Le Tour De France 2011

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏2/7/11.

1. shlomydavid מנהלים

http://www.thomasjamesholidays.co.uk/wp-content/uploads/hungred-post-thumbnail//images/live/Tour-De-France-2011-tour_de_france_logo.Xxx

מארק קאוונדיש ניצח בקטע ה-11. תומאס ווקלר שמר על חולצה הצהובה.

אחרי פיניש גדול, מארק קאוונדיש (בריטניה, HTC) זכה אמש בקטע ה-11 בטור דה פראנס, 167.5 ק"מ בין בליי לה מין ללבור.
    לקוואנדיש שחצה ראשון את קו הסיום בזמן של 3:46:07 שע', היה זה ניצחון שלישי בטור השנה וה-18 בסה"כ.
    הקטע ה-11 התאפיין במסלול מישורי עם שתי עליות בלבד בדרגות הקושי 3 ו-4 שאיפשרו לספרינטרים המצטיינים להשתלט על הקטע.
    שישה רוכבים הרכיבו את חבורת הפריצה של היום והחזיקו ביתרון עד שכשני קילומטרים לסיום הדביק אותם הפלוטון וכמו בימים האחרונים קיבלנו ספרינט סיום מעניין וצמוד.
    שני הרוכבים שסיימו אתמול במקומות הראשונים הגיעו גם הפעם בראש, אך בניגוד לאתמול, היום היה זה מארק קאבנדיש שחצה את קו הסיום ראשון והקדים את אנדריי גרייפל.
    קאוונדיש אמר אחרי הניצחון: "בקטע העשירי עשיתי טעות קטנה והפסדתי. אני נוטה לקחת הפסדים בצורה קשה, במיוחד שהחברים סביבי עובדים כל כך קשה. היום חבריי לקבוצה עשו מאמץ יוצא דופן כדי להציב אותי בעמדה מושלמת לקראת קו הסיום".

* בזכות הניצחון, קאוונדיש ילבש היום את החולצה הירוקה לאחר שהדיח מראש טבלת המאיצים את פיליפ ז'ילבר, שסבל מיום לא טוב והידרדר למקום השלישי.

* בקרב על החולצה המנוקדת ממשיך להוביל ג'וני הוחלנד (הולנד) עם 22 נק'.

* רוברט חייסינק (הולנד) ימשיך ללבוש את החולצה הלבנה גם היום.

* בדירוג הכללי ווקלר מקדים ב-1:49 דק' את לואיס לאון סאנצ'ס, ב-2:26 דק' את קאדאל אוונס וב-2:37 דק' את אנדי שלק.
    אלברטו קונטאדור נשאר בדירוג הכללי למקום ה-16, והוא עדיין 4:07 דק' אחרי ווקלר ו-1:30 דק' אחרי אנדי שלק.

http://d.yimg.com/i//ng/sp/eurosport/20110714/25/bc01b967a57d2686503056fb07e705c8.Xxx
    קאוונדיש חוגג את לבישת החולצה הירוקה בתום הניצחון בקטע

http://d.yimg.com/i/ng/sp/reuters/20110713/16/3024690993-13072011160330.Xxx
    ווקלר לובש את החולצה הצהובה בתום הקטע ה-11

* היום יתקיים הקטע ה-12 בטור בין קוניו ללו ארדידן (211 ק"מ).
    הטור מגיע לפירנאים ביום הבסטיליה. 3 עליות קשות היום, כשהעליה הראשונה תגיע לאחר 114 קילומטרים עד לפיסגה של 1,538 מ' (קטגוריית הקושי 1).
    הפיסגה שניה תגיע אחרי ירידה תלולה, כשהרוכבים יטפסו לפיסגה בגובה 2,115 מ' (קטגוריה הקשה ביותר - HC).
    השלישית תהיה עליה אל קו הסיום בעיר לו ארדידן בגובה של 1,715 (HC).

2. guyholl Member

קטע מצויין, עלה על כל הציפיות שלי. רק שימשיך ככה.
    סוף סוף השלקים עובדים ביחד כמו שצריך ומנצלים את ההיתרון העצום שיש להם על פני השאר. סאנצ'ס ופרנק נראו מעולה, אוונס, שאני חייב לציין שהפתיע אותי היום, נראה טוב מאוד כמו גם אנדי ובאסו. קונטדור לא ממש נראה במיטבו, איבד חצי דקה לפרנק שלק ו10 שניות לאנדי באסו ואוונס. כנראה שהג'ירו + הבעיות בברך הם קצת יותר מדי בשבילו למרות שלדעתי עדיין מוקדם להספיד את אלברטו. לאפרד נראו חזקים מאוד היום (במיוחד וויוט) ושמיט הוא ה-סופר דומסטיק ונשק רציני שנמצא בידיים של באסו. חסינק לא הצליח להתגבר על הפציעה שלו והיום איבד את הפייבוריטים עוד בטורמלה וגם את הסיכויים לחולצה לבנה וכנראה גם לטופ 10 בפריז. אולי כדי לו לפרוש מהטור וללכת על ניצחון בוואלטה.
    רכיבה מרשימה מאוד גם מצד ווקלר שיחזיק את החולצה לפחות עוד יום אחד נוסף אה, והוחלנד המלך :aaa8:.

מחר קטע עם עוד פסגה בדרגת HC, אבל היא רחוקה מאוד מהסיום וכנראה שלא נראה יותר מדי אקשן מצד הפייבוריטים. ביום שבת, קטע רצחני עם 6 פסגות כולל שתיים מהדרגה הראשונה וסיום על הפורט דה בלה- 16 קילומטר ב8 אחוז שיפוע! יהיה מעניין, בזה אין ספק.

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/11
  3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטור לגמרי פתוח כש-5 מועמדים בהחלט יכולים לזכות בתואר, אבל בשבילי הקטע היום היה מאכזב. לראות את חייסינק סובל בצורה כה קשה לא נחמד בשביל ההולנדים. אני כמובן ממש לא מופתע היות שהרוכב גם ככה עדיין לא ברמה של האחים שלק, אוונס או קונטאדור, אבל כנראה שהגוף לא התאושש מהנפילה הקשה שלו בתחילת הטור. את האמת? אני גם מיד חשבתי על זה, שיפרוש, שיתאושש ושיילך על הוואלטה.

תומאס ווקלר נלחם היום כמו אריה, אבל ברור שהשלישייה של האחים שלק וקאדל אוונס פייבוריטים לזכייה בטור. עושה רושם שאם קונטאדור באמת היה בכושר שהוא היה היום בורח לאחרים, זה לא קרה.

בסה"כ יש לנו טור נחמד ופתוח, אבל היום אני קצת מאוכזב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

4. shlomydavid מנהלים

http://www.thomasjamesholidays.co.uk/wp-content/uploads/hungred-post-thumbnail//images/live/Tour-De-France-2011-tour_de_france_logo.Xxx

סמואל סאנצ'ס ניצח בקטע ה-12. תומאס ווקלר שמר על חולצה הצהובה.

סמואל סאנצ'ס (ספרד), האלוף האולימפי מבייג'ינג במירוץ כביש, זכה הערב בקטע ה-12 בטור דה פראנס, 211 ק"מ בין קוניו ללוז ארדידן.
    סאנצ'ס חצה את קו הסיום אחרי 6:01.15 שע', והקדים ב-7 שניות את ילה ואנאנדרט (בלגיה).
    פרנק שלק (לוקסמבורג, לאופרד-טראק) הגיע שלישי, 10 שנ' אחרי המנצח.

אחרי 11 קטעים הטור דה פראנס 2011 הגיע לרכס הרי הפירנאים, קטע ההרים הרציני הראשון, 211 ק"מ שכללו שלוש עליות.
    הראשונה שבהן בדרגת הקושי 1 והשניה בקטגורית הקושי HC, הקשה ביותר.
    העליה השלישית התרחשה ב-13 הקילומטרים האחרונים של הקטע והפרש הגבהים בין תחילתה לסופה הוא 979 מטרים.
    תומס גרנייט ו-ג'רמי רוי היו הראשונים שהגיעו לעליה זו, אך שמונה קילומטרים לסוף אזלו כוחותיהם וסמואל סאנצ'ס ו-ואנאנדרט תפסו את ההובלה ושמרו עליה עד הסיום.
    הפלוטון, שכלל את המועמדים הבכירים לניצחון בטור, דלק בעקבות צמד המובילים ושניים וחצי קילומטרים לסיום, פרץ פרנק שלק וכבר היה במרחק של שניות ספורות מהמקום הראשון אך בסופו של דבר חצה את הקו שלישי, עשר שניות אחרי סאנצ'ס.
    אנדי שלק, איבן באסו ו-קאדל אוואנס הגיעו חצי דקה לאחר המנצח ואילו אלברטו קונטאדור, הסובל מפגיעה בברכו ולא נמצא בכושר שיא, איבד זמן יקר מול מתחריו, כשהגיע 13 שניות אחרי השלישייה.

* תומס ווקלר הגיע 50 שנ' אחרי המנצח וימשיך ללבוש גם מחר את החולצה הצהובה.
    בדירוג הכללי ווקלר מקדים ב-1:49 דק' את פרנק שלק, ב-2:06 דק' את קאדאל אוונס וב-2:17 דק' את אנדי שלק.
    אלברטו קונטאדור עלה בדירוג הכללי למקום ה-7, אבל הוא עדיין 4:00 דק' אחרי ווקלר ו-1:43 דק' אחרי אנדי שלק.

* בזכות הניצחון בקטע, סאנצ'ז ילבש מחר את החולצה המנוקדת והוא מוביל את טבלת המטפסים עם 40 נק'.

* בקרב על החולצה הירוקה אין שינוי ומארק קאוונדיש ימשיך ללבוש אותה גם מחר.

* ארנולד ג'נסון בן ה-25 שימח את הקהל המקומי כשהשתלט על החולצה הלבנה ביום הבסטיליה, והוא מוביל את דירוג הרוכבים הצעירים בהפרש של 1.37 דק'.

http://d.yimg.com/i/ng/sp/eurosport/20110714/25/6f7b2223b94e1353e24e119051a04ed2.Xxx
    סאנצ'ז חוגג את הניצחון על קו הסיום

http://img15.imageshack.us/img15/56/77966510214072011161016.Xxx
    ווקלר נשאר עם החולצה הצהובה בתום הקטע ה-12 ביום הבסטיליה

* מחר יתקיים הקטע ה-13 בטור בין פאו ללורדס (152.5 ק"מ).
    הרוכבים ממשיכים לטפס בפירנאים, אך הפעם ללא סיום בעליה.
    הקטע יכלול שלוש עליות, הראשונה תגיע 43 קילומטרים מהזינוק, אורכה קילומטר וחצי בלבד אך היא בשיפוע של 8.1 אחוזים.
    העלייה השניה גם היא קצרה יחסית ובשיפוע של 8.4 אחוזים.
    העלייה השלישית תהיה בדרגת הקושי הקשה ביותר (HC), עלייה באורך של 16.4 ק"מ עד לפיסגה של 1,709 מ'.

5. רמי Member

קטע לא רע בכלל להיום.
    כמה שנים היינו צריכים לחכות כדי שהאחים שלק יבינו שיש להם את היתרון הזה?!?! כנראה שמספיק, כי האסימון נפל.
    פרנק נראה פשוט מצוין, עוד לפני הפריצה הגדולה שלו, הוא העלה את הקצב כמה פעמים, לעומת אנדי שרק פעם אחת פרץ, ובגדול הוא נראה חזק מאוד.

אנדי/אוונס/באסו ולעצרי גם קונטאדור, שאני לא מתרגש יותר מדי מאיבוד ה13 שניות מאנדי היום, באותה רמה נכון לעכשיו, אליהם כמובן אפשר להוסיף את פרנק שלק וסמואל סנצ'ז - מנצח הקטע להיום.

שאפו ענק לווקלר שהראה שכשהחולצה הצהובה עליו, יש מצב שהוא יכול גם לעוף. רכיבה הרואית שלו היום.

הטור המדהים של אומגה פארמה-לוטו נמשך, עם המקום השני היום אחרי סנצ'ז. (הייתי רושם את השם של הרוכב אבל יש מצב שהמקלדת לא תעמוד בזה, אז נסתפק בזה שהוא מאוד דומה לון דן ברוק, אבל הוא לא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ).

התחיל הטור, ורק שימשיך ככה.

6. shlomydavid מנהלים

ת'ור היסובד ניצח בקטע ה-13. תומאס ווקלר שמר על חולצה הצהובה.

ת'ור היסובד (נורבגיה, גרמיין סרבלו) ניצח הערב בקטע ה-13 בטור דה פראנס, 152.50 ק"מ בין פאו ללורדס.
    היסובד חצה את קו הסיום אחרי 3:47.36 שע', והקדים ב-10 שניות את דוד מונקוטייה (קופידיס, צרפת).
    ג'רמי רואה (אף. די. ג'יי, צרפת) שהוביל את רב הקטע, הגיע לבסוף רק שלישי, 26 שנ' אחרי המנצח.
    ת'ור היסובד הנרגש אמר בסיום: "זה הרגע הכי טוב בקריירה שלי, זה ענק לזכות בקטע הקשה הזה הכולל את ה-"קול דה אוביסק", אני כל כך שמח".

הקטע ה-13 של הטור דה פראנס כלל את ה-'קול דה אוביסק', העליה הנחשבת לקשה ביותר בטור של 2011.
    המועמדים הבכירים לניצחון שמרו האחד על השני לאורך כל השלבי הקטע והגיעו ביחד עם הפלוטון, 7.37 דק' אחרי המנצח.
    הסיפור של היום היה ג'רמי רואה שהוביל בפער ניכר לאורך שלבים רבים של הקטע ה-13, אך 2.5 ק"מ לסיום הדביק אותו ת'ור היסובד שפרץ בצורה מרשימה מאוד ונטל את ההובלה. בסופו של דבר ולקול תשואות הקהל המקומי, חצה רואה את קו הסיום שלישי.

* תומאס ווקלר הגיע 7:37 דק' אחרי המנצח וימשיך ללבוש גם מחר את החולצה הצהובה.
    בדירוג הכללי ווקלר מקדים ב-1:49 דק' את פרנק שלק, ב-2:06 דק' את קאדאל אוונס וב-2:17 דק' את אנדי שלק.
    אלברטו קונטאדור נשאר בדירוג הכללי במקום ה-7, אבל הוא עדיין 4:00 דק' אחרי ווקלר ו-1:43 דק' אחרי אנדי שלק.

*רואה שהגיע ראשון לפיסגת ה'קול דה אוביסק', ילבש מחר את החולצה המנוקדת והוא מוביל את טבלת המטפסים עם 45 נק'.

* ארנולד ג'נסון בן ה-25 ילבש גם מחר את החולצה הלבנה.

http://d.yimg.com/i//ng/sp/eurosport/20110715/25/e980b7a9b9802a16dfb6b89a21b90ae2.Xxx
    הושובד חוגג את הניצחון על קו הסיום

http://img198.imageshack.us/img198/6323/l5326973.Xxx
    ווקלר נשאר עם החולצה הצהובה גם בתום הקטע ה-13

* מחר יתקיים הקטע ה-14 בטור בין סן גודן לפאטו דה בייה (168.5 ק"מ).
    הרוכבים יגיעו מחר לקטע הטיפוס האחרון בפירנאים. שש עליות רציניות מחכות לרוכבים במסלול הנמתח על 168.5 ק"מ.
    הראשונה בהן כבר אחרי 26.5 ק"מ ומדורגת בקטגוריית הקושי 2 (1,069 מ'), השניה הנפרסת לאורך של 14 ק"מ ומדורגת בדרגת הקושי 1 (1,395 מ')
    בקילומטר ה-94 של היום תגיע העליה השלישית (1,110 מ'), 15 ק"מ לאחר מכן העליה הרביעית (1,570 מ'), ובקילומטר ה-118 תגיע העליה החמישית והלפני אחרונה (1,517 מ').
    לסיום יטפסו הרוכבים אל ה-'פלאטו דה בייה', שפסגתו נמצאת בגובה של 1780 מ' מעל פני הים, עליה המדורגת בקטגוריית הקושי הקשה ביותר (HC) ואורכה הוא 15.8 ק"מ.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/11
  7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני הייתי אחרי צהריים עסוק בדברים אחרים, אבל כן הספקתי לראות את הקהל הצרפתי בלורדס שורק בוז להוסהופט. המחזה המביש הזה באמת היה מיותר כי כנראה הצרפתים כעסו שהנורבגי תקף את בן ארצם שהוביל במשך ק"מ רבים. השדר ההולנדי סיפר שהוסהופט אולי עובר בעונה הבאה לקבוצה של ווקלר, אבל אחרי שריקות הבוז הוא אולי לא יעשה את זה...

די חבל שהקטע לא הסתיים במעלה ה'אוביסק'. בשביל הוסהופט בהחלט מדובר בניצחון גדול היות שהבחור ספרינטר ולא היה צפוי לעבור ראשון את הפיניש בלורדס.

מחר נשאר ליום האחרון בפירנאיים, אבל לשמחתי קו הסיום יהיה על פסגת הר נחמד בשם plateu de beille. גובה הפסגה 1780 מ' מעל לפני הים. צפו לפיניש נחמד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

8. guyholl Member

פרט מעניין על הפלטאו דה באייל- הופיע בטור ארבע פעמים כ-MTF ובכל הפעמים המנצח בקטע ניצח גם את הטור. ב98 זה היה פנטאני שניצח שם בדרך לדאבל ג'ירו טור, ב2002 ו2004(כמעט אותו מסלול כמו של השנה+ווקלר לבש את החולצה הצהובה גם אז בתחילת הקטע). זה היה ארמסטונג ו2007 זה היה תורו של קונטדור בדרך לניצחון הראשון שלו בטור. מעניין אם גם השנה ההר "ינבא" את המנצח של המרוץ כולו.

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/11
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז בוא נקווה שהמנצח היום לא יהיה קונטאדור או קאדל אוונס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    יש לי משהו נגד האוסטרלי שפשוט מסרב לתקוף. במשך שנים הבחור הזה פשוט פסיבי בצורה קיצונית לכן קשה לי לראות אותו מנצח גם היום. קאדל אוונס ולתקוף בהרים לא הולכים ביחד...

לעומת האוסטרלי אני מאד סקרן לראות עם איזה רגל קונטאדור קם הבוקר. פרנק שלק הראה שהספרדי בסה"כ בן אדם והוא הצליח לברוח ממנו בפער די רציני. אני עדיין חושב שקונטאדור סכנה אמיתית, אבל בוא נראה מה יקרה. אשמח אם אחד מהאחים שלק יעשה משהו חיובי.

10. johnnie walker Member

יינס ווגט עושה מעצמו צחוק עם התרסקות שנייה תוך 5 דקות..

הבנאדם בן 40, אולי הגיע הזמן שימצא לעצמו קריירה חדשה?

11. guyholl Member

אנדי אוהב יותר מדי את אח שלו. פרנק היום לא היה בכלל קרוב ליכולת שהוא היה בה בחמישי. הוא כנראה הרגיש חלש ולא היה מסוגל לתקוף, אז אנדי, שנראה מצוין, לקח את היוזמה ותקף פעם אחת, פעם שנייה, פעם שלישית ופראנק התקשה מאוד להגיב להתקפות נגד של אוונס וקנוטדור. אז במקום להעפיל להמשיך ולהעפיל לחץ עד שהוא יצליח לפתוח פער מספיק משמעותי כדי להתחיל לרכב טמפו, זה נראה כאילו הוא פשוט ויתר לגמרי כי הוא פחד שפראנק יאבד זמן רב לאוונס קונטדור באסו ואפילו ווקלאר ויפגע משמעותית בסיכוי שלו לפודיום. אם הוא רוצה לקחת את הטור איי פעם הוא חייב להפסיק לעשות החשבון של כמה זמן אח שלו יפסיד אם הוא ילך בכל הכוח.
    ווקלאר היה סופר מרשים היום, הגיב לכל התקפה ואפילו תקף לקראת הסיום. אני חושב שהיום הוא הפך לרוכב שכבר אי אפשר לזלזל בו ואפילו קצת מסוכן לפייבוריטים אם הוא ימשיך להילחם ככה גם בשבוע הבא (אני רק מקווה שהוא לא אכל איזה סטיק ספרדי קסום לפני הקטע). סאנצ'ז אומנם הרוויח כמה שניות אתמול והיום אבל זה עדיין מעט מדי יחסית למה שהוא צריך אם הוא רוצה אזישהוא סיכוי לפודיום. אוונס גם היום נראה טוב מאוד וקונטדור נראה טוב יותר מאתמול, ואני חושב שאם הוא ימשיך להשתפר ככה, הוא הולך להיות האיום העיקרי באלפים כי כולם יודעים למה הוא מסוגל שהוא בכושר טוב. שלק עוד עלול להצטער על ההופעה שלו היום.

ברכות לואן דר דט על הזכייה בקטע ובטור השנה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏16/7/11
  12. shlomydavid מנהלים

ילה ואנאנדרט ניצח בקטע ה-14. תומאס ווקלר שמר על חולצה הצהובה.

ילה ואנאנדרט (בלגיה, אומגה פארמה-לוטו) רשם הערב ניצחון ראשון בקריירה בטור דה פראנס, אחרי שסיים ראשון בקטע ה-14, 168.5 ק"מ בין סן גודן לפאטו דה בייה.
    ואנאנדרט חצה את קו הסיום אחרי 5:13.25 שע', והקדים ב-21 שנ' את סמואל סאנצ'ס (ספרד).
    אנדי שלק (לוקסמבורג, לאופרד-טראק) פרץ מ"ס מאות מטרים לפני הסיום וסיים שלישי, 46 שנ' אחרי המנצח.

הפירנאים כבר מאחורינו, אך עדיין לא קיבלנו את הפריצה המיוחלת מאחד המועמדים הבכירים לניצחון בטור דה פראנס 2011.
    הקטע ה-14 הוזכר כאחד הקטעים שאמורים לסמן את המנצח הפונטציאלי, אבל בפועל שמרו הבכירים אחד על השני ואיפשרו לילה ואנאנדרט לחצות ראשון את קו הסיום ולזכות בקטע היוקרתי.
    שש עליות כלל המסלול בן 168.5 הק"מ, הקשה מכולן הגיעה ב-15.8 הק"מ האחרונים של המסלול.
    ה-'פלאטו דה בייה' עולה בשיפוע של 7.9 אחוזים ובעבר ניצלו אותה מנצחי טורים רבים כמו מרקו פאנטני, לאנס ארמסטרונג ו-אלברטו קונטאדור, כדי לברוח למתחריהם ולפתוח פער שהספיק להם עד הסיום.
    סנדי קאסר פרץ בתחילתה של העליה, אך כשישה קילומטרים לסיום עבר אותו ילה ואנאנדרט ששמר על ההובלה עד הסיום.
    אחריו רדפה חבורת הרוכבים שכללה את לובש החולצה הצהובה, תומאס ווקלר, את סמואל סאנצ'ס, קאדל אוונאס, איוון באסו, את אנדי ופרנק שלק ואת אלברטו קונטאדור. כולם שמרו אחד על השני ועל מרחק קטן מהמוביל.

* תומאס ווקלר הגיע 48 שנ' אחרי המנצח וימשיך ללבוש גם מחר את החולצה הצהובה.
    בדירוג הכללי ווקלר מקדים ב-1:49 דק' את פרנק שלק, ב-2:06 דק' את קאדאל אוונס וב-2:15 דק' את אנדי שלק.
    אלברטו קונטאדור נשאר בדירוג הכללי במקום ה-7, אבל הוא עדיין 4:00 דק' אחרי ווקלר ו-1:45 דק' אחרי אנדי שלק.

* בזכות הניצחון בקטע, ואנאנדרט ילבש מחר את החולצה המנוקדת והוא מוביל את טבלת המטפסים עם 74 נק'.

* ריגוברטו אוראן (קולומביה) בן ה-24 וחצי ילבש מחר את החולצה הלבנה.

http://d.yimg.com/i//ng/sp/eurosport/20110716/25/c1f2cf075474b613d2ee555a0cc30366.Xxx
    ואנאנדרט חוגג את הניצחון הראשון בקריירה בטור דה פראנס

http://img33.imageshack.us/img33/1097/17614826281607201116172.Xxx
    ווקלר נשאר עם החולצה הצהובה גם בתום הקטע ה-14

* מחר יתקיים הקטע ה-15 בטור בין לימוז' למונפלייה (192.5 ק"מ).
    זהו קטע מישורי בו אמורים לבלוט הספרינטרים המצטיינים.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא, לבחור קוראים ואנאנדרט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx (Jelle Vanendert)

לקטע עצמו. הפייבוריטים שיחקו משחקי שח וזה עיצבן אותי. אם לאנדי היה את הרגליים בשביל לברוח אז למה הוא לא הלך עד הסוף? בשביל לחסוך מאחיו איבוד זמן? זה מאד נחמד, אבל קאדל אוונס יצחק אז עד השאנז אליזה. האוסטרלי מצטיין ברכיבה נגד הזמן וביום רגיל הוא יזכה באותו היום בטור. די ברור שכרגע קונטאדור רק יכול לעקוב, אין לו שום יכולת לברוח וברור שהוא המועמד הרביעי לזכייה בטור.

מחר נראה קטע יחסי קל עם סיומת במונפלייה. הקרוואן בדרך לאלפים...

14. רמי Member

יום מעצבן. קיוויתי מאוד שאנדי/פרנק יצליחו להתנער מקונטאדור היום אבל זה לא הלך. אנדי ניסה לעשות מה שיכל, ואני לא חושב שהוא התחשב בפרנק, אבל זה פשוט לא הספיק.

אני לא מסכים שבקצב הזה התואר הולך לאוונס (אנמי,משעמם,מייאש-כל הגדרה מתאימה לרוכב הזה) בגלל היכולת העדיפה שלו, על הנייר, בTT.
    האלפים עוד לפנינו ואני לא כ"כ בטוח שהוא יחזיק שם מעמד כמו שהוא החזיק את הפירנאים.

מי שנראה היום על סף כוחותיו הוא באסו. הוא הצליח להגיע עם כולם, אבל הוא נראה ממש על הקצה, ואני לא חושב שהוא יהיה על הפודיום.

עד היום גם אני לא לקחתי אותו בחשבון, וגם לא הפייבוריטים האחרים, אבל אין ברירה מהיום ווקלר הוא מועמד רציני מאוד לפודיום.
    לדעתי האישית, הוא לא יוכל להמשיך לסחוב עם השלקים/קונטאדור ושות באלפים, אבל איתו כבר הכל יכול להיות, במיוחד כשהחולצה הצהובה עליו.

אם לסכם את שני קטעי ההרים הרציניים עד עכשיו, הדבר הכי ברור שקונטאדור השנה כמו אוונס מחכה לTT, כדי לנצל את היתרון היחסי נגד פרנק ואנדי. שניהם לא הולכים לתקוף, אלא רק להגיב, לא רק מתוך בחירה (אוונס) אלא מתוך חוסר יכולת (קונטאדור).
    חבל מאוד ששני מועמדים לתואר משחקים משחק כ"כ פסיבי, אבל זה חלק מהעסק.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רמי, אני נוטה כרגע כן לחשוב שאוואנס יכול להשאר צמוד לאחים שלק. למרות הכל גם קונטאדור עדיין לא אמר את המלה האחרונה שלו. בקטעים 18 ו-19 אנחנו נסיים על שני פסגות גבוהות. התחזית לפחות אומרת שיש עוד תקווה להרבה דרמה...

מה שווקלר עושה פשוט מרשים. כעיקרון אני לחלוטין אנטי צרפת (ספרד/איטליה/אנגליה), אבל ווקלר פשוט רוכב שאי אפשר לשנוא. יש לו המון אומץ והיום הוא פשוט נשאר כמו גדול עם הרוכבים הפייבוריטים. היה נחמד לראות את התגובה שלו כשחצה את הפיניש. הוא נראה כאילו הוא ניצח בקטע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    אם הוא באמת יצליח לשרוד את שני הקטעים הקשים באלפים אני מוכן להמר שהוא מועמד לגיטימי לזכייה בטור.
    בשביל הצרפתים זה יהיה יותר מחלום רטוב. לדעתי הצרפתי האחרון שזכה בטור היה לוראן פיניון וגם זה כבר היה לפני יותר מעשרים שנה.

בכל מקרה עד פריז יש לנו עוד הרבה ק"מ, מחר אני מצפה שקבנדיש לוקח את הפרס היומי אלא אם כן העייפות תשתלט על הפלוטון וכמה רוכבים יברחו לאיזה עשר דקות. אגב, הרשים אותי היום איך קבוצת ליופולד שלטה לאורך ק"מ רבים בקטע. יינס וויחט וסטוארט אוגריידי עשו פשוט עבודה אדירה.