם קצת צחוקים לא יפריעו.
    אני מקווה שאם יהיו בדיחות קצת אז ברמה של ווימבלדון כמו בשנה שעברה עם הצאלנג'
    http://www.youtube.com/watch?v=lHYFADFEPqU

15. shlomydavid מנהלים

http://www.atptennis.com/5/graphics/tournamentlogos/ausopen08.Xxx

עידכוני ישראלים/ות:

דודי סלע ישחק מחר ב'רוד לייבר ארנה' מול ג'ו-ווילפרד צונגה (צרפת, 7 בעולם).
    המשחק הוא השלישי במשחק אחרי 2 משחקי נשים, והוא צפוי להיפתח בסביבות 6 בבוקר. שידור יהיה כמעט בוודאות ביורוספורט !

* אנדי רם יאבד השנה את תואר הזוגות, אחרי שהוא ושותפו מקס מירני (בלארוס), הודחו הבוקר בסיבוב השני בזוגות, אחרי שנכנעו 6:2, 6:4 לפרננדו ורדאסקו ופליסיאנו לופז (ספרד).

שחר פאר סיימה את דרכה באליפות, אחרי שהיא ושותפה, רוברט לינדשטדט (שבדיה), הודחו כבר בסיבוב הראשון בזוגות מעורבים, אחרי שנכנעו 7:6 (0), 7:5 לדומיניקה סיבולקובה (סלובקיה) ויורגן מלצר (אוסטריה).

הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

האתר הרשמי של הטורניר, הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים

נערך לאחרונה ב: ‏23/1/09