The Australian Open 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏19/1/09.

1. guyholl Member

כל הכבוד לדודי! עכשיו צריך לקוות שהוא ימשיך עם אותה יכולת גם מול האנסקו.

ביינתים נדאל מפרק בלי בעיות מיוחדות את רוחוס.

2. piston Member

ללופז של אתמול, הצטרפו היום שני מדורגים נוספים לרשימת המודחים.

דמיטרי טורסונוף שהפסיד לפלאביו סיפולה האיטלקי שעלה מהמוקדמות, בארבע מערכות,
    וכמובן ראיינר שוטלר, שמצא את עצמו מנוצח מול דודי סלע שלנו,שכידוע גם הוא עלה מהמוקדמות, שוב בארבע מערכות.

סלע ירצה להיות מכונה קוטל ענקים גם בטורניר הזה (בנוסף לטורניר בסין), אך בכדי להדיח מדורג נוסף, יצטרך לנצח יריב לא פשוט בדמות ויקטור האנטשו. במשחק הזה יש הרבה פחות תהילה, אבל במידה ודודי רוצה להתקדם בקריירה שלו, אלו המשחקים שבהם הוא חייב להתעלות, להשתפר, ואז לנסות להשיג יציבות של אותה יכולת גבוהה. במידה והוא יצליח, יחכה לו בשלב הבא (כנראה) ג'ו ווילפורד טסונגה המדורג חמישי בטורניר.

שיהיה לו בהצלחה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. Selby Member

זכור לי מישהו שאמר פעם שנאדאל מכה בממוצע 2 וחצי ווינרים למערכה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

יש לי בעיה הלילה, בגלל ששני המשחקים במגרשים שונים אני לא יכול להקליט גם את AROD וגם את האחים...
    למה לא נותנים חופש מהביה"ס בAO ובUSO?

4. VaN Member

אני לא חושב שסלע מצפה ליותר מסיבוב שני בטורניר הזה, ואני לא חושב שהגיוני לצפות ממנו לעשות מסלול דומה לזה שכבר עשה בסין. אסור לשכוח שהוא אחרי שלושה משחקים של מוקדמות וגם אם הם עברו בצורה חלקה יחסית, זה בהחלט יכול עשות את ההבדל מול שחקן רענן כמו הנסקו (למרו תהמשחק הקשה והארוך שלו נגד הרניך) ובטח ובטח שבמשחק מול טסונגה שבו גם כך סלע נחות משמעותית.

לי ברור שמבחינת יכולת המקום של סלע צריך להיות הרבה יותר גבוה מהמקום בו הוא נמצא עכשיו. המיקום של שנה שעברה, בין 60-80, הרבה יותר ריאלי ומייצג לדעתי ואני מאמין שהוא יגיע לשם.
    כמו שכבר כתבתי בעבר אני לא חושב שהוא מסוגל להרבה יותר ממה שהוא כבר השיג, בכל מקרה נצחון מול האנסקו הוא בהחלט בגד האפשרי ויכול לתת לדודי תנופה חשובה בתחילת העונה.

בקשר לפדרר,
    משחק לא טוב שלו לדעתי. מול יריבים כמו ספי הבק האנד שלו חייבת להיות הרבה יותר משמעותית. במערכה הראשונה הוא צבר בטחון והשתמש בבק האנד מצוין אבל אחרי כמה טעויות הוא הפסיק להעיז, חבל.
    ספי נתן משחק טוב אבל לדעתי המיקום שלו קצת משקר. שחקן יציב אבל לא מבריק על אף משטח ולא מספיק יצירתי. בהתחלת הדרך הוא היה נראה לי די מוכשר (זכורים לי המשחקים נגד ישראל בדייויס למרות ההפסד) אבל עכשיו הוא נראה לי כמו עוד שחקן בינוני.

5. SkiMan Member

עקב מחלה יצא לי לראות כמה משחקים פה ושם. פדרר סביר, לי זה היה נראה כאילו מקשה על עצמו סתם ויכל לסיים את המשחק עוד יותר מהר. כשרצה ולחץ על הגז אז הוא ניצח בקלילות. ראיתי את המשחק של נדאל, הוא נראה מעולה.

סלע עם ניצחון נוסף על שוטלר, מאד מרשים. הלוואי ויעשה הישג יפה באליפות הזאת.

שחר פאר עם הפסד לא מפתיע לשחקנית טובה ממנה, לא היו ציפיות ממנה בכלל.

בטניס הנשים ראיתי שני משחקים מאד משעממים ואני כבר בקושי זוכר מי שיחקו שם. רמה מאוד ירודה. ראיתי את איבנוביץ' והיא נראתה לא משהו.

אבל הבשורה הגדולה באמת מהאליפות עד כה - נדאל באופנה חדשה, מכנס קצר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx .

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/09
  6. piston Member

המוקדמות מהוות מגבלה רק בשלבים היותר מאוחרים, כשהעייפות תופסת פאקטור אמיתי.
    מצד שני, שחקן שנכנס לטורניר מהמוקדמות, מגיע לטורניר עצמו, אחרי שהתרגל קצת למגרשים, ולתנאי המשחק באליפות. הוא מגיע חד, וללא חלודה, ויש לו צ'אנס לא רע להפתיע שחקנים בכירים ממנו.

לראיה: מתוך 17 שחקנים שעלו מהמוקדמות, 10 עברו את השלב הראשון.

7. אבו Member

כריסטופר רוחוס, חבל שאני לא עליתי לשחק, לבטח לא פחות טוב ממנו!
    נדאל אמור לעשות חצי בקלות יחסית, אולי רק סימון אמור לגרום לו להזיע(האס היה שחקן גדול, אבל כיום קשה להאמין שהוא באמת יכול לדגדג). יש לו הגרלה די קלילה.

איירוד? יש לו משחק לא פשוט בכלל מחר. אני מקווה גם שמראט יעשה את העבודה, אני מעדיף שרוג'ר ישתפשף לשלבים הגבוהים עם יריבים טובים כמו מראט ולא גרוטאות.

8. piston Member

אני חושב שזה עצוב שכבר אין ציפיות משחר פאר.

היא עדיין שחקנית יחסית צעירה, וכבר יש תחושה שעתידה מאחוריה.
    רק לפני שנתיים היא הגיע לרבע גמר בטורניר הזה בדיוק, אי שם בדרך, הטניס הטוב שלה הלך לאיבוד.

נקווה שהיא תמצא אותו שוב ובקרוב, כי כל כשלון שלה יכניס אותה למצב בו יהיה לה יותר קשה לחזור ממנו (ירידה בדירוג, תגרור הגרלות יותר גרועות).

9. אבו Member

בשלב התחלתי היא קודם כל צריכה לחפש את הטורנירים הפחות גדולים, לצבור ניצחונות לאט לאט גם אם זה נגד שחקניות פחות טובות, לצבור מחדש ביטחון ואז להתקדם צעד צעד.

היא שווה מקום 40-45 בעולם.

10. piston Member

כריסטופר רוחוס, חבל שאני לא עליתי לשחק, לבטח לא פחות טוב ממנו!
    נדאל אמור לעשות חצי בקלות יחסית, אולי רק סימון אמור לגרום לו להזיע(האס היה שחקן גדול, אבל כיום קשה להאמין שהוא באמת יכול לדגדג). יש לו הגרלה די קלילה.
    [/quote]
    לא הייתי ממהר להמר על האס כמנצח בהתמודדות מול סיפולה.
    סיפולה עשה דרך יפה במוקדמות, והרשים מול טורסונוף.

אני לא חושב שזו תהיה כזו הפתעה מרעישה במידה והוא ינצח את האס.

11. shlomydavid מנהלים

שחר שווה יותר..
    ההפסד החד צדדי לא בדיוק משקף את מה שהתרחש במגרש..זה מה שאומרים אלה שראו אותו (אני לצערי לא יכלתי).

12. חל יל Member

מתי סלע משחק?

13. אבו Member

חל יל, מחרתיים(או יותר נכון, בלילה שבין רביעי לחמישי\חמישי בבוקר)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/1/09
  14. VaN Member

לפי מה שאני ראיתי לדודי יש בעיה בכושר לעומת שחקנים אחרים והוא נמושפע במיוחד ממשחקים ארוכים ומעומס.
    אולי זה משהו שתקוע לי בראש בגלל כל הסיפורים שלו על ההכנות הלקויות וערבי השתייה לפני משחקים. למרות שהוא אומר שעכשיו הוא הרבה יותר רציני ומגיע לכל האימונים התמונה שלי בראש עליו היא של בחור לא אחראי ולא מקוצען.
    האמת שהוא קשור איכשהו לקרוב משפחה שלי וממה ששמעתי הוא נשאר כזה, לפחות בשנה שעברה. נקווה שהוא עשה שינוי אמיתי.

עכשיו זאת רק תחילת העונה אז אולי תירוץ של עייפות פחות תופס אבל כשהנסקו מגיע אחרי משחק אחד ושני ימי מנוחה לעומת דודי אחרי יום מנוחה אחד ו4 משחקים, אני מניח שזה נותן לו איזשהו יתרון.

15. piston Member

לדעתי הבעיה של דודי במשחק הזה, היא שאין לו את המוטיבציה שהייתה לו במידה והיה משחק מול שחקן מדורג.

שחקנים שמדורגים נמוך ממנו (אין הרבה בטורניר) הוא מנצח יחסית בקלות, והוא הראה זאת במוקדמות.
    נגד שחקנים מדורגים בטורניר, כל ניצחון עושה רעש וכותרות, ומביא אקסטרה מוטיבציה.
    נגד שחקנים טובים, שמדורגים מעליו בדרוג העולמי, אבל לא מספיק טובים בכדי להיות מדורגים בטורניר, הוא צריך את היכולת הטובה ביותר שלו, ובלי האקסטרה מוטיבציה, הוא לא מביא את היכולת הדרושה למגרש.

מקווה מאד שאני אתבדה, ושדודי יעלה בשלוש מערכות חלקות.