Le Tour De France 2011

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏2/7/11.

1. guyholl Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx
    קונטדור אולי לא שען ברמה של קנצ'לרה, מרטין או וויגינס למשל, אבל יכולות הנג"ש שלו בתור רוכב GC הם עדיין מצויינת, ואני לא מבין איך אפשר להשוות אותו לשלקים שנקודת התורפה העיקרית שלהם היא הנג"ש. גם אוונס הוא לא אותו שען שהוא היה, ואם הוא יצליח להוציא אותו תוצאה פחות או יותר כמו של קונטדור בנג"ש האחרון הוא אמור להיות בעננים.
    מה שכן, בקטע נג"ש שמגיע אחרי יומיים מהגינהום שכוללים 5 פסגות מקטגוריית HC, יש חשיבות רבה ליכולת התאוששות של הרוכבים, ומכוון שאחד התכונות העיקריות אצל אנדי זה התאוששות מהירה, יכול מאוד להיות שיצליח לצמצם את ההפסדים שלו בצורה משמעותית בקטע הנ"ל(במיוחד מול קונטדור שמרגיש עוד את הג'ירו ברגליים).

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/11
  2. Pipe Member

מצטער, התכוונתי לכתוב שהוא לא "רוכב טוב מהם משמעותית". ב2010 הוא ניצח את שלק בהפרש מזערי וברוח של הקבוצה הספרדית המצליחה ביותר בכדורגל כיום גם הוא עשה זאת בעיקר בזכות פור שהוא צבר בשלב קריטי כשהוא תקף את שלק בשנייה שנפלה ללוקסמבורגי השרשרת. מי יודע מה היה קורה אלמלא השלב הזה. הנקודה שלי היא שלהכנס להרים עם מינוס של שתי דקות זו משוכה שלא בטוח שהוא יצליח לקפוץ מעליה.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו משוכה לא קלה, אבל קונטאדור הוא הרוכב הטוב בעולם בדיוק בגלל שהוא מסוגל להגיע להרים ולייצר יכולות שמאפשרות לו להשאיר את הרוכבים הטובים האחרים מאחור. השאלה אם יש לו את האנרגיה - ועכשיו, חשוב יותר, אם נשאר לו הגוף והברך - כדי לעשות את זה. ניבאלי רוכב מצוין וגילה את זה השנה. אני לא חושב שקונטאדור היה במיטבו בטור שעבר. הבעיה שהמצב לא נראה אופטימלי גם עכשיו.

אנשים חוזרים על הסטטיסטיקה שמאז 98' אף אחד לא לקח את הדאבל ג'ירו-טור. ובכן, כמה ניסו? זה לא שארמסטרונג התעניין בג'ירו. קונטאדור ב-2007 לא התחרה בג'ירו, גם ב-2009. כך שקשה לדעת את מידת ההשפעה. חלק מהזוכים בג'ירו מאז 98' הם כאלה שאיני רואה בהם אלופי טור פוטנציאלים בכל מקרה.

אלמלא האירוע חסר המזל של קונטאדור בקטע הראשון ועם פיגור של 20-30 שניות בלבד, אני לא יודע אם בכלל היינו מנהלים כרגע את הדיון הזה, מה שמראה את מידת הרלוונטיות שלו. השאלה היא לא אם קונטאדור מסוגל לעשות את הדאבל. יש לו יכולת התאוששות מצוינת, הוא זכה בג'ירו ב-2007 בכלל בלי הכנה ראויה. השאלה אם הוא מסוגל אחרי כל מה שקרה בשבוע הראשון.

אין לי ספק שקונטאדור בנה על הטור השנה. למה לא לבנות? ההחלטה בעניין התקבלה מוקדם מאוד שכל עוד הוא לא מושעה, הוא מתחרה בשניהם. הוא התאמן כרגיל בפגרה, מה שאיפשר לו לחזור בכושר טוב מאוד ברגע שהסתיימה ההשעיה.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'וני הוחלנד לא רוצה לשמוע מלפרוש. ההולנדי התאמן היום במשך 40 דקות כשרגליו לגמרי חבושים. להוחלנד יש 33 תפרים ברגליו...אם יסיים מחר את הקטע זה כבר ניחוש, אבל הוחלנד בהחלט נשמע מלא רוח קרב.

לגבי הנהג. המשטרה המקומית כבר החלה בחקירה של התקרית. משלחת של מארגני הטור והטלוויזיה הצרפתית ביקרו היום אצל שתי הקבוצות, Vacansoleil ו-Sky. בקבוצה של הוחלנד הדגישו שהם לא יתלוננו רשמית על התקרית ושהם מתרכזים עכשיו בטור. ביום המנוחה כן הדגישו שיש צורך מיידי בצמצום של מכוניות ואופנועי תקשורת. מארגן הטור, כריסטיאן פרודהום, נשמע אתמול נחוש מאד למצוא פתרון. אנחנו נראה מה יקרה...

5. guyholl Member

והנה זה מתחיל שוב...
    אני רק מקווה שהוא יהיה גם האחרון שייתפס.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/11
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקטע עם הסמים כנראה תמיד יישאר, אבל לדעתי הרוכב הוא התחנה האחרונה ברשת של אנשים שמתעסקים בעניין הזה. אז ירחיקו את הרוכב, קטיושה כבר פיטרה אותו, האם זה יעזור משהו? לא, ברגע שלא מתחילים לתפוס את כל אלה שעוזרים לרוכב אז חבל על הזמן. קולובנב לבטח לא נכנס לבד לאיזה סופרמרקט וקנה לעצמו סמים ממריצים...מישהו צריך לספק לו אותם ותמיד האנשים האלה משום מה מצליחים לצאת מכל הפרשה הזאת נקיים. הקטע הזה אפילו יותר מרגיז אותי מהרוכב שבעצמו נתפס.

ולפני שמשאירים מאחורינו את יום המנוחה, תמונה קצת מפחידה...

http://www.geenstijl.nl/archives/images/rolladereedt534.Xxx

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בתמונה הקודמת שהעלת מהתאונה רואים את החור תחת שלו וזו התמונה שמפחידה אותך? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx אני לא עוקב אחרי רכיבה אבל הדיווח על התאונה הביא אותי לראות את הסרטון, כל העסק נראה כמו התנהלות שכונה שלא דואגים לביטחון הרוכבים ומגבילים את הרכבים בנקודות צרות כמו אלו.

8. guyholl Member

יש חוקים מאוד ברורים לגבי ההתנהלות של הרכבים בטור. הרכבים היחידים שמותר להם לעקוף רוכבים הם רכבים של מנהלי המרוץ, הרכבים של הקבוצות עצמן והרכבים הרפואיים. כל רכב שרוצה לגשת אל הרוכבים, לעקוף אותם וכו' חייב קודם כל לקבל אישור כך בקשר.
    אין לי מושג מה הרכב של הטלוויזיה הצרפתית עשה שם, אבל אני יכול להבטיח לך שזה ממש לא מצב נורמאלי.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גר בהולנד, אני לא מפחד מתמונות כאלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    אותי בכלל עדיין מדהים שהוחלנד נסע באופניים כ-60 קמ"ש, נדרס, עף באוויר, נחת על גדר תיל ואוטוטו לוקח את האופניים שלו וממשיך לקטע הבא. שום שברים, שום נזק רציני אחר. התמונה 'מפחידה' כי החתכים פשוט נראים 'אחלה'...

אני רק יכול להוריד את הכובע לרוכבים האלה. לרמות עם סמים הם יכולים, אבל החבר'ה האלה פשוט מזוכיסטים. כמות הסבל שהם יכולים לסבול הוא בטח, בטח בשביל ספורטאי. כשאני רואה בכל פעם מחדש את ההתנהגות המחליאה של הכדורגלנים על המגרש רק נותר לי להצדיע לחבר'ה האלה.

ממה שהבנתי המכונית עקפה כנגד החוק. מדיווחים ראשונים הבנתי שווקלר רצה לקבל בקבוק שתייה, המכונית של הטלוויזיה הצרפתית לא הקשיב להוראות שהוא קיבל ולבסוף עקף כנגד כל הסיכויים את הרוכבים. החקירה עדיין בעיצומה כך שאולי הדיווח הזה לא ממש נכון.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ממה שאני ראיתי המכונית נסעה בשוליים והנהג נלחץ מאיזה עץ או שהוא יותר מדי בשוליים ושבר לאמצע במקום לעצור. אולי כל זה קרה במהלך עקיפה לא יודע, אבל זה פשוט שכונה וחוסר אחריות של הנהג והאחראים עצמם.

11. רמי Member

סוף סוף יום ללא התרסקויות,פרישות ונטישות.
    סך הכך הכל היה קטע לא רע היום, שיחד עם הקטע של מחר יהיו סוג של "מנוחה" אחרונה לקראת הפירנאים.

פיליפ ג'ילבר קנה אותי היום סופית. רכיבה אגרסיבית כזו לא זכורה לי מאף רוכב, אולי פרט לזה שתקף איתו היום,זה עם החולצה הצהובה - וולקר.
    השדרים ביורוספורט גם לא זכרו מתי החולצה הצהובה תקף כמו וולקר היום, מה שרק מראה עד כמה הכל נהיה טקטי מדי (אני לא זוכר אם בטור של השנה שעברה או אחד אחר, אבל באחד מהם קונטאדור זכה בלי לזכות באף קטע! - טקטי משהו).

אני ממש מחכה ליום חמישי. אחת הפסגות היותר מפורסמות - טורמלה, ועוד פסגה בקטגוריית ה-HC, והפרט השולי שהצרפתים תכננו את היום הזה ליום הבסטיליה. קטע הררי ראשון לטור השנה, ואפשר יהיה סוף סוף למי יש כח ברגליים והולך על התואר השנה.

12. guyholl Member

חסינק התראיין ביורוספורט לאחר הקטע וציין שהיום הוא הרגיש הרבה יותר טוב ועם כל יום שעובר המצב שלו הולך ומשתפר. מחר עוד יום יחסית פשוט ואני ממש מקווה שביום חמישי הוא יהיה במיטבו או לפחות כמה שיותר קרוב לכך.

רדיושאק אגב נשארה היום עם שישה רוכבים בלבד במרוץ אחרי שפופביץ' פרש בעקבות מחלה וחום גבוהה. קלודן שהתרסק אתמול אומנם ממשיך להתחרות כרגע אך סובל מכאבים עזים ואין רוכב בקבוצה הזאת שלא פגש את האספלט לפחות פעם אחת. לא הטור שלו פילל יוהאן בורנייל.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ווקלר הוא אחד הרוכבים הכי 'פסיכים' בפלוטון. כבר לפני מספר שנים הוא הראה את האופי שלו כשכנגד כל הסיכויים הצליח לשמור 10 ימים על הצהוב. הוא יודע שברגע שקונטאדור וחבריו מעבירים הילוך בהרים שהוא למעשה חסר אונים, ולכן הוא כעס היום שהחבר'ה שברחו איתו לא הצליחו לתאם התקפה ובריחה מסודרת.

לצערי את אותם הדברים אני לא יכול להגיד עכשיו על ג'וני הוחלנד. הוא בהחלט רוכב בסגנון ווקלר ויודע קצת לטפס בהרים (סיים לפני עונה במקום ה-12 בוואלטה), אבל מצבו הבריאותי פשוט מנע ממנו היום לבלוט. הוא הצליח לסיים את הקטע, אבל הגיע כשבע דקות בפיגור. הרוכב ההולנדי שבארצו כבר הפך למעין גיבור טראגי קיבל במהלך היום המון תמיכה מהפלוטון ומצופים שליד הדרך. היה אפילו שלב שכמה רוכבים דחפו אותו קצת במעלה ההר...

רמי, פיליפ ז'ילבר קצת מזכיר לי את דנילו די לוקה. בשנים האחרונות האיטלקי גם הרבה לנצח במרוצים היומיים באביב, אבל הוא כן נתפס כבר משתמש בסמים...בכל מקרה האוהדים הבלגים (בעיקר הפלמים) כבר לא יראו יורגן ואנדנברוק בטור כך שהם יסתפקו בז'ילבר.

לחזור להולנדים. חייסינק בהחלט נראה כמתאושש בזמן, אבל רק ביום חמישי נוכל לראות האם הוא באמת התאושש. מה שאפילו בהולנד לא היה ידוע היה שביום שבת היה יום פטירתו של אביו. מתברר שאביו של חייסינק נפטר בגיל מאד צעיר ושהבן בעבר התקשה מאד להתמודד עם זה. עם הכאבים של הנפילה אולי איבוד הזמן יכול להיות הרבה יותר גדול. בכל מקרה אני שמח שחייסינק עושה רושם שהוא מוכן לקרב ביום חמישי. הרבה רוכבים טובים כבר לא נשארו...

מחר יוד יום די קל ואז מתחילים לעבוד...

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  14. shlomydavid מנהלים

http://www.thomasjamesholidays.co.uk/wp-content/uploads/hungred-post-thumbnail//images/live/Tour-De-France-2011-tour_de_france_logo.Xxx

אנדרה גריפל ניצח בקטע התשיעי. תומאס ווקלר שמר על חולצה הצהובה.

אחרי פיניש מדהים, אנדרה גריפל (גרמניה, אומגה פארמה-לוטו) זכה הערב בקטע ה-10 בטור דה פראנס, 208 ק"מ בין איסואר לסן פלור, בזמן של 3:31.21 דק'.
    הקטע העשירי התאפיין בתהפוכות רבות בהובלה ופריצות מצויינות מצד רוכבים רבים. המסלול כלל שתי עליות "פשוטות" בקטגורית הקושי 4 ועוד שתיים בדרגת הקושי 3.
    לקראת הסיום הגיעה פריצה של חמישה רוכבים אותה הובילו תומאס ווקלר, לובש החולצה הצהובה, ופיליפ ז'ילבר, שמוביל את טבלת הספרינטרים.
    כשבעה קילומטרים לסיום פרץ ז'ילבר לבדו במטרה להשיג עוד נקודות חשובות בקרב על החולצה הירוקה.
    בסופו של דבר, כארבעה קילומטר לסיום, הדביק הפלוטון את החבורה ומשם התחיל המירוץ האמיתי של היום.
    רוכבים רבים ניסו לפרוץ ולהשיג את ההפרש שיספיק להם כדי להשיג ניצחון בקטע זה של הטור, אך בסופו של דבר היה זה גריפל שהצליח להקדים בחצי גלגל את חברו לשעבר בקבוצה, מארק קאבנדיש.
    הדבוקה המרכזית הגיעה באותו זמן של המנצחים ובתוכה כל השמות הגדולים.
    תאונה נוספת הייתה היום בהתנגשות בין לוי ליפהיימר, פביאן קנצ'לארה ורוברט חייסינק, אך שלושתם התאוששו והגיע בשלום לקו הסיום.
    גרייפל הנרגש אמר אחרי הניצחון הראשון שלו בקריירה בטור: “כנראה שאני הבן אדם הכי מאושר בעולם כרגע, עבדתי מאוד קשה כדי להשיג את הניצחון הזה וזאת היתה המטרה שלי בטור השנה".

* בדירוג הכללי ווקלר מקדים ב-1:49 דק' את לואיס לאון סאנצ'ס, ב-2:26 דק' את קאדאל אוונס וב-2:37 דק' את אנדי שלק.
    אלברטו קונטאדור נשאר בדירוג הכללי למקום ה-16, והוא עדיין 4:07 דק' אחרי ווקלר ו-1:30 דק' אחרי אנדי שלק.

http://d.yimg.com/i/ng/sp/ap_photo/20110712/all/l5321202.Xxx
    גריפל חוגג על הפודיום את הניצחון בקטע העשירי

http://d.yimg.com/i/ng/sp/ap_photo/20110712/all/l5321204.Xxx
    ווקלר לובש את החולצה הצהובה בתום הקטע העשירי

* מחר יתקיים הקטע ה-11 בטור בין בליי לה מין ללבור (167.5 ק"מ).
    הקטע נחשב לקטע מישורי.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחר מתחיל הטור....

יום העצמאות הצרפתי וקטע ראשון בפירנאיים!
    3 הרים רציניים עם קו סיום על פסגת הארדידן (HC). לפני זה יצטרכו הרוכבים לשרוד את ההורקט (1) ואת הטורמלה הידוע לשמצה (HC). הרוכבים יצטרכו מחר לעבור 211 ק"מ נחמדים ביותר. צפו שהצרפתים יתקפו מחר!