Storia Del Calcio Italiano

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏6/1/12.

1. alexshw Member

בקיא פחות ביובה של שנות השמונים, אבל בתחילת שנות התשעים יובה עשו רכש איטלקי אדיר מקבוצות קטנות(רק ויאלי הגיע ככוכב הווה) וכמות הנציגים בנבחרת שלהם עלתה והם גם חזרו לסקודטו והגיעו ל 3 גמרים רצופים בצ'מפיונס.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

SerieA אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

https://i.guim.co.uk/img/media/855c7d8aa74c45eb7305f33034a18c6ea5191586/0_193_3002_1801/master/3002.Xxx?width=300&quality=85&auto=format&fit=max&s=7d710dd888c1ed7547e5d984bbba8eb2

גבריאל באטיסטוטה הגדול חגג אתמול יובל - יום-הולדת 50. אחד החלוצים הארגנטינאיים הטובים ביותר(לא הצליח לזכות במונדיאל אבל היה מלך השערים שנים רבות עד שבא מסי) ומהבולטים בסרייהA, האיש שהיה סמל בפיורנטינה ועדיין מלך שעריה ושיחק איתה גם בליגה השנייה(207 שערים ב-333 הופעות), וגם שותף מלא לזכייה באליפות עם רומא. בכתבה ב'גארדיאן' האנגלי חוגגים יחד איתו עם הצצה לשבעה שערים נפלאים מהקריירה העשירה שלו. באטיסטוטה מדורג 12 בטבלת כובשי השערים באיטליה מאז ומעולם.

אני קראתי ראיון איתו לפני כמה שנים בו סיפר על הפציעות הנוראיות בקריירה ועל הרצון לכרות את הגפיים או משהו כזה בגלל כאבים ועל כך שלא הצליח להגיע לשירותים באמצע הלילה ונאלץ להשתין במיטה, אבל הבנתי שהוא מצא טיפול תרופתי טוב. ובחזרה לכדורגל - שחקן שקצת פספסתי לצערי מפאת גילי, אבל מכונה של גולים. יכול להגיד שעוד בזמנו כילד שמבין מעט, התאכזבתי מהמעבר המיותר לאינטר, זה לא תרם שום דבר.

3. alexshw Member

השחקן שסידר לטוטי אליפות בקריירה. בלעדיו זה לא היה קורה לדעתי.
    בתחילת הקריירה באיטליה ירד עם פיורנטינה ונשאר כדי להעלות אותה חזרה.

4. Roma מנהלים

מוצא את עצמי מנסה להחיות מחשב ישן אצל ההורים ומגלה שיש שם פוטבול מנג'ר ישן(2008), נכנס קצת להיזכר ונזכר בשיטת המעטפות והבעלות המשותפת על שחקנים(מחצית מהבעלות לקבוצה A והחצי השני לקבוצה B ואז מכרז ומי שמציעה יותר זוכה בשחקן).

ניצחתי את אודינזה במאבק על מרקו מוטה, פאנוצ'י ומרקו קאסטי כבר זקנים. נכנסתי קצת לבדוק מה התגלגל עם מרקו מוטה, הבחור החליף קבוצות כמו גרביים ומשחק היום בקפריסין באומוניה ניקוסיה.

נוסטלגיה.

SerieA אוהב/ת את זה.
  5. טל. Member

את פאנוצ'י, אתה ואני וכל שאר אוהדי רומא עוד בעתיד יכולים לקבל כמנג'ר לא במשחק מחשב.

אחרי ה 7-1 שחטף המשקפופר היו דיבורים חזקים עליו.

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

7. טל. Member

פעם המאמן שהכי הייתי רוצה לראות ברומא זה היה גווידולין. אתה במקרה יודע מי זה? -אם לא לך תחפש בגוגל מה אמאורי אמר עליו פעם.

אני אוהב מאמנים פסיכיים. ברומא זה טוב... זה מתאים לנו. ברומא כבר ניסו פעם רודי פלר ילד טוב ירושלים ובסוף ראו מה יצא.

אני הייתי שמח דווקא לאיזה מאמן שישתולל בחדר הלבשה ישבור לפאציו כסא על הראש אחרי החורים שהוא עושה בהגנה, או יבעט נעל לראש של איזה כוכב כמו שעשה פרגוסון לבקהאם.

סיפורי צ'יזבאטים על פאנוצ'י לא מפחידים אותי.

חוץ מזה שוואלה, פפ לא פנויי וזידאן לא רוצה, אז זה מה יש.

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי בעיה עקרונית עם מאמנים פסיכיים, יש לי בעיה עם מאמנים פסיכיים שלא מצדיקים את ההתנהגות שלהם עם יכולות אימון גבוהות.
    פפ וזידאן אכן לא אופציות, אבל בחתימה שלך מופיעה דוגמא למאמן ראוי. וגם הוא במקרה מאמן שבקדנציה האחרונה שלו הצליח להסתכסך עם חצי מועדון, מהבעלים עד לשחקנים.

9. Raulito Madridista

גבריאל בטיסטוטה:"ריאל מדריד, יונייטד ומילאן רצו אותי". חלוץ העבר הארגנטינאי מספר מדוע סירב לגדולות היבשת ובחר להישאר בפיורנטינה שנים רבות כל-כך.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/02/25/15511292427389.Xxx

באותה העת הוא היה מבוקש בכל הקבוצות הגדולות באירופה. ככה זה שגבריאל באטיסטוטה החלוץ הארגנטינאי הרעיד רשתות בפיורנטינה. 207 שערים הוא כבש ב-333 משחקים והיה לכובש השני הטוב בהיסטוריה שלה. בעונתו האחרונה בקבוצה, 00\1999, הבקיע לא פחות מ-29 שערים.

באטיסטוטה שהופיע בפורום העסקים באמריקה, סיפק ראיון ובו הסביר: "מעולם לא אהבתי להיות המנהיג של קבוצה גדולה. אהבתי לכבוש שערים אבל להיות פחות באור הזרקורים, לא זה שישר משייכים לו את הניצחונות ומעבירים עליו ביקורת בהפסדים". באטיסטוטה הוסיף - "היו לי הצעות מריאל מדריד, מנצ'סטר יונייטד ומילאן". "אם הייתי הולך לריאל מדריד, בוודאות הייתי כובש הרבה יותר שערים, למעלה מ-200, אבל הייתי משתעמם, אותו דבר היה קורה לי במילאן".

באטיסטוטה, גדול כובשי ארגנטינה בכל הזמנים עד ששיאו נשבר ע"י מסי(54 שערים ב-77 משחקים), מסכם את הקריירה בסיפוק רב: "אני מרגיש כמו זוכה, גם אם לא זכיתי באליפות עם פיורנטינה. אני ניצחתי כי שיחקתי בקבוצה שלי, פיורנטינה, ועזרתה לה להילחם נגד הקבוצות החזקות ביותר". בקיץ 2000 הצטרף באטיסטוטה לרומא וזכה איתה באליפות איטליה האחרונה שלה ותרם 20 שערים ב-28 משחקים. אין ספק שאוהדי הכדורגל מתגעגעים.

10. SerieA Il Capitano

מאחל לעצמי להשיג בחיי מאית ממה שהשיג ג'ובאני טראפאטוני.

מזל טוב! טראפ בן 80.

alexshw אוהב/ת את זה.
  11. alexshw Member

SerieA אוהב/ת את זה.
  12. טל. Member

13. SerieA Il Capitano

ובאופן פרדוקסלי.. לאינטר יש יותר איטלקים מרוב הליגה, לדעתי מאז שנות ה80 לא היה כ"כ הרבה איטלקים באינטר.

לא שזו ערובה לשום כלום, אבל זה מעניין.

yonmu אוהב/ת את זה.
  14. RubberSoul Member

בפודקאסט Squadra מדברים על כך שענייני המיסוי החדשים יביאו יותר שחקנים כמו לוקאקו ורונאלדו, מה שיגרום לקבוצות לקצר סוף סוף את הספסלים.

אולי יהיו יותר איטלקים צעירים, פחות רכש מיותר ממדינות הבלקן.

15. alexshw Member

אינטר לא יכלה להיות פחות איטלקית לפני חוק בוסמן מאשר אחרות, אבל לדעתי זה הכי הרבה מאז השנים הראשונות של האלף הזה.